Çavuş
29 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 360 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Gothic Türkçe Yama Çalışması Başladı


Witcher dahil olmak üzere pek çok RPG'nin atalarından sayılan Gothic, 2001 yılında Piranha Bytes tarafından piyasaya sürüldü. RPG oyunları arasındaki yeri oldukça önemli olmasına karşın ülkemizde Avrupa'da olduğu kadar popüler olmayan yapımın dilimize kazandırılması için bir çeviri faaliyetine giriştim. Üçlemenin ilk oyunu olan Gothic I, piyasaya ilk olarak Almanca olarak sürüldü ve kısa sürede İngilizce dahil olmak üzere pek çok dile çevrildi. Esasına sadık kalmak ve yerelleştirmeyi en uygun şekilde yapmak adına Almanca ve İngilizce'den çeviri yaparak projeyi en kısa sürede tamamlamayı hedefliyorum.

Çevrilecek Toplam Satır: 12.560
Çevrilme Oranı:
%73


Almanca ve İngilizce'den Çeviren


Wollnir


Teknik Destek


Auronen
Vaana
Gothic Çekya


Türkçe Karakterlerin Oyuna Eklenmesi


Auronen
D36

Tamamlanan Projelerim:

Dragon Age Origins: Awakening

Gothic'in Konusu:

Gothic I, Madenler Vadisi olarak bilinen bir sürgün kolonisine gönderilen İsimsiz Kahramanın hikayesini konu alıyor.

Khorinis adasında yer alan Madenler Vadisi, Kral II. Rhobar'ın emriyle suçluların sürüldüğü ve madenlerde çalıştırıldığı bir sürgün kolonisidir. Orkların yaşadığı bölgeye oldukça yakın olan bu maden kolonisinden suçluların kaçmasını engellemek ve Orkları koloniden uzak tutmak amacıyla ikinci bir karar alan Rhobar, diyarın önemli büyücülerini toplar ve koloninin çevresinde büyülü bir kubbe inşa edilmesini ister. Büyücüler emri uygulayarak koloni çevresinde içeriye girişe izin veren, ancak dışarı çıkışa izin vermeyen bir kubbe inşa etmeye başlarlar. Nitekim büyü kontrolden çıkar ve kubbe fazla genişleyerek büyücüleri de içeri alacak şekilde kapanır. Koloninin kontrolü kısa sürede kralın kontrolünden çıkar ve suçlular koloninin yönetimini ele geçirir.

İsimsiz Kahraman'ın koloniye girişi ile başlayan Gothic, kubbe içinde yaşanan mücadeleyi yaşayıp, verdiğiniz kararlar ile hikayenin gidişatına tanık olacağınız bir deneyim sunuyor.

Gothic Türkçe Yama Çalışması Başladı
Dragon Age: Awakening Türkçe Yama Çalışması Tamamlandı [TAM SÜRÜM]
-


Arkadaşlar selam,

Öncelikle başta Absnthe olmak üzere, test ekibine katılarak yamanın gelişimine aktif katkı sağlayan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Yamaya başladığım günden itibaren gerek özel mesaj yoluyla gerekse konuya ileti göndererek destek olan arkadaşlara da ayrıca teşekkür ediyorum.

Kurulum;


Awakening Türkçe yamasını bu linkten (tıklayın) indirebilirsiniz.

Talent/Skill'lerin Türkçe olmasını istiyorsanız Awakening Codex dosyasını bu linkten (tıklayın) indirebilirsiniz.

Kurulum;

- Öncelikle Dragon Age: Origins'in Türkçe yamasını (tıklayın) indirip kurmanız gerekiyor.

- Awakening'in Türkçe yamasını indirin ve indirdiğiniz dosyayı: "D:\Games\Dragon Age - Origins\Addins\dao_prc_ep_1\module\data\talktables"ın içine kopyala-yapıştır yapın.

- İndirdiğiniz Codex dosyasını da "D:\Games\Dragon Age - Origins\packages\core_ep1\data\talktables"ın içine kopyala-yapıştır yapın.

Keyifli oyunlar.

Ayrıntılı Bilgiler;

- Neden Origins'in Türkçe yamasını kurmamız gerekiyor?


Awakening içindeki eşyaların bir kısmı Origins'in codexlerinde bulunuyor. Şayet eşyaları da Türkçe görmek istiyorsanız Origins'in yamasını da kurmanız gerekiyor. Eşyaları problem etmiyor, yalnızca diyaloglara odaklanıyorsanız, doğrudan Awakening'in Türkçe yamasını kurabilirsiniz.Son olarak, bildiğiniz gibi bu çeviriyi tamamen gönüllü olarak gerçekleştirdim ve kimseden bir ücret talep etmeden paylaşacağım. Twitch kanalıma ve bana maddi bir destek sağlamak isteyen arkadaşlar olursa aşağıdaki linke tıklayabilirler. Teşekkürler.

https://www.bynogame.com/tr/destekle/wollnir
https://www.twitch.tv/wollnir
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Mesaj Sayısı: 73
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 73
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 867)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 170 (Bu hafta: 10)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.