Şimdi Ara

Görüntü titriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sorun monitörden mi yoksa yazılımsalmı çözemedim monitörüm eski yaklaşık 6 ay önce zaman zaman bir titreme oluyor. diyorum telefondanmı ama değil yardımlarınızı bekliyorum.

• nası bi ekran crt mi biliyorsundurki crt lerde ekran açıkken kapatıp 5 sn sonra açınca tavukgöğsü gibi titreme oluyor bence artık zamanı gelmiş snn ekranın yol görünmüş
  • monitör crt açılınca öyle titreme falan yok bu titremeler süreklide değil arada bir oluyor.
  • voltaj dalgalanmasından kaynaklı bir problem olabilir hocam evinizin elektriğini kontrol ettirin veya o anda akkor flemanlı lambalarınıza bakın elektrik dalgalanması anında lambanın ışık şiddeetinde azalıp çoğalma olur
  • hocam dediğiniz gibi olabilir bende ondan şüpeleniyorum.
  • samsungmudur ekran?
  • yok ya samsung değil basit bir bekonun crt monitörü 15'
  • Monitörünüzün yenileme hızını (Hz) arttırmanız, monitörün yanında kablosuz telefon varsa kaldırmanız sorununuzu çözebilir. Ayrıca evin elektrik düzeninde, voltajda sorun olabilir. Ups alarak bilgisayarınızı voltaj dalgalanmalarından koruyabilirsiniz.
  • Tazeleme hızını kademe kademe yükseltin, titremenin kesildiği yerde o şekilde bırakın ayarları.

Bunun dışında çevresel etkiler (manyetik korumasız hoparlörler, topraklaması yapılmamış elektrik hattı , cep telefonu, kablosuz alıcı-vericiler vs) olabilir. Gözden geçirin.
  • Bütün bunların yanında ekranın yakınında hoparlör varsa uzaklaştır. Oda titrettiriyor.
  • belki tüpü bitmek üzeredir..
  • yakınlarda hoparlör varmı ? varsa uzak bir yere yerleştirin.öle deneyin.bendede aynı sorun oluyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.