Şimdi Ara

Golf 6 klima problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar Golf 6 aracım var.Yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum.
    Aracımın kliması dururken veya düşük hızlarda soğuk hava üflemiyor.
    Klima gazına baktırdım eksik değil dediler.sıkıntı kompresorde gibi duruyor oda maliyetli olduğu için Yaklaşık 3 yıldır bu şekilde idare ediyorum.
    Nette biraz araştırdım oksijen müşürü ,akü kablosu vs gibi birşeyler buldum fakat tam olarak sorunu bulamadım.

Benzer sıkıntı yaşayan var mı? Sorun tam olarak nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .IsTanBul. -- 18 Haziran 2017; 21:7:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gokf 6 mı :)

Hocam hic mi üflemiyor dururken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7dreaMSoLdier_ -- 18 Haziran 2017; 20:57:54 >
  • Düzelttim teşekkürler:)

Dururken soğuk üflemiyor

60-70 km hıza çıkınca soğuk gelmeye başlıyor

• .IsTanBul. kullanıcısına yanıt
    Benim eski golf 5 de hiç soğuk üflemiyordu.Kompresör değişti sorun düzelmişti.Dediğiniz gibi maliyetli...

Geçtiğimiz yıl 1.400tl ödemiştim bu değişim için.Farklı yerlerede sormuştum,2.000tl isteyenler bile vardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tzadkiel -- 19 Haziran 2017; 10:24:12 >
  • 3 yıldır kullanıp idare etmek gerçekten büyük başarı, biraz para harcayın aracınıza.

• Sanırım bu vw grubun kompresörleri kronik arızalı. Seat leon olan 2 arkadaş, a3ü olan bir arkadaş ve golf 5 i olan bir arkadaş da değiştirdi kompresör. Ve ucuz birşey de değil.

• geçen sene aynı sıkıntıyı 2008 jetta da yaşadım yüksek devirlerde soğuk üflüyorsa klima kompresörünüz ve klima radyatörünüz değişmeden düzelme imkanı yok ben geçen yaz kompresör 750 radyatör 180 işçilik 400 ödedim geçmiş olsun
  • hocam pek sorun yok, belki bir miktar kaçak var belki de kompresör yıllar içinde gücünü bir miktar yitirmiş. Yüksek hızlarda çalışıyorsa hiç sanayiye gidip kendinizi yıpratmayın. Klima kompresörü bir miktar zayıflayınca motora güç gereken durumlarda ( rölanti, ilk kalkış ve düşük hızlar, yokuş vs.) kendini durduruyor olabilir. Sorun yok bence
  • Hocam bende kompresör değişti.Tuzlu bir parça.Benim araç yetkili serviste tamir edildi ve arıza büyük ihtimalle aracın üzün süre kullanılmamasından.
    Sen baktır.Aracım 1.6 tdı 90 ps.Benim eski parçayı birine kaktırmasınlar diye genelde sökülen parçayı istiyorum servisten.Eğer kompresörün bir zavazingosuyla ilgiliyse komple eski kopmresörümü yollarım işine yarayan parçası falan varsa alırsın.Benim araç 32000 deyken değişti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Servise gitseniz beş dakikada öğrenirsiniz

• Zaten araçlar dururken veya düşük hızlarda genelde pek soğuk hava üflemezler. Yenileri fan açarak o rüzgarı oluşturmaya çalışır ama nafile. Klima radyatörüne hava vurmadığı sürece fayda yok.
  • Şimdi tekrar arabaya baktım normalde klima acıkken radyotorun onundeki fanların çalışması gerekıyor benimki çalışmıyor.

Ve klima tuşuna basınca motorun sesi değişmiyor.

Yarın fırsat bulursam klimacıya gösterecem.sonucu buraya yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: .IsTanBul.

Şimdi tekrar arabaya baktım normalde klima acıkken radyotorun onundeki fanların çalışması gerekıyor benimki çalışmıyor.

Ve klima tuşuna basınca motorun sesi değişmiyor.

Yarın fırsat bulursam klimacıya gösterecem.sonucu buraya yazarım

Arabanin orasini burasini sokturmeden Gaz degisimi yaptirin sorun buyuk ihtimal duzelecektir. En az maliyetli islem.

• quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Zaten araçlar dururken veya düşük hızlarda genelde pek soğuk hava üflemezler. Yenileri fan açarak o rüzgarı oluşturmaya çalışır ama nafile. Klima radyatörüne hava vurmadığı sürece fayda yok.

2000 model bir araba kullanıyorum, araç dururken ve motor rölantide çalışırken dahi gayet tatminkar bir serinlik alabiliyorum. Klima radyatörü esas radyatörle arkalı önlü, gerektiğinde araç fan açarak sağlıyor serinliği. Anektod olarak ekleyeyim dedim.
  • Merhabalar

Bugün klimacıya gittim ön fanlar çalışmıyordu basit bir işlemle fanları devreye aldık.şimdi soğutuyor fakat tam değil. Gaz ölçümü yaptık normal çıktı gazın özelliği kaybolmuş değişmesi gerekiyor denildi.benimde pek aklıma yattmadı değiştirmedim

• .IsTanBul. kullanıcısına yanıt
    Sorun muhtemelen yazılımla alakalı . Güncelleme gerekiyor olabilir .

• Sorun komprasördenmiş.

Değiştirdim düzeldi.

• Şu klimasız golf 6'lar vardı bir ara ne oldu onlara yahu.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benimde klima sorunum var. Bendeki problem şu klima bir soguruyor bir sogutmuyor. kompresore bakmadım. yalnız soyle bir durum var polen filtresinin orada bir boru var parmak kalınlıgında ucu u seklinde ve o yerinden cıkmıs acaba sorun bu olabilir mi takamadım. torpidoyu sokup deneyecem. sizce sorun o mudur
  • pdr42 P kullanıcısına yanıt
    O parçanın adı oksijen sondası. Klimanın soğutmasını ölçen parça. Hemen yerine takıp etrafina silikon sıkın. Muhtemelen düzelecektir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.