Şimdi Ara

Goodyear UG-8 mi? Pirelli Sottozero mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
11.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yarın kışlık lastik alacağım ve aldığım gibi İstanbul'a yola çıkacağım.

Benim sıkıntım biraz farklı, şöyle ki lastikleri takacağım araç yılda 35.000km civarı yol yapıyor. Yolun çoğunu otobanda 140-160km hızla yapıyor.

Aşırı hızlı eriyen bir lastik / su yarması başarısız lastik bize hüsran olur.

Bu bağlamda anladığım UG8'in yumuşak bir lastik olduğu. Bu sebeple eminim kar performansı Sottozero'dan iyidir. Ancak yumuşak lastik hızlı erir diye de bir prensip var. O yüzden UG8'lerin ömrü konusunda çekincelerim var. UG8'in deseni alışageldiğim tarz değildi; ancak su yarması başarılı bir lastik gibi yorumlar okudum. Aklımdaki tek soru UG8'in ömrünün kaç km olacağı. Kullanacağımız araç 4 çeker ve hantal. O yüzden lastikler hızlı aşınmıyor. Üzerindeki lastikleri yaz/kış kullanarak 51.500km yol yaptırdım. Kışlık lastik 40.000'i bulabilir mi? Veya Pirelli ile UG8 arasında ciddi bir fark olur mu?

Fiyat olarak 215-50-17 lastik ebadında Pirelli 380TL, UG8 340TL. Bir de tabi Pirellinin lastik izi çok şekil; ama çok umrumda da değil. Kışlık lastik olmasına rağmen beni ilgilendiren yüksek hız, yağmur performansı ve ömür. Kar performansında ikisi arasındaki performans farkı bana çok farketmez gibi geliyor. Çünkü benim için, karda gitsin-dursun yeter. Biraz yavaş giderim gerekirse. Araç 4 çeker. Bir zahmet ikisinde de gider ve durur herhalde.

İki seçenek arasında Yağmur performansı, yüksek hız performansı ve ömür açısından hangisini tercih etmem mantıklı olur? (km'nin çoğunu yüksek hızda yapacağını göz önüne alarak)

• Şu linklerdeki incelemeler size yardımcı olur umarım:

Goodyear UltraGrip 8
    www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/UltraGrip-8.htm

Pirelli Sottozero Serie II
    www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Pirelli/Sottozero-Serie-II.htm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ug8 tavsiye ederim...
  • yokohama v drive v 902 ıslak performansı en iyi lastik.tüm rakiplerinden daha kısa fren mesafesi.225/60/17 395tl dedi arkadaş bi kaç yere daha soracağım.hafta sonuna almış olurum.
    http://www.tyres-pneus-online.ie/car-tyres-YOKOHAMA/W-DRIVE,V902A/225,60,R17,99,H.html

ikisi arasından ise pirelli.pirellide 400 tl ye bıraktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Şu linklerdeki incelemeler size yardımcı olur umarım:

Goodyear UltraGrip 8

Linkler için çok teşekkür ederim. UG8 aldım.

Normalde yapmamam gereken birşey yaptım, 225-45-17 aldım. Tabanı genişlettim, yanağı daralttım. Kışlık lastik için istenmeyen kısaca. Ancak yuvarlanma çapı orjinal ebada göre %3 kadar küçülmüş oldu (orjinal lastik ebadı 205-60-16, aracı 215-50-17 ile kullanıyorduk). Kalkışlarda hissedilebilir bir performans farkı olarak bana geri döndü. Çok memnun kaldım. Birazdan İstanbul'a yola çıkacağım. Deneyimlerimi aktarırım.

Bu arada yumuşak lastik ne hoş birşeymiş! Kışlık lastik olmasına rağmen daha sesli değil.

• Doğru seçim, kazasız belasız kullanın.
    Bende önceki vectramda UG7 kullanmış ve çok memnun kalmıştım.Öyle kolay kolay aşınan bir lastik değildi.Tabii mart sonu-nisan gibi çıkarmalısınız yoksa sıcaklarda daha hızlı aşınır.
    225'e çıkmak yerine orjinal 205'e inmek daha uygun olurdu.
    O zamanlar Kütahya'daydım.Şimdi İzmir'de öyle bir sıkıntı yok çok şükür.
    Gerçi burda da mecbur tutulur mu yeni yasayla bilmiyorum.
  • Her yıl kasım ayının hit konusu kışlık lastikler...aradığınız su yarması başarısı ise aradığınız ug8 olmamalı...ug8 desen itibariyle ağır kış koşullarının yaşandığı ve karın sürekli yolda olduğu yollar için daha uygun...sulu karlı yollar için değil...su yarması için yada ıslak zamin için yokohamalara bakın derim...

yaşadığım yer itibariyle ben ug8 alacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Şu linklerdeki incelemeler size yardımcı olur umarım:

Goodyear UltraGrip 8

Linkler için çok teşekkür ederim. UG8 aldım.

Normalde yapmamam gereken birşey yaptım, 225-45-17 aldım. Tabanı genişlettim, yanağı daralttım. Kışlık lastik için istenmeyen kısaca. Ancak yuvarlanma çapı orjinal ebada göre %3 kadar küçülmüş oldu (orjinal lastik ebadı 205-60-16, aracı 215-50-17 ile kullanıyorduk). Kalkışlarda hissedilebilir bir performans farkı olarak bana geri döndü. Çok memnun kaldım. Birazdan İstanbul'a yola çıkacağım. Deneyimlerimi aktarırım.

Bu arada yumuşak lastik ne hoş birşeymiş! Kışlık lastik olmasına rağmen daha sesli değil.

O zaman iyi günlerde, kazasız belasız kullanırsınız inşallah. Dediğiniz gibi, tabanı genişletmek iyi birşey değil ama çok yoğun kar alan bölgelerde, yani yerde karın uzun süre kaldığı durumlarda bu taban daraltma olayı önemli ve gerekli.
    Öbür türlü, açık yollarda (sulu kar;slush yada ıslak zeminde) bir sorun olacağını sanmıyorum.
    Zaten sizde yoğun kar almış yolları tercih etmezsiniz herhalde.
    Hayırlı olsun tekrar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Küçük ebatlı lastiklerde UG8 deseni:

Büyük ebatlı lastiklerde UG8 deseni:

Sonuç olarak Cuma günü İstanbul'a Gidişte de Pazar Ankara'ya dönüşte de yol boyu aralıklarla yağmurluydu. Bol bol yağmur becerisini test etme imkanım oldu. Su yarmasında hiç problem yok. Küçük ebat deseninde ciddi sıkıntılar olabilir, zira o lastikte tahliye kanalı desenleri yok. Ancak bende sudan yana hiç sıkıntı yok.

Daha önce lastik alır almaz yola çıkmamıştım hiç. O hep babama nasip olmuştu. Enteresan birşey, uzun yolun sonunda lastik alenen kokuyordu. Hep böyle olacaksa bu lastik çok hızlı erir. Bakalım, göreceğiz...

• başka markalarla uğraşmayın biz çok uğraştık karlı buzu zor şartlarda
    Bridgestone,yokohama gerisi fasa fiso
  • arkadaşlar bir aydır forumu takip ediyorum ve en sonunda kışlık lastik olarak ug 8 almaya karar verdim ve 03.01.2013 günü saat 16.00 sıralarında Ankara iskitler caddesinde ilk başta duran cihan lastik goodyear bayiine gittim.Ug 8 olduğunu beyan ettiler ve çok az bir pazarlıktan sonra Word karta 8 taksit 3 ay ertelemeli tane 160 TL den 4 adet ug8 aldım.İlgileri ve alakaları mükemmeldi.Hele lastik söküp takma işi bir çay içimi sürdü.Çıkan lastiklerimide poşetleyip benim isteğim doğrultusunda bagajıma koydular.+3 derece de ug 8 sürüşü mükemmeldi.Araçta en ufak bir ses yoktu.Siz sevgili kardeşlerimle paylaşmak istedim.
    Bu arada ebatlar 195 65 15-Araç Opel Vecktra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bul_dog -- 3 Ocak 2013; 23:31:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bul_dog

arkadaşlar bir aydır forumu takip ediyorum ve en sonunda kışlık lastik olarak ug 8 almaya karar verdim ve 03.01.2013 günü saat 16.00 sıralarında Ankara iskitler caddesinde ilk başta duran cihan lastik goodyear bayiine gittim.Ug 8 olduğunu beyan ettiler ve çok az bir pazarlıktan sonra Word karta 8 taksit 3 ay ertelemeli tane 160 TL den 4 adet ug8 aldım.İlgileri ve alakaları mükemmeldi.Hele lastik söküp takma işi bir çay içimi sürdü.Çıkan lastiklerimide poşetleyip benim isteğim doğrultusunda bagajıma koydular.+3 derece de ug 8 sürüşü mükemmeldi.Araçta en ufak bir ses yoktu.Siz sevgili kardeşlerimle paylaşmak istedim.
    Bu arada ebatlar 195 65 15-Araç Opel Vecktra

bilgi için teşekkürler dostum... tek şüphem yağmur suyunu yarması için oluk bulunmuyor.. ondan korkuyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.