Şimdi Ara

GSM No Doğrulama Hakkında; (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
740
Cevap
1
Favori
61.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dobest -- 28 Ağustos 2008; 15:24:38 >
  • tel numaramı yazdım 3 sn sonra sms geldi girdim hemen onaylandı tebrikler
  • İstemeyerek de olsa vermek zorunda kaldım çünkü profilimde değişiklik yapamıyordum.

Bu sistemin çok saçma olduğunu biz kez daha söylemek isterim.

+

Reklam gönderilmesi halinde numaralar firmalara direk verilicek mi yoksa firmalar dolaylı yoldan yani reklamı dh'e vericek dh'de bize ulaştıracak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etkisiz Eleman -- 28 Ağustos 2008; 23:34:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Börtü

Yönetici arkadaşlar bunu düzeltmesseniz bizi banlamaktan yada mesajlarımızı onaylamadan yazamamaktan farkı olmaz profil resmini öylesine koymuştum kaldı öyle.

GSM No Doğrulama Hakkında;

Bu konuda çözüm bekliyorum foruma üye olduğumda böyle bir şart yoktu rapidin premiumu gibi ayrıcalıkları olabilir gsm no nun ama 2 yıldır üyeyim binbaşıyım profile koyduğum resim kaldı değiştiremiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Etkisiz Eleman

İstemeyerek de olsa vermek zorunda kaldım çünkü profilimde değişiklik yapamıyordum.

Bu sistemin çok saçma olduğunu biz kez daha söylemek isterim.

+

Reklam gönderilmesi halinde numaralar firmalara direk verilicek mi yoksa firmalar dolaylı yoldan yani reklamı dh'e vericek dh'de bize ulaştıracak ?

Eğer siz bilgilendirme yapılsın isterseniz, bu bilgilendirme doğrudan DH tarafından yapılacaktır. Numaraların herhangi bir firmaya verilmesi söz konusu bile değildir.
  • quote:

quote:

Yönetici arkadaşlar bunu düzeltmesseniz bizi banlamaktan yada mesajlarımızı onaylamadan yazamamaktan farkı olmaz profil resmini öylesine koymuştum kaldı öyle.

GSM No Doğrulama Hakkında;

Bu konuda çözüm bekliyorum foruma üye olduğumda böyle bir şart yoktu rapidin premiumu gibi ayrıcalıkları olabilir gsm no nun ama 2 yıldır üyeyim binbaşıyım profile koyduğum resim kaldı değiştiremiyorum.

Çözümünüz verdiğiniz resimde yazıyor. Bunun haricinde herhangi bir uygulama değişikliği şu an için mümkün değildir.

Forum şartlarına gelince:

http://forum.donanimhaber.com/register.asp

Foruma üye olurken madde #14'ü kabul etmiştiniz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Numaramı vermedim, halada vermeyeceğim.

Tanımadıgım insana numaramı vermiyorsam, DH'ye niye vereyim.

Donanımhaber kendi kaybeder böyle aptalca bir sistem kurmakla, DH'nin büyüklüğünü bilmeyen üyeler bu ne lan der forumdan çıkar, siz bilirsiniz.

Edit: Eğer numaramı verirsem, verdim diyelim bir tane bile reklam mesajı gelirse gelir buraya küfür ederim haberiniz olsun, en doğal hakkım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 31 Ağustos 2008; 20:08:27 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Miex

Numaramı vermedim, halada vermeyeceğim.

Tanımadıgım insana numaramı vermiyorsam, DH'ye niye vereyim.

Donanımhaber kendi kaybeder böyle aptalca bir sistem kurmakla, DH'nin büyüklüğünü bilmeyen üyeler bu ne lan der forumdan çıkar, siz bilirsiniz.

Edit: Eğer numaramı verirsem, verdim diyelim bir tane bile reklam mesajı gelirse gelir buraya küfür ederim haberiniz olsun, en doğal hakkım.

Eğer numaranı veripte sana reklam mesajı gelmesse bende forumu bırakırım.

• @Musakka

Kısıtlama yapmanızı anlıyorum gsm no verenler boşa vermiş olmamalı ama özel mesaj alamadıktan sonra profili güncelleyemedikten sonra ilerde diyorsunuz yönetici onaylamadan mesaj atamadıktan sonra kim forumda kalır?Zaten yeni üye olan biri siteyi bilmiyor direk vereceğini sanmıyorum ha üyelik alımını kapamışsınız ha gsm no yazdırmışsınız 2 sindede sahte olmayan yeni üyeleri kaybedeceksiniz ama gsm no olayında uzun zamandır forumda olan üyeleride kaybedeceksiniz şu anki yaptırımlar ve düşünülenlerin banlamaktan farkı olmadığını düşünüyorum.
  • @ Miex , sistemi beğenip beğenmemeniz sizin kişisel görüşünüzdür, saygı duyarım. Ancak ithamlarınıza biraz daha dikkat ederseniz sevinirim.
    Reklam sadece siz isterseniz gelecek. Zaten bunu sayısız defa söylemiştik.

@ Börtü , uygulanan sistemin yeni üyeler ile bağlantısı ve gelişimi her dakika incelenmektedir, merak etmeyin. Dikkat ederseniz hala gsm numarası vermek zorunluluk değildir. Verip vermemek üyenin kendi tasarrufundadır. Ancak numarası ile kayıt yaptırmış üye ile aynı haklara sahip olmayacağı aşikardır. Şu an gsm numarasını onaylatmış sayısız kullanıcı vardır ve her dakika artmaktadır. Bu sayının çoğalması ile istenilmeyen davranışlarda büyük azalma görülmüştür, bu da istenilen sonucu desteklemektedir.
  • quote:

Sen reklam istemesende onaylamasanda. DH'den arada bir canları sıkıldıkça mesaj geleceğini tahmin ediyor.
    Bu Dünyada ezilmemek için haklarımızı sonuna kadar kullanmalıyız. sonrada aslanlar gibi cezamızı çekeriz. (hak derken yasaların izin verdiği sürece)
  • Bence mantıksız ve açıkları olan bir uygulama. numaramı vermiyorum, vermicem, üyeliğim silinirsede pek umrumda değil, buradan hariç başka forumlarda var. örneğin yabancı uyruklu türkiyede ikameti olmayan arkadaşlarıma bir kontörlü hat aldırıp - işlemi bu no dan yaparsam, kontörleri harcayıp yenisini yüklemezsem bu numara 3-5 ay içinde kapanır ...ayrıca ben evimden bağlanıyorum ip belli... bence bu numaralar sonradan toplanıp reklam şirketlerine satılacak (kimden no yu aldıklarını ispat etmek biraz zor), kimse para kazanmadan para harcamaz (yani masrafları dh yükleniyorsa sebebi var) eğer dediğim gibi değilse foruma katılım sözleşmesinde yer alması lazım (böyle bir ibare varmı bilmiyorum). bu arada yukarıda belirttiğim gibi forumdan uzaklaştırılırsam hepiniz hakkınızı helal edin - başka yerde başka zaman görüşmek üzre...
  • @ fuckulteli ve @ guru68, sizlere cevap yazmıyorum çünkü bunların cevapları verildi zaten. Konuyu incelerseniz sevinirim.

Ve lütfen "bak şimdi bunları söyledim, uzaklaştıracaklar beni" demagojisi yapmayın. Her dakika aynı laflar ancak böyle bir uygulamamız yok. Saygı çerçevesinde fikrini belirtip forumdan atılan 1 kişi bile hatırlamıyorum. Varsa örneği siz gösterin.
  • Ben bunun altından daha kötü kokular alıyorum.

Dh, büyük bir forum. Çok sayıda kullanıcısı var.
    İstenildiğinde savcılık kararı ile kişisel bilgilermize ulaşılabilme.
    Açılan konular, yapılan tartışmalar ve hakaretler.

Biraz paranoyaklık yapıyorum belki ama güvenmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Criminal Origin -- 1 Eylül 2008; 16:16:17 >
  • Bende güvenmiyorum işte, ve mesajlarım siliniyor.

İlginç valla, numaramı vermiyorum, vermeyeceğim DH'nin benden numaramı istemesi gibi bir hakkı yok.
  • @ Criminal Origin, savcılık kararından sonra zaten tespit edilmeniz için telefon numarası şart değildir, evelden IP numarası üzerinden ve kayıtlardan da rahatlıkla bu işlem yapılabiliyordu. Kaldı ki savcılık kararı ile aranmayı gerektirecek illegal şeyler yapabilme potansiyeli olan arkadaşlar zaten girmesin bu siteye lütfen.

@ Miex, aynı şeyleri tekrarlıyorsunuz. İster verin, ister vermeyin; bu sizin kararınızdır. Ancak lütfen daha sonradan GSM numarasını vermiş kişilere tanınan hakların size de tanınmasını beklemeyin. Çünkü bu güven karşılıklıdır.
  • Aynı şeyler tekrarlandığı için konu kapatılmıştır. Soruları olanlar öncelikle konuyu baştan sona okursa sevinirim.

Bundan sonra;

Teknik sorunlar için : forumdestek@donanimhaber.com (nickinizi belirtmeyi unutmayiniz)

Sistemle ilgili farklı görüş ve önerileriniz için :http://forum.donanimhaber.com/m_26606501/tm.htm

İyi forumlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Criminal Origin

Ben bunun altından daha kötü kokular alıyorum.

Dh, büyük bir forum. Çok sayıda kullanıcısı var.
    İstenildiğinde savcılık kararı ile kişisel bilgilermize ulaşılabilme.
    Açılan konular, yapılan tartışmalar ve hakaretler.

Biraz paranoyaklık yapıyorum belki ama güvenmiyorum.

Savcılıktan korkusu olanlar için söyleyeyim. Zaten ip adresleriniz de bizde kayıtlı. Internettir kimse göremez diye düşünerek savcılığı ilgilendiren mevzularda varlık gösterirlerse savcılık telefon sormaz merak etmeyin. Olaya topraktan girer ve ip adresini ister.

Ben de biraz paranoyaklık yapayım. Bu telefon vermeye korkan kişiler reklam meklamı bahane ediyor. Yasadışı işler çevirme amacındalar ve bu sebeple korkuyorlar. Alın bakın paranoyaklık yapmak gerekirse saçmalamak kolaydır.

• quote:

Bende güvenmiyorum işte, ve mesajlarım siliniyor.

İlginç valla, numaramı vermiyorum, vermeyeceğim DH'nin benden numaramı istemesi gibi bir hakkı yok.

İlginç olan sanki boğazınızı sıkan varmış gibi kendi kendinize heyecan yapıyor olmanız. Amacınız dikkat çekmek mi nedir çözemedim ama burada komik duruma düşüyorsunuz. Numaranızı vermeyin lütfen.

Zaten güven vermeyen bir üyesiniz. Forum sabıka kaydınıza bakılırsa küfür konusunda da ciddi olduğunuz belli. Telefon vermezseniz mesajlarınız onaylanarak geçer ve forum açısından daha güvenli olur.
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.