Şimdi Ara

Google Chrome bir kez daha dünyanın en hızlı tarayıcısı oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
Mesaj
 • Google Chrome bir kez daha dünyanın en hızlı tarayıcısı oldu
  Google Chrome bir kez daha dünyanın en hızlı web tarayıcısı olduğunu kanıtladı. Dünyanın en popüler tarayıcısı unvanını elinde bulunduran yazılım, açık kaynaklı Speedometer 3.0 performans testinde tüm zamanların en yüksek puanını elde etti.  Tarayıcı performansını ölçmek için kullanılan Speedometer 3.0, görev ekleme ve metin düzenleme gibi gerçek kullanıcı eylemlerini simüle ederek web tarayıcılarının modern web uygulamalarını ne kadar iyi işlediğini test ediyor.  Ayrıca Bkz.Yapay zeka ile dünyanın en güçlü demir bazlı süper iletken mıknatısı üretildi  Bu kıyaslama aracı Apple, Google, Microsoft ve Mozilla gibi teknoloji devleri tarafından tarayıcıları objektif olarak karşılaştırmak için ortaklaşa geliştirildi. Dolayısı ile olabildiğince adil sonuçlara imza attığını hatırlatalım.  Google Chrome bir kez daha dünyanın en hızlı tarayıcısı oldu  Chrome nasıl vites yükseltti?  Peki Chrome nasıl bu kadar hızlı hale geldi? Google mühendisleri özellikle dize işleme ve gereksiz yere tekrar eden kodları stil sayfalarından temizleme üzerine odaklandılar. Ayrıca aşırı bellek kullanımını önlemek için form öğelerinin oluşturulmasını iyileştirdiklerinden bahsediliyor.  HarfBuzz metin biçimlendirme motorunda Apple'ın AAT yazı tipi formatlarıyla daha hızlı çalışma sağlayacak iyileştirme yapıldı. Tüm bunlara ek olarak Google, belleği boşaltma (garbage collection) sisteminde yapılan geliştirmeler ile Speedometer puanında %3'lük ek artış etti.  Günümüzde tarayıcılar arasında hız farkları eskisi kadar belirgin olmasa da, üreticiler liderlik için yarışmaya devam ediyor. Örneğin Firefox geçen yıl Apple'ın WebKit ekibinin eski bir hız testi olan SunSpider JavaScript karşılaştırmasında Chrome'u geride bırakmıştı.  Chrome'un tarayıcı pazarındaki liderliği, Mayıs 2024 itibariyle %65'lik payla ezici bir şekilde devam ediyor. Apple'ın Safari'si (%18) ve Microsoft'un Edge tarayıcısı (%5) oldukça geride. Son beş yılda pazar paylarında önemli bir değişiklik olmadı ve yakın gelecekte de böyle bir değişim beklenmiyor.
  Kaynak:https://www.techspot.com/news/103300-chrome-crowned-world-fastest-browser-achieves-highest-ever.html • Maalesef Firefox ve Safari dışındaki tüm tarayıcılar Chromium altyapısı kullanıyor. Dolayısıyla Opera, Brave, Vivaldi, Edge farketmez. Yani bunları kullanarak bir bakıma Google’a destek vermiş oluyorsunuz. Hepsi temelinde Chrome tarayıcı. Rekabet için mecbur Firefox kullanmak gerekiyor. Ben bilgisayarda Firefox kullanıyorum. Çünkü Chrome dışında elimizdeki tek özgün tarayıcı olarak Firefox kaldı.
 • Firefox veya Safari devam.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Nasıl oluyor ya bazen samsung internet kullanıyorum ciddi anlamda daha hızlı gibi geliyor

 • Haberi okumadım kesin chrome  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÜMİTKRCN -- 8 Haziran 2024; 21:2:53 >
  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Maalesef Firefox ve Safari dışındaki tüm tarayıcılar Chromium altyapısı kullanıyor. Dolayısıyla Opera, Brave, Vivaldi, Edge farketmez. Yani bunları kullanarak bir bakıma Google’a destek vermiş oluyorsunuz. Hepsi temelinde Chrome tarayıcı. Rekabet için mecbur Firefox kullanmak gerekiyor. Ben bilgisayarda Firefox kullanıyorum. Çünkü Chrome dışında elimizdeki tek özgün tarayıcı olarak Firefox kaldı.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Mac 💻 ise Safari.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Firefox + Betterfox / Thorium Avx2 / Mercury avx2

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • brave gibi var mi arkaplanda video izlemek,
  youtube aciyorum,hem reklamsiz hemde arkaplansa kulaklikla dinleme keyfi !!!

  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
 • Firefox ve Opera varken veri avcısı chrome kullanmak çılgınlık.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • samtual kullanıcısına yanıt
  Bu yorumu yaptığın telefon, kullandığın tarayıcı, işletim sistemi ve tabii ki bu yorumu yapana kadar kullandığın her şey verilerini çoktan avladı bile (donanımhaber dahil). Neyin derdindesin 😂

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Her hafta yeni çıkan yapay zeka modellerinin "diğer tüm modelleri tokatladık en akıllı ve en yüksek puan alan bizim oğlan" dökümantasyonları paylaşması gibi bu olay. Chrome her yıl kendini en hızlı tarayıcı ilan ediyor. Hem chrome hem firefox kullanıyorum. Aradaki hız farkı 0 . Manifest v3 ten sonra yavaş yavaş chromedan taşınıp komple firefoxla devam edicem gibi.

 • Firefox ve DuckDuckGo temiz ! Reklam yok, analiz yok :) 0.001ms de yavaş olsun sorun değil :)

 • edimcace kullanıcısına yanıt
  Eklenti kuruyor musun?

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Ve en çok ram sömüren. Google Chrome bir kez daha dünyanın en hızlı tarayıcısı oldu 

 • Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

  Sanırım Rusya menşeili Yandex de Chrome harici ama tam emin değilim.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Firefox ve Safari kullanmaya devam. Chromium tarayıcıları kullanmam.

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • Nat Alianovna kullanıcısına yanıt

  Yandex’te Chromium tabanlı. En özgünü Firefox sanırım.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.