Şimdi Ara

Cordoba dizel 1.4 klima sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
94
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracıma iki üç kez gaz bastırma rağmen iki ay olmadan klima soğutmaz oluyordu.ilk başlarda anlıyamamışım benim radyatör fan ilk kademesi bozulmuş.klima açınca radyatör fanı ilk kademede düşük devirde çlışması gerekirken ,çok kısa bir süre fanın ikinci kademesi çalışıp duruyordu.buda uzun kullanımda klima gazının aşırı ısınmasına sebep olup gazın bi şekilde kaçıp gitmesine neden oluyormuş.çünkü ısınan gaz aşırı genleşip bir yerden illaki kaçıyor bunu iki üç kez klima gazı basarak birebir teyid etmiş oldum ne yazık ki.Neyse radyatör fanı yenisiydi falan derken kale mark a fana 2500 TL galiba fiyat çekilince eski fanı yerinden kendim söktüm,fanı dağıtmayı kafaya koydum sonuçta yeni fan alıcağız diye.Bu arada ben elektronik teknisyeni olduğumdan fazla bi zorluk çekmedim.fanın kömürlerinin olduğu kartta taş direnç gördüm.bunun bacağı dipten kopmuş güzelce lehimledikten sonra kömürleri ve motorun kolektörünün bi güzel fırçayla temizledim kartı yerine takıp fanın rulmanınıda yağlayıp topladım.Aküden fan 12 verip düşük ve yüksek hızları gördüm on numara oldu.fanı yerine taktım klimayı açtım ilk kademesi yine çalışma du.Eh sı.....tık dedim .meğer fanı kontrol eden akünün altında şaseye bağlı kontrol rölesi var sen oda bozul.Fanın ilk kademesindeki Taş direnc varya o koparken röleye hasar vermiş.ne dedik elektronikciyiz ya açtım rölenin içini iki tane yol kopmuş yeniden lehimledim tazeledim.rölede tamam , klimayı tekrar açtım oh ne güzel.Radyatör fanınım ilk kademeside normale döndü.o gün bu gün klima buz maşallah.Eğer başınıza böyle bir şey gelirse aklınızda olsun.ilk önce radyatör fanı kontrol edin .klima açılınca ilk düşük devirde radyatör Fanın dönmesi gerekir.Arızalı fanın tamiratı YouTube kanalında var buraya da koymaya çalışacağım.umarum işinize yarar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ne5555 -- 10 Eylül 2023; 21:11:38 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Cordoba fan kontrol rölesi tamiri Cordoba dizel 1.4 klima sorunu Cordoba dizel 1.4 klima sorunu

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.