Şimdi Ara

Gothic Türkçe Yama Çalışması (Tamamlandı) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
133
Cevap
11
Favori
11.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

herhangi bi gelişme var mı ?

• koray889 K kullanıcısına yanıt
    Evet, çeviri büyük ölçüde tamamlandı. Türkçe karakterlerin oyuna eklenebilmesi için birkaç teknik işlem yapılmalı, onu bekliyoruz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Çok iyi hocam yakın zaman oyunu satın alıp sizi yamanız kullanacağım yama için çok teşekkür ederiz ve Gothic 2 Yama yapacak mısınız yani düşünüyor musunuz?

• TR_Vay kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Oyunu alacaksanız indirimi de bekleyebilirsiniz, 5-10 lira civarında bir fiyata iniyor.

Gothic 2’yi de çevirmeyi düşünüyorum ancak çevrilecek diyalog sayısı çok fazla olduğu için kısa sürede tamamlanacak bir proje olması mümkün değil ne yazık ki.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Oyun şuan 18 TL'miş ucuz ya direkt alırım teşekkür ederim.

Anladım hocam umarım karar verip çevirmeye başlarsın illa hemen bitmesine gerek yok hocam uzun uzun sürsün yeter tekrarda teşekkürler.

• Selam hocam yama işi nasıl gidiyor ne zaman çıkar tahminiz var mı?

• TR_Vay kullanıcısına yanıt

Ana görevler tamamen çevrildi, yalnızca bazı yan görevler kaldı. Türkçe karakterleri oyuna eklemeleri için yabancı arkadaşları bekliyoruz. Fakat bundan daha önemlisi, ben birkaç gün içinde afet bölgesinde görev alacağım. Dolayısıyla kesin bir tarih vermem mümkün değil maalesef.

• Öncelikle Deprem bölgelerimizde görev alacağınız için kendim ve milletimiz adına çok teşekkür ederim. Allah bizlere tekrardan bu acıları yaşatmasın. Gothic hayranı olarak çevrilmeye başlanmış mı diye her sene bakarım acaba çıkarmaya çalışan varmı yamayı diye 2009 dan beri türkçe yama bekliyorum. Bir babayiğit çıkmış nihayetinde yama yapıyormuş çok sevindim. Gothic 2yi oyunu özellikle çok bekledim. İnşallah Xardash'ın şatosunda türkçe olarak diyaloglarıda görerek başlarız. 2010 yılında gothic 2 yi türkçe var ama bulamıyoruz diyen arkadaşlar olmuş. Ben onu yüklemiştim vakti zamanında ama sadece ilk giriş türkçeydi deneme amaçlı yapmışlardı öylece kaldı sonra.

• 3dci 3 kullanıcısına yanıt

Teşekkürler. Umarım bir daha yaşamayız.

Çeviri durumunu %83 olarak güncelledim. İlerlemeyi ilk sayfadan da takip edebilirsiniz.

İlk oyunu çevirmek benim için iyi bir başlangıç oldu. Gothic dünyasının üslubunu daha iyi anlayıp çeviriye yansıtabilmek için ara sıra Gothic'in çizgi romanlarına da göz atıyorum. Muhtemel Gothic 2 ve Remake çevirisi için iyi bir alıştırma yapmış oldum. İlginiz için teşekkürler.

• Beklemedeyiz, kolay gelsin. Gothic serisi değerli bir seri, harika bir seriyi Türkçe'ye kazandırmış olursun.

• eline saglık hocam oynamak için sabırsızlanıyorum

• Kolay gelsin

Uzun zamandır merak ettiğim bir oyun , beklemedeyiz:).

Şu anda Steamde Gothic 1 isiminde 18 TL olan oyunu almamız gerekiyor değil mi sizin yama için? Malum Steam zamları uçuyor bu aralar, bu da uçmadan alayım.

• Evet onu almanız gerekiyor. İndirimlerde fiyatı epey düşüyor aslında ama dediğiniz gibi zamlara da belli olmaz.

• Wollnir kullanıcısına yanıt

Teşekkürler.

beta olarak çıkarma şansınız var mı yamayı ?

• MortoZorto kullanıcısına yanıt

Yama %100 tamamlandıktan sonra Beta olarak çıkış yapacak. Eğer olursa ufak yazım ve çeviri hataları tamamen giderildikten sonra da Final versiyonunu çıkartacağım.

Edit: Çeviriyi %90 olarak güncelledim. Yamayı bu ay bitmeden hazır hale getirmeye çalışacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wollnir -- 20 Şubat 2023; 18:30:46 >
  • Çeviri oranı %100 olarak güncellendi. Gothic artık tamamen Türkçe.

Türkçe karakterleri oyuna eklemek biraz problem yarattı. Sorunu çözdükten hemen sonra yamayı paylaşacağım ve Beta'ya geçeceğiz.

Çok iyi, hocam. Acele etmenize gerek yok, sadece temiz ve sağlam olsun yeter.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.