Şimdi Ara

göz içine mercek yerleştirme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
667
Cevap
26
Favori
270.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: midezolam

quote:

Orijinalden alıntı: turkgenci64

ben de de 6.5 hipermetrop 2.5 astigmat var her iki gözdede izmirde karşıyaka göze gittiğimde multifokal lens takalım dediler 4000-7000 arası fiyat verdiler kalitesine göre ama kaliteli bi hastanede olmak lazım ameliyat olan kimse yok mu bilgilendirse göz içi mercek hakkında

Dostum belli bir zaman sonra değişmesi gerekiyormuymuş. Dezavantajı varmıymış.? Aslında lazere göre daha kesin bir çözüm gibi duruyor ancak, pek yaptıran yok sanırım. Yada lazere göre ücreti yüksek olduğu için tercih edilmiyor.

ömür boyu sıkıntı olmadıkça çıkmıyormuş dezavantajı daha pahalı birde lazere göre daha zor bi ameliyat bu konuda deneyiminin çok olan bi doktorun yapması en iyisi. lazer yaptıran daha fazla çünkü düşük numaralı insanlar daha fazla bu daha çok lazer uygulanamayan kişilere yapılıyor.

• Herkese selam, bu ameliyatı olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkgenci64

ben de de 6.5 hipermetrop 2.5 astigmat var her iki gözdede izmirde karşıyaka göze gittiğimde multifokal lens takalım dediler 4000-7000 arası fiyat verdiler kalitesine göre ama kaliteli bi hastanede olmak lazım ameliyat olan kimse yok mu bilgilendirse göz içi mercek hakkında

Kaç yaşındasınız?

Multifokal lens takılması demek sizin anadan doğma lenslerinizin ameliyatla temizlenmesi, yerine bu lenslerin yerleştirilmesi demek. Yaş, 40 ve üstü ise mantıklı, ama daha genç bir insan için bu ameliyat (ki katarakt operasyonunun birebir aynısıdır) ancak diğer yöntemler uygulanamadığı zaman son tercih olabilir.

• Birde artık femtosecond lazerler var. Daha önceki teknikte saydam tabakadan kapak kaldırılırken bıçaklar kullanılıyordu. Femtosecondda kapak özel bir lazer ile oluşturuluyor. Böylece bıçağa bağlı komplikasyonlar ortadan kalkıyor (ki operasyonun en kritik ve insana dayalı basamağı bu kapağın kaldırılması safhasıdır). İstenilen kalınlıkta, derinlikte, düzgün yüzeyli kapaklar ise cerrahi sınırları biraz daha geniş tutmaya olanak sağlıyor.

Daha önce muayene olmuş ve "size lazer yapılamaz" denilen insanların, femtosecond lazer olan merkezlerde tekrar bi muayene olmalarını önerebilirim.
  • beyler konuyu hortlatıyorum. Bana da dünya gözde önerdiler bu amliyatı miyop 13 astigmat 2,5 benimde. 20 bin TL istiyorlar. Riskleri nelerdir, yaptıranlar memnun mu, gece ışık parlamaları düzeldi mi?
  • young_rock Y kullanıcısına yanıt
    arkadaslar merhaba
    ben bu sıralar ıcl toric göz içi mercek operasyonu gecireceğim daha önceden bu ameliyatı olan varmı ?? @young_rock
  • göz içine mercek yerleştirilen bir arkadaşla görüştüm çok memnun 2 ay olmuş olalı konuyla ilgili başka araştırma yapan varmı operasyon sonrası şikayeti olan varmı acaba
  • bende dünyagoz atakoy e gittim ailecek 4 kisilik paket %20 indirim yapiyorlar 4 umuzde lazere uygun degilmis gozlerimiz. annem ve 2 kardeşim. benim sol göz 1.5 sag 2 numara olmus uzagi goremiyorum. göz yapimiz inceymis lazer olamazsin dedi dunyagoz bashekimi. bende baska yontemler arastirirken burayi buldum yasim 27 acaba bu operasyonu bu kadar numaralara yapiyorlar midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende Antalya dünya göze lazer testine gittim. Doktor lazer ameliyat uygun değil dedi. Göz içi lens koyarız ama katarakt yaşını erkene çeker dedi. Göze bir sıkıntı olurmu dedim darbe filan olsa normal gözün nasılsa onda da aynı durum olur dedi. Fiyat ise yeni nesil delikli lens 24 bin lira. Doktorun manuel delerek yaptığı 17 bin lira dediler. Bana fiyat abartı gibi geldi. Bu konuda araştırma ve bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

• Merhaba;

Annem Mart 2016 da Dünya göz Etiler de ameliyat oldu ve iki gözüde yaklaşık +6 ydı. bir gözde de astigmag vardı.O göze astigmag düzeltmeli olmak üzere iki göze multifocal lens(uzak+yakın) takıldı. SGK lı olduğumuz halde yaklaşık 22Bin- 23Bin civarı bir maliyet çıkardılar. Annemin TSS (tamamlayıcı sağlık sigortası) vardı. TSS lensleri karşılamıyor ama ameliyat masrafını (katarakt ameliyatı) karşılıyordu.Böylece biz sadece 12 -13 bin civarına kadar düşen ücreti ödedik buna da zaten 6 taksit felan yapılıyor aylık 2000 lira gibi ücretle bu ameliyatı olduk.

Annemin gözleri ölçümlerde ikiside tam sıfır (Şahin göz )çıkıyor. Yaklaşık iki ay olmasına rağmen uzağı çok bulanık görüyor.Yakında ise maşallah mikroskop gibi küçücük yazıları bile okuyabiliyor sıkıntısı yok.Görüş açısı şu an dar.İlk zamanlar daha dardı ama zamanla biraz daha genişledi.Parlama forumda denildiği gibi var Parlak göz iyidir canlı gösterir sıkıntı yaratmıyor.Doktor bu durum ise gözün çiçek olmuş şu an adaptasyon sıkıntısı çekiyorsun bir kaç ay sürebilir çok memnun kalacaksın diyor.Tedavi olmak isteyenler için yazdım bu yazıyı rabbim şifalar versin inş.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutturan

Merhaba;

Annem Mart 2016 da Dünya göz Etiler de ameliyat oldu ve iki gözüde yaklaşık +6 ydı. bir gözde de astigmag vardı.O göze astigmag düzeltmeli olmak üzere iki göze multifocal lens(uzak+yakın) takıldı. SGK lı olduğumuz halde yaklaşık 22Bin- 23Bin civarı bir maliyet çıkardılar. Annemin TSS (tamamlayıcı sağlık sigortası) vardı. TSS lensleri karşılamıyor ama ameliyat masrafını (katarakt ameliyatı) karşılıyordu.Böylece biz sadece 12 -13 bin civarına kadar düşen ücreti ödedik buna da zaten 6 taksit felan yapılıyor aylık 2000 lira gibi ücretle bu ameliyatı olduk.

Annemin gözleri ölçümlerde ikiside tam sıfır (Şahin göz )çıkıyor. Yaklaşık iki ay olmasına rağmen uzağı çok bulanık görüyor.Yakında ise maşallah mikroskop gibi küçücük yazıları bile okuyabiliyor sıkıntısı yok.Görüş açısı şu an dar.İlk zamanlar daha dardı ama zamanla biraz daha genişledi.Parlama forumda denildiği gibi var Parlak göz iyidir canlı gösterir sıkıntı yaratmıyor.Doktor bu durum ise gözün çiçek olmuş şu an adaptasyon sıkıntısı çekiyorsun bir kaç ay sürebilir çok memnun kalacaksın diyor.Tedavi olmak isteyenler için yazdım bu yazıyı rabbim şifalar versin inş.

Arkadaşım merhaba, annem de bu ameliyatı 25 gün kadar önce oldu. Medical parkta olduk. 7bin lira lens parası ödedik biz de. Hipermetrop 8 numaraydı. Şuan görüşü çok iyi. Bütün yazıları okuyabiliyor. Görüşte bir sıkıntısı yok. Hafif parlama şikayeti var ama gece gündüz güneş gözlüğü takıyor. Görüş açısında darlık var demişsin. Annem de yanlarda siyah perde gördüğünü söylüyor. Acaba görüş açısı tam oturmadığından mı oluyor? Doktor normal olduğunuz düzeleceğini söylüyor. Ama annem inanılmaz panik yaptı durumu. Başlarda siyah halkalar görüyordu. Onlar nerdeyse geçti. Yine de o perde düzelmicek diye panikten sürekli tansiyonunu 17 18lere çıkarıyor. Merak ettim sizde de bu tarz şikayetler oldu mu?

• Selam arkadaşlar ben 24 yaşında bu ameliyatı geçirmiş biriyim şu an 33 yaşındayım bende iki gözümde de 6 derece hipermetrop 3,5 astigmat vardı. dünya göz ataköyde ameliyat oldum narkoz veriyorlar uyuyup uyanıyorsun sadece biraz ensemde tansiyona bağlı ağrı hissettim o da sadece bir gözümde oldu diğerinde acı duymadım. yaklaşık 9 sene oldu ve iyiki yaptırmışım diyorum kavanoz dipli gözlükle yaşıyordum. Bu mercek hipermetrobumu tamamen düzeltti doktorum üç ay sonra da bana lazer yaptı astigmat uzak 3 derecede öyle gitti şu an 3,5 numara yakın gözlüğü kullanıyorum okuma gözlüğü diye geçiyor ameliyat sonrası sağlam bir psikolojiye sahip olmanız gerekiyor çünkü ilk zamanlar görme alanınız dar oluyor bir daha göremeyeceğim hissine kapılıyorsunuz ama kendinizi boşuna üzmeyin zamanla o görünüm açılıyor doğru gece parlamalar var ama asla eskisi gibi değil ama güneşe karşı gözler fazlasıyla hassaslaşıyor hala fazla güneş gözümü alıyor. senede bir kez muayne olun bazen puslu gördüğünüzde mercek puslanıyor devlet hastanesine gidiyorum makinede temizletiyorum ayna gibi oluyor ben 4 milyar para verdim zamanında ama dünya göz gerçekten işini iyi yapıyor şimdi ssk ile anlaşmasında olumuş 224 tl olan muayene ücreti 43 tl ye düşmüş. Formda arkadaş annesinin durumunu yazmış bir zamanlar bende aynı ruh halindeydim dayanamadım yazayım dedim teyzem sakın üzülmesin gözleri eskisindende iyi olacak

• Hala gözlük kullanan doktorlar var iken bana bu işlemler riskli geliyor.

• Bu işlemin fiyatı yaklaşık ne civarlarda? 7 bin demiş bi arkadaş ama astigmat-miyopa göre fiyat değişirmi acaba? Ben normal miyopum 5.25. Normal lazer olmayı düşünüyorum ama yaklaşık 10 yıldır lens taktığım için korneamın yeterli kalınlıkta çıkmayacağını düşünüyorum.Bu ameliyat lazerden çok daha pahalı değilse mantıklı gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 18 Mayıs 2016; 8:29:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nileceatak

Selam arkadaşlar ben 24 yaşında bu ameliyatı geçirmiş biriyim şu an 33 yaşındayım bende iki gözümde de 6 derece hipermetrop 3,5 astigmat vardı. dünya göz ataköyde ameliyat oldum narkoz veriyorlar uyuyup uyanıyorsun sadece biraz ensemde tansiyona bağlı ağrı hissettim o da sadece bir gözümde oldu diğerinde acı duymadım. yaklaşık 9 sene oldu ve iyiki yaptırmışım diyorum kavanoz dipli gözlükle yaşıyordum. Bu mercek hipermetrobumu tamamen düzeltti doktorum üç ay sonra da bana lazer yaptı astigmat uzak 3 derecede öyle gitti şu an 3,5 numara yakın gözlüğü kullanıyorum okuma gözlüğü diye geçiyor ameliyat sonrası sağlam bir psikolojiye sahip olmanız gerekiyor çünkü ilk zamanlar görme alanınız dar oluyor bir daha göremeyeceğim hissine kapılıyorsunuz ama kendinizi boşuna üzmeyin zamanla o görünüm açılıyor doğru gece parlamalar var ama asla eskisi gibi değil ama güneşe karşı gözler fazlasıyla hassaslaşıyor hala fazla güneş gözümü alıyor. senede bir kez muayne olun bazen puslu gördüğünüzde mercek puslanıyor devlet hastanesine gidiyorum makinede temizletiyorum ayna gibi oluyor ben 4 milyar para verdim zamanında ama dünya göz gerçekten işini iyi yapıyor şimdi ssk ile anlaşmasında olumuş 224 tl olan muayene ücreti 43 tl ye düşmüş. Formda arkadaş annesinin durumunu yazmış bir zamanlar bende aynı ruh halindeydim dayanamadım yazayım dedim teyzem sakın üzülmesin gözleri eskisindende iyi olacak

Şimdi gördüm mesajınızı anneme verdim kendi okudu gözlüksüz :) Görüş alanı hala tam anlamıyla düzelmedi sürekli keşke ameliyat olmasaydım diyor ama böyle şeyler duyunca da seviniyor. aklı çok takıldı o yandaki siyah perdelere. Sizin de gözler çok sorunluymuş. Geçmiş olsun. Annem gençliğinden ber hipermetropmuş ama utancından gözlük takamıyomuş. 25inde 3 numarayla başlıyor ameliyata girerken 8di. Yani hatırlayabildiği hayatında ilk defa bu kadar net okuyabiliyor. Ama yaştan dolayı galiba pek kabullenemedik hala. Teşekkür ederiz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: fromhellhound

Hala gözlük kullanan doktorlar var iken bana bu işlemler riskli geliyor.

Bu ameliyat biraz daha farklı zaten. Lazer gibi değil. Göz merceği değişiyor. Ben hipermetrop 2 numara gözlük kullanıyorum. Gerekirse lens takarm ama asla olmam ameliyat şu şartlarda. 5e kdar yolu var benim açımdan. Ama annem ameliyata girerken 8di. Şişe dibi gözlük kullanmak çok zor. İnceltilmiş camlr bile bi yere kadar. Onu takmamakiçin düşük numara istiyodu doktordan bu sefer de iyi göremiyordu. Doktorlar gözlüklü. Çok okudukları için haliyle çoğunun gözleri sorunlu. Bilinçli hiçkimse 1 2 numara gözlükle rahatlanan sorunlar için ameliyat olmaz. Güvenilir bir doktora gidip gerçekten ameliyata ihtiyacın olup olmadığını sorgulamak lazım.

• vivelamour V kullanıcısına yanıt
    Benim sol 1 sağ 0,75 o ble çok sıkıntılı allah daha kötüsünü vermesin

• BU göz içi lenslerin markaları hakkında çok söylenti var, herkes amerikan malı daha iyi diyor. BEnim annem babam veni vidi de bu ameliyatı oldu şu an tek göz olarak yaptılar bu haftasonuna doğru ikinci gözleri olacak. Taktıkları lensler hint malı biotech diye bir marka, açıkçası hint malı diye biraz şüpheye düşmedim değil, bu markayı nasıl araştırabiliriz, iyimidir değil midir nasıl öğreniriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Threebuddha

BU göz içi lenslerin markaları hakkında çok söylenti var, herkes amerikan malı daha iyi diyor. BEnim annem babam veni vidi de bu ameliyatı oldu şu an tek göz olarak yaptılar bu haftasonuna doğru ikinci gözleri olacak. Taktıkları lensler hint malı biotech diye bir marka, açıkçası hint malı diye biraz şüpheye düşmedim değil, bu markayı nasıl araştırabiliriz, iyimidir değil midir nasıl öğreniriz?

kardeşim ne kadara oldular acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caleronj

quote:

Orijinalden alıntı: Threebuddha

BU göz içi lenslerin markaları hakkında çok söylenti var, herkes amerikan malı daha iyi diyor. BEnim annem babam veni vidi de bu ameliyatı oldu şu an tek göz olarak yaptılar bu haftasonuna doğru ikinci gözleri olacak. Taktıkları lensler hint malı biotech diye bir marka, açıkçası hint malı diye biraz şüpheye düşmedim değil, bu markayı nasıl araştırabiliriz, iyimidir değil midir nasıl öğreniriz?

kardeşim ne kadara oldular acaba?

Toplamda 6000 tl verdim bu arada merceği araştırdım fabrika hindistanda ama ingiliz patentli bir ürün antirefle özelliği falan varmış birde hem uzak hem yakın için dediler operasyon sonrası merceğin sertifikasını da verdiler

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.