Şimdi Ara

GSS Cortladı.. Tam 7 milyon kişi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
0
Favori
3.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne ekersen onu biçersin. ülke olarak vatandaşına para kazandıracak yatırımlar yerine onlara para harcattıracak yatırımlar yaparsan işsizlik başına bela olur.. anca yalamalık yaparsınız avrupa diz çökuyor kıskanıyorlar diye şizofrenik hayaller içinde gelecek 30 yılı borçlanarak delikanlıyım diye gezerler.
  • Ben 60 yasindayim ve yurt disindan emekliyim. Bana bile gss borcu takmislarhemde en pahali kismindan.
  • Seçimden seçime silmiyorlar mıydı onları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thorme

Bunun ak partiyle ne alakası var kardeş? Vergi vatan borcudur işsizim diye gezenler iphone kullanmayı biliyor ama...!

Hocam maaşlar yattı mı bu ay sizin ?
  • kalanıda öğrenci
  • Elin hain suriyelisini bedavaya beslesinler biz karnımızı doyurmak için tedavi olmak için bir yerlerimizi yırtalım arkadaşlar askerden döndükten sonra gss prim borcum çıktı adamlar askerdeyken bana prim borcu kitlemişler az bir parada değildi borcu sildirene kadar sgk bürosunda dolap beygiri gibi dönüp durdum.
  • ANTİ BUG kullanıcısına yanıt
    trollüyom hocam xd
  • Vermmiyorum ne zaman Turkieye son model araba ve ev alirsam o zaman veririm benimde Yurt disinda borcum cikmis olayin enteresani 3 4 senedir ben Turkiyede yokum nasil 5 milyara yakin bor cikar aklim almiyor

Bosveeer odmem zorla odetemezler ya
  • Biz kardeşim için GSS çıktığından beri ödedik, sonra herkese af çıktı. Bizim ödediğimiz GSS primleri güme gitti. Borcunu ödeyen biz cezalandırılmış olduk film gibi hükümet kendine hayrı yok ki vatandaşına olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ödenmiş olan eski GSS primleri iade edilmeyecek
    1 Nisan 2017'den sonra Genel Sağlık Sigortası (GSS) düzenlemesi değişiyor. 1 Nisan 2017'den itibaren vatandaşlar ilk defa GSS’li olduklarında aylık primleri asgari ücretin yüzde 3’ü (53,33 TL) olacak. Yazarımız Sezgin Özcan, bir okurun bu güne kadar ödediği GSS primlerinin iade edilip edilemeyeceğini sordu. Özcan, ödenmiş primlerin iade edilmeyeceğini ancak borç varsa bu borcun aylık 53,33 TL'den hesaplanacağını söyledi.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/odenmis-olan-eski-gss-primleri-iade-edilmeyecek-1737361/

• E-haciz vs. gelene kadar ödemeyeceğim, almadığım hizmetin neden parasını ödeyeyim, insan haklarına tamamen aykırı bir haraç uygulaması.
  • En iyisi Türk vatandaşlığından çıkıp Suriye vatandaşı olun kesin çözüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 17 Mart 2017; 14:34:13 >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    +1

Benim de mezuniyet sonrası işsiz olduğum dönem için kitlemişler 1000 civarı borç. Hiç bir şekilde haciz geleceği falan yok, 1 lira bile ödemeyeceğim.
  • İşsizlik rakamı 4 milyon denir ama gss borçlusu 7 milyondan fazla insan var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodletting.

En iyisi Türk vatandaşlığından çıkıp Suriye vatandaşı olun kesin çözüm

en azından borctan kurtulursun mantıklı
  • Vatandaşı gözünün içine baka baka dolandırıyorlar.
  • Saysınlar emeklilik süresinden, ÖDEYELİM.

Yok öyle hem prim alip hem emekli yapmamak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • çalışmayan, parası olmayan 4.2 milyon insanı tayyip yasası çıkartarak borca sok.
    sonra hazır seçimde geliyor borçları sil, insanları böyle kandırmaya çalış.. çakaal.
    ya bu olayı yiyen insanlarda düşünsün artık.. parayı bu kadar çok seven türk insanının bu gibi taktikleri yemesi asıl tuhaf olan şey.

ayrıca gss prim borcunu zar zor, zamanında ödeyen insanlar eşek konumuna getiriliyor.
    insanımızda tuhaf :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: madrush x

çalışmayan, parası olmayan 4.2 milyon insanı tayyip yasası çıkartarak borca sok.
    sonra hazır seçimde geliyor borçları sil, insanları böyle kandırmaya çalış.. çakaal.
    ya bu olayı yiyen insanlarda düşünsün artık.. parayı bu kadar çok seven türk insanının bu gibi taktikleri yemesi asıl tuhaf olan şey.

ayrıca gss prim borcunu zar zor, zamanında ödeyen insanlar eşek konumuna getiriliyor.

odeyenlerı enayı yerıne koyup insanları odememeye tesvik edıyorlar. Secım zamanı da insanlar oy vermezse borclar affedılmez korkusuyla oy verıyor sanırım . akıllıca bir taktik ama dikdatorlugu andırıyor mu bılemıyorum tam
  • quote:

Orijinalden alıntı: shifisitert

quote:

Orijinalden alıntı: madrush x

çalışmayan, parası olmayan 4.2 milyon insanı tayyip yasası çıkartarak borca sok.

odeyenlerı enayı yerıne koyup insanları odememeye tesvik edıyorlar. Secım zamanı da insanlar oy vermezse borclar affedılmez korkusuyla oy verıyor sanırım . akıllıca bir taktik ama dikdatorlugu andırıyor mu bılemıyorum tam

türkiye artık öyle bi durumdaki, zamanında yapmayıp sonlara bıraktığımız için 'diktatör mü değil mi?' yi tartışmamız yerine direkt yapılan doğruları ve yanlışları tartışmamız gerek.
    basit örneğinden foruma konu açsam 'tayyip diktatör' diye en az 100 kişiyle tartışırım ve aralarında en konuştuğunu bilende olur, bilmeyende..

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.