Şimdi Ara

GUI Windowsa Benzeseydi...

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
117
Cevap
0
Favori
3.117
Tıklama
Giriş
    1501 Mesaj

Şimdi siz böyle deyince acaba bendemi freebsd'yi kursam dedim. :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    90numaraşanzumanyağı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1656 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Muhammed190502

Şimdi siz böyle deyince acaba bendemi freebsd'yi kursam dedim. :D
    Neden kurmayasın? Benim evde internet yok. Yoksa evde antika bilgisayar var bir iki tane hemen denicem... Kurulumda internete bağlı olucan onda. Bir sürü gerekli paketi kurarken çekiyorsun depolarından. Masaüstü ortamı dahil.

Anladım. Keşki Debian glbi temel paketleri iso içine kopyalasalarmış. Debian'da tüm masaüstü ortamları vardı iso içinde.

|
    |
    90numaraşanzumanyağı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1656 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Muhammed190502

Anladım. Keşki Debian glbi temel paketleri iso içine kopyalasalarmış. Debian'da tüm masaüstü ortamları vardı iso içinde.
    Aynen. Debianın 9.X sürümü var bende. Toplamda 3 DVD halinde. Daha kurulumda istediğin masaüstlerini kurabiliyorsun. Ekstradan yazılım kurulsun istiyorsan sana kurulum aşamasında soruyor "ilave DVD tanıtacak mısın?" diye. Baştan bunları tanıtır, istediğin programların kutucuklarını doldurursan, kurulum uzun sürüyor ama herşey tastamam bitiyor. Ya da istersen sadece kurulum yapar, bitince tek tek kurarsın.

Açıkçası Debian daha güzel. Kullanımı kolay, aşırı şişirilmemiş, cannonical gibi özelleştirilmemiş. Yapan rahmetli nur içinde yatsın.
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: vonderplanitz

Donanımdaki bu gelişmelerden üreticiler tek başına sorumlu değil. Bu gelişmelere duyarsız kullanıcılar daha cok sorumlu. Ben şu anda Windows 7 kullanıyorsam sebebi tüm güncellemeleri kapatabildiği ve, Internet bağlantıları ve çalışan her bir prosesi (Privatefirewall 7.0 ile) kontrol edebildiğim için. Android 7'de aynı seyi yapamıyorum. tüm güncellemeleri herşeyi kapattığım halde cep 4,5G'den Wifi'ye geçtiğinde bir bakıyorum, küçük de olsa bir Google güncellemesi indiriyor. Yani "kullanıcının 4.5G hesabından yemiyoruz, WiFi'yi kullanıyoruz" ayağı yapıyor. O indirmeyi tıklayıp durduramadığım gibi tam olarak neyin güncellemesi olduğunu da göremiyorum. cebimde tasıdığım cihaz benim kontrolümde değil. Peki bu cihaza Linux smartphone sürümü kurabiliyor muyum? Hayır cunku donanım onu özellikle engelliyor zaten yapısı da Linux 'a uygun değil, CPU ve GSM işlemcileri aynı yonga üzerinde... O yüzden ilk fırsatta bu Android 7 cep telefonundan kurtulmayı planlıyorum.
    Android için Google servislerinden arındırılmış eelo /e/ os var. Micro g eklentisi ile çalışır gizlilik odaklı os. Lineage çatallaması.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    “You must be shapeless, formless, like water. When you pour water in a cup, it becomes the cup. When you pour water in a bottle, it becomes the bottle. When you pour water in a teapot, it becomes the teapot. Water can drip and it can crash. Become like water my friend.”

• Binbaşı
    1501 Mesaj

downloadfile.bin dosyasından bahsediyorsanız o Google play store güncellemesi hocam.

Android'lerde root işlemi yaparsanız sistem sizin kontrolünüze geçer.

|
    |
    vonderplanitz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: K.M.

ben mi yanlış anlıyorum? linux'ün Graphic User Interface'i yokmuymuş?
    Linux'un çekirdekten başka bir şeyi yoktur beyefendi. Ben şahsen veteriner hekimim ama kendimi geliştirdim Linux kernel programcısı oldum ve Arch Linux kullanıyorum

Gentoo is an ancient hindu word, meaning Hey i'm a construction worker and i can compile linux from source
  • Teğmen
    180 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: UsturaNiyazi

Linux'un çekirdekten başka bir şeyi yoktur beyefendi. Ben şahsen veteriner hekimim ama kendimi geliştirdim Linux kernel programcısı oldum ve Arch Linux kullanıyorum

Alıntıları Göster
    Bende SAP basis'ciyim beyfendi. Linux üzerinde SAP ve db kurulumları gerçekleştirdim. Linux'un kullancılar için graphic tabanlı arayuzu bulunan ürünleri bulunmakta. Isteyen terminali acar kodlayarak işini görür, isteyende windows gibi tıklayarak işini görebiliyor.

1 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: K.M.

Bende SAP basis'ciyim beyfendi. Linux üzerinde SAP ve db kurulumları gerçekleştirdim. Linux'un kullancılar için graphic tabanlı arayuzu bulunan ürünleri bulunmakta. Isteyen terminali acar kodlayarak işini görür, isteyende windows gibi tıklayarak işini görebiliyor.

Alıntıları Göster
    Güzelmiş beyefendi. Biz veteriner hekim olarak arch linux kullanırız, terminali açıp kodlarız. Bazen gentoo da da kodlamalar yaparız
    |
    |

Gentoo is an ancient hindu word, meaning Hey i'm a construction worker and i can compile linux from source

• Binbaşı
    1006 Mesaj
    Şu troller ne zaman banlanacak Allah aşkına? Kaç gündür giriyorum bir şeyler okumak için. Devamlı buradalar ve milletin konularını trolluyorlar akıllarınca...
    i7 4790 CPU - MSI H81M-P33 - 8+4=12 GB 1333 Mhz Ram - Sapphire Pulse RX580 4 GB - James Donkey 240 GB SSD - WD Blue 1TB Sata III HDD - Cooler Master Elite V3 600W PSU - Rampage Glory G01 Kasa - BenQ GW2270 Monitör Konsol: Xbox One S 500GB
  • Yüzbaşı
    919 Mesaj

Hocam o troller 50 tane hesap açıyorlar yeniden banlanınca. Yapacak birşey yok sanırsam
    |
    |
    Saab9000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: loradona

Hocam o troller 50 tane hesap açıyorlar yeniden banlanınca. Yapacak birşey yok sanırsam
    Meslektaşım doğru söylüyor 50 değil 500 tane bile kullanıyorlar yönetim birşeyler yapmalı gentoo banlansın tüm fakelerin arkasındaki adam o zaten banlandı ama 9 gün yedi 900 yerse akıllanır
    |
    |

1 Not
    gentooculara ban !

Orijinalden alıntı: SEO-19

gentooculara ban !
    Hocam imzamı okuyunuz gentoo demek, linux'u kaynaktan derleyebiliyorum ve ameleliği seviyorum demektir. Ben vet hekim niyazi vet no 1114449994 Arch Linux kullanıyorum ama çok bilgili olduğum için eğer Arch olmasaydı ikinci seçenek olarak TCL üçüncü seçenecek olarak FreeBSD kullanırdım fakat Arch linux kullanmak bir ayrıcalıktır beni cahil sanmasınlar diye de Arch kullanıyorum gerçi ama esas kullanma sebebim Arch gerçekten lider distro
    |
    |

• Binbaşı
    1501 Mesaj

+1

|
    |
    loradona kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
SEO
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.