Şimdi Ara

Gözlük lens ve ehliyet hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
0
Favori
16.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar "B" sınıfı ehliyetim var, kullandığı cihaz ve protezler kısmında "GÖZLÜK" yazıyor gözlükten sıkıldığım için lens almak istiyorum acaba araç kullanırken lens taksam trafik çevirse herhangi bir ceza yazılırmı bu konuyu biraz araştırdım hatta bir trafik polisine sordum ama tatmin edici cevap alamadım bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim.

Trafik polisinin verdiği cevap : - Ben lensi fark ederim bana denk gelirsen sorun olmaz :) ama fark edemeyen bi memura denk gelirsen yazabilir. dedi
    İnternetten araştırdığım cevaplar : - neredeyse kimse bu konuda ceza yememiş ve pek gözlüğe lense bakılmıyormuş ayrıca ehliyetin yenilenip kullandığı cihaz ve protezlere gözlük+lens yazılması gerekyormuş.

• ehliyette gözlük yazıyor ama ben lens ile araç kullanıyorum ve çevirmede polis sıkıntı çıkarıyor nerden bilecem lens taktığını diyor ehliyetine lens eklettirmen lazım demişti
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinoplu

ehliyette gözlük yazıyor ama ben lens ile araç kullanıyorum ve çevirmede polis sıkıntı çıkarıyor nerden bilecem lens taktığını diyor ehliyetine lens eklettirmen lazım demişti

para cezası yazdılar mı size ?
    ayrıca lensi eklettirmem için ne gibi işlemler yapmam gerekiyor bilginiz varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaZoR_03

quote:

ehliyette gözlük yazıyor ama ben lens ile araç kullanıyorum ve çevirmede polis sıkıntı çıkarıyor nerden bilecem lens taktığını diyor ehliyetine lens eklettirmen lazım demişti

ayrıca lensi eklettirmem için ne gibi işlemler yapmam gerekiyor bilginiz varmı ?

+1

Ayni problem bende de var. Nasil cozebiliriz masrafi var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ae_ -- 8 Mayıs 2012; 12:31:30 >
  • quote:

quote:

bu seferlik ceza yazmadılar gözlüğe lensi yazdırmak için doktordan lens kullanır raporu alcaksın sonra emniyetten ehliyeti yenileyeceksin

tahmini masraf 80 tl

bu arada ben deüiştirmedim askerden sonra nasılsa ehliyeti büyüttürecem diye
  • quote:

quote:

quote:

bu seferlik ceza yazmadılar gözlüğe lensi yazdırmak için doktordan lens kullanır raporu alcaksın sonra emniyetten ehliyeti yenileyeceksin

tahmini masraf 80 tl

bu arada ben deüiştirmedim askerden sonra nasılsa ehliyeti büyüttürecem diye

cevaplar için teşekkür ederim.

yakın zamanda işlemleri yaparım buraya yazarım başkalarınada yardımım dokunur umarım.
  • arabaya koyun gözlügünüzü polis görünce takarsınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColDasHeLL

arabaya koyun gözlügünüzü polis görünce takarsınız

uzun yolda söylediğiniz mantıklı gözlüğe düz cam taktırıp araç içerisinde bulundurur polis gördüğümüz anda takarız ama şehir içinde bu biraz zor belki bilirsiniz afyon trafik ile ilgili pilot bölge mi ne seçilmiş şu sıralar acayip sıkıştırıyorlar polisin hangi köşede beklediğini yada hangi köşeden çıkacağı belli olmuyor neredeyse her yerde polis var artı olarakta ne zaman durduracağını kestiremiyorsunuz daha 1 hafta önce kemerden ceza yedim :)) bundan dolayı şehir içinde söylediğiniz pek işe yaramaz benim için ama güzel düşünce :)
  • quote:

quote:

uzun yolda söylediğiniz mantıklı gözlüğe düz cam taktırıp araç içerisinde bulundurur polis gördüğümüz anda takarız ama şehir içinde bu biraz zor belki bilirsiniz afyon trafik ile ilgili pilot bölge mi ne seçilmiş şu sıralar acayip sıkıştırıyorlar polisin hangi köşede beklediğini yada hangi köşeden çıkacağı belli olmuyor neredeyse her yerde polis var artı olarakta ne zaman durduracağını kestiremiyorsunuz daha 1 hafta önce kemerden ceza yedim :)) bundan dolayı şehir içinde söylediğiniz pek işe yaramaz benim için ama güzel düşünce :)

valla pederde kayseriden gelrken gece oldu diye basmış afyon taraflarında radara girmiş

bir 300

birde 150 yazmışlar yalvar yakar yapmış yeni yedimdemiş. affetmemişler :D

500 benzin 500 ceza 1 milyar kayseri gel git e patladı :D çok tehlilkeli oralar suan kaçınnnnnnnnnnn
  • hayır neden gözlüklü yazdırdınız ki ehliyete?
    ben alalı 3 yıl oluyor,sağ gözüm 2 numara bozuk.liseye başladığımdan beri de gözlük veya lens kullanmadım(2002,yanlış olmasın liseli değilim)
    muayneye gittiğim doktor bayan çıktı,ağzından girip burnundan çıktım.baya bi konuştuk gözlüksüz yazdırdım.
  • quote:

quote:

quote:

valla pederde kayseriden gelrken gece oldu diye basmış afyon taraflarında radara girmiş

bir 300

birde 150 yazmışlar yalvar yakar yapmış yeni yedimdemiş. affetmemişler :D

500 benzin 500 ceza 1 milyar kayseri gel git e patladı :D çok tehlilkeli oralar suan kaçınnnnnnnnnnn

Aynen hocam cok fenaaa :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: dış kapının iç mandalı

hayır neden gözlüklü yazdırdınız ki ehliyete?
    ben alalı 3 yıl oluyor,sağ gözüm 2 numara bozuk.liseye başladığımdan beri de gözlük veya lens kullanmadım(2002,yanlış olmasın liseli değilim)
    muayneye gittiğim doktor bayan çıktı,ağzından girip burnundan çıktım.baya bi konuştuk gözlüksüz yazdırdım.

Yazdirmicaktim hatta rapor almak icin gozluksuz gittim doktora 1.50 astigmat miyop var 2 gozumdede harfleri okuyamadim gozluk alip geleceksin oyle yazilacak rapor yoksa alamassin raporuda ehliyetide hocam soyle hocam boyle yemedi mecburen gozluk alip geldikten sonra raporu alabildim ve raporada gozlukle arac kullanabilir diye yazmis dohtor bey .s
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.