Şimdi Ara

Gothic Türkçe Yama Çalışması (Tamamlandı) (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
11
Favori
11.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gothic 2’ye de girmeyi düşünüyorum ancak hemen başlayabileceğim bir proje değil.

Gothic 2, ilk oyunun 3 katı fazla satıra sahip, yani çevrilmesi gereken 30.000’den fazla satır bulunuyor. Vakit bulduğum zaman girişeceğim bir proje olacak gibi.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Wollnir kullanıcısına yanıt

Öncelikle kolay gelsin hocam. Bir iki ay önce ben de oynadım 1 ve 2 yi. Gerçekten çok şaşırdım böyle bir çeviri projesini görünce. Gothic 1 biraz sığ kalsada 2. oyun gerçekten muhteşem. Oyun zamanında bile çok sıkıntılıydı şimdi zaten sıkıntılı. Özellikle savaş mekaniği, envanter, karakter hareketleri (iksir içmeden koşamamak gibi) vb. oyunun ana mekanikleri fena. Ben başta heralde bu oyun önce konsol için çıktı daha sonra pc ye uyarlandığını düşünmüştüm fakat sadece pc ye çıkmış. Neden böyle bir kontrol şeması seçtiklerini hala anlamış değilim. Oyunu adam edebilmek için zibilyon tane mod kurmak zorunda kaldım.  Onun harici gerek loresi gerek karakterleri gerekse hikayesi muazzam başyapıt denilebilecek bir oyun gothic seririsi.  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler. Remake’in duyurulduğu dönem Gothic 1’in yaratıcılarından biri oyun hakkında röportaj vermişti. Dediğine göre, dövüş sisteminin farklılığı ve diğer sorunların büyük kısmı Gothic’in türünün ilklerinden olması sebebiyle kendisinden önce örnek alacağı başka bir oyunun olmaması ve oyunun çıkışına altı ay kala büyük değişiklikler yapmak zorunda kalmalarından kaynaklanıyormuş. Neyse ki oyunun hikayesi müthiş, envanter kullanımı ve dövüş sistemine alıştıktan sonra büyük keyifle oynanıyor.

Gothic 1'in Türkçe Yama Çalışmasını tamamlamanı ve Gothic 2'yin Türkçe Yama Çalışmasına başlamanı sabırsızlıkla bekliyoruz o zaman başkan. Kolay gelsin, emeğine sağlık. Takipdeyiz...

Şimdi taşlar yerine oturdu  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NeverTime N kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, benim için de keyifli bir çeviri oluyor.

• Konu içerisinde göremedim. Discord sunucusu açtıysanız katılmak isterim. Oyun içi görsel, bilgilendirme veya bu çeviri tamamlandıktan sonra başka çevirilerle ilgili proje bilgileri gibi şeyleri takip etmek isterim. Ve projede emeği geçen herkesin eline koluna sağlık. ❤️

• Shawarpers kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, konu hakkında mesaj gönderdim.

• Up

• Gothic 2'nin çevirisi için tarayıcı tabanlı bir sistem geliştiriliyor. Kullanımı çok basit ve çeviri çok daha hızlı yapılabiliyor. Önümüzdeki aylarda kullanıma hazır hale gelecek. Şayet Gothic 2'yi çevirmeyi düşünen ve Sourcer ile uğraşmak istemeyen varsa gelecek olan sistemi de bekleyebilir.

• Şimdiden elinize sağlık, beklemedeyim  

• remake sürüm dahil mi onun için bekleyeyim de...

• namport87 N kullanıcısına yanıt

Remake sürümü dahil değil, olması da mümkün değil. Klasik Resident Evil 2 ile 2019'da çıkan Resident Evil 2 Remake'in arasındaki fark gibi düşünün. Klasik Gothic ile Gothic Remake arasındaki fark da o kadar büyük olacak.

İyi dilekler için teşekkürler. Ana görevlerin çevirisi neredeyse tamamlandı. Ocak sonuna doğru çeviriyi tamamlamayı planlıyorum. Herkese iyi yıllar.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wollnir -- 30 Aralık 2022; 17:2:51 >
  • Güzel Bir İş Çıkar İnş

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.