Şimdi Ara

Golf tsı 122 Güncel Yakıt Verisi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
5.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar genellikle full depo geziyorum ve hemen hemen 200-300 km yaptıktan sonra depoyu dolduruyrum her doldurduğumda burda yakıt verisi paylasarak tsı motorlu araç almayı düşünenlere veya kafasında soru işareti olanlara yardımcı olmaya caliscam
    Bugün doldurdum depoyu
    4.220 literesi 275 km yol yapmisim 78 liralık benzin aldım.
    Depo doldukca veri paylaşmaya devam etcem
    05-01-2012
    430 km 103 lira benzin araba cıldırmış olmalı 0.239 hayretler içindeyim

20-05-2011 guncell

386 km yol yaptım 106 tl lik benzin aldım sehir ici 40 km civarı kullandım 150 km si stablize ve 1-2 viteste gidilcek yol gerisi sabit 90-100 hızıma sabit devam ettik

10-06-2011
    455 km yol yaptım arkadaslar aldıgım benzin 136tl bu defa arabayı cok sıkıstırdık yakıt arttı..

25.06.2011
    315 km yol yaptım arkadaslar 105 lira benzinle depom doldu bu defa cok yaktı anlayamadım sebebi;)))

01-07-11
    790 km yol yaptım 210 tl benzinle depo doldu 600 km si sehir disi

08-22-11

600km yol 179tl ye depo doldu km de 0,298

25-09-2011

1000 km yol yaptım 247 lıralık yakıt aldım benzın lıtresı 4.550

guncelll 685 km yol benzın 185 lıra

18-12-2011
    540 km yol alınan benzın 147tl aracta kışlık lastıkler olmasına ragmen iyi sanırım

03.01.2012

488 km yol yaptım 300 sehir dısı 147 tl benzin artık zamlardan yakıt ekonomisi imkansizlasti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 5 Şubat 2012; 22:29:36 >

• Aslında yazdığınız veriler bu aracın pratikte tüketim verilerini gerçekçi olarak göstermektedir.Yoksa vw nin sitesinde yazan verilerin gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.Yazdığınıza göre km ye 28,3 kuruş yakıyorsunuz.Landirenzo tsi motorlara uygun lpg sistemi çıkarmış.Geçen gün lpg projesi almaya gittiğimde gördüm.Eğer aracınızla uyumlu oluyorsa hiç durmayın taktırın derim.Ben şu an fire 77 hp lik motorla km ye 15 kuruş yakıyorum.Bence tsi motor da olsa lpg takılmadıktan sonra ekonomik değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykaya1983 -- 14 Mayıs 2011; 12:45:39 >
  • KM'de 28 kuruş yakıyorsa bence çok iyi bizim Polo 40 kuruş falan yakmakta.
  • merak edenler için güzel olmuşta, yaptıgınız km yi şehir içindemi, şehir dışındamı, trafiktemi yaptıgınızı da eklerseniz daha bilgilendirici olur düşüncesindeyim
  • Benzin indiriminden önce passatla 28 kr yakıyordum bende.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNF0RGIVEN
    merak edenler için güzel olmuşta, yaptıgınız km yi şehir içindemi, şehir dışındamı, trafiktemi yaptıgınızı da eklerseniz daha bilgilendirici olur düşüncesindeyim

Yaptıgım yol genelde koyden merkeze 45 km yolda yapıyorum yolun6 km si stabilize geriye kalan yol virajli ve dik yokuş var yani sehir arası sayılmaz geriside yine sehir ici.birde arabayı bazen cok zorluyorum 2-3viteste 5000 devir civarında kullandığımda oluyor ama cok uzun süre deil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykaya1983
    Aslında yazdığınız veriler bu aracın pratikte tüketim verilerini gerçekçi olarak göstermektedir.Yoksa vw nin sitesinde yazan verilerin gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.Yazdığınıza göre km ye 28,3 kuruş yakıyorsunuz.Landirenzo tsi motorlara uygun lpg sistemi çıkarmış.Geçen gün lpg projesi almaya gittiğimde gördüm.Eğer aracınızla uyumlu oluyorsa hiç durmayın taktırın derim.Ben şu an fire 77 hp lik motorla km ye 15 kuruş yakıyorum.Bence tsi motor da olsa lpg takılmadıktan sonra ekonomik değil.

Tsı motora uzun süredir brc de LPG monte ediyor ama yaymginlasmasini bekliyorum ve bir kactane ornek görmek daha iyi olcak
  • yinede bence iyi bir değer..heleki benzinin fiyatı fazla olduğu için size fazla gelebilir. o yüzden aracın km de ne keder yaktığın ölçmek için 100 km re litre olarak yaktıığını hesap ediniz..çünkü krş hasebı sürekli artar ve psikolojik etkisi yadırganamaz..

78 TL= 275 km ise
    litresi 4,22 den...

18.483 litre benzin alınmış ve 275 km gitmişse 100 km de 6,72 LİTRE YAKMIŞ VE BU HARİKA BENCE..
  • quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406
    yinede bence iyi bir değer..heleki benzinin fiyatı fazla olduğu için size fazla gelebilir. o yüzden aracın km de ne keder yaktığın ölçmek için 100 km re litre olarak yaktıığını hesap ediniz..çünkü krş hasebı sürekli artar ve psikolojik etkisi yadırganamaz..

78 TL= 275 km ise
    litresi 4,22 den...

18.483 litre benzin alınmış ve 275 km gitmişse 100 km de 6,72 LİTRE YAKMIŞ VE BU HARİKA BENCE..

Tsı motor teknik yakıt verilerini cok rahatlıkla yakalayabiliyor tecrübe ile sabittir..:)
  • bence degerlerınız guzel 0,28 krs su zamlarda gayet ıyı bır deger
  • benim golf 1.6 fsi ile aynı yakıyor çok iyi değer
  • Diğer yakıt verisi paylaşımımda eminim artış olcak iki uç gündür araba 6000 devirlerde geziniyor:)))
  • Depoyu fulleyip ışık yanana kadar denediniz mi? o daha faydalı ve net bilgi olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aybars Mert

Depoyu fulleyip ışık yanana kadar denediniz mi? o daha faydalı ve net bilgi olurdu.

yok oyle denemedım ama buda saglıklı bı olcumm sonucta aynı pompadan alıyorum pompa atınca bıraktırıyorum arabayı durdurdugum zemının egımı aynı bence saglıklı bır verı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Depoyu fulleyip ışık yanana kadar denediniz mi? o daha faydalı ve net bilgi olurdu.

yok oyle denemedım ama buda saglıklı bı olcumm sonucta aynı pompadan alıyorum pompa atınca bıraktırıyorum arabayı durdurdugum zemının egımı aynı bence saglıklı bır verı?

Benim gibi Lira-Kuruş hesabından anlamayanlar için bir depo ile kaç km gider en iyi hesap.

Sizin hesaba göre de tahminim 700 km civarı gider ki bu da dizelden sadece 200 km civarı daha az?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Benim gibi Lira-Kuruş hesabından anlamayanlar için bir depo ile kaç km gider en iyi hesap.

Sizin hesaba göre de tahminim 700 km civarı gider ki bu da dizelden sadece 200 km civarı daha az?

Foto eklemeyi becerebilsem uzun yolda yol bilgisayarından çektiğim fotoları koycamda beceremiyorum

250 km yol yaptıktan sonra 1100 km menzil gösteriyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

benim golf 1.6 fsi ile aynı yakıyor çok iyi değer

fsi ile aceba 100 kmde kac lt yakiyorsunuz?
  • Yeni veriler eklendi....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur.K

quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

benim golf 1.6 fsi ile aynı yakıyor çok iyi değer

fsi ile aceba 100 kmde kac lt yakiyorsunuz?

km de 29 kuruş yakıyor benim araçta.yol bilgisayarında 6.9/100 km görüyorum.
  • Ben de 1.4 tsi 122hp dsg için tüketim verisi vereyim. Şehir içinde 9 lt civarı, şehir dışındaysa biraz yüksek hızlı kullanırsanız 7- 7.5 lt. Çok sakin ve dikkatli kullanırsanız da şehir dışında 5-6 lt seviyelerine de rahatça inebilirsiniz. Performansına göre ekonomik bir araçtır. Yine de dünyanın en pahalı benzinin olduğu ülkede benzinli araçtan lpg olmadıkça uzak durulması kanaatindeyim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.