Şimdi Ara

GTX 1080 Ti Geri Sayım Başladı !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
4.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

GTX 1080 Ti Geri Sayım Başladı !!!

NVIDIA UK tweeti
    https://twitter.com/NVIDIA_UK/status/834439063851655168

NVIDIA tarafında beklenen GTX 1080 Ti nin tahmini özellikleri sızdı GP102 GPU'su ile gelecek kart 3328 CC ünitesine ve 12GB GDDR5(X) ? ile gelecek olan kartın saat hızları hakkında ise tahminler farklı değerleri işaret ediyor

Fiyat tahminleri ise 800 ve 900(FE için) dolar seviyesinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turbo-powwer -- 22 Şubat 2017; 21:12:22 >

• Sizleri de buraya alalım beyler
  • Gddr5 değilde gddr5x görmek isterdik. Ti versiyonuna uymamış bence

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    Zenginlere yeni bir oyuncak, 12GB falan ne oluyoruz.

Ayrıca böyle bir karta bile hala 600W önerilen olarak yazılıyorsa AMD bu tabloya ibretle bakıp kozlarını daha gerçekçi yerlerde oynasın. (daha düşük bütçeler ve seviyeler gibi)
  • ddsmurat kullanıcısına yanıt
    Bus size artırıldığı için(GTX 1080 ile kıyaslanıp düşünüldüğünde) gerek görülmemiş olabilirler (256 bit >384 bit) Titan X den core sayısı da düşük tutularak BW ihtiyacı ve maliyeti azaltmaya çalışmış görünüyorlar

Tabi bunlar henüz sadece duyumlar bunu da unutmamak lazım
  • Cuda sayısı uçmuş resmen
  • Fake olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Titan X'in küçük kardeşi resmen. Bize gelmez hele ki bu fiyatlarla... AMD ne halt yiyor merak ediyorum. Nvidia aldı yürüdü, AMD hala orta seviyeye oynasın, üst seviyede resmen varlık gösteremez oldu ve sızıntı dahi yok AMD tarafında
  • turbo-powwer kullanıcısına yanıt
    GDDR5X ile geleceğini ve 2017'de çıkacağını düşünüyorum şahsen (TITAN X Pascal ortalarda yokken de bu düşüncemi dile getirmiştim çoğu kez).

Tarihlerde tabii ki değişme olabilir. Ama GDDR5 ile gelme olasılığı; TITAN X Pascal ile aradaki farkı korumak adına yapılmış bir hamle olur, olacaksa.
  • GDDR5
  • 12 GB Ti olmaz sahte haber tahminimce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • şimdi gtx titan xp gtx1080den yüzde 25 civarı daha yüksek performans veriyordu. bu değerlere bakarak nasıl bir fark beklemeliyiz. belki asus evga gibi partner üreticilerin çıkaracağı modellerle aradaki fark kapanır. bilemiyorum. şu model çıksa da biran önce belki diğer gtx modellerinin fiyatları biraz daha aşağı iner

• 48 SM unitesi acik sekilde 3072 shader bekliyordum 52 SM ile 3328 shader pek Nvidia'nin yapacagi hamle gibi gelmiyor bana anca Amd tarafindan ciddi atak olsaydi olabilirdi. Gddr5 ile 384bit bus kullanarak diyelim bandwidth gb/saniyeyi hallettiler peki belleklerin saat hizi ne olacak ? Gddr5 ile 8ghz sonrasi cok zorlasiyor ve guc tuketimide artiyor. Gddr5X ile 10-12ghz cok kolay oldu hatta 14ghz'lere kadar ilerde rahatca cikarabilecekler.

Ben 1080 Ti gibi bir kartta Gddr5 kullanacaklarini sanmam kullanirlarsada bellekler 8ghz'de kalir 384bit bus sayesinde gb/saniyede 384gb olur shader sayisiyla falan belki durumu idare edebilirler.
  • performans olarak %20 fark olur mu acep 1080 ile?
  • Sızma falan yok dostum. O listede de adının geçtiği şekliyle bu varsayımsal özelliklerdir. Kısacası uydurmadır. Tabi eski modellere bakarak bir çeşit yordama yapıldığını söylemek de mümkün. Ama bu saatten sonra 800-900 dolarlık bir karta g5x bellek bile konmazsa, kan çıkar. Reklamını yapmak zor olur. Kaldı ki rakip hbm2 ile gelecek. Tamam geç gelecek ama sonuçta hbm2 olacağı kesin olarak belirtiliyor. Sen karşısına gddr5 ile çıkarsan, pazarlamada sıkıntı yaşarsın. Ayrıca seneye Volta'nın duyurulması bekleniyor. Yani Amd Vega'yı çıkarırken, Nvidia "bakın işte Volta bu!!" gibisinden pr kasacak. O yüzden 1080ti'ın olup olmayacağı, olursa ne zaman olacağı ve nasıl olacağı da pek belli değil.

1080ti çıkacaksa, çok geç olmamalı. Pascal ile ikinci bir seri hazırlanacaksa, o zaman 2800 gibi bir kart olarak da görebiliriz bu kartı. Öyleyse baya bir bekleyeceğiz demektir, çünkü 10 serisi çok iyi durumda. Vega'nın çıkmasına bile aylaaaar varken, Nvidia'dan ona rakip bir ürün erken zamanda gelir mi? Bunların tamamı keşmekeş. Ben üst model ti kartları son iki seride gördüğümüzü söylemek isterim. Onlar da tamamen rekabete dayalı olarak piyasaya sunuldular. 780ti, Amd'nin Hawaii hamlesine karşı; 980ti ise Fury'nin çıkışına karşı sunulan modellerdi. Şimdi 1080ti'ın çıkış amacı ne olacak? Hem de 1200 dolara Titan X satmak varken...

Edit: Şunu söyleyeyim, rekabet ve gelişim hızına göre ilk Titan vs 780ti benzeri bir durum olabilir. Yani 1080ti ya da adı ne olacaksa, full gp102 ile gelebilir. Çünkü eldeki son Titan, adını hiç hak etmeyen bir durumda. Belleği abartı değil, fp64 gücü sınırlı, özel bir tarafı yok. Gayet güzel 1080ti olabilecekken, Nvidia kartın fiyatını yüksek tutmak için Titan X deyivermiş gibi bir hali var. O yüzden 1080ti 2017 başında full gpu ile gelir, 2018'e doğru da hbm2'li gp100'lü veya Volta'lı 2800 gibi yeni bir seriye geçilebilir sanıyorum. Ne de olsa hbm2 için çok fazla bekletme lüksleri olmayacak.

O değil de Nvidia bu Pascal serisini çok hızlı ilerletiyor. Nisan'da P100, Mayıs'ta 1080, Haziran'da 1070, Temmuz'da 1060, Ağustos'ta Titan X, Eylül'de 1060 3 gb piyasaya çıktı. Ekim'de de 1050 bekleniyor. Daha aşağısı zaten oem olarak Maxwell modelleri olur. Amd eldeki Polaris'le bu seriye karşı çok başarılı olamayacağından Vega büyük ihtimalle 580/590 gibi bir isimle gelecektir sanıyorum. O yüzden Nvidia da 1080ti ya çok geçmeden yılsonu/yılbaşı gibi sunacak ya da 2800 adıyla sunacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamad -- 18 Eylül 2016; 14:47:16 >

• En az 1000 dolardan girer

Bir de konuyu açan tüm Nvidia Fanboylarını konuya çağırmış şaka gibi

ee nasıl olsa bu kazığı ben yemeyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 18 Eylül 2016; 14:47:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru ise Nvidia Titan x alanları daha az keriz göstermek için gddr5 ile çıkarmış.

• ram olayi kafa karistirici olmus.belki ilerde netlik kazanir simdiden vurmayalim.
  • http://www.guru3d.com/news-story/nvidia-gtx-1080ti-specifications-surface.html

Ayın 15 ınde zaten bu haber geldı bıraz gec kalmısın turboNeyse bız karta odaklanalım.Eger ozel sogutmalar 850 dolar cıvarı gelırse bızde 3500tl cıvarı satılacaktır.DDR5x ıle gelmemesının nedenı kesınlıkle tıtan x pascalı gecmemesı gerektıgı ıcındır.Zaten 12gb bellek ıle gelırse cok muazzam olur.

Bakalım zotac amp extreme ve gıgabyte g1 extreme nasıl olacaklar :) msı lıghtnıng 1080de cıkmadı ama bunda cıkar heralde

• Böyle bir kartın GDDR5 ile gelmesi imkansız, en kötü ihtimalle GDDR5X ile gelecektir. Tablonun sahte olma olasılığı yüksek olsa da, GDDR dışındaki özelliklerin doğru yada yakın çıkması muhtemel.

Zaten tablodaki 1080 Ti alanında "Hypothetical" yani "Varsayımsal" ibaresi kullanılmış. Tablo gerçek değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 18 Eylül 2016; 18:36:37 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.