Şimdi Ara

GTX 770 Alıcam, ama sorularım var ? ( ASUS GTX 770 Aldım ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
1
Favori
1.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önerim Asus dc2 top tur soğutma başarılı teknik servis vs gayet ilgilidir fabrika çıkışlı o.c lidir. 4 cigolayt iyi olur fakat 2 cigolayta oranla daha pahalı bütçemi aşar derseniz gtx770 ile aynı performansı veren hatta MANTLE TEKNOLOJİSİ ile daha iyi bile diyebileceğimiz r9 280x 3gb asus dc2 top modelini alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Mustafa64

Tamam 2GB dan şuan vazgeçtim, GTX 770 4GB Alıcam,

Ama son bişi daha sorucam, Asus GTX 770 4GB Var 2 fanlı, ve birde Gigabyte 4GB GTX 770 WindForce O.C var 3 fanlı,

Hangisi daha iyidir, Performans ve Fan sesi bakımından ?

asus dcu2 den daha iyi bir soğutma yok şuan piyasada evgayı felan saymıyorum tabi
  • Büyük ihtimal Asus alıcam 4GB GTX 770..

Ama bi sorum var konuyla uzaktan alakalı ama, şu cigolayt muhabbeti nedir, ilk defa duyuyorum bu kelimeyi
    yukarda bazı arkadaşlar yazmış
  • By_Mustafa64 B kullanıcısına yanıt
    iyi bir tercih olur.cigolayt meselesi de fazla önemsenecek bir şey değil. hani bazı ismi lazım değil firmalar dandik ekran kartı koyarak "2 GB Paylaşımsız Ekran Kartı" falan derler abartarak. yine aynı şekilde bazı mahalle arası veya normal bilgisayar satıcıları -ki mahalle bakkalı diye gırgır konusu da vardır- bu tür şeyler söyleyerek yani 2 GB Paylaşımsız ekran kartı falan filan.. dandik kartı pahalıya satarlar veya elinde kalmış malı elinden çıkarırlar. Ekran kartında bellek miktarının fazla önemli olmadığını bilmeyenler de düşerler bu tuzağa. örneğin birisi yeni ekran kartı almıştır ama oyunlarda kasıyor açmıyor diyordur. Ekran kartını sorduklarında 2 GB paylaşımsız derler işte bu noktada dalga konusu olarak "mahalle bakkalından 2 cigolayt ekran kartı aldım ama oyunları açmıyor :/ " gibi veya üstteki arkadaş gibi 2 cigolayt değil 4 cigolayt alsaydın açardı vb. şeyler söylenir. fakat üstteki arkadaşın size hangi maksatla dediğini bilemem, gerçek manada esprili bir dille de demiş olabilir.

Bildiğim kadarıyla bu seri hatalı ve üretimi durdurulacak deniyor.Asus 4gb modelini alın bulursanız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: warr0ck03

Bildiğim kadarıyla bu seri hatalı ve üretimi durdurulacak deniyor.Asus 4gb modelini alın bulursanız.

r9 290 ve r9290 x ve Gtx 780 ti için doğru öğrendikleriniz.
    fakat diğer serilerinde bir problem yok.
    örnek gtx 760 gtx 770 gtx 780
  • Bugün Vatan Bilgisayara gittim, ASUS 4GB GTX 770 i sordum ellerinde olmadığını ve diğer Vatan mağazalarında da olmadığını söyledi,
    Bana elindeki 2GB Versiyonunu gösterdi, bende 4GB almayı düşünüyorum dedim, daha sonra mağazadan çıktım.

Ama neden bu kart bu kadar az bulunuyor, Hiç bir vatan mağazasında nasıl olmaz,
    Kartla ilgili birşey mi var, üretimi mi durdu piyasadan mı çekiyorlar sorun ne acaba ?

Yada çok satılıyor diye mi piyasada yok ?

Bu arada yarın tekrar başka yerlere sorucam..
    zotac 4 gb modeli var fakat Asus yok. ne desek kesin sebebi olmaz, vatanın kendisinden öğrenmek lazım.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-70304-10p-gtx770-gddr5-4gb-256bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-kart/productdetails.aspx?I_ID=68771
  • Cigolayt işin şakası tabiki Arkadaş açıklamış sağolsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: By_Mustafa64

Bugün Vatan Bilgisayara gittim, ASUS 4GB GTX 770 i sordum ellerinde olmadığını ve diğer Vatan mağazalarında da olmadığını söyledi,
    Bana elindeki 2GB Versiyonunu gösterdi, bende 4GB almayı düşünüyorum dedim, daha sonra mağazadan çıktım.

Ama neden bu kart bu kadar az bulunuyor, Hiç bir vatan mağazasında nasıl olmaz,
    Kartla ilgili birşey mi var, üretimi mi durdu piyasadan mı çekiyorlar sorun ne acaba ?

Yada çok satılıyor diye mi piyasada yok ?

Bu arada yarın tekrar başka yerlere sorucam..

açıkçası bende tek akrtımıs atıp ustune para ekleyip asus amd r9 290 ozel soğutmalı almak ıstıyorum fakat stoklarda yok.
    stoklara gırmıyor yada gırmeden once tunkeniyor.

cok satıyor ıthalşat ihtiyacı karşılayamıyor .

R9 280x karaborsa 0 i 850 olan kart 2. Elde 950..bi sonra ki seri geldigi gibi bitcek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Vallaha bunu satıcıya sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

770 4 gb 1080 tl
    280x 810 tl bf4 te hediyeli
    300 tl fark var yazık günah değmez
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-axr9280x3gbd5-t2dheg-r9-280x-bf4-edition-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71292

+1

• Primine cok ihtiyacim var

• Bf4 hediyeli 280x alın 809 tl

• En sessiz çalışan ASUS hocam. Kullanıyorum ordan biliyorum. Asus 4gb olan modeli üretmeden önce size Gigabyte Windforce tavsiye ederdim ancak artık Asus da 4gb lık DC II modelini sürdü. Kesinlikle bunu tavsiye ederim. GTA5 konusuna gelince. Oyun yine konsoldan port edilecek. Bu da bir yığın optimizasyon sorunu demek. Eğer GTA4 kadar kötü optimize edilirse belli olmaz, yer yer kasabilir ama bu kartın suçu değildir. Onun dışında 1080p de ben daha hiç bir oyunda Ultrada sıkıntı yaşamadım. Sessizliği ve serinliği de çok iyi durumda. Son çıkan tüm oyunları Ultrada 3-4 saat aralıksız oynadım. Kartın şu ana kadar gördüğü en yüsek sıcaklık 58 derece. Corsair 400R kasa içinde, ekstra 2 tavan egzoz fanı ve iyi toplanmış kablolar ile çıktı bu değerler. Onu da unutmamak lazım.
  • Biraz geç oldu ama, ASUS GTX 770 4GB olan ekran kartını bi kaç gün önce aldım,
    Oyunlarda falan deneme yapıyorum,

ama bazı sorunlar var gibi, GTA IV Patc 7 ile TÜM AYARLAR EN yüksekte ve 100 de yapınca, oyunu 10 - 15 dk oynayınca ekran kartı o kadar ısınıyor ki,
    elimle elleyemiyorum, elimi yakıyor, yani elimi üstünde 3 sn bile tutamıyorum.

Bu Normal mi, ? kasma konusuna gelirsek, Orta ayarlarda FPS Düşüşü olmadı En yüksek ayarlara girince 10 - 15 FPS Düştü.

Kartı test edebileceğim başka bilmem gereken yapmam gereken bişiler var mı acaba ? yada şu oyunu yükle oyna dediğiniz.

Buda karttan resimler,

aynı kart bendede var 55 65 derece oyunlarda sende elleme zaten kartı aida64 ten baksan yeter

ha birde alınca format attın inşallah ? direk takıp driver yükleyip oyuna girmedin inşallah ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 16 Mart 2014; 2:12:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brsaltnc

770 4 gb 1080 tl
    280x 810 tl bf4 te hediyeli
    300 tl fark var yazık günah değmez
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/powercolor-axr9280x3gbd5-t2dheg-r9-280x-bf4-edition-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71292

+1

nvidia fanı değilsen en mantıklı seçim bu gibi görünüyor.

• 4gb alman iyi olmuş 2gb aldığıma pişmanım ben satmayi düşünüyorum artık ciddi ciddi..
  • yok hayır tabiki, kartı takıp Win 7 64 Bit kurdum daha sonra Nvdia Driverini kurdum,
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.