Şimdi Ara

göz içine mercek yerleştirme (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
667
Cevap
26
Favori
270.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim sol göz direk ilk günden itibaren bulanık gördü ve hala devam ediyor, sağ gözüm berrak hiç bulanık değildi ilk günden itibaren...ama numara kaldı o ayrı durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • turkgenci64 T kullanıcısına yanıt
    Ameliyattan ne kadar sonra düzgün görmeye başladınız acaba , benim 10 gün oldu hala 2 metre öteyi buğulu görüyorum, trifokal lens taktırdım 😕

• unknownpeh U kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar merhaba...benim oğlum ileri derece miyopdu sol göz -10.50 sağ gözü ise -10.00 dı,her iki gözdede 1-2 arası astigmadı mevcuttu,küçük yaşlardan beri gözlük kullanıyordu yaşı 22 olunca birde askere gitmeyi çok isteyince baba gözlüklerden kesinlikle kurtulmak istiyorum dedi,sonrasında bende tamam oğlum dedim bakarız bir çaresine diyerek hangi çözümün iyi olduğunu internetten hastane ve dokdorları araştırmaya başladım samsunda omü göz polikilinik ve samsun dünya göz hastanesine tedavi ve kontrol amaçlı götürdüm ve neticesinde gözlere lazer tedavisinin mümkün olmadığını bize söylediler,sağolsun samsun dünya göz hastanesindeki op.dr. altan kaman bey bayağı yardımcı oldu ve bize doğruları söyledi,lazerle ancak -7 derece miyopa kadar indirebileceklerini bununda faydası olmayacağını kesinlikle göz içine lens takılmasını söyledi,hocam fiyatı ne kadar dediğimizde 16 milyar civarı olduğunu ancak kendi insiyatifini kulllanarak 10-12 milyar gibi bir fiyata yapabileceğini bize iletti,bize bu fiyat gerçekden çok yüksek geldi ancak şunu belirtmeliyimki çok iyi bir dokdor ve hastaya yaklaşımı çok sıcakdı,kendisine teşekür ettik ve oradan ayrıldık sonrasında ben göz içi lens olayının nerede nasıl fiyatı nedir hangi dokdor ve hastane daha iyi yapar gibi birçok yerle telefonla görüşme yaptım aradığım yerlerin çoğu fiyat olarak ortalama hastanın durumuna göre karar verebileceklerini 7 millar ile 16 milyar arasında bir fiyatla göz içine mercek takabileceklerini beyan ettiler hemen hemen ortak kanı böyleydi sonrasında yozgatlı olduğum için daha önce kayseridede görev icabı bulunduğumdan kayzeri özel göz lazer merkezine oğlumun problemiyle ilgili ayrıntılı bir mail attım sağolsunlar bana dönüş yaptılar kayseri maya göz hastanesine bağlı bir yer olduklarını öğrendim ve kayseri maya göz hastanesi op.dr. sait nafiz mutlu beyin asistanıyla görüşdük kendisi dokdor beyle görüşdükden sonra bizim için her iki göze uygun bir fiyatla multifakon lens takabileceklerini söylediler sağolsunlar bayağı yardımcı oldular ve randevu alıp samsundan kayseriye gittik,ayın 19 unda kontrol ve sonrasında birer gün arayla göz içine multifakon lens takıldı,takılan lenslerin kartlarınıda bize verdiler bu arada hastane çalışanları,dokdor beyin asistanı mutlu bey ve op.dr.sait nafiz mutlu bey bize karşı çok samimi ve içden davrandılar allah hepsinden razı olsun birde biz samsundan kayseriye geldiğimizden elimizde çantamızı felanda görünce dokdor bey buradan fiyatı söylemeyeceğim çünkü etik olmaz inanın yine fiyatta indirim yaptı buda bizden olsun dedi,allah kendisinden ve çalışanlarından razı olsun,dokdorda alanında gerçekden çok bilgili ve deneyimli oğlum ağrısız sızısız ameliyat oldu dünde dokdor bey her iki gözünüde kontrol ederek taburcu etti,şuan oğlum çok iyi durumda 1 ay içinde tamamen daha iyi olacağını dokdor bey bize söyledi şimdilik reçeteye yazılan göz damlalarını kullanıyoruz ve şükürler olsunki şuan kazasız belasız evimizdeyiz gerçekleri sizlerle paylaşmak isdedim umarım azda olsa bilgi açısından faydamız dokunur herkes sağlığına biran önce kavuşur

• unknownpeh U kullanıcısına yanıt
    hafif bulanıklık 3 hafta kadar sürüyor. göz derecesi kalıyor biraz ilk başta 0,75 di şimdi 1,5 astigmat var ders çalışırken bilgisayar kullanırken gözlük kullanıyorum. günlük hayatta pek gerekmiyor. triofokal daha iyidir. benim multifokal o yüzden 50 cm 1 m arası bişey biraz bulanık oluyor. orta mesafe için daha iyidir triofokal. kalan numaraya lazer yaptırabilirsin uygun olursa ben yaptıracağım.
  • Arkadaşlar değerli yorumlarının için Allah razı olsun sizden , ben ameliyatın 15. Gününe girdim ama bulanıklik hâlâ devam ediyor, kafayı yemek üzereyim, o kadar para verdik inşallah sağlığımızdan olmayız inşallah :( böyle durumu yaşayan başka yok heralde

• Mrb tesadüf doktorumuz ve hastanemiz aynı bi önceki yazılarımdan görebilirsiniz ama oğlunuzun gözlerinde bir numara kaldı mı merak ediyorum bende kaldı çünkü geri kalanı hocam lazer uygulaması yapacak ekim ayın sonua kadar beklememi söyledi ve ayrıca sol gözüm puslu bulanık kaldı geçmedi.

• Aisha8383 A kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar oğlum şuan uzağı çok net gördüğünü yakından ise tahmini 20-30 cm lik mesafeyi göremediğini söylüyor,dokdor beyde oğlumun her iki gözünüde kontrol ettiğinde gayet iyi durumda olduğunu bir sorun olmadığını bize söyledi ancak görüşün gittikçe netleşeceğini bir ay sonrada kontrol amaçlı kendisine gelmemizi söyledi,numara kalıp kalmadığını ölçümlerde ben ölçüm odasındaki bayan hemşireye numarası nasıl diye sorduğumda sıfırlandığını söyledi bizde dokdor beye numara kalıp kalmadığını bir daha sormadık ama ameliyattan önce dokdor bey bu tür işlemlerde gözde azda olsa 0,50 ile 1,50 arasında numara kalabileceğini bu tür risklerinde olabileceğini söylemişdi,tercübeli bir dokdor bence inşallah sizinde gözleriniz biran öce sağlığına kavuşur@Aisha8383
  • quote:

Orijinalden alıntı: unknownpeh

Arkadaşlar değerli yorumlarının için Allah razı olsun sizden , ben ameliyatın 15. Gününe girdim ama bulanıklik hâlâ devam ediyor, kafayı yemek üzereyim, o kadar para verdik inşallah sağlığımızdan olmayız inşallah :( böyle durumu yaşayan başka yok heralde

inşallah sağlığınıza biran önce kavuşursunuz,kalbinizi ferah tutun kötü şeyler düşünmeyin,göz damlalarını ihmal etmeyin düzenli olarak kullanın bir ay içerisinde iyiye gitmezse dokdorunuza danışın derim,birde biliyorsunuzki dokdorun tercübesi takılan lensin özellikleri felan çok önemli,umarım kısa zamanda iyileşirsiniz
  • Herkese merhaba,

Daha önceki yorumlar için herkese teşekkür ederim şimdiden.

Benim gözlerim 13 ve 11 numara ve ileri derece miyop. Yaklaşık 1 yaşından beri gözlük takıyorum ve doğuştan bir problem. Retina tabakası ile alakalı incelik sebebi ile lazer olamıyorum. Geçtiğimiz hafta göze mercek takılması ile alakalı Göztepe Medikal Park hastanesinde kontrolde iken bilgi aldım. Gözler kontrol edildiğinde, mercek değişimi değil sadece mercek yerleştirme işlemi oluyor şeklinde bilgi verildi, tabi detaylı bilgi almadım ama kısaca önemli noktaları söylediler.

Yaklaşık 5 er dakika sürüyormuş her göz için, şimdiye kadar 10 üzeri numaraları yaptıklarını ve memnun kalınmadığını, göze uyum sorunu olmayacağını, riskin ise 10.000/2 olduğunu söylüyorlar. Fiyatı ise iki göz için toplam 16.000TL.

Şişe dibi gibi gözlükten bıktım açıkçası, ne yapacağımı da bilemiyorum. Aranızda bu tedaviyi gören var mı? Mercek değişkliği değil sadece mercek takılması olan tedavi için bilgi arıyorum.

Teşekkür ederim şimdiden.

• hasat662011 H kullanıcısına yanıt
    Çok saolun bilgiler için, bu ameliyati olanlar iyileşme sürecini iyi düşünsün , ben hâlâ bulanik görüyorum 20 gün oluyor nerdeyse , işimden bile olabilirim, belki sadece bende böyle oldu bilemiyorum, inşallah kimsede olmamıştır ve olmazda :(

• Merhabalar bende yüksek miyopi şikayetiyle 15 gun önce visian ıcl marka içi mercek ameliyatı oldum 10 güne görüntü açıldı ama şuan gece ışıklar saga sola yansıma yapıyor az ışıklı ortamlarda örneğin tv izlerken görüntü sağa sola yansıyor bu durum çok can sıkıcı bu konuda bilgisi olan varmi teşekkürler

• Alkan1905 A kullanıcısına yanıt
    MERHABALAR ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN BENDE ANKARA DA OLMAYI DÜŞÜYORUM ŞUAN MEMNUN MUSUNUZ ÖĞRENMEK İSTEDİM BENİMDE GÖZLER 7 DERECE MİYOP VE 1.25 ASTİGMAT VAR
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmkağıt

MERHABALAR ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN BENDE ANKARA DA OLMAYI DÜŞÜYORUM ŞUAN MEMNUN MUSUNUZ ÖĞRENMEK İSTEDİM BENİMDE GÖZLER 7 DERECE MİYOP VE 1.25 ASTİGMAT VAR

ben göz ameliyatı olmadım benim göz yapım uygun değilmiş. ben gözlük kullanıyorum hala.
  • Mrb controle gittiniz mi kayseri maya göz hastanesine merak ettim yakın mesafe görüş nasıl şimdi oğlunuzun ?benim durumum hala aynı sol göz bulanık.

• Benimde yengem bu mercek ameliyatını olalı 2 ay oldu ameliyatı olduğuna pişman gece arabaya binemiyorum eskisinden çok daha kötü diyor avrupa gözde oldu özelin tek derdi para sizi düşünmez dikkatli olun hem sağlıktan hemde paradan olursunuz bu ameliyat en son çare olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozok6666 -- 15 Kasım 2017; 8:36:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bozok6666

Benimde yengem bu mercek ameliyatını olalı 2 ay oldu ameliyatı olduğuna pişman gece arabaya binemiyorum eskisinden çok daha kötü diyor avrupa gözde oldu özelin tek derdi para sizi düşünmez dikkatli olun hem sağlıktan hemde paradan olursunuz bu ameliyat en son çare olmalı.

Merhaba yengenize ne marka mercek takıldı bide doktoru bu konuda ne diyor aynı şikayetler bendede var 1.5 ay oldu doktorum gecicek diyor ama benim kafamda soru isareti var

• Markasını hatırlamıyorum Multifokal lens yakın uzak ikisi birarada onada 1 ay sonra geçer dediler 3 ay geçti düzelmedi tekrar muayne oldu 1 sene sonra düzelir dediler oda başka hastanede muayne oldu astigmatı sıfırlayamamışlar uv korumalı ayarlı gözlük yazdı doktor gözlüğüaldı şikayetleri düzeldi 1 sene takmasını söyledi beyin yeni merceğe alışınca düzelebiliyormuş yalnız alışamama durumuda var sürekli gözlük takabilir garantisi yok.

İçinizde şüphe varsa farklı göz doktoruna muayne olun bence malesef bu devirde herşey para olmuş doktorkarada güven olmuyor.

• selamlar bende 07.12.2017 08.12.2017 tarihinde 1 gün ara ile her iki gözümden ameliyat oldum ve mercek takıldı fakat sol gözümde bulanıklık var ve hala devam ediyor hele gece dışarı bakınca anki yağmur yağarcasına bulanıklık oluyor damlalara hala devam ediyorum 18 ocak 2018 de bitiyor ve kontrole gideceğim bu normal mi sizce ektede ameliyat olmadan önceki ve ameliyat olduktan sonraki değerlerimi ekledim yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler
  • selamlar bende 07.12.2017 08.12.2017 tarihinde 1 gün ara ile her iki gözümden ameliyat oldum ve mercek takıldı fakat sol gözümde bulanıklık var ve hala devam ediyor hele gece dışarı bakınca anki yağmur yağarcasına bulanıklık oluyor damlalara hala devam ediyorum 18 ocak 2018 de bitiyor ve kontrole gideceğim bu normal mi sizce ektede ameliyat olmadan önceki ve ameliyat olduktan sonraki değerlerimi ekledim yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler
    [simage] [/simage] [simage] [/simage]

• [simage] [/simage]
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.