Şimdi Ara

Paxil kullananlar...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
133.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bugün pskiyatriye gittim. gitme nedenim sinirlilik aşırı stres sabırsızlık herşeyi kafama takmamdı doktor bana bi tek paxil 20mg yazdı ilacı aldım ancak daha kullanmadm nette araştırma yaptım bırakması zor oluyormus felan dediler bırakamazsn gittikçe kendine bağımlı yapar yorumları gördüm derslerimi etkilemesinide istemiyorum. ilk baştada çarpntı bulantı baş dönmesi yapar dediler kararsz kaldım kullanayım mı diye sizin tecrübeleriniz var mı biliyo musunz tanıya psikotik belirtisiz ağır depresif nöbet yazmıs

• Kullan kardeşim doktor verdiyse bir bildiği vardır. Rahatlatıcı haptır takıntılarından kurtulursun kısa vadede işe yaramıyor bırakayım diye düşünebilirsin ama kullanmaya devam ettikçe ve uzun vadede işe yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psychedelic_Grunge

Kullan kardeşim doktor verdiyse bir bildiği vardır. Rahatlatıcı haptır takıntılarından kurtulursun kısa vadede işe yaramıyor bırakayım diye düşünebilirsin ama kullanmaya devam ettikçe ve uzun vadede işe yarar.

kardesm kilo çarpıntı baş dönmesi cinsellik bitmesi felan diyolar korktum ya
  • Cevap soruda güzel kardeşim her şeyi kafana taktığın gibi bunuda takmışsın belli bi ailene danış onlar senin için daha hayırlısını bilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tigerhalil

quote:

Kullan kardeşim doktor verdiyse bir bildiği vardır. Rahatlatıcı haptır takıntılarından kurtulursun kısa vadede işe yaramıyor bırakayım diye düşünebilirsin ama kullanmaya devam ettikçe ve uzun vadede işe yarar.

Bende de biraz sosyal fobi vardı paxil sayesinde çok rahat biçimde atlattım.Bırakınca 1 hafta başın dönüyor ve sanki başında şimşekler çakıyor gibi oluyor.Cinsellik ciddi anlamda bitiyor o süre zarfında cinsellikten 0 zevk alırsın.Ama korkma bıraktıktan sonra her şey düzeliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -TOSUN-

Cevap soruda güzel kardeşim her şeyi kafana taktığın gibi bunuda takmışsın belli bi ailene danış onlar senin için daha hayırlısını bilirler

kardeşim söz konusu olan basit bişey değil titiz davranmam doğal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aléister Crowley

quote:

quote:

Bende de biraz sosyal fobi vardı paxil sayesinde çok rahat biçimde atlattım.Bırakınca 1 hafta başın dönüyor ve sanki başında şimşekler çakıyor gibi oluyor.Cinsellik ciddi anlamda bitiyor o süre zarfında cinsellikten 0 zevk alırsın.Ama korkma bıraktıktan sonra her şey düzeliyor.

sen kullan diyosun yani kardesm
  • mevcut halinden memnunsan kullanma ne diyelim.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aléister Crowley

quote:

quote:

sen kullan diyosun yani kardesm
    yok mu yardımcı olan
  • Yok mu baska kullanan
  • quote:

Yok mu baska kullanan
    Bence sakın başlama. Paxil yüzünden çok fazla borç altına girdim. Kullanmaya başladığında bir süre sonra hipomani oluyorsun ve paranı savurmaya başlıyorsun. Hiçbirşey umrunda olmuyor,paran bitince kredi çekip harcıyorsun vs. filan. Yani aşırı özgüven verdiğinden paranı çarçur edebilirsin, yada başına olmadık işler açabilirsin. Başka antdepresanları dne bence. Yaklaşık 4 senedir antidepresan kullanan biri olarak söylüyoırum bunu.
  • Parayi carcur mu edysn nasil bsymis bu ya .d
  • Yok mu baska kullanan
  • Ben kullanıyordum. Fazla yan etki görmedim.
  • Ne.kdr zmndr kullaniysn etkisi var mi nasil durum
  • quote:

Ne.kdr zmndr kullaniysn etkisi var mi nasil durum
    Doktor verdi diye kullanma zorunluluğu diye bişey yok. Benim bizzat arkadaşım kullandı dediğin hapı o güzelim derslerde başarılı dinç çocuk gitti yerine her ders uyuyan ders başarıları düşen yorgun bi insan geldi. Tavsiyem bu tür hapları değil de kendini kullan
  • Dersleri mi kotulesti sinavlardan once moral bozdu bak bu
  • quote:

Dersleri mi kotulesti sinavlardan once moral bozdu bak bu
    yok mu başka kullananlar tereddütte kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: alphabetagama

Bence sakın başlama. Paxil yüzünden çok fazla borç altına girdim. Kullanmaya başladığında bir süre sonra hipomani oluyorsun ve paranı savurmaya başlıyorsun. Hiçbirşey umrunda olmuyor,paran bitince kredi çekip harcıyorsun vs. filan. Yani aşırı özgüven verdiğinden paranı çarçur edebilirsin, yada başına olmadık işler açabilirsin. Başka antdepresanları dne bence. Yaklaşık 4 senedir antidepresan kullanan biri olarak söylüyoırum bunu.

paxili kullanan biri olarak başka hangi antidepresanları kullandığınızı merak ettim ve etkileri nasıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ncore

quote:

Orijinalden alıntı: alphabetagama

paxili kullanan biri olarak başka hangi antidepresanları kullandığınızı merak ettim ve etkileri nasıldı?

Cipralex: Çok uyku yapıyor ve iştah açıyor, dikkati dağıtıyor ancak etkili.
    Citoles: Cipralexe göre daha iyi ama depresyon yapıyor.
    Efexor xr: İçlerinde en iyileri ve bırakması en zor olanı, ayrıca yan etkisi fazla.
    Remeron: Ağır uyku yapıyor ve kilo aldırıyor ama depresyonu önemli ölçüde yeniyor.
    Lustral: Çok etkili değil, uyuşukluk yapıyor.
    Prozac: Çok etkili değil, uyuşukluk yapıyor.
    Bütün antidepresanların temel yan etkisi uyku ve dikkatsizlik halidir. Derslerden kalabilir, iş hayatında başarısız olabilirsiniz. Birçok defa bunu yaşadım, dikkatsizlik ve unutkanlık yüzünden başıma çok şeyler geldi. Ayrıca hipomani halinde gelen çok fazla özgüven başınıza dertler açabiliyor. Uyku halinden bol miktarda kafein alarak kurtuldum, ancak ilaçlar her bünyede farklı etki gösterebiliyor. Sosyal fobiyi, panik atağı, takıntıları vs. yok ediyor ancak yan etkileri daha feci. Kullanmayı bıraktığınızda eski halinize daha beter şekilde dönersiniz. Burada yazdıklarım sadece kendi tecrübelerimdir. Antidepresanları kesinlikle tavsiye etmiyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.