Şimdi Ara

Grand Theft Auto IV (2008) [ANA KONU] (846. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.020
Cevap
28
Favori
1.051.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 844845846847848
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Darkin blade

Pc ve PS3 e x360 dan port ettiler.En iyi optimizasyon x360 da onda bile fps düşüşleri var.Sorunlu bir oyun allahtan gta 5 te optimizasyon sıkıntısı yok
    Bu oyunu xbox one s de oynamak çok keyifli geriye uyumlu olarak xbox 360 oyunları oynanabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ben yıllar sonra tekrar indirdim ama performans sıkıntıları yüzünden hâlâ oynayamıyorum. Sistemim Ryzen 5 1400 R9 380 4 GB 8 GB RAM var. Sizin akıcı ve çok kötü grafiklerde olmayan ayarlarınız varsa paylaşırsanız memnun olurum. Sıkıntı FPS değil ama oyun anlık olarak sürekli donuyor ve drop oluyor. 120 fps veya 60 fps de ama anlık sorunlar var.

Oyunu bitirmek daha nasip olmadı. Şu sıkıntıları çözersem çok iyi olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cellat_006 -- 10 Ocak 2020; 20:2:44 >
  • Zamanında patates pc ile low grafiklerde oynamıştım şimdi sistem topladıktan sonra yeniden kurup grafik modu çaktığım oyunlardan biri oldu.
    Oyunun bazı mekanikleri hala taş gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Oyun Steam'den satın alınamaz hale gelmiş:
    https://store.steampowered.com/app/12210/

Haberleri:
    https://www.pcgamesn.com/grand-theft-auto-iv/steam
    https://www.webtekno.com/gta-iv-steam-h83469.html
    Bu salak Rockstar pazarlama birimi yüzünden balık baştan kokunca böyle oldu. Gwfl büyük bir hataydı. Sonra şarkıların lisans süresi nedeniyle apar topar 2018'de güncelleme geldi ve şarkıların çoğu silindi. Şimdi komple ortadan kalkmış. Kesin lisans mevzusu var. Şarkıların veya Gfwl hesaplarının durumu ile ilgili. Offline Gfwl hesabı ile oyunu oynamakta olan ve oyunu önceden Library'e atan kişilerin bundan etkilenmemesi lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunun sürümünü 1.0.4.0 a düşürdüm 1.0.7.0 dan ve oyun o kadar akıcı oldu ki yüksek ayarda değil orta ayarda stuttering yaşıyordum şimdi çözüldü yüksek ayarlarda çok akıcı oynuyorum tavsiye ederim.

• Gta 4ü doğru düzgün oynamak istiyorsanız Windows 7 kurun bi şekilde, Normalde Linux kullanıyorum iki yıl oldu windowsla işim yok, sırf Gta 4 oynamak için geçici olarak Windows 10 kurdum tekrardan, böyle bir kasıntı böyle bir takılma olamaz yav oyunun hem orjinali hemde korsanı var patchler filan hikaye düzelmiyor. Bilgisayarım dandik demek ki dedim ilk başta meğer sıkıntı windows 10 muş.

Windows 7 ultimate sp1 kurdum orjinal Msdn olan, hiç bir güncelleme v.s yapmadım işletim sistemine, tek tek tüm driverları kendim bulup bi şekilde windows 7 tam kapasite çalıştırdım. (Bilgisayar sadece windows 10 için çıkan hp dizüstü)

Oyunda bir gram kasıntı kalmadı, yağ gibi akıyor fareyi döndürünce takılma kasılma cart curt yok artık.

Birde saçmasapan ripli mipli oyunlarla uğraşmayın, korsan oynayacaksanız bile orjinal olan dvd kalıplarını indirin ilaçlama işini kendiniz yapın.

• SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Hocam driver güncel Windows 10 güncel oyun yağ gibi akıyor bende. Steamde sahibim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 21 Şubat 2020; 23:58:26 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

Hocam driver güncel Windows 10 güncel oyun yağ gibi akıyor bende. Steamde sahibim.
    Şans işi gibi bişey hocam bende de windows 7 ile çözüldü kasıntı takılmaz sorunu. Windows 10 da hiç bi şekilde verim alamadım
  • Enis Kirazoğlu video yapmış:

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgennyk

kullanıcı yorumu icin tesekkürler. ben de riske girip alacagim satısa girince. win10 3600 rx5700

• Gelen GTA oyunun bir oncekine gore kendine arattigi birkac ozellik oluyor ama GTA 4 bence de en efsane GTA oyunu idi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerdarS.

Gta 4ü doğru düzgün oynamak istiyorsanız Windows 7 kurun bi şekilde, Normalde Linux kullanıyorum iki yıl oldu windowsla işim yok, sırf Gta 4 oynamak için geçici olarak Windows 10 kurdum tekrardan, böyle bir kasıntı böyle bir takılma olamaz yav oyunun hem orjinali hemde korsanı var patchler filan hikaye düzelmiyor. Bilgisayarım dandik demek ki dedim ilk başta meğer sıkıntı windows 10 muş.

Windows 7 ultimate sp1 kurdum orjinal Msdn olan, hiç bir güncelleme v.s yapmadım işletim sistemine, tek tek tüm driverları kendim bulup bi şekilde windows 7 tam kapasite çalıştırdım. (Bilgisayar sadece windows 10 için çıkan hp dizüstü)

Oyunda bir gram kasıntı kalmadı, yağ gibi akıyor fareyi döndürünce takılma kasılma cart curt yok artık.

Birde saçmasapan ripli mipli oyunlarla uğraşmayın, korsan oynayacaksanız bile orjinal olan dvd kalıplarını indirin ilaçlama işini kendiniz yapın.
    Bende orjinal Win7 Home Premium olduğu ve lisanslı Steam versiyonu olduğu halde GTA 4 çok takılıyor. İşlemci i7 ve ekran kartı o dönemin canavarlarından GTX 460M. Laptop. Soğudum oyundan. Tüm Steam patchleri yüklüydü en son.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 18 Mart 2020; 3:49:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 7ender

Gelen GTA oyunun bir oncekine gore kendine arattigi birkac ozellik oluyor ama GTA 4 bence de en efsane GTA oyunu idi...
    bence de öyle. gta v çocuk oyunu gibi bir sey IV yanında

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Belki biraz saçma gelebilir ama eski mekanik diske kurdum windows 7'yi tamam belki çok yüksek fps almıyorum ama en azından oyun takılmıyor akıcı şekilde oynanıyor.

Sırf zaten gittim Playstation 3 aldım gta 4 için, ondada görüntü rezil ötesi çıktı Rockstar sağolsun her işleri böyle baştan sağma.
  • Gta 4 bilgisayarımda yüklüydü. Bugün 5.9 GB boyutunda güncelleme geldi. EFLC sürümü kütüphaneden kaldırıldı, hem 4 hemde eflc aynı oyun içinde birleştirilmiş. Games for windows live artık gerekmiyor. Rdr 2'nin pc'ye çıkışıyla beraber güncelledikleri social club uygulamasını yüklüyor ve onunla ilişkilendiriyor. Daha önceden social club'ı oyundan kaldırmışlardı. Şimdi gfwl'ı kaldırıp social club'ı eklemişler. Steam'e başarımlarda eklendi.

Grand Theft Auto IV (2008) [ANA KONU]

Oyun doğruca açılıyor. Güncellemen önce, oyunu başlatma seçenekleri "-windowed" komutuyla pencereli modta başlatıp oyun açılınca alt+enter ile tam ekranda oynanıyordu. Buna artık gerek yok. Önceki sürümde, grafik ayarlarında ekran kartının bellek miktarını doğru şekilde göstermiyordu. "-nomemrestrict -norestrictions -availablevidmem 4096" gibi komutlarla bu sorun düzeltiliyordu. Fakat yeni sürümde bu sorun halen devam ediyor. Bende grafik belleği olarak halen 512 MB gözüküyor. Bu yüzden bütün ayarları yukarı çekemedim. Aşağıdaki resimdeki ayarlarda açıldı ve sabit 60 fps oynatıyor.

Daha sonra ayarları yapabildiğim en yüksek ayarlara getirdim. Oyun bu sefer dalgalı fps vermeye başladı. Anlayacağınız, optimizasyon konusunda bir şey yapmamışlar. Games for windows live ilişkisini kaldırıp social club'ı eklemişler sadece.

Oyun sorunsuzca açılıyor. çalıştırma seçeneklerine pencereli modta başlaması için bir komut felan yazmaya gerek yok. Fakat bazen açılmadığıda oldu. Kimi zaman ctrl+alt+delete yapınca hemen düzeldi, kimi zaman sistemi yeniden başlatınca.

Oyunçeviri sitesinde bulunan türkçe yamayıda yükledim. Oyun başlangıçtaki yazılarda kalıyor ve görev yöneticinde "çalıştırmayı durdurdu" olarak görünüyor. Türkçe yama bu sürüm ile artık çalışmıyor.

• Important Updates To Grand Theft Auto IV and Episodes from Liberty City

We are making a number of changes to make sure players who own Grand Theft Auto IV and GTA: Episodes from Liberty City can continue to enjoy these games.

New Players

Starting 03/19/2020, Grand Theft Auto IV: Complete Edition will replace both Grand Theft Auto IV and Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City wherever it is currently digitally available. Grand Theft Auto IV: Complete Edition will as also be available via the Rockstar Games Launcher.

Current game save files will be compatible with Grand Theft Auto IV: Complete Edition.

Steam Achievements for Grand Theft Auto IV: Complete Edition will be unavailable until release.

As a result of this update the following services will no longer be available in Grand Theft Auto IV: Complete Edition:

- Games for Windows Live
    - Multiplayer mode
    - Leaderboards

The following Radio Stations will be temporarily unavailable in Grand Theft Auto IV: Complete Edition

- RamJam FM, Self-Actualization FM, and Vice City FM (previously available in Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City)

Note: Because Japanese is a supported language for Grand Theft Auto IV, but is not supported for Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, players will continue to be able to play Grand Theft Auto IV with Japanese sub-titles but will need to select another language in order to play Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City.

Current Players

Players who have previously installed and played Grand Theft Auto IV or Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City will be able to update their copy to Grand Theft Auto IV: Complete Edition through the following means:

Steam Users

Depending on the game, players on Steam will need to install or update their current game:

- Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City will be removed and replaced with GTAIV: Complete Edition in the launcher library. Update file size is expected to be approximately 22GB
    - Grand Theft Auto IV owners will download content from Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City and their game will update to GTAIV: Complete Edition. Update file size is expected to be approximately 6GB

Physical Media

- Games not previously activated using Games for Windows Live will be able to use the Key on the back of the game manual to activate and update to Grand Theft Auto IV: Complete Edition

Games for Windows Live Digital Store Purchases

- Games previously activated using Games for Windows Live will require players to create and/or link their Social Club accounts in replacement of Games for Windows Live to update to Grand Theft Auto IV: Complete Edition

Note: New activations from players trying to install current copies of Grand Theft Auto IV may be disrupted until Grand Theft Auto IV: Complete Edition is available. All users will need to be connected to the internet and authenticate their copy of the game.

• Pizza Steve kullanıcısına yanıt
    Oyun ekran kartının sadece 512 megabaytını kullandığı için vram limitini aşarsan anlık olarak binaların objelerin vs sonradan yüklendiğini görebilirsin. Benim tavsiyem distance ayarlarını 50'ye çek bu sayede performans sorununda bir nebze düzelir.

Rockstar'ın bu sorunun umursayıp güncelleme yayınlayacağını düşünmüyorum o yüzden birisi mod vs yapana kadar bekleyeceğiz.

• quote:

Kusura bakmayın anlayamadım tam, bu yüzden soru sorma ihtiyacı hissettim. Sadece IV'e sahip olanlar da mı EFLC oynayabiliyor şimdi, yoksa DLC olarak mı satacaklar?

@Tonic like Lemonade Devasa mesajları alıntılamak yerine cevapla butonunu kullanın lütfen. Bir kaç satır üstteki mesajı alıntılamanın bir manası yok.

Sorunuza gelecek olursak GTA IV ve GTA: Episodes from Liberty City birleştirilip GTA IV: Complete Edition halini almış. Bu işlem yapılmadan önce bu iki oyun ayrı ayrı mı satılıyordu hatırlayamadım. Eğer öyleyse sanıyorum artık herhangi birisine sahip olan GTA IV: Complete Edition'a sahip olma hakkı kazandı, dolayısıyla her iki oyunu oynayabilir diye düşünüyorum. Artık kütüphanede sadece Grand Theft Auto IV yazıyor. Resmi çıkıştan sonra bir kontrol edin derim.

• XanthiN kullanıcısına yanıt
    Kusura bakmayin :)

Bende sadece IV vardi, eskiden EFLC ayri satiliyordu, almamistim. Simdi kontrol ettim, oyunun ismi The Complete Edition olarak değişmiş. Belesten EFLC sahibi oldum
  • 
Sayfa: önceki 844845846847848
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.