Şimdi Ara

GTX 770 Alıcam, ama sorularım var ? ( ASUS GTX 770 Aldım ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
1
Favori
1.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Arkadaşım aralarındaki fps farkı en fazla 1-2'dir.Sen o fan olayına takılma.Ama Gigabyte'da O.C var daha performanslı olabilir.Dediğim gibi aralarındaki fps farkı en fazla 1-2'dir.
  • By_Mustafa64 B kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun.hocam bunun esprisi de vardır, -ekran kartı çok sıcak çalışıyor, +kaç derece?, -bilmiyorum dokunduğumda elimi yakıyor diyeyani böyle bir değerlendirme yanlış. sürekli soğutulan gpu'nun 70 derecede çalıştığını varsayarsak, arka plaka çok daha sıcak çalışacaktır doğal olarak. bu normal bir durum, pcb 200 derece gibi çok yüksek sıcaklıklara dahi dayanıklıdır. yapmanız gereken Gpu-z, GPU Caps Viewer vb. programlar ile test edip bu şekilde kartın ısınıp-ısınmamasını değerlendirmek. yoksa elimi değdirdim çok sıcak diyerek olmaz, elimiz ne kadar kaç derece sıcaklığa dayanıklı ki? ayrıca ben şimdiye kadar uğraştığım birçok eski-yeni sistemde bir zararını görmedim ama statik elektrikten dolayı özellikle çalışan donanımlara elle dokunmak sakıncalı.

eğer bu programlar yoksa bu bağlantılardan indirip uygulama içindeki testlerle uzun süre test ederek kaç dereceye kadar çıktığını kontrol edebilirsiniz, veya gpu-z nin sensöründen faydalanarak oyun oynarken programı açık bırakıp uzun süre oynadıktan sonra kapatıp sensörden en fazla kaç dereceye çıktığını kontrol edebilirsiniz.

http://www.techpowerup.com/downloads/SysInfo/GPU-Z/
    http://www.ozone3d.net/gpu_caps_viewer/

• Hayirli olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun .
  • dostum bende de aynı kart var var ama 2gb. 1680*1050 monitorüm olduğu için 2gb almıştım.

sıcaklık konusunda ellemekle olmaz. afterburner+rivatunerstatisticserver ile zaten oyun içinde, cpu dan tut sıcaklığa kadar bütün verileri görebiliyosun. ben vsync açık kullanıyorum sıcaklık 68-69 derece civarında ultra ayarlarda. masaüstünde ise 35-40 aralığında. bilgin olsun. 80 e kadar yolu var, 80 in üstüne çıkıyorsan, auto-fan yerine kendin fan hızlarını belirle. mesela 70 derece üstünde 80 kullan gibi.

eğer hala sıcaklık değerlerin yüksekse, kasada problem vardır. ekran kartına direkt vuran fan taktır. 14 lük bile yeterli olabilir. daha yaz ayları gelmedi bu da önemli. yaz aylarında yüksüz maksimum +10 bile koyabilirsin. yük altında ise +5 farkeder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: By_Mustafa64

Biraz geç oldu ama, ASUS GTX 770 4GB olan ekran kartını bi kaç gün önce aldım,
    Oyunlarda falan deneme yapıyorum,

ama bazı sorunlar var gibi, GTA IV Patc 7 ile TÜM AYARLAR EN yüksekte ve 100 de yapınca, oyunu 10 - 15 dk oynayınca ekran kartı o kadar ısınıyor ki,
    elimle elleyemiyorum, elimi yakıyor, yani elimi üstünde 3 sn bile tutamıyorum.

Bu Normal mi, ? kasma konusuna gelirsek, Orta ayarlarda FPS Düşüşü olmadı En yüksek ayarlara girince 10 - 15 FPS Düştü.

Kartı test edebileceğim başka bilmem gereken yapmam gereken bişiler var mı acaba ? yada şu oyunu yükle oyna dediğiniz.

Buda karttan resimler,

GTX 770 Alıcam, ama sorularım var ? ( ASUS GTX 770 Aldım )

Hayırlı olsun.Furmark programı ile 10 dakika test et bakalım sıcaklık ne olucak.

• oyun içinde daha basit, daha iyi ve kolay özelleştirilebilen bir yöntem olan playclaw da kullanılabilir.ayrıca programın türkçe desteği de var. http://www.playclaw.com/download.php
  • Hocam hayırlı olsun. Güzel tercih olmuş. Sıcaklığa el yordamıyla değil de program aracılığı ile bakmak daha mantıklı olurdu. AIDA 64 yükleyip kartın sıcaklığına rahatça bakabilirsin. Ayrıca kartı çok yanlış oyunla test etmişsin hocam :/ Malesef GTA4 heralde şimdiye kadar çıkmış en kötü optimizasyonlu oyundur. Sağı solu belli olmaz. Bence kartın performansını ölçmek için BF4, Far Cry3, Tomb Raider ve Crysis 3 oynamalısınız.
  • Aynı kart bende de var oda sıcaklığı 25 derece iken oyunda kart sıcaklığı 80 dereceye ulaşıyor
  • quote:

ama bazı sorunlar var gibi, GTA IV Patc 7 ile TÜM AYARLAR EN yüksekte ve 100 de yapınca, oyunu 10 - 15 dk oynayınca ekran kartı o kadar ısınıyor ki,

Bu Normal mi, ? kasma konusuna gelirsek, Orta ayarlarda FPS Düşüşü olmadı En yüksek ayarlara girince 10 - 15 FPS Düştü.

Kartı test edebileceğim başka bilmem gereken yapmam gereken bişiler var mı acaba ? yada şu oyunu yükle oyna dediğiniz.

Buda karttan resimler,

Asus gtx770 4gb nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0D5961688

quote:

Buda karttan resimler,

Asus gtx770 4gb nereden aldığınızı öğrenebilir miyim?

Alıntıları Göster

Hocam mesajını 6 yıl sonra gördüm, öncelikle kusura bakma  GTX 770 Alıcam, ama sorularım var ? ( ASUS GTX 770 Aldım ) 

Güncelliğini yitiren bir soruya yinede cevap vereyim, İzmir Çankaya'dan TEKMAR Mağazasından almıştım ekran kartını 6 yıl önce, tabi onun üstüne 2 kart daha değiştirdim,

şuan GTX 1070 Kullanmaktayım.

Ayrıca konuda yardımcı olan herkese tekrar teşekkürler..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.