Şimdi Ara

GSS Cortladı.. Tam 7 milyon kişi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
3.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Niye 6000 liralık borcun var ? Çok mu büyük bir sağlık problemini çözdüler de asgari ücretin 5 katı kadar borçlandın ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

Niye 6000 liralık borcun var ? Çok mu büyük bir sağlık problemini çözdüler de asgari ücretin 5 katı kadar borçlandın ?

Yoo, o zaman 2012-2015 arası sigortalı değildim. 25 yaş üstüydüm. Rahatsızlandığım zaman gittim özel hastanede, peşin para ödeyerek tedavi oldum. Sigortasız olduğum süre içerisinde bir kez olsun GSS'den faydalanmadım, bir kez olsun Devlet Hastanesinde tedavi olmadım. Ama gel gör ki GSS borçlusu oldum. Hem de hiç almadığım bir hizmet yüzünden.

Faizleriyle beraber borç 6000 TL'yi gördü. Ha ödeyecek miyim? HAYIR. Tek bir şekilde öderim o borcu, emeklilik gününden sayarlarsa...

• gss savunanlar ödesin
  • reguse kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam. Ne desek boş. Bizim milletin malum kesimine mustehak ama arada biz de kaynıyoruz.

• 45:00 dan itibaren izleyin.

• quote:

Geçmiş olsun hocam. Ne desek boş. Bizim milletin malum kesimine mustehak ama arada biz de kaynıyoruz.

Malum kesimin umrunda değil. Geçen biriyle konuştum, adam evli barklı. 2 yaşında evladı var, Allah analı babalı büyütsün.

Eleman sigortalı çalışmıyor. Bir süre işsizlik maaşı aldı. Karısı da ben çocuk bakıyorum diyerek çalışmıyor.

Evleri kira, ama geçimlerini ailelerinden para alarak sağlıyorlar koskoca insanlar.

Geçen dedim ki ona, senin GSS borcun vardır şimdi haberin olsun, gelir testi yaptırdın mı? YOO dedi. Borcunu kontrol ettin mi? dedim. YOO dedi. Sonra da ekledi; "Allah razı olsun Erdoğan'dan, özel hastande 2 yaşında oğlumu tedavi ettiryorum, GSS sayesinde 200 lira yerine 100 lira ödüyorum. Oğlum da benim GSS'mden yararlanıyor, GSS çok iyi bir şey dedi." GSS borcunu bi kontrol et bence sen dedim, ne gerek var cebimden para mı çıkıyor dedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reguse -- 17 Şubat 2017; 14:46:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• GSS hesaplarken gider kısmına ödediğin vergileri yazmayan uyanık akp
  • quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

Malum kesimin umrunda değil. Geçen biriyle konuştum, adam evli barklı. 2 yaşında evladı var, Allah analı babalı büyütsün.

Eleman sigortalı çalışmıyor. Bir süre işsizlik maaşı aldı. Karısı da ben çocuk bakıyorum diyerek çalışmıyor.

Evleri kira, ama geçimlerini ailelerinden para alarak sağlıyorlar koskoca insanlar.

Geçen dedim ki ona, senin GSS borcun vardır şimdi haberin olsun, gelir testi yaptırdın mı? YOO dedi. Borcunu kontrol ettin mi? dedim. YOO dedi. Sonra da ekledi; "Allah razı olsun Erdoğan'dan, özel hastande 2 yaşında oğlumu tedavi ettiryorum, GSS sayesinde 200 lira yerine 100 lira ödüyorum. Oğlum da benim GSS'mden yararlanıyor, GSS çok iyi bir şey dedi." GSS borcunu bi kontrol et bence sen dedim, ne gerek var cebimden para mı çıkıyor dedi.

Napsin iste beyin bedava ya kullanamiyor :D

• quote:

Orijinalden alıntı: reguse

quote:

Aga konuyla alaksı yok ama bende bir Üniversite yıllarımdan '' Türk vergi sistemi '' Hocamın dersi bırakarak muhabete başlayarak devam ettiği bir konuşmayı anlatayım

Ömrü hayatımda unutmadığım tek dersdir 100 kelimenin 70 i hep aklımdadır neden diye soracak olursan BU ADAMIN O GÜN YAPTIĞI KONUŞMA BÜTÜN DÜNYANIN KURTULUŞ REÇETESİYDİ bana göre!!!! Bugünde aynen kabul ederim.

Olay kısadan hisse şu;

Öğrencinin teki Türkiye nasıl düzlüğe çıkar dedi Kısa ve net cevap verdi adam;

Büyük bir savaş sonucu Orta Yaşlı, Yaşlı ve İhtiyar Nufusun yok olması sonucu Hem memleket hemde Dünya düzlüğe çıkar dedi Çünkü; Geçmiş de yaşayan adam ve düşünceleri dinamik fikirleri benimseyemiyor kabullenemiyor eskide kalıyor bu durum gençleri atıl pozisyonda işe yaramaz bırakıyor ayrıca bizden olan yanlış da yapsa kabulum anlayışı devleti yöneten yaşını başını almış adamlarda bir önceki nesil tarafından miras gibi korunduğu için Nufusun ya da bu zihniyetin tükenmesi ya çok büyük bir salgın ya da savaş ile olur dedi.

İşte o gün bugündür düşüncem değişmedi Tüfek ürettik derler fransa da fuar da çaldırılar, Devletin yöneticisi MKEK müdürü devlet sırlarını satmaya çalışır, mühendis öldürülür ses edilmez, asker
    askerlik dışında her pis iş için ezdirilir ses edilmez, onlarca fetö cü namussuz adinin devletin en kral kurumlarına yerleşmesi sağlanır sonra kandırıldık der, adalarımız işgal edilir ses edilmez, bir tanesi çıkar bu adama dokunmak ibadettir diğeri peygamber gelse tekrar bu adam olur der bir tanesi çıkıp ya sen ne saçmalıyorsun demez ya da ceza verilmez, onlarca sınavda milyon kişinin hakkı yenilir gülerek sırıtarak bişey yok denir işine gelince de çeşmeleri açar ağlar ajitasyon yapılır, vs..... bu liste böyle uzayıp gider kısacası düzen bozuk çünkü devleti yöneten bürokratik insanlar ve peşinden gelenler sorunlu bu düzen ancak bu bahsettiğim kesim ve yancıları bunların her dediğine sorgusulsüz sualsiz olur diyen adamların can vermesi ile düzelir BANA GÖRE EN NET ÇÖZÜM BU

Allah aşkına şu adamın hayattan haberi var mı ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 17 Şubat 2017; 17:0:51 >

• yok öyle birşey külliyen yalan. biz gss reklamlarını gördük sistem tıkır tıkır işliyor.
    beğenmiyorsanız siz de özel sigorta yaptırın.
  • Zaten bu saglik olaylati para aklamaya dondu. Heryer ozel hastane doldu

• Gss borcunun ödeyen enayi vatandaşlardan biriydim.

Burada ödemeyin, kimse ödemesin diyen arkadaşlara uymadığım için çok pişmanım. Ödemeyin arkadaşlar, kimse ödemezse nasıl alacaklar bu parayı, 4 milyon insana ne yapacakları?

• Gene af çıkar ödemeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu paraları ödemiyoruz ödemeiyoruz ama ehliyet olayı var 1 2 sene sonra ehliyet için nasıl rapor alacaz? özel hastaneden rapor alınca geçerli oluyor muydu?
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    Zaten ehliyet alanların %90'ı özel hastaneden alıyor, herhalde oluyor yahu
  • Vict0ry kullanıcısına yanıt
    heyet raporu için gss zorunluluğu yok ücrete tabi zaten parayla alınıyor gss borcun olsa bile alabiliyorsun devlet hastanelerinde 200 lira filandı galiba yetkili özel hastanelerde de verilebiliyor hatta özelde daha ucuz 80 100 lira
  • Daha bunlar başlangıç hele Avrupa'nın kıskandığı 3. Havaalanımız yapılsın o zaman göreceğim ben gençleri :)
    3 Hava alanında da , Osmangazi Tüneli,Avrasya Tüneli , 3. Köprü , Şehir Hastanelerinin geçiş/ hasta garantileri gibi yolcu garantisi var eksik kalanı devlet ödeyecek.
  • 700 TL borcum var, ödemiyorum. En son ne zaman hastaneye gittiğimi hatırlamıyorum.

Hiçbir sağlık hizmeti almadan borçlanıyorum.

• geliri asgari ücretin 3 te 1 inden az olan adamın, gelir testine gidecek yol parası bile çıkışmaz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.