DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
TP-Link Router Ayarlarına Nasıl Girebilirim?
19
Cevap
0
Favori
81.191
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> TP-Link Router Ayarlarına Nasıl Girebilirim?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      649 Mesaj
      09 Ekim 2009 09:09:56 Konu Sahibi
      TP-Link marka access point router aldım ve kablolu modemime bağladım. Sorunsuz olarak internete giriyorum ama internete şifre koyabilmem için modem ayarlarına girmem lazım. Normalde 192.168.1.1 den giriyorum ama artık giremiyorum. TP-Link e reset de atamıyorum. Daha kullanalı iki gün oldu bozulmuş olamaz. Bu router ayarlarına nasıl girebilirim.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
      |
      |

Sistemim : Intel Skylake i5 6600 işlemci, Zotac GTX 1060 ekran kartı, Kingston Hyperx 8x2 GB ram, Bloody A9 gaming mouse, Logitech G103 gaming klavye
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      09 Ekim 2009 09:37:40
      Eğer şifresiz olarak kullandıysanız birisi o ayarları değiştirmiş olabilir modemin arkasında ufak bir tuş olacak (Reset tuşu)onunla reset atın ve hemen 192.168.1.1'e girip şifre koyun.

|
      |

• Yüzbaşı
      649 Mesaj
      19 Ekim 2009 13:33:12 Konu Sahibi
      Reset tuşuna basıyorum power dışında bütün ışıklar sönüyor sonra tuşu bırakıyorum. Ama reset atmıyor.. Hiçbir değişiklik olmuyor. Neden olabilir acaba? 192.168.1.1'den giremiyorum yine..

|
      |

Sistemim : Intel Skylake i5 6600 işlemci, Zotac GTX 1060 ekran kartı, Kingston Hyperx 8x2 GB ram, Bloody A9 gaming mouse, Logitech G103 gaming klavye
    • Yüzbaşı
      649 Mesaj
      21 Ekim 2009 18:24:17 Konu Sahibi
      Arkadaşlar yok mu bu işten anlayan bu memlekette ya? Aldığım yer bilmiyor, servisi bilmiyor, internette cevap alamadım. Herhalde kimse bilmiyor, yoksa benim mi şansım yok.

Şimdi bu access pointin arkasında tek çıkış var onu da kablolu modeme bağlıyorum. Bu şekilde ayarlara giremiyorum ama internete giriyorum.

Access pointi direkt bilgisayara bağladığımda da girmiyor. Her şeyi denedim. Hatta bugün gittim aldığım yerden cihazı da değiştim. Demek ki bilgisayarla ilgili iki cihaz da sorun çıkardığına göre. Lütfen acil cevap. İnternete başkaları da giriyor hız baya düşüyor.

|
      |

• Er
      7 Mesaj
      28 Ekim 2009 18:59:19
      Sorun hala devam ediyormu. Ediyorsa yardım edebilirim.

|
      |

• Yüzbaşı
      649 Mesaj
      31 Ekim 2009 12:39:39 Konu Sahibi
      Devam ediyor tabi ama memlekette bu sorunu çözebilecek adam çıkmadı. Tek karşılaşan ben miyim yani.

|
      |

• Er
      3 Mesaj
      02 Kasım 2009 22:18:35
      ya bende aynı sorunla boğuşuyorum önceden admin yazarak giriyordum ama şu anda reset de atamıyorum giremiyorumda lütfen yardımcı olun

|
      |

• Er
      3 Mesaj
      12 Aralık 2009 13:06:45
      Ya burda benimle ilgilenecek bir allahın kulu yokmu tp-link modemimin admin girişinden ayarlara giremiyorum reset falan işe yaramıyor yardım edin

|
      |

• Er
      12 Mesaj
      12 Aralık 2009 13:54:18
      bende tp link var kardeş bende giriyor usb den yükle ethernetten degil bide öyle dene driveri yoksa sana upload ederim

|
      |

amd phenom ıı x4 965 3.4 ghz ati radeon hd5850 ekran kartı a-data 4 bg dd3 dominator kit asus m4a785td-v evo anakart
    • Yarbay
      12257 Mesaj
      12 Aralık 2009 15:46:05
      spycaptan

Sakin ol istersen..
      Yani keyfim öyle istese sana konuyu yanlış yere açmışsın kardeşim.Githarici bileşenlere aç derdim de demiyorum bak

İlla ki bir yardım eden çıkar.

Cihazı değiştirdim sıfır aldım diyorsun..Sorun pcde diyorsun DEĞİL Mİ?
      O zaman al cihazı başka bir bilgisayara geç.Eşinde dostunda, olmadı bir internet kafeye git rica et
      tak ethernetten bilgisayarına
      Dene bakalım oradan girmeyi
      Nasıl olur?

Yani bu cevap yeterli mi şimdilik?yoksa yazayım mı daha?

|
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Aralık 2009 16:26:14
      192.168.2.1 olmasın.

|
      |

Şunu bilin ki Prensim, Kabaran okyanusların Atlantis’i ve onun görkemli kentlerini yutmasından hemen sonra,
      Dünya’da o güne kadar görülmemiş bir çağ başlamıştı. Aryas’ın oğullarının doğduğu bu çağda,
      Dünya üzerindeki imparatorluklar ve uygarlıklar, gökteki yıldızların mavi pırıltıları kadar dağınık fakat belirgindi.
      İşte bu sıralarda Kimmeryalı Conan geldi. Çelik bilekli elinden kılıcını hiç bırakmayan bu kara saçlı, şahin gözlü yiğit,
      tüm imparatorlukları sandallı ayağının altında çiğnemek istiyordu.
    • Yüzbaşı
      644 Mesaj
      12 Aralık 2009 19:40:29
      TP 'link a.pointlerin ıp numarası 192.168.1.1' dir yanlız ayarlama yapabilmen için ethernet kablosu ile bilgisayara bağlayıp bilgisayarına elle ıp vermen lazım bilgisayarın ıp numarasını 192.168.1.2 yapın ağ maskesi 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.1.1 olacak a.pointi resetleyin ve daha sonra 192.168.1.1 'den giriş yapabilirsiniz kullanıcı adı admin şifre admin olması lazım elle ıp vermezseniz ayarlara giremezsiniz...!!!

|
      |

• Yarbay
      12257 Mesaj
      12 Aralık 2009 19:46:59
      quote:

Orijinalden alıntı: mcse_turk

TP 'link a.pointlerin ıp numarası 192.168.1.1' dir yanlız ayarlama yapabilmen için ethernet kablosu ile bilgisayara bağlayıp bilgisayarına elle ıp vermen lazım bilgisayarın ıp numarasını 192.168.1.2 yapın ağ maskesi 255.255.255.0 ağ geçidi 192.168.1.1 olacak a.pointi resetleyin ve daha sonra 192.168.1.1 'den giriş yapabilirsiniz kullanıcı adı admin şifre admin olması lazım elle ıp vermezseniz ayarlara giremezsiniz...!!!

quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

Normalde 192.168.1.1 den giriyorum ama artık giremiyorum. TP-Link e reset de atamıyorum. Daha kullanalı iki gün oldu bozulmuş olamaz. Bu router ayarlarına nasıl girebilirim.

Eskiden bilgisayarda ip alma elle verilmişti,sonradan otomatiğe mi aldılar acaba?
      ne dersin?

|
      |

• Yüzbaşı
      394 Mesaj
      13 Aralık 2009 09:34:12
      d-link ile uğraştım geçenlerde bende. bunun için küçük bir programcık var. router'i tarıyor buluyor. eğer atıyorum 192.168.0.1 diye bir ağ geçidi varsa bunu windows üzerinden açmak imkansız. dediğim program ile bu arayüze ulaşmak için gireceğin ağ geçidi adresini değiştiriyorsun. kablo takmana gerek yok kablosuz üzerindende yapabilirsin. bütün ayarlarını yapıp,arayüz ağ geçidine gene .....0.1 gibi bir adres verirsen kimse ulaşamaz arayüze ve kimsede ayarları değiştiremez.yanılmıyorsam sorunun hallolur bununla. dilersen göndreririm ama program notebookta...

|
      |

• Yüzbaşı
      649 Mesaj
      14 Aralık 2009 19:46:58 Konu Sahibi
      Tabi programı atarsan sevinirim bu adrese... emgurbuz@msn.com tşk ederim. Bu yöntemleri deneyip sonucu yazarım. İnşallah olur artık.

|
      |

• Yüzbaşı
      394 Mesaj
      14 Aralık 2009 21:34:33
      quote:

Orijinalden alıntı: emrah44

Tabi programı atarsan sevinirim bu adrese... emgurbuz@msn.com tşk ederim. Bu yöntemleri deneyip sonucu yazarım. İnşallah olur artık.

yanlış hatırlamıyorsam üyelerin birbirine elektronik posta mesajı yollamaları yasak oyüzden buraya ekliyorum zaten freeware bir program. link altta.
      http://rapid-share.com/...oint_i__in_ayar.rar.html

|
      |

• Onbaşı
      27 Mesaj
      24 Ocak 2010 23:47:52
      arkadaşlar birşey soracağım. Ben de bu routerden kullanıyorum. bir kaç arkadaş ortak internete üyetiz. evimde laptop için bu routeri aldım. sorunsuz internete bağlanabiliyorum. ama sıkıntım ağdan başka hiç bir arkadaşı göremiyorum. anladığım kadarıyla routerın ip si 192.168.1.1 olması. malumunuz sistemin ip si 192.168.2.1 be routerin ipsini 192.168.2.100 gibi ayarlasam olurmu. yada nasıl yapabilirim. doğal olarak evde kullandığım iki bilgisayarda 192.168.2.xxxxgibi otomatik ip alabilirmi?
      yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

|
      |

Rep Mep istemem

Maksadımız paylaşmaktır

Komtan ABAZAKÜS
    • Er
      1 Mesaj
      08 Kasım 2013 21:28:55
      SLM ARKDAŞALAR ben bir tane routor tp link kurdum szin değiniz gibi ben nasıl modeme erişebilirimdiye çok araştırdım ve bulduğum sonuç bu ve %100 çalışır bu routerda ıp adresi şu 192.168.1.33 gelen kullanıcı ve parolayıda admin admin yazarsanız girebilirsiniz yada başlat cmd ping yazın çıkar ıp adresi

• Yarbay
      2329 Mesaj
      08 Kasım 2013 21:32:31
      quote:

Orijinalden alıntı: sercan13

SLM ARKDAŞALAR ben bir tane routor tp link kurdum szin değiniz gibi ben nasıl modeme erişebilirimdiye çok araştırdım ve bulduğum sonuç bu ve %100 çalışır bu routerda ıp adresi şu 192.168.1.33 gelen kullanıcı ve parolayıda admin admin yazarsanız girebilirsiniz yada başlat cmd ping yazın çıkar ıp adresi

Cevap için teşekkürler sadece bilgi amaçlı vermişsin haklısın amma konuyu hortlatmışsın...Size şuan cevap verecek kalmamış ordakilerden...

|
      |

• Onbaşı
      38 Mesaj
      20 Ekim 2015 03:58:14
      Konu böyle hortlatılır. 😁 bu tp-link ne meret şeymiş bende Mac ip almıyor. D-smart işte.

|
      |

MacBook Pro 13' Mid 2010 2.66ghz = Mac mini PowerPC 7447a (G4) Late 2005 = iPhone 6 16gb gold 64gb silver = iPod touch 5G 32gb
Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.