Şimdi Ara

göz içine mercek yerleştirme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
667
Cevap
26
Favori
270.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Threebuddha

Toplamda 6000 tl verdim bu arada merceği araştırdım fabrika hindistanda ama ingiliz patentli bir ürün antirefle özelliği falan varmış birde hem uzak hem yakın için dediler operasyon sonrası merceğin sertifikasını da verdiler

her iki göz için mi kardeşim yoksa tek tek mi? birde hangi hastanede oldun acaba? memnun musun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caleronj

quote:

Toplamda 6000 tl verdim bu arada merceği araştırdım fabrika hindistanda ama ingiliz patentli bir ürün antirefle özelliği falan varmış birde hem uzak hem yakın için dediler operasyon sonrası merceğin sertifikasını da verdiler

her iki göz için mi kardeşim yoksa tek tek mi? birde hangi hastanede oldun acaba? memnun musun?

Toplam 4 göz için (annem babam) ama tanıdık bulmuşlar fiyatta indirim yaptırmışlar (normal tek göz 2500 tl miş galiba), veni vidide oldular, memnunluk kısmıysa biraz karışık şöyleki; annemin uzak görmesi düzeldi ama yakın görme henüz düzelmedi, doktor bunun normal olduğunu biraz dana zaman gerektiğini söyledi babamda ise göz ödem yapmış kullandığı damlalara ek olarak ithal bir damla daha verdi (125tl ve sgk ödemiyor) bir hafta sonra tekrar kontrol var bakalım durum ne olacak

• quote:

Toplam 4 göz için (annem babam) ama tanıdık bulmuşlar fiyatta indirim yaptırmışlar (normal tek göz 2500 tl miş galiba), veni vidide oldular, memnunluk kısmıysa biraz karışık şöyleki; annemin uzak görmesi düzeldi ama yakın görme henüz düzelmedi, doktor bunun normal olduğunu biraz dana zaman gerektiğini söyledi babamda ise göz ödem yapmış kullandığı damlalara ek olarak ithal bir damla daha verdi (125tl ve sgk ödemiyor) bir hafta sonra tekrar kontrol var bakalım durum ne olacak

dünya göze göre çok ucuzmuş miller tukarıda 10binleri yazmış. durumdan haber verirseniz sevinirim kardeşim bende ona göre burayla görüşeyim
  • Uzağı göremiyorum bende ama göz numaram 2.00 diğeri 1.75 bu şartlarda biraz mantıksız geliyor galiba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • evet arkadaşlar buraya yaklaşık 2 yıl önce araştıran olarak yazmıştım 5 ay önce gözüme multifokal mercek taktırdım. avrupagözde 7000 liraya yaptılar. 6.5 hipermetrop .2.5 astigmat vardı. şimdi ise 0.75 astigmat var sadece. lens kullanmaktan daha iyi bir görüş sağladı ama gözlükler kadar da iyi olmadı. Her ne kadar da olsa kendi merceğinizi alıp yerine yapay bir mercek koyuyorlar. aman dikkat en kalitelisini koydurun gençseniz ben 21 yaşındayım ve en kalitelisini koydurdum. aciva markaydı. alcon bu kadar yüksek dereceye üretim yapmıyormus. yazıları rahat okuyabiliyorum aşırı küçük olmadıkça. TAVSİYEM göz dereceniz küçükse kesinlikle bu ameliyatı yaptırmayın memnun kalma olasılığınız biraz az. ama yüksek dereceli ise mercek sizi tatmin edecektir. yüksekten kastım 5 derece üstü. ki imkan varsa fakik ıcl ameliyatı daha iyi çünkü kendi merceğinizi çıkartmıyorlar. ameliyattan sonra 3 hafta sabredin görüntünüz o zaman daha iyi hale geliyor. son olarak da paranız varsa 20 bin falan demeyin en iyi hastanede yaptırın.

• Bugün Dünyagöz Etilere gittim. Bu ameliyatı önerdiler. 17800 tl fiyat çıkardılar. Fakat doktor bana güven vermedi. Ameliyatı yaptırmamaya karar verdim. Fiyat ikinci planda, önce doktor-hasta ilişkisinde güven olmalı. Ben adama ameliyatın komplikasyonlarını soruyorum, o kaçtane ameliyat yaptığını anlatıyor. Çok ta ünlü biri, ismini vermeyeyim. Ama onu suçlamıyorum, sektör böyle işliyor. Belki çok sıkıştırsam"Gece araba kullanamayacaksın, hepsi bu" diyecekti. Ben arabaya lastik değil, gözüme mercek taktıracağım, bunun arabayla ne alakası var! Fakat dediğim gibi sektör çok acımasız. Siz vitrine bakıp aldanabilirsiniz, durum hiç te öyle değil. Gece karanlığında gözüne gelecek kuvvetli ışık büyük halelere neden olur, bu da görmeni çok kısıtlar dese, yazın güneş ışığı gözünü normalden fazla rahatsız eder dese kaç kişi bu ameliyatı yaptırır? Ben gözlükten kurtulmak için ameliyat oluyorum yazın güneş gözlüğü takmadan dolaşamayacaksam ne anladım bu işten demez misin? İleriki dönemlerde katarakta neden olduğu, mercek göze uyum sağlamazsa tekrar çıkarılmasının gerekebileceği ve daha benim bilmediğim kimbilir neler neler.

Burada yanlış anlaşılmaya neden olmayalım. Şişe dibi gibi gözlüklerle boğuşan, buyüzden psikolojisi, hayatı altüst olmuş insanlar için güzel bir uygulama olabilir. Fakat bu halinizle idare ediyorsanız vücudunuzun hiç bir yerini kestirip içine yabancı birşey koymayın, hele ki gözünüze...

• Green__Beret kullanıcısına yanıt
    söylediklerinin yüzde seksenine katılıyorum. ancak ben mercek taktırdım güneşte hiç bir problem yaşamıyorum gece görüşündede sıkıntı yok. senin söylediğini bende vurgulayayım benim gözlüklerim şişe dibiydi normal gözlük kullananlar bu sizi asla mutlu etmez.
  • Gözünüz bozuk olduğu için göz içine mercek taktırmak istemeniz normal ancak kaza anında göze darbe gelirse göz içindeki mercek gözü parçalar. Çok kötü olur. Ben olsam asla yaptırmam.
  • bende şimdi dünya gözden geldim banada icl yani göz içi lens önerdiler lazere uygun olmadığım söylendi pek.sol gözümde astigmat yüksek sağda sadece miyop oda yüksek sol göz için lazerin riski büyük olur dedi doktor göz içi lens önerdi.iki göz içi lens 17 bin 770 lira fiyat çıkardılar.doktor 200 hastada bir katarakt yapabiliyor dedi ama onunda tedavisi var dedi.senin için kesin çözüm bu dedi.ama ben şuan için gereksiz buluyorum yan etkilerini bilmem lazım.gözlük ve lens ile idare ediyorum fakat sık lens kullanmak göz korneasına ciddi zarar veriyormuş
  • Sa bende yarın dünyagözden randevu aldım lazer için ama gözüm uygun değilse bu göz içi lensten yaptırmayı düşünüyodum ama bu kadar pahalı olduğunu bilmiyodum.Madem 17 bin lira gibi bişey onun yerine 8 bin verip smile lazer olunmazmu , korneası daha ince olanlara da yapılabiliyo galiba. Polis özel harakat a girmem için ameliyat olmam lazım inş bi şekilde hallolur

• Bende 20 gun once göz ici lens ameliyati oldum.

12 -13 derece miyop ve bi kac derece astigmatda var

..

Ankara ilgi göz hastanesinde.

Tek gozun lensini taktilar..

Ertesi gun diger göz icin ameliyata gittigimizde..

Lenste hata oldugunu ve tekrar siparis vereceklerini soylediler. Gelmeside 1 ayi gecermis.

Yani anliyacaginiz 20 gundur..takilan tek lens ile bekliyorum.

Bu lenste de yakin mesafeyi 30-35 cm kadar.

Yazilari cift ve bulanik goruyorum.

Göz ici lens taktiripta 30-40 cm lik mesafede sikinti yasayan var mi merak ediyorum.

Şu an icin hic memnun degilim.

Sol goz lensi takilinca bir duzelme olur diye umut ediyorum.

Ameliyat olduktan sonra tum bilgileri burada paylasacam.

• quote:

Orijinalden alıntı: RsnCkr

Bende 20 gun once göz ici lens ameliyati oldum.

..

Lenste hata oldugunu ve tekrar siparis vereceklerini soylediler. Gelmeside 1 ayi gecermis.

Göz ici lens taktiripta 30-40 cm lik mesafede sikinti yasayan var mi merak ediyorum.

Sonucu merakla bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: RsnCkr

Bende 20 gun once göz ici lens ameliyati oldum.

..

45 gün sonra ikinci lens geldi ve p.tesi günü ameliyatımı oldum.

..

Yüksek derece miyop iseniz (Benim gizlerimde 12-13 derece miyop +3 astigmat vardı) Göz ici lens ameliyatini öneririm.

3-5 derece miyop olan arkadaslara kesinlikle önermem.

Bunun yerine inceltilmiş camlar var onlari kullanin derim.

..

Ben ameliyat oldumda ne oldu.

-uzagi net gorebiliyorum

-tv izlemek daha güzel

-playstation oynarken daha cok tad aliyorsunuz.

Kısacası 12 derece gozluk ile hayata bakmak ile goz ici lensten bakmak arasinda cok fark var.

...

Eksileri

*yakin mesafeyi goremiyorum 20-35cm arası

* yine bir yakin gozlugu kullanmak gerekebilir.

*Özellikle ince işcilikle ugrasiyorsaniz hic tavsiye etmem.. kuyumcu,saatci,elektrik tamircilik gibi.

....

Ayrica gideceginiz hastaneyi iyice arastirin.

Ben; ilgigöz hastanesini internetden "no touch" teknigini arastirirken buldum ve bu ameliyati olmak icin gittim. (Dünyagöz bu ameliyati yapmiyordu.)

Doktor ile görustukten sonra bana gozici lensi önerdi.

Yuksek derece miyop oldugum icin.

Artik gozluklerden kurtulayimda nasil olursa olsun dedim.

Ve goz ici lensi bu hastanede oldum.

Beni iki goz arasi 45 gun beklettiler.

Sordugunuz sorulara duzgun cevap vermiyorlar.

Goz ici lens kutularini istedim (Ameliyatdan önce) tamam dediler.

Ameliyat olduktan sonra.. cöpe attilarini soylediler.

Ameliyat oldum hersey bitti..

Ameliyat oldugunuza dair hicbir belge,evrak,döküman adini siz koyun artik.. hic bir sey verilmedi.

Gecmis olsun deyip gonderdiler.

Kamuda calistigim icin 10 gunluk rapor istedim onu verdiler.

Özetle.

*Yüksek derece miyop olanlara öneriyorum

*Sırf ğozlukten kurtulmak icin 3-5 derece olanlara onermiyorum

*Hastane secimine dikkat edin.

*Tüm evrak fatura ve lens bilgilerinizi isteyin

Simdilik soyleyeceklerim bu kadar.

BU KONUDA SORUSU OLAN ARKADAŞLARIMIZ AKLINA TAKILAN HERSEYİ SORABILIRLER.

• Şuan görüşünüz nasıl acaba gece ve gunduz

• Hocam son durumunuz nasıl?
    Ameliyat için ne kadar bir ücret ödediniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glsh35

Şuan görüşünüz nasıl acaba gece ve gunduz

Gece ve gundüz görüşü cok iyi.. yani gözluklerden daha iyi..

Yalniz yakin mesafeyi (yazilarda) goremiyorum

Ornek olarak denedigim icin soyluyorum

bir ilac kutusunds ki ufak yaziları pharmaton da ki vitamin listesi

Bir yakin gozlugu lazim olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atlantic

Hocam son durumunuz nasıl?
    Ameliyat için ne kadar bir ücret ödediniz?

Son durum iyiye dogru gidiyor.

Kullandigim damlalardan dolayi yazilari cift ve bulanik goruyordum gun gectikce buda azaliyor

11 Nisanda damla kullanimi bitiyor.

Yalniz sag gozde ara ara ışık cemberi goruyorum

Bu nasil duzelecek bilmiyorum.

Fiyat olarak şöyle söylim.

Doktorun soyledigi lens fiyatlari degisiklik gosterebiliyor.

Bana onerdigi Almanya da ozel olarak yapilan tanesi 4.500 tl olan yakin orta uzak lensi idi.

Bende bunu aldim.

2 lens+ameliyat 11.500 Tl ye gedi.

• Bende olmak istiyorum ama bi yandan korkuyorum sonucta goz.Yasim 16 miyobum fazla 8 oldugu icin bi ara retina yirtilmisti goz zayif oldugu icin.Yani gozluktende nefret ediyorum ne yapmam lazim veni vidi özer kavakliogluna gidecem.

• Merhaba arkadaslar

Ben bu ameliyati olali yaklasik 3 sene oldu, ve suana kadar hic bir problem yasamadim taki 4-5 ay oncesine kadar.. Gece araba surerken isiklarin beni rahatsiz ettigini farkettim, ve artik sadece yakin yerlere araba kullanmayi cesaret edebiliyorum. Genel olarak siyah ekranli hersey rahatsiz edebiliyor, tlf, televizyon, bilgisayar vs. Bu benim icin yakinda problem olabilir cunku fotografcilik yapiyorum ve surekli bilgisayar basindayim :((

Eger daha cok bilgi isteyen varsa, ayrintili daha uzun anlatabilirim?

• Fatma hanım acil olarak iletişime geçebilir miyiz ameliyat hakkında bilgi için bu gün saat 4 de ameliyata gireceğim

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.