Şimdi Ara

Golf tsı 122 Güncel Yakıt Verisi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
5.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu değerleri görünce benim 1.6 laguna'nın değerleri demekki gayet iyiymiş dedim. Benzer değerlere tekabül eden LPG tüketiyorum Golf tsi ile. Uzun yolda 110-120'nin altına düşmeden 8 lt lpg yakıyorum ortalama. Benzinin 1.2 katı olduğunu düşünürsek, 6.67 lt benzine tekabül eder. Benzindeyken de 110 geçmeden 6'nın altına inebiliyordum.
  • 28 krş çok iyi 1.6 leon lpg ile 22 kuruş yakıyor ama ne kadar şehiriçindesiniz oda var.
  • 1.4 tsi 125 beygir skoda superb aracım...golften 250 kg daha ağır...ortalamam 7lt / 100km
  • quote:

Orijinalden alıntı: zdd
    Ben de 1.4 tsi 122hp dsg için tüketim verisi vereyim. Şehir içinde 9 lt civarı, şehir dışındaysa biraz yüksek hızlı kullanırsanız 7- 7.5 lt. Çok sakin ve dikkatli kullanırsanız da şehir dışında 5-6 lt seviyelerine de rahatça inebilirsiniz. Performansına göre ekonomik bir araçtır. Yine de dünyanın en pahalı benzinin olduğu ülkede benzinli araçtan lpg olmadıkça uzak durulması kanaatindeyim.

LPG konusunda hem fikiriz arabanın yakıt degerleri gayet iyi ama bukadar zamma Alman teknolojisi etkisiz kalıyor....
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker

quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406
    yinede bence iyi bir değer..heleki benzinin fiyatı fazla olduğu için size fazla gelebilir. o yüzden aracın km de ne keder yaktığın ölçmek için 100 km re litre olarak yaktıığını hesap ediniz..çünkü krş hasebı sürekli artar ve psikolojik etkisi yadırganamaz..

78 TL= 275 km ise
    litresi 4,22 den...

18.483 litre benzin alınmış ve 275 km gitmişse 100 km de 6,72 LİTRE YAKMIŞ VE BU HARİKA BENCE..

Tsı motor teknik yakıt verilerini cok rahatlıkla yakalayabiliyor tecrübe ile sabittir..:)

dün ş.koçhisar - ünye gittim geldim,İmzamdaki araç ile giderken 6.2 litre/100 km ile gittim..dönerken cruse control ile 100 km hıza sabitledim araç 650 km boyunca 5.5 litre ortalama yaktı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darüzzafer68 -- 23 Mayıs 2011; 7:26:36 >

• guncellendi
  • Guncellendi
  • uhh.. 600 km yi 75 tl mazotla giden dizel getzimi gidip lastiğinden öpesim geldi =D naptın abi sen 315 km yol 105 lira benzin yakılırmı ya yazık günah verilirmi o kadar para yuaa =D
  • Güncel 600 km yi 75 lirayla yapan arkadas mazotu hangi ülkeden aldın? 20 litre yakıtlar 600 km gittiysen bir litreyle 30 km yapmissin o getzten bı tanede biz alalım bı kosede Dursun uzun yolda bineriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hard_hacker -- 3 Temmuz 2011; 10:45:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hard_hacker
    Güncel 600 km yi 75 lirayla yapan arkadas mazotu hangi ülkeden aldın? 20 litre yakıtlar 600 km gittiysen bir litreyle 30 km yapmissin o getzten bı tanede biz alalım bı kosede Dursun uzun yolda bineriz

Cidden ya bir tane de bize lazim 100 km de 12.5 TL Ankara degerleri icin 3.5 litre civari mazot demektir buda bence imkansizdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: _By_BoSs_

uhh.. 600 km yi 75 tl mazotla giden dizel getzimi gidip lastiğinden öpesim geldi =D naptın abi sen 315 km yol 105 lira benzin yakılırmı ya yazık günah verilirmi o kadar para yuaa =D

75 liraya 600kilometremi....Eminmisin biraz imkansız gibi geliyor bana
  • Litre olarak tüketim verilerinizi yazarsanız daha anlaşılır olur.
  • 210/7.9=26.6 tl/100km ediyor.
    26.6tl de 6.3litre/100km eder.
    Neredeyse kimsenin yakıt ekonomisini beğenmediği 4 ileri otomatik mazda3 kadar.
  • Arkadaslar arabanız altınızda olsunda ne yakarsa yaksin tatile arabayı almadan çıktım bir aydır yolda golf görsem gözlerim doluyor :)
  • Millet tatile çıkıcam diye araba alır siz bırakmışsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

Millet tatile çıkıcam diye araba alır siz bırakmışsınız.

Uzun yol kim kullancak dedik hata etmisiz büyük amatorluk yaptık sorma
  • gncellendi
  • gncellendı
  • gncellendii
  • TSI güzel ve tasarruflu bir motor. Turboyu adam gibi kullanınca iyi değerler yakalar.

Milletimiz kırmızı ışığa 1 araba önde girme meraklısı olduğu için çok yakar.

Sakin hızlanma denen olayı bilmediği için çok yakar.

Çok fren kullandığı için çok yakar.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.