Şimdi Ara

Google'da Staja Basladim (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
240
Favori
58.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sana soyle vir bakis acisi kazandirayim: buyuk yerde kucuk olmak mi, kucuk yerde buyuk olmak mi?

donmek en mantiklisi.
  • Büyük yerde büyük de olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Khal Woof

Amerikan vatandasligi sansi olup almamak hic inandirici gelmiyor

Milliyetcilik falan aptal isi bence siz aptal birine benzemiyorsunuz.

Amerikan pasaportu ile dunyanin her yerine yerlesebilirsiniz, turk pasaportu ile her sey 10x modunda yavas ilerler ve firsatlari zorlastirir.

Amerikan vatandasi olunca Turkiye'de yasayip para kazansan bile Amerika'ya vergi odemen gerekiyor. Eger planlar degismezse ve ilerde Turkiye'ye doneceksem tabiki de vatandaslik istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Amerikan pasaportu ile dunyanin her yerine yerlesebilirsiniz, turk pasaportu ile her sey 10x modunda yavas ilerler ve firsatlari zorlastirir.

Amerikan vatandasi olunca Turkiye'de yasayip para kazansan bile Amerika'ya vergi odemen gerekiyor. Eger planlar degismezse ve ilerde Turkiye'ye doneceksem tabiki de vatandaslik istemiyorum.

Hocam siz ilk geldiginiz yil staj falan yaptiniz mi ?

Ayrica birsey sormak istiyorum. Simdi PhD öğrencileri 5 yil egitim aliyor yani 4 yaz staj yapabilir. Bunu yapan varmi acaba Yoksa sadece 1-2 kere mi staj yapiyorlar ?

• CThirty kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi bir üniversiteden,iyi bir ortalama ile mezun olmuşsunuz.Forumda binlerce bilgisayar mühendisliği öğrencisi var ve ben de onlardan biriyim.Rica etsek,'bilgisaya mühendisliği öğrencilerine tavsiyeler birinci sınıfdan dördüncü sınıfa kadar' adında bir konu açarmısınız???

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Hocam siz ilk geldiginiz yil staj falan yaptiniz mi ?

Ayrica birsey sormak istiyorum. Simdi PhD öğrencileri 5 yil egitim aliyor yani 4 yaz staj yapabilir. Bunu yapan varmi acaba Yoksa sadece 1-2 kere mi staj yapiyorlar ?

Phd'de o kadar staj yapmak pek mumkun degil genelde yazlari da universitede kalmak zorunda olabilcegin icin. Ama Google'da 2. kez staj yapan cok fazla kisi var, 3. kez yapanlar bile var. Ilk stajinda seni cok begenirlerse ve seneye mezun olmuyorsan seni tekrar staja cagirma ihtimalleri cok yuksek.

• quote:

Orijinalden alıntı: nowo

Hocam iyi bir üniversiteden,iyi bir ortalama ile mezun olmuşsunuz.Forumda binlerce bilgisayar mühendisliği öğrencisi var ve ben de onlardan biriyim.Rica etsek,'bilgisaya mühendisliği öğrencilerine tavsiyeler birinci sınıfdan dördüncü sınıfa kadar' adında bir konu açarmısınız???

Merhabalar, guzel olurdu ama bence tek kisinin tecrubeleri ve tavsiyeleri herkese uymayabilir, hem ben kendim zaten cok cok iyi bir ornek degilim. Ama stajdan sonra vakit oldugu zaman hem beraber bir konu acip nasil daha iyi bir bilgisayar muhendisi olunur diye tartisabiliriz.
  • Arkadaslar calisma ortami hakkinda, ilk mesaji guncelledim.

Ilk haftam oryantasyon oldugu icin kendi ekibimi pek gormemistim ama ikinci haftam da calismalara basladim. Genel olarak hemen her sey cok hosuma gitti. Sirket inanilmaz buyuk, Google Sunnyvale'de yeni kampusunu acti ve benim takim ben gelmeden 2 hafta once oraya tasinmis. Sunnyvale headquarter'larin oldugu merkeze arabayla 10 dakika, pek bir sey degil yani. Yol ustunde giderken Nasa ve Microsoft var ama

Internlere calisanlarla ayni haklari sagliyorlar, bu cok hosuma gitti. Ayni zamanda ekip arkadaslari da cok profesyonel davraniyorlar yani o sirkette full time olayak yeni ise baslayan biriymis gibi hissediyorsunuz. Bu oldukca onemli bir nokta bence. Turkiye'de staj yaptigimda pek sallamiyorlardi stajerleri acikcasi.

Gelis gidis saatleri kafalarina gore insanlarin. Mutlaka takimdan takima is yogunlugu olarak cok fark vardir ancak bizim ekip rahat gibi gorunuyor simdilik, isler yolunda gidiyor anladigim kadariyla. Ben genelde 9 gibi iste oluyorum, 7 gibi isten cikip aksam yemegi yiyorum takimdakilerle. Ordan sonra genelde evlere dagiliyorlar. Tabi bu mesai saatleri icinde surekli ofiste olmaniza gerek yok, benim binamda cok guzel bir gym var ornegin, haftada 3-4 gun 1-2 saatligine oraya gidebilirim. Takimda bir cok kisi 10'dan sonra ise geliyor. Toplantilarda bulunduktan sonra gerisi cok onemli degil acikcasi.

Restorantlar oldukca iyi ancak sinirsiz yemek yiyebilmek cok sikintili. Kilo almamaya caliscagim ama oldukca zor Her sey oldukca kaliteli. Ornegin Amerika'da adam gibi organik meyve yedigimi pek hatirlamiyorum. Normal marketlerde pek olmuyor ve olunca da cok pahali oluyor. Ama Google'da 100 gram'i 3-4 dolar olan meyveleri(bogurtlen vs.) sinirsiz alabiliyorsunuz ornegin. Sporla ilgilenenler icin sinirsiz protein ne kadar buyuk bir nimet tahmin edebilirsiniz, elimden geldigince saglikli beslenmeye calisiyorum ben de. Ofisin hemen dibinde baristalarin oldugu bir yer var. Hemen gidip istediginiz kahveyi yaptirip ise donebiliyorsunuz. Ayni yerde yine bir cok atistirmalik, kuruyemisler, cesit cesit soguk icecekler vs alabiliyorsunuz. Internler genel olarak gormemislik yapabiliyor Ben oldukca dikkat etmeye calisiyorum.

Benim icin yaz oldukca dolu gecicek gibi. Gunde en az 8-9 saat ise ayirmam gerekiyor ozellikle ilk baslarda. Cunku ogrencek cok sey var, okulda yurudugu gibi degil isler. Sirketin kendi araclari, sistemleri, stilleri var. Hepsi hakkinda bilgi sahibi olmak gerekiyor. Biraz katki yapmaya basladiktan sonra ise mulakatlar icin pratik yapmaya baslayacagim. Umarim her sey olumlu gider.

Kesinlikle çok iyi olur.Eminim forumda çok tecrübeleri olan sayısız bilgisayar mühendisi vardır.Siz daha yeni mezun olduğunuz için,sizin okul hayatı/dönemi ile ilgili vereceğiniz tavsiyeler çok önemli diye düşünüyorum.

• Hocam sizin 5-6 yıl önceki konularınızı hatırlıyorum vay be. Bilkent mezunuydunuz sanırım okul hayatınız nasıl geçti not ortalamanız sosyal hayatınız felan konuda yazmıssınızdır belki en kısa zamanda okuyacagım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Tobb Etu, Ozyegin gibi okullar hakkinda ne dusunuyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Hocam Tobb Etu, Ozyegin gibi okullar hakkinda ne dusunuyorsunuz ?

Ozyegin iyi diye duydum. Buyuk ihtinalle bilkent koc sabanci dan sonra en iyi ozel okuldur. Kadrolarina bakmistim bir ara da gayet iyiydi. Tobb'da calismistim 4-5 ay once Amerikaya gelmeden once. Cok olumlu izlenimlerim yok Tobb hakkinda. En azindan bizim iyi okullarimiza kiyasla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Muten Roshi

Hayırlı olsun. Böyle bir şeye ihtiyacım yok ama yine de konuyu takip edeceğim.

aynen

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lse nyu gıbı ekonomı-ısletme ıcın baska hangı unıler var hocam hepsını yazabılır mısınız

bıır forumda okumustum ucla kotu bır okulmus bılmıyordum

Pekı ısletme okusak

northwestern gıbı ust sevıye unılerde

ıs durumu ne olur yıllık 100k dolar maas verırler mı

• quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

Lse nyu gıbı ekonomı-ısletme ıcın baska hangı unıler var hocam hepsını yazabılır mısınız

bıır forumda okumustum ucla kotu bır okulmus bılmıyordum

Cambridge, Oxford, Harvard, Stanford gibi ünileri geçiyorum bunlarda her bölüm çok iyi zaten...

Kalan ünilerden benim sıralamam şöyle

1-yale üniversitesi

2-University College London

3-Bocconi üniversitesi(italya)

4-London business school

5-stockholm ekonomi okulu

6-ETH Zurich

7-university of Mannheim(almanya)

başta yazdığım en bilindik okullara kabul edilirsen yazdığım okulların bir çoğu solda sıfır kalıyor tabi o okullar çok ütopik hedefler olduğu için yaptığım sıralamadaki okullardanda iyi eğitim alabilirsin

• Hocam chıcago unıversıty nasıl sızce buna ıyı demıstı ozgur demırtas

avrupa lıstesı ıyı olmus

amerıka lıstesı de cıkarabılır mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

Hocam chıcago unıversıty nasıl sızce buna ıyı demıstı ozgur demırtas

avrupa lıstesı ıyı olmus

amerıka lıstesı de cıkarabılır mısınız

Chicago Üniversitesi iyidir ama Amerika'da bana göre ondan daha önce gelecek üniversiteler var ekonomi için

ABD için ise şöyle bir sıralama yapabilirim

1-princeton University

2-MIT(her ne kadar teknoloji Üniversitesi olsada sosyal bölümlerde boş değil)

3-Swarthmore colloge

4-Columbia University

5-northwestern University

6-notre Damme University

7-chicago University

Buda benim abd sıralamam

• Hocam yeni fotoğraflar varmi

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.