Şimdi Ara

Google işletmem yorumlarını şikayet etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Benim bir lokantam var. Bundan yaklaşık bir yıl önce şirketimin google işletme hesabına hakaret içerikli bir yorum yapıldı. Yorumu kaldıramadığım için ekran görüntüsü alıp işletme hesabımı google dan kaldırdım.Şuan google da gözükmüyorum. Tekrar yazar diye de tekrar kayıt yaptırmadım. Yaklaşık bir yıl oldu şikayetçi olsam kimin yazdığı bulunabilir mi? Google böyle bir şey için IP bilgisi paylaşır mı? Yada çokmu geç kaldım? Teşekkür ediyorum..

• Ne yazdı ki bu kadar peşine düştün de hesabını kapattırdın? En fazla yediğim yemekte fare çıktı demiştir sen de şikayetçi olacağız iftiradan dolayı yazar geçersin zaten herkesin yaptığı da bu benzer işletmelere bakarsan. Mesela bir fırına adam ekmekten fare pisliği çıktı yazmış, işletmeci de seni dava ettik iftira etmişsin bize deyip geçmiş.

Çekineceğin korkacağın veya devlet denetlemeleri ile ilgili bir çekincen yoksa bu tarz şeylerden korkma ticaret ile uğraşan herkesin başına geliyor bu tarz şeyler.

Başvuracağın yerler de belli, iftira veya yalan olduğunu düşünüyorsan savcılık da orada, karakol da orada hocam.

Ekleme: Geçmişte bir işletmeciye yorum attım adam yalan söyledi bize detayına girmiyorum. Mekanda tartıştık hafiften sonuç üretmedi ben de bu yalanı google yorum olarak attım kendisi de cevap verdi bana ardından da kendisiyle telefonda konuştuk belki on dakika yalvardı yorumu silmem için. Ayrıca dükkanda çözüm üretmeyen adam birden çözüm üretmeye başladı. Ben yufka yürekli olduğum için (ailemi geçindiriyorum, icra borçları var vs dedi) sildim yorumu ama silmesem de dava edebileceği bir şey değildi. Bu arada yalan dediğime bakmayın çok basit bir mevzu ile ilgili yalan söylemesi beni tiksindirdiği için atmıştım o yorumu. Yoksa tutup kimsenin ekmeği ile oynayacak hali yok kimsenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 27 Kasım 2023; 17:31:38 >

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Şahsıma karşı söylenmiş yalan yanlış şeyler. İş yeri ile alakası yok konunun. Çokta üstüne düşmedim hesabı kaldırdım. Sonradan aklıma geldi acaba dedim şikayetçi olsam bir şey çıkarmı yoksa boşa mı uğraşırım. Biraz bakındım yazdıktan sonra google bu tarz durumlarda ip vermiyormuş. Zaten 1 yılı geçti sayılır. Zaman aşımıda var mış? teşekkürler cevabın için..

• xeon78 X kullanıcısına yanıt

Hiçbirşey çıkmaz hocam boşuna uğraşırsın. Google'ın Yardım servisinin kendisine ulaşıp, bu kişi benim restorana hiç uğramadı ona rağmen yorum yapıyor yorumun kaldırılmasını talep ediyorum v.s ile uğraşırsan karar senin Ama bu yoldan da birşey çıkacağını zannetmiyorum.

• StaatSanWalt kullanıcısına yanıt

Direk google yazmak yerine şikayetçi olmak istemiştim arkadaşım. Savcılık bulur diye düşündüm. O da çok zormuş? Google tehdit, şantaj, hakaret durumlarında bilgi vermiyormuş öğrendiğim kadarıyla. Daha ağır suçlarda yardımcı oluyormuş? O kadarını biliyorum ne kadar doğrudur artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: xeon78

Şahsıma karşı söylenmiş yalan yanlış şeyler. İş yeri ile alakası yok konunun. Çokta üstüne düşmedim hesabı kaldırdım. Sonradan aklıma geldi acaba dedim şikayetçi olsam bir şey çıkarmı yoksa boşa mı uğraşırım. Biraz bakındım yazdıktan sonra google bu tarz durumlarda ip vermiyormuş. Zaten 1 yılı geçti sayılır. Zaman aşımıda var mış? teşekkürler cevabın için..

Sen şikayetçi olduktan sonra savcılık soruşturmasını yapar sana da yazı gelir konuyla ilgili. Google ip veriyormuş vermiyormuş meselesi diye bakma konuya. Savcılığın ne şekilde bir soruşturma yürüteceğini bilemeyiz. Zaman aşımı mevzusuna @sertosman hocamız cevap verebilir. Kendisine mesaj atabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 28 Kasım 2023; 15:43:33 >
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

Reis ne yazık ki savcılık herhangi bir soruşturma yapmaz. Burada anlatılana göre ortada suç yok, hadi hakaret, tehdit var diyelim Soruşturma yapılan konularda google,facebook "Çocuk p.su , terör" gibi çok sınırlı konular dışında cevap vermez zaten. Ki kendi yasalarına göre hakaret de ceza soruşturması gerektirir suç değil. Boşa uğraşmış olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

Reis ne yazık ki savcılık herhangi bir soruşturma yapmaz. Burada anlatılana göre ortada suç yok, hadi hakaret, tehdit var diyelim Soruşturma yapılan konularda google,facebook "Çocuk p.su , terör" gibi çok sınırlı konular dışında cevap vermez zaten. Ki kendi yasalarına göre hakaret de ceza soruşturması gerektirir suç değil. Boşa uğraşmış olur.

Hocam inan o kadar detayını bilmiyorum @sertosman hocamız biliyor ise izah eder diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.