Şimdi Ara

Gtx460 SLİ mantıklı mıdır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar gigabyte gtx460 890gpu kadar o.c lu olan kartımın yanına bir tane daha alıp Sli yapmak istiyorum mantıklı bir seçim olur mu sistem açısından ileriye dönük olur mu ?
    i7 920 3.00ghz
    6gb 1333mhz ram
    msi-x58 platinium SLİ
    160gb hdd
    psu olarak da Ocz 550w fatalty yeterli olur mu ?

• satıp yeni bir kart almak daha sağlıklı her oyun sli desteklemiyor ve eski kartlar çok fazla güç çekiyor gtx 460 ne kadar çekiyor bilmiyorum ama sli 550w ile sıkıntı yaratabilir

ekleme: desteklemiyor derken tek kart ile 40fps alıyorsanız 2. kartı aldığınızda 80fps alamazsınız demek istedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pulsefire Darius -- 9 Kasım 2014; 0:54:44 >
  • Kesinlikle yeni kart almanızı tavsiye ederim ayrıca 550w ile asla SLI yapamazsınız.
  • O karta sli yapılsa da bu saatten sonra bir getirisi olmayacak. En iyi ihtimal kartı dayanacağı noktaya kadar kullanın ya da satıp yeni bir karta yönelin.
  • merhaba,
    gtx 560 tr ye gıleli kac sene oldu bunu bır düşünmek lazım.
    ustune 5 serısı 6 serisi 7 serisi ve 9 serisi cıktı şu an.

ne kadar mantıklı bence mantıklı degıl.

fakat aşırı oyun oynamıyor,
    vede butcenız yenı kartlara elvermiyor ıse sıstem bılesenlerınıze gore yapılabılır. fakat psunuzu hala bılmıyoruz nedır ne değildir.
    cok guc harcar cık ısınır . tama ısınsın dıceksınız aten bu gtx 460 sı ucuza alıcam sli yapmak hep aklımdaydı yapayım dıceksınız. fakat sli gtx 560 yapmakta 3 sene kadar gec kaldınız.
    hala 480 ıle forumda sli yapıp güncel kartlara karsı avunmaya calısanlar var. ısmı lazım degıl o görse zaten dırek damlar konuya. onada saygım var.
    fakat artık sonuç olarak iş işten geçmiş.
    2 adet 4 er gb lık gtx 670 1 adet gtx 980 ne den geldıgı zmanda sızın bu sli sistemı kurmanız abesle iştigal.
    sli her man sorunludur.
    hele eski serilerde dahada sorumludur.
    heleki onlıne oyunlar fps tarzı oynuyorsanız ms yüzünden ııce sorunludur.
    ben 2 adet 4 er gb gtx 770 sistemimi bozdum. gtx 970 satın aldım.
    sızede demiyorum gtx 970 alın dıye zaten ıslemcınız kaldırmaya bılır . oc. olmadığı zaman.
    velasıl kelam.
    ıyıcene araştırınız.
    bu foruma uye olup mesaj atan her userın lafına ehemmıyet vermeyınız.
    sıze yardımcı olucak gerçekten bılgılı ınsanlar elbet çıkacaktır.
    ben sıze su an sıstemınıze su kartı alın demiyorum.
    kolay gelsın.

• boşa uğraşırsın yok SLI düzeneği yok çekeceği güç felan. o kadar eski bir orta sınıf kartı SLI yapmak mantıklı değil.
  • Çok oyuna meraklı birisi değilim aslında o.c ile kart gayet yeterli bana yanına oyunları high de açmak için bir tane daha almak istemiştim 320TL ye ikinci elden bu ekran kartından 2 kat daha performanslısı bulunmaz herhalde SLİ yüzde kaç getiri yapabilir ben bunu merak ettim bir de anakart x16 olarak kullanabilir mi ikisini
  • 1 GB Vrami sebebiyle artık sli yapmanın anlamı kalmadı.Çözünürlük ve görüntü kalitesi yükseltmek için herşeyden önce vram gerekir ve 1 GB ram yetersiz kalacaktır.GTX460 güncel her oyunu medium full hd oynatacabilecek kadar güçlü bir karttır. Gittiği yere kadar gitsin.Bir süre daha medium full hd oynamaya dayabilirseniz bütçenizi ayarlayınca yeni kart alırsınız.Zaten arkadaşların da tamamı nerdeyse aynı şeyleri söylemiş. Boş konuşmuş hissine kapıldım.
  • Öncelikle teşekkürler :) gtx460 bana yetiyor aslında BF4,watch dogda daha denemedim ama o.c lu iken performansı iyi ben bir adet daha alıp performansı fullemeyi düşünüyordum ama vram aklıma anca düştü o zaman tek kart olarak HD7870 veya HD7850 gibi bir karta geçsem performans olarak hissedilebilir bir fark olur mu ? yoksa 1 yıl kadar daha idare etmelimiyim
  • İdare etmelisiniz.Acele etmeye gerek yok.Battlefield 4'ü de Wacth Dogs'u da medium ayarlarda full hd çözününürlükte GTX460'ın muadili olan 6850 ekran kartında oynayabildim.Siz de sıkıntısız oynayabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.