Şimdi Ara

Goodyear mı, Continental mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
1
Favori
17.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Civic aracım için 195/60/15 lastik alacağım ama Goodyear mı alsam Continental mi alsam karar veremedim.

Goodyear Efficentgrip Performance alırım alırsam, 185 lira fiyatı var.

Bugün alışveriş merkezine gittim orada Continental vardı gösterdim arabayı bi lastik gösterdi 200 lira dedi. Ama cinsini sormayı unuttum. Fena bir lastik de değildi

Aradaki 15 liralık fark hiç önemli değil benim için ama Goodyear mı daha iyidir yoksa Continental mi onu size sormak istiyorum.

Teşekkürler

• IslakFasulye kullanıcısına yanıt
    İkisi de güzel kaliteli lastikler. Test değerleri ve kullanıcı yorumlarına göre ise goodyear daha çok tercih ediliyor. en sessiz db değeri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fyzlh

İkisi de güzel kaliteli lastikler. Test değerleri ve kullanıcı yorumlarına göre ise goodyear daha çok tercih ediliyor. en sessiz db değeri var.

Hocam bu testlerin sonuçlarını görebileceğim bir site var mı?

Teşekkür ederim yorumunuz için.
  • Goodyear'ın bu modeli için çok sayıda olumlu yorum gördüm yabancı sitelerde.

Continental'in modeli büyük ihtimalle PremiumContact 5'dir.

Aralarında çok fark yok. Ama şahsen Goodyear'ı tercih ederdim 5 senedir PC 2 kullanan birisi olarak.

Edit: Kullanıcı yorumları ve test sonuçları için bir site önereyim:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Premium-Contact-5.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shintai -- 10 Haziran 2014; 16:28:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: shintai

Goodyear'ın bu modeli için çok sayıda olumlu yorum gördüm yabancı sitelerde.

Continental'in modeli büyük ihtimalle PremiumContact 5'dir.

Aralarında çok fark yok. Ama şahsen Goodyear'ı tercih ederdim 5 senedir PC 2 kullanan birisi olarak.

Edit: Kullanıcı yorumları ve test sonuçları için bir site önereyim:http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Goodyear/EfficientGrip-Performance.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/Premium-Contact-5.htm
    Arkadaşlar Honda Servisi aradım Bridgestone öneriyorlar. Sebebi ise "Bizim araçların süspansiyonları serttir eğer Continental alırsanız taş gibi olur, konfor sıfırlanır. O yüzden Bridgestone en iyisidir." diyorlar.

Ne yapacağımı şaşırdım.

Gayet normal Bridgestone önermeleri.

Ama şahsen Bridgestone'u konfor amaçlı öneren görmedim.

Daha çok kişi size farklı modeller önerecektir. Umarım fazla kafanız karışmaz.

Bu arada benim önerim geçerliliğini korumakta.
  • quote:

Continental'i sildim aklımdan, sert lastik.

Goodyear ile Bridgestone arasında çok kaldım şimdi ama good year ın suda kızaklama testlerine göre Bridgestone'un çok gerisinde.

Bridgestone 98 kilometre ile aynı yerde durmuş, Goodyear ise 90 km ile aynı mesafede durmuş.

Edit: Bu arada aldığım lastikleri kışın da kullanacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakFasulye -- 10 Haziran 2014; 17:08:46 >

• quote:

bütün lastik markalarını denemiş ve tecrübe edinmiş birisi olarak ben kesinlikle goodyear öneriyorum. hem sessiz hem ıslak zeminde fren mesafesi çok iyi hemde yol tutuşu birçok lastiklerden daha iyi.
  • Acikcasi Goodyear disina cikmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayacan -- 10 Haziran 2014; 17:11:40 >
    Doğrudur. Umarım içinize en çok sinen lastiği bulup alırsınız. Kolaylıklar dilerim.
  • quote:

Doğrudur. Umarım içinize en çok sinen lastiği bulup alırsınız. Kolaylıklar dilerim.

Teşekkür ederim hocam, diğer arkadaşlar da Goodyear öneriyor.

Goodyear alacakmışım gibi duruyor ama hala biraz daha desteğe ihtiyacım var tamamen karar vermek için.

Kullanıcılarından yorum bekliyorum.
  • quote:

hocam brigstona yumuşak lastiktir diyen adam bence bu işi bilmiyor. ayrıca civiclerin suspansiyonu bir c4 e göre sertmidir?
    bende continental ve michelin arasında kalmıştım. halen ilk sayfada konuyu görebilirsin forumda goodyear e. g. önerdi. fiyatıda conti cpc5 primacy3 e göre daha ucuz. sanırım bende bu lastigi tercih edeceğim 205 55 r16 boyutlarında.
    Rica ederim. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonofisiris

hocam brigstona yumuşak lastiktir diyen adam bence bu işi bilmiyor. ayrıca civiclerin suspansiyonu bir c4 e göre sertmidir?
    bende continental ve michelin arasında kalmıştım. halen ilk sayfada konuyu görebilirsin forumda goodyear e. g. önerdi. fiyatıda conti cpc5 primacy3 e göre daha ucuz. sanırım bende bu lastigi tercih edeceğim 205 55 r16 boyutlarında.

Perşembe günü aracı 100 bin bakıma sokacağım. Honda serviste Bridgestone'u direk taktırıp hepsini bir fatura ile halledebilirim aslında, bir daha uğraşmamış olurum ama Goodyear ile ilgili çok güzel yorumlar var.

Araç serviste kalacak bir kaç gün, o sırada iyice kararlaştırırım ama %90 ihtimalle Goodyear alacağım gibi duruyor.
    ölçülerimiz farklı olsa da bridgestone b330evo mu yoksa goodyear E.Grip compact mı diye düşündüm. AB etiketi ve kullanıcı yorumları daha iyi olduğundan Goodyear tercih ettim. Şuan için memnunum tercihimden dolayı pişman olacağımı da pek düşünmüyorum.
  • hocam lütfen efficin grip alın biz 2 ay oldu alalı 205 55 r16 çok aaşırı yumuşak yanak 60 gibi hissetceksiniz kliksadan aldık ordan alın direk distiribitörden geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cono01

hocam lütfen efficin grip alın biz 2 ay oldu alalı 205 55 r16 çok aaşırı yumuşak yanak 60 gibi hissetceksiniz kliksadan aldık ordan alın direk distiribitörden geliyor

ben bile garanti veiyorum ıslakfasülyeye yamuk olmaZ
  • quote:

Orijinalden alıntı: cono01

hocam lütfen efficin grip alın biz 2 ay oldu alalı 205 55 r16 çok aaşırı yumuşak yanak 60 gibi hissetceksiniz kliksadan aldık ordan alın direk distiribitörden geliyor
    ben 25 senedir good-year kullanıyorum 3,5-4 senede bir yenilerim. eskiden bu sürede 110,000 km yol yapıyordum ve good-year dayanıyordu şimdi senede 10,000 bile değil yaptığım yol @IslakFasulye
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgiritli

ölçülerimiz farklı olsa da bridgestone b330evo mu yoksa goodyear E.Grip compact mı diye düşündüm. AB etiketi ve kullanıcı yorumları daha iyi olduğundan Goodyear tercih ettim. Şuan için memnunum tercihimden dolayı pişman olacağımı da pek düşünmüyorum.
    Geçen hafta Goodyear F1 Eagle Asymmetric 2 225/45/r17 91Y'den 4 adet lastik aldım. Üretim tarihleri 2014 17. Hafta. Tanesi 260'dan 1040 TL ödedim tek çekim. Efficient Grip istedim maalesef 225/45/r17 ebatlarında yoktu. Yaklaşık 120 km yol yaptım. Çok sessiz bir lastik. Islak performansı çok iyi diyebilirim. Ağustosta uzun yola çıkacağım asıl sonuç orada belli olacak. Lastikleri alırken 2014 yılı üretimlileri tercih edin derim. Ha bir de şöyle bir güzellik var. GoodYear 4 adet lastik alana araba çekilişi yapıyor. GoodYear alırsanız bakarsınız BMW 5.20i kazanabilirsiniz. :) http://www.4goodyear1araba.com/ Fiyat alırken Bostancı'daki Ekşili Otomotiv'i de bir arayın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: cologne

Geçen hafta Goodyear F1 Eagle Asymmetric 2 225/45/r17 91Y'den 4 adet lastik aldım. Üretim tarihleri 2014 17. Hafta. Tanesi 260'dan 1040 TL ödedim tek çekim. Efficient Grip istedim maalesef 225/45/r17 ebatlarında yoktu. Yaklaşık 120 km yol yaptım. Çok sessiz bir lastik. Islak performansı çok iyi diyebilirim. Ağustosta uzun yola çıkacağım asıl sonuç orada belli olacak. Lastikleri alırken 2014 yılı üretimlileri tercih edin derim. Ha bir de şöyle bir güzellik var. GoodYear 4 adet lastik alana araba çekilişi yapıyor. GoodYear alırsanız bakarsınız BMW 5.20i kazanabilirsiniz. :) http://www.4goodyear1araba.com/ Fiyat alırken Bostancı'daki Ekşili Otomotiv'i de bir arayın derim.

en ucuz kliksada yuke (yusuf ziya keskin) otomotivden direk distiribbitörden son üretim geliyo

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.