Şimdi Ara

Gtx 970 performans sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar GTA 5'te performans sorunu yaşıyorum.

Sistemim kısaca şu şekilde:
    asus m5a97 r2.0
    AMD FX 8350 4 GHz
    Cooler Master V8 GTS
    8GB RAM

GeForce Experience ayarlarıyla oyunu optimize ediyorum. Oyun oynanmasına oynuyor. Ancak Youtube üzerinden başka bir GTX 970 kullanıcısının bencmarkı benimkinden daha yüksek. Ben anlayamadım. Mesela bende oyunun bencmarkındaki ilk sahne 50-55 FPS arasında seyrederken aynı grafik ayarlarında aşağıdaki linkteki elemanda 70 FPS'lerde seyir etmekte. İlk sahneden bahsediyorum, diğer sahnelerde de daha yüksek FPS veriyor elemanda tabii ki.

https://www.youtube.com/watch?v=j46q8WW_rdE&app=desktop

İşlemcisi daha iyi onun ancak bir işlemci 20 FPS kazandırır mı ki? Orijinal Windows 10 var. Ekran kartı driveri güncel. Üstelik bu kişinin GTX970'i referans ekran kartı. Bendeki Asus. Daha bile iyi olması gerek diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdemguven -- 28 Ağustos 2015; 0:20:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 8350 rahat oc oluyor 4.4 ghz yapıp deneyin hocam fark yaratacak mı ÅŸuan ki durumla

• amd gta da geride kalio zaten.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yani normalmi? ekran kartıyla alakalı bi sorun yok o halde. işlemciyi oc edebilirim ancak pek bir bilgim yok internetten araştırmam lazım. işlemci soğutucusu var okadar hayvan gibi boşta çalışmasın bari. :)
  • bence oc dense satip i7 2600k gibi bir sistem kur rahat et

su an adamin biri i7 2600k + anakart+4gb ram 550tl satio

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amd işlemciler yüksek performansa sahip ekran kartlarına darboğaz etmekte maalesef, Arkadaşlarında önerdiği gibi 3. veya 4. nesil i5 İntel işlemci ile max. verimi alabilirsiniz.
  • o iş yaş arkadaşlar ya :D kasayı toplayalı 1 sene oldu tam. ekran kartınıda alalı 5 ay falan oldu herhalde. böyle gidicez bakalım. işlemciyi ve anakartı değiştirmek çok masraf olur şimdi. oc yaparak birazdaha performans artışı almaya çalışacağız artık :) hayret ama ya bukadar kötü bir işlemcimi bu amd. heryerde oyuncu bilgisayarı denince herkes amd fx 8350 diyordu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdemguven

o iş yaş arkadaşlar ya :D kasayı toplayalı 1 sene oldu tam. ekran kartınıda alalı 5 ay falan oldu herhalde. böyle gidicez bakalım. işlemciyi ve anakartı değiştirmek çok masraf olur şimdi. oc yaparak birazdaha performans artışı almaya çalışacağız artık :) hayret ama ya bukadar kötü bir işlemcimi bu amd. heryerde oyuncu bilgisayarı denince herkes amd fx 8350 diyordu...

Bulldozer'den performans almak için xop komut setiyle programların çalışması gerekiyor. Son Tekilliğin Külleri dx12 testi bile sse2 ile kodlanmış. Gerisini sen düşün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

quote:

Orijinalden alıntı: erdemguven

o iş yaş arkadaşlar ya :D kasayı toplayalı 1 sene oldu tam. ekran kartınıda alalı 5 ay falan oldu herhalde. böyle gidicez bakalım. işlemciyi ve anakartı değiştirmek çok masraf olur şimdi. oc yaparak birazdaha performans artışı almaya çalışacağız artık :) hayret ama ya bukadar kötü bir işlemcimi bu amd. heryerde oyuncu bilgisayarı denince herkes amd fx 8350 diyordu...

Bulldozer'den performans almak için xop komut setiyle programların çalışması gerekiyor. Son Tekilliğin Külleri dx12 testi bile sse2 ile kodlanmış. Gerisini sen düşün.

Eeeeee FATAL ERROR!!!!

• erdemguven kullanıcısına yanıt
    Hocam furmark 1080p test yapıp gpu yüzde kaç kullanılıyor bakar mısınız?

• Aynı sorun bende de var hocam. Ekran kartım msi 4g işlemci fx8350. Şehir içinde 30 35 lere kadar düşüyor

• soralalp S kullanıcısına yanıt
    hocam 5 dk kadar test ettim full hd de 8xmsaa da. gpu power%92-91 oranında değişiyor. yani ekran kartı %100 kullanılamıyor. vay be. bilseydim intel alırdım valla ya. sağ olsun vatandakilerde amd de amd dedi bizde onu seçmiştik. bunun bi çözümü varmı yani kesinlikle amd denmi kaynaklanıyor? gpu tweak veya, msi after burner ile düzeltilebilirmi? yada anakarttan işlemciye oc gömdem, internette gördüğüm kadarıyla fx8350 işlemcisini rahatlıkla 4.7 ghz lere çıkartıyorlar. ozaman %100 ünü kullanabilirmiyim dostum ya?
  • bu arada dostum 720p ye düşürüp msaa yı kapattığımda gpu power %102 gibi oranlara çıkıyor.
    Ben 4.6'da sorunsuz kullanıyorum dostum. H100i gtx olmasına rağmen bana yettiği için daha fazla artirmiyorum. Elindeki soğutucu ile senin de bu değerlere çıkabilmen lazım. Ama hava soğutucu ile 4.6 üzerine çıkmaz eğer yüzde yüz kullanımı görüyorsan 4.5'te de bırakabilirsin.

• soralalp S kullanıcısına yanıt
    peki dostum bu ekran kartı performansına + yönde etkilermi? ayrıca overcloock daha önce hiç yapmadım. en sağlıklısı anakarttandır, amd over driveye rastladım da, yazılımlarla pek sağlıklı olacağını düşünmüyorum. asus m5a97 anakartım var. overcloock ile ilgili bir makale falan varmı yardım gibi birşe? varsa bir link paylaşırsan sevinirim.
    Pm hocam

• Hocam fx 6300 3.5 ghz de ultrada 65 i geçmiyordu(online) 4.0ghz e cikardim 80 i görüyor havalar serinlesin 4.2 4.3 lere çekicem sizede tavsiyem cpu güvenin en az voltaj la en iyi overcloku yakalayin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.