Şimdi Ara

Google'da Staja Basladim (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
473
Cevap
240
Favori
58.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Hocam yeni fotoğraflar varmi

Pek cekemiyorum surekli ofiste oldugum icin, bir cok yer ozel alan oralardan paylasim yapamam zaten. Acikcasi su an baya korkmus durumdayim cunku uzerimde ciddi projeler ve yapilmasi gereken seyler var. O yuzden butun gunum ofiste geciyor. Isin eglenceli kismi simdilik bitti Birazcik isleri yoluna koyup iyi hissetmeye baslarim umarim. Birikmis fotograflari da yuklerim sonra :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thisisabook

Sistemin bir kölesi olmaya hazır mısın?

Kıskanmakla alakası yok arkadaşı tebrik ederim lakin dünyayı değiştirebilecek güçte bilgiye sahip olan markaların masum kalacağını düşünmüyorum.

Bu hayalperestlik çok kötü bir şey cidden.

Bende aynı durumdan müzdaribim.

Şu psikoloji de zaten dengeyi tutturmak çok zor.

Masum veya kötü adamın elinden ne gelir. Stajını hırdavat dükkanında da yapıyor olabilirdi (yarım yamalak kötü bir yerde okumuş olsaydı)

Google, zaten dünyayı değiştiriyor. Tabi ki bu değişimi sağlarken ilk önce kendisini düşünüyor haklı olarak.

Ne bekliyorsunuz anlamıyorum kapitalizme savaş mı açsınlar. Ne yapsın Google , Abd başkanına - Abd Devletine şantaj mı yapsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 2 Haziran 2017; 10:29:34 >

• Liseyi Turkiyede mi okudun? Ygsde falan ne yaptın?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sorum çok net

ailemin bana vaad ettiği bir ev var onu satıp abd de master yapmak sonrasında oraya yerleşip bir start up da çalışmaya başlamak ne kadar mantıklı sizce akıllı işi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sportmen_

sorum çok net

ailemin bana vaad ettiği bir ev var onu satıp abd de master yapmak sonrasında oraya yerleşip bir start up da çalışmaya başlamak ne kadar mantıklı sizce akıllı işi mi

Evin parasi kadar parayi bir kac yilda biriktirebilcegin icin gayet mantikli. Ama bu bir risk, yine de cok calisirsan Amerika'da yapilmayacak sey yok. Ben olsam bu riski alirdim.
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    işin garip yanı ben daha üniversiteye bile başlamadım. bu sene tercihte bulunacağım fakat sıralamam çok iyi değil yani ortalama bir üniversiteye yerleşeceğim. bakalım zaman ne gösterecek teşekkür ederim cevabın için
    hocam bilgisayar mühendisleri cidden 10.000 dolar maaş alıyor mu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş kolay gelsin kendini geliştir dönme.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jon SNOW 37

Brut olarak daha fazla. Net olarak hemen hemen alir saniyorum. Maas + yillik bonus + stock opsiyonu + imza parasi aliyorsun. Bunlardan baya bi vergi kesiliyor ama yine cok ciddi miktar eline kalabilir. Ilerde terfi edince git gide artiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neye göre o ondan iyidir diyebiliyorsun? Yurt dışında mı yaşıyorsun?

Isletme okuyup orda master yapınca aynı maasları alabılır mıyız

Isletme mezunları orada ne dıye gecıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Brut olarak daha fazla. Net olarak hemen hemen alir saniyorum. Maas + yillik bonus + stock opsiyonu + imza parasi aliyorsun. Bunlardan baya bi vergi kesiliyor ama yine cok ciddi miktar eline kalabilir. Ilerde terfi edince git gide artiyor.

Hocam okul is bir tarafa abd sizce yerleşip uzun yillar yaşanılacak bir yer mi ?

İklimi, insanlari, hayat şartları, orada bir aile kurmak olsun siz ne düşünüyorsunuz bu konularda ?

• quote:

Isletme okuyup orda master yapınca aynı maasları alabılır mıyız

Isletme mezunları orada ne dıye gecıyor

Bilmem, management'tir heralde

Ayni maasi alabilcegine pek ihtimal vermiyorum ilk etapta. Tecrubesiz bir isletmeci ne tarz ekstra seyler katabilir bilmiyorum. Muhendislere gore maasi dusun olcagi kesin, ancak uzun vadede ne olur bilemem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

quote:

Hocam okul is bir tarafa abd sizce yerleşip uzun yillar yaşanılacak bir yer mi ?

İklimi, insanlari, hayat şartları, orada bir aile kurmak olsun siz ne düşünüyorsunuz bu konularda ?

Amerika'da yuzlerce yasancak yer var o yuzden ABD diyip gecme, her yer birbirinden cok farkli. Bence burasi kesinlikle yasanicak bir yer. Avrupa'da bir cok yerde bulundum, Londra'da da bir 4-5 ay kadar yasadim, o yuzden Avrupa'da hayat hakkinda kismi bilgilerim var.

Ingiltere ve Almanya gibi ulkelerde yabanci olma hissini yasamaniz/insanlarin size yasatmasi oldukca olasi. Ancak Amerika'nin duzgun bir sehrinde boyle bir sey olabilcegini pek sanmiyorum. Olursa da cok cok nadirdir. Genel anlamda egitimli bolgelerde insanlar guler yuzlu, yardimsever ve yabancilara karsi gayet iyi niyetli. Acikcasi zaten yabanci oldugunuzu pek hissetmiyorsunuz. Benim okulumda da isimde de zaten Amerikali'dan cok yabancilar var. O yuzden buraya uyum saglamak cok zor degil bence.

Iklim her yerde farkli dogal olarak. San Francisco fazla ruzgarli olmasi disinda gayet guzel. Hayat sartlarina gelince ev fiyatlari disinda her sey oldukca uyguna geliyor. En azindan genc bir muhendis icin. Acikcasi California'da yasayan ortalama yeni mezun bir muhendis cok rahat bir sekilde elini yuzu duzgun bir evde kalip, surekli disarilari cikip para harcayip ayni zaman da para biriktirebilir. Zaten bir aylik maasindan ucuza bir cok guzel araba var. Ben hafta icleri acikcasi hep iste oldugum icin hemen hemen hic para harcamiyorum, o yuzden ev kirasi disinda pek masrafim olmuyor. Biriken parayla oldukca luks geziler ya da tatiller yapabilirsiniz, rahatlikla en pahali mekanlarda takilabilirsiniz(Eger aradiginiz sey buysa). Tabiki muhendislerin yuzde 99u boyle tipler degil :)

Istanbul'da yasayan yeni mezun 3 - 4 bin tl kazanan bir muhendise gore kat kat daha aktif ve sosyal bir hayat yasayabilirsiniz. Simdi sartlar boyleyken tabiki burasi uzun yillar yasinalacak bir yer. Ancak aile ve vatan ozlemi isin icine girince uzun vadede kesinlikle zor olacaktir. Benim burda aile kurmak gibi bir niyetim yok ancak hic bir zaman buyuk konusmam, cunku tukurdugumu yalamak istemiyorum ilerde. Ama eger niyetin buysa evet aile kurmak icin de burasi guzel bir yer.

Bu yazdiklarimin cogunu San Francisco ya da Silikon Vadisi bolgesinde yasayip/calisan ortalama bir muhendisi baz alarak yazdim. Duruma ve sartlara gore yazdiklarim gecerliligini yitirebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: OrQuN

Kardeş kolay gelsin kendini geliştir dönme.

Oyle deme hocam, mutlu bir sekilde doneriz insallah gunun birinde
  • Arkadaslar youtube da arama kismini Do the Harlem Shake yazin. Google'in bir cok urunun de easter egg dedikleri gizli bir iki sey eklemisler. Bu dedigim belki biliniyordur ama baska seyler de varmis.
  • Tebrik ederim,başarınız daimi olur umarım.
  • hocam silikon vadisinde yıllık 3 milyon dolar maaş alan insan varmış sence doğruluk payı varmıdır?Birde çok kalsik olacak ama oradaki kızlar nasıl evlenilecek tip mi yoksa gezilecek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demisnikolaidis

hocam silikon vadisinde yıllık 3 milyon dolar maaş alan insan varmış sence doğruluk payı varmıdır?Birde çok kalsik olacak ama oradaki kızlar nasıl evlenilecek tip mi yoksa gezilecek mi?

Kiz mi ne kizi? Silikon Vadisi'nde?

Evlenilcek tip mi gezilcek tip mi sorusunu anlamadim. Gezilmicek kizla evlenilir mi zaten? Ilk olarak sunu soylemek lazim Google gibi sirketler tabiki ellerinden geldigince cinsiyet balansini tutturmaya calisiyorlar ancak bizim alanda malesef bu mumkun degil. Saniyorum muhendis olarak kizlarin orani sirkette yuzde 20 falandir, buyuk ihtimal daha dusuktur ancak sirketteki diger isler arasinda buyuk ihtimalle kadinlarin orani daha fazladir. Bu konuda cok konusalbilir ama bu isin icindeyseniz kiz falan dusunmiceksiniz, yoksa isiniz cok zor(is ortamindaki kizlardan bahsediyorum). Eger silikon vadisi degil de daha genel capta soruyorsaniz, buralarda da Turkiye'de oldugu gibi her tip insan var.

Maas konusuna gelince, 3 milyon maas alan insan sayisi cok cok dusuktur, ben 10 diyim sen 100 de ama daha cok olcagini sanmiyorum. Neden dersen, sirketlerde unvanlar yukseldikce direk para dan cok, sirket hisseleri cok yuksek oranda verilir. Boylece en ust kademedeki insanlar sirketi ileriye tasidikca kendi sahibi oldugu hisseler cok degerli olacaktir. Ornegin yanlis bilmiyorsam Facebook'un hisseleri 2010 dan bu yana 6 kattan fazla degerlendi. Facebookta ust kademede olup yillik bir kac yuz bin dolar stock alan kisiler su an multi milyoner olmustur.

400 bin dolar gibi bir base salary bile oldukca yuksek cok ust seviye muhendisler icin. Ama bu demek degilki aldiklari bonuslar ve borsa hisseleri cok daha fazla olamaz. Ancak dedigim gibi nakit olarak aldigin maas o kadar cok artmiyor.

@MichealCorleone

cok sagolun. sizin de oyle olur umarim.

• Olm süper lan valla tebrik ederim. Başarılar tekrardan
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.