Şimdi Ara

göz kuruluğu olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar günde 12-14 saat telefon/pc bakmaktan mahvettik herhalde gözü sadece sağ gözüm çok fena kurudu. Eczaneden damla falan aldım da kendiliğinden geçiyor mu bu 5 gün oldu hala kuru? Önceden de nadiren oluyordu ama 2 güne geçiyordu bu kez uzun sürdü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kronik göz kuruluğu var nemde hastalıktan olan, çok sıkıntılı bir durum çok yorulursam gözlerim kanlanıyor ve ağrı yapıyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: batieskleon

Kronik göz kuruluğu var nemde hastalıktan olan, çok sıkıntılı bir durum çok yorulursam gözlerim kanlanıyor ve ağrı yapıyor

Bende de geçen gün yaptı sanki gözüme kum doldurmuşlar gibi hissettim acıdan uyandım. Ben de şimdiye kadar yoktu sadece arada çok pc bakınca oluyordu bu aralar gecmiyor bir türlü tavsiyeniz var midir

• quote:

Orijinalden alıntı: brhmlpy

Bende de geçen gün yaptı sanki gözüme kum doldurmuşlar gibi hissettim acıdan uyandım. Ben de şimdiye kadar yoktu sadece arada çok pc bakınca oluyordu bu aralar gecmiyor bir türlü tavsiyeniz var midir

Alıntıları Göster

pc ye bakmamak hocam  

• Tavsiyem
    Suni göz yaşı kullan
    Bir de bilgisayar için koruyucu gözlükler var gama ışınını engelliyor atasun optik de var Block gibi bir ismi var bilgisayar kullanırken kullanıyorum faydasını gördüm

• quote:

Tavsiyem
    Suni göz yaşı kullan
    Bir de bilgisayar için koruyucu gözlükler var gama ışınını engelliyor atasun optik de var Block gibi bir ismi var bilgisayar kullanırken kullanıyorum faydasını gördüm

Göz damlasıyla suni gözyaşı farklı şeyler mi? Bir bakayım hocam eczaneden. Gözlüğe verecek param yok valla gözlükler pahalı bayağı

• quote:

Orijinalden alıntı: izayoi

pc ye bakmamak hocam  

Alıntıları Göster

Hocam 15 aydır karantinadayız yine kapandık ne yapayım zaman geçmiyo ev müstakil olsa bahçe falan olsa hayvan besleyecem

• Sendeki göz yaşının ismi ne

• quote:

Sendeki göz yaşının ismi ne

fullfresh göz damlası

• Göz kuruluğu çok bela bir şey. Başlangıç seviyesiyse eczaneden aldığın damlalar ile geçebilir. Fakat ileri seviye ise pek fayda etmez. Bu konuda iyi olan iki tane göz damlası var. Birisi Thealoz Duo 100 TL civarı eczanede devlet ödemiyor malesef. Diğeri Restasis, bu ilk söylediğim damlaya göre baya pahalı, doktor rapor çıkartıyor ücret vermeden alabiliyorsun öyle.

• Forumda ileri göz kuruluğu olan bi arkadaş vardı yıllar önce.

"fuducuk"

bende de sağlam göz kuruluğu var bir süre sonra tears natural 2 gibi damlalar da fayda etmiyor paso monitör karşısında duruyorsun, gözler biliyorsun beyine bağlı

gece kafan gözün ağrıyor sabah kalkıyorsun fena yani..

restasis uzun vadeli tedavi amaçlı içinde kansere karşı etken madde vardı galiba.

sigortalıysan gidip yazdırıyorsun da kutu kutu veriyorlar ama tedaviyi sürdürmen lazım. Bizim gibi bilg başıda insanlar için zor.

• Refresh göz damlasının muadil çakması, göz kuruluğu raporlu bir hastalık devlet suni gözyaşları için rapor sağlıyor ama hiç bir eczacı refresh vermez çünkü yabancı menşei ve kaliteli bir suni gözyaşı, fulfresh ise çöp bir gözyaşı raporu olanlara 20-30 kutu veriyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: darknes1905

Göz kuruluğu çok bela bir şey. Başlangıç seviyesiyse eczaneden aldığın damlalar ile geçebilir. Fakat ileri seviye ise pek fayda etmez. Bu konuda iyi olan iki tane göz damlası var. Birisi Thealoz Duo 100 TL civarı eczanede devlet ödemiyor malesef. Diğeri Restasis, bu ilk söylediğim damlaya göre baya pahalı, doktor rapor çıkartıyor ücret vermeden alabiliyorsun öyle.

Yok hocam ileri değil ya bende ilk defa bu kadar şiddetli oldu ama iki gündür damla biraz iyi geldi. Mesela Pazar günü ağrı da vardı. Umarım geçer kronik degildir

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Forumda ileri göz kuruluğu olan bi arkadaş vardı yıllar önce.

"fuducuk"

bende de sağlam göz kuruluğu var bir süre sonra tears natural 2 gibi damlalar da fayda etmiyor paso monitör karşısında duruyorsun, gözler biliyorsun beyine bağlı

gece kafan gözün ağrıyor sabah kalkıyorsun fena yani..

restasis uzun vadeli tedavi amaçlı içinde kansere karşı etken madde vardı galiba.

sigortalıysan gidip yazdırıyorsun da kutu kutu veriyorlar ama tedaviyi sürdürmen lazım. Bizim gibi bilg başıda insanlar için zor.

Aynen hocam biraz telefonu bilgisayarı azalttım iyi geldi

• quote:

Refresh göz damlasının muadil çakması, göz kuruluğu raporlu bir hastalık devlet suni gözyaşları için rapor sağlıyor ama hiç bir eczacı refresh vermez çünkü yabancı menşei ve kaliteli bir suni gözyaşı, fulfresh ise çöp bir gözyaşı raporu olanlara 20-30 kutu veriyorlar

Hocam bilgim yok yani gittim göz kuruluğu için ne alabilirim dedim bunu verdi direkt. Geçmezse bir doktora gideyim sağlam bir ilaç yazsın bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brhmlpy -- 27 Nisan 2021; 20:52:55 >
  • Bu konuyu bir sürü göz kuruluğu hastası okuduğunda onlara da bir öneri niteliğinde olur
    Fulfresh gerçekten hiç bir fayda sağlamayan hatta gözü daha da rahatsız eden bir gözyaşı kullananlar ve bende bir ara kullandım herkes şikayetçi o yüzden muhakkak suni gözyaşı alacaksanız gidin refresh alın farkı göreceksiniz

• 2 yıldır bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bazı geceler aynı şekilde şiddetli batma hissedip uyanıyorum. 4 farklı doktora gittim hepsi farklı damla, jel, merhem verdi ama geçmedi. Zaten bu hastalığın çözümü yok, sadece semptomatik tedavi. Şu an Hyonat kullanıyorum ama damlattıktan sonra etkisi 30 dk bile sürmüyor. Gözleri sık sık ekrandan uzaklaştırmak lazım.

• Doktorum Patanol ve refresh vermişti. İki hafta boyunca günde 3 kez patanol, 1 ay boyunca da günde 1 tüp refresh kullanmıştım. Özellikle refresh i sık kullanmakta fayda var. Tamamen düzelmesi 1 ayı bulabiliyor. Bu dönemde monitör ve tvden biraz uzak kalmakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kotaless

2 yıldır bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bazı geceler aynı şekilde şiddetli batma hissedip uyanıyorum. 4 farklı doktora gittim hepsi farklı damla, jel, merhem verdi ama geçmedi. Zaten bu hastalığın çözümü yok, sadece semptomatik tedavi. Şu an Hyonat kullanıyorum ama damlattıktan sonra etkisi 30 dk bile sürmüyor. Gözleri sık sık ekrandan uzaklaştırmak lazım.

Ben bir de telefonu çok göze yakın kullanıyordum ya odaklanınca falan. Ondan da oldu bence

• Hocam işim gereği bende sürekli bilgisayar karşısındayım. Daha geçenlerde yeni gözlük aldım ve bilgisayar ışığını çok güzel kırıyor. Camın adı Blue Cat.
    Çerçeve ile beraber 550 ye aldım. (Esenler/İstanbul) (Biraz pahalı bir cam olduğunu arkadaş söyledi. Bu fiyata alamayacağımı söyleyenler çıkabilir. Biz bu gözlükçüye ailecek yaklaşık 10 yıldır gidiyoruz ve bu rakama aldım gözlüğü.) Göz çok çok çok önemli. 2013 den beri bende aynı gözlüğü kullanıyordum, bu gözlüğü alıp dışarı çıkınca şunu dedim: "yahu ben görmüyormuşum" :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.