Şimdi Ara

GOD OF WAR [SPOILER BAŞLIĞI] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
10
Favori
47.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Onlar açılmayacak dostum muhtemelen 2 ya da 3. oyuna saklıyorlar. DLC de gelmeyecek bu oyuna bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: danteauditore

Oyunun sonu hakkında ağır spoiler içerir

En son perdeyle örtülü duvardaki resme çok anlam veremedim bilgisi ya da düşüncesi olan var mı?https://youtu.be/g4b2NCK0MX4?t=1154

Oyun sonu spoiler
    19.13'te sağ taraftaki Odin'in suratı olabilir. Gözüken gözü kör...

Oyunu yeni bitirdim. Yazacak o kadar sey var ki gelecekteki oyunlara dair... Suanlik aklimda kalan can alici noktalar :

- Kratos ölürse çok acı olur. Kehanet yanılır umarim...

- Ragnorak coktan olmus bitmis. Bu sirada olusan girdap Jormungand'i dogdugundan daha onceki bir zamana, yani bugune gondermis. Bu bilgiyi Mimir verdi kayikla gezerken. Ayni zamanda yilan Atreus"u bir yerden tanidigini söylemiş. Jormungand dogmadan onceki zamana gidiyor ve babasini goruyor. Tanidik gelme sebebi Atreus'un Loki olmasi ! Oyunun sonunda Atreus Jormungand'in dilini konusup yardima çağırıyor ! Muthis muthis muthis...

Oyunun sonunda geleni Odin sanmistim,
    tek gözü parladigi için. Sonra çekici görünce of of ne hislerdi be. Harbiden Mimir'in dediği gibi ' Şişko Thor '

- Bir ara Omega isareti gördük. Solunda da Mısır'daki goz vardi. Sonraki durak Misir olacak muhtemelen. Bunu anlayinca hype ustune hype, müthiş hisler yaşadım. Diger konuda bir arkadas da yazmis, Atreus firavun, yani tanri olacak...

- Ve son noktayi ne ike koyalim ? Oyunda en muthis hissettigim an : Helheim Zeus : Kratos ! Zeus'un yüzünü orada gorunde inanılmaz seyler hissettim. Gecmise dair daha cok sey gorsen benim icin oyun daha iyi olacakti. ( Athena sahnesi oyunun en iyisi sahnesiydi ama spoiler yemis oldugumdan sok etkisi azaldi. Zeus'u ise hic beklemedigimden fena seyler hissettim )

- Oyundaki en buyuk eksiler : Gcis surecinin anlatilmamasi, Kratos'un kimligine az deginilmesi, Yunanistan'in cok az anilmasi ve muziklerin zayifligi, savas moduna sokamamasi. Cory Barlog oyunu birakirsa umarim Yunan hayrani biri dumeni devralir da bir geri dönüş görürüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moral Veren Adam -- 23 Nisan 2018; 5:29:39 >

• beyler düşünsenize atreus oyunun sonunda Mısır'a gider kratos ölür yeni üçlemenin ilk iki oyununda atreus ile kötüler oluruz zeusu falan geri getirir son oyunda kratos gelir atreusu öldürür bu hikaye adam öldürür

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moral Veren Adam

quote:

Oyunun sonu hakkında ağır spoiler içerir

En son perdeyle örtülü duvardaki resme çok anlam veremedim bilgisi ya da düşüncesi olan var mı?https://youtu.be/g4b2NCK0MX4?t=1154

Oyun sonu spoiler
    19.13'te sağ taraftaki Odin'in suratı olabilir. Gözüken gözü kör...

Oyunu yeni bitirdim. Yazacak o kadar sey var ki gelecekteki oyunlara dair... Suanlik aklimda kalan can alici noktalar :

- Kratos ölürse çok acı olur. Kehanet yanılır umarim...

- Ragnorak coktan olmus bitmis. Bu sirada olusan girdap Jormungand'i dogdugundan daha onceki bir zamana, yani bugune gondermis. Bu bilgiyi Mimir verdi kayikla gezerken. Ayni zamanda yilan Atreus"u bir yerden tanidigini söylemiş. Jormungand dogmadan onceki zamana gidiyor ve babasini goruyor. Tanidik gelme sebebi Atreus'un Loki olmasi ! Oyunun sonunda Atreus Jormungand'in dilini konusup yardima çağırıyor ! Muthis muthis muthis...

Oyunun sonunda geleni Odin sanmistim,
    tek gözü parladigi için. Sonra çekici görünce of of ne hislerdi be. Harbiden Mimir'in dediği gibi ' Şişko Thor '

- Bir ara Omega isareti gördük. Solunda da Mısır'daki goz vardi. Sonraki durak Misir olacak muhtemelen. Bunu anlayinca hype ustune hype, müthiş hisler yaşadım. Diger konuda bir arkadas da yazmis, Atreus firavun, yani tanri olacak...

- Ve son noktayi ne ike koyalim ? Oyunda en muthis hissettigim an : Helheim Zeus : Kratos ! Zeus'un yüzünü orada gorunde inanılmaz seyler hissettim. Gecmise dair daha cok sey gorsen benim icin oyun daha iyi olacakti. ( Athena sahnesi oyunun en iyisi sahnesiydi ama spoiler yemis oldugumdan sok etkisi azaldi. Zeus'u ise hic beklemedigimden fena seyler hissettim )

- Oyundaki en buyuk eksiler : Gcis surecinin anlatilmamasi, Kratos'un kimligine az deginilmesi, Yunanistan'in cok az anilmasi ve muziklerin zayifligi, savas moduna sokamamasi. Cory Barlog oyunu birakirsa umarim Yunan hayrani biri dumeni devralir da bir geri dönüş görürüz.

Anlamadığım nokta atreus loki ise babası odin olmalı. En sonda da muhtemelen thor atreusu götürmek için geldi. Ama bu konuyla ilgili baldur hiç spoiler vermedi hani çocukla işim var benim gibisinden. Eğer loki odinin oğluysa bu durumda kratosun karısı aldatmış oluyor ya da çocuk çoktan yapılmış kratos sonlarına doğru tanışıyor. Kafamda deli sorular. Fakat illa mitolojiye bağlı kalacaklar diye bir nokta yok yunanda da aynısını yaptılar

• quote:

Anlamadığım nokta atreus loki ise babası odin olmalı. En sonda da muhtemelen thor atreusu götürmek için geldi. Ama bu konuyla ilgili baldur hiç spoiler vermedi hani çocukla işim var benim gibisinden. Eğer loki odinin oğluysa bu durumda kratosun karısı aldatmış oluyor ya da çocuk çoktan yapılmış kratos sonlarına doğru tanışıyor. Kafamda deli sorular. Fakat illa mitolojiye bağlı kalacaklar diye bir nokta yok yunanda da aynısını yaptılar

Muhtemelen Thor Atreus'u alip Odin'e goturecek.

Modi diyordu ya : ' Sen benim yeni kardesim olacaksin velet '. Bunu kendi yapamadi ama babasi yapacak... Atreus'u kardesi yapacak ve adi Loki olacak. Boylece Odin'in de oğlu olmuş olacak hocam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Oyunla ilgili en buyuk elestirilerimden biri :

Karakterlerin duygusu bazen hiç aktarilamamis. Atreus tanri oldugunu öğreniyor ama verdiği tepki neredeyse sıfır. Çıldırmasi lazimdi.

Freya'nin oglu ölmüş, siradan bir konusma yapiyor.
    Nerede o eski God of War'daki duygular ?

Magni ve Modi ölmüş cücelerin tepkisi o kadar siradan ki. Sanki hergun birileri tanri öldürüyormuş gibi.

Baldur ölmüş ama cüceler bunun muhabbetini bile yapmıyor. Jotenheimdan dönüyoruz ama bir nasılsınız demiyorlar. Neymis kış başlamış Ragnorak olacakmış.

Bunun gibi bir sürü an var. Athena ile konusma da cok kisaydi. Duygular oek yansitilmamis niye boyle olmus anlamadim. Herkes çok rahat.

• Moral Veren Adam kullanıcısına yanıt
    İlk 2 yorumunuza katılmıyorum. Özellikle baldur un ölümü esnasında freya gayet bir anne gibi kratosa öfke kusup, düşman belledi. Neden saldırmadı dersek sanırım kendi bitmiş halde idi o sırada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oby9 -- 23 Nisan 2018; 21:4:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oby9

İlk 2 yorumunuza katılmıyorum. Özellikle baldur un ölümü esnasında freya gayet bir anne gibi kratosa öfke kusup, düşman belledi. Neden saldırmadı dersek sanırım kendi bitmiş halde idi o sırada.

God of War 3'un sonunda Athena'nin ' What have you done ?! ' çıkışında bile daha çok duygu vardi. Bu diyardakiler konusmayi pek bilmiyor. Tanrilari bile zibidi gibi, konusmalarinda bir yucelik, bir olgunluk yok malesef. Freya da gotik bir ergen gibi maalesef

Mesela Yunan'da tane tane ve epik konusulurdu. Burada baya espri filan yapiliyor, tanridan cok insan gibiler. Dediğim gibi kudretleri yok. Ölünce de patlamiyorlar, insan gibi ölüyorlar :) Cuceler de bir tepki vermiyor koy gitsin modundalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moral Veren Adam -- 23 Nisan 2018; 21:33:22 >

• Arkadaşlar Atreus'un gerçek adının Loki olması konusundaki düşünceleriniz nedir.Birde oyun sonundaki o malum resim.Umarım düşündüğümüz şey değildir...
    Bu benim bütün teorileri yerlebir ediyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeniada -- 24 Nisan 2018; 22:53:55 >
  • Moral Veren Adam kullanıcısına yanıt
    Doğru o konuda haklısın epiklik konusunda eski oyunların gerisinde kalmış. Karakter epikliğinden bahsediyorum tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: Amanumman

Arkadaşlar Atreus'un gerçek adının Loki olması konusundaki düşünceleriniz nedir.Birde oyun sonundaki o malum resim.Umarım düşündüğümüz şey değildir...
    Bu benim bütün teorileri yerlebir ediyor...

Atreus Loki, yani Jormungand'in babası. Oyunun sonunda Jormungand'i Mimir olmadan çağırabildi.

Jormungand bir dev ve ölü bir dil konusuyor. Yok olmuş diyar Jotunheim yani devlerin dili. Atreus da bir dev.

Kratos'un öleceğini sanmiyorum. Oyun bittikten sonra dolasinca şöyle bir diyalog var :

Kratos : Gelecekle ilgili soylentiler yalnizca tanrıları kandirmak/oyalamak icindir, degsitirilebilir.

Mimir : Odin de bu şekilde düşünüyor.

Bu konusma esnasinda sanirim Mimir de Kratos'a hak veriyor. Yani gelecegi goren kisiler bunu degistirme imkanina da sahip.

• Hocam mitolojide loki odin oglu degil zaten devlerle yaptiklari bir savasta bebek halde buluyor lokiyi ve kiyamayip onu evlatlik ediniyor ve loki dev olmasina ragmen dev gibi gorunmuyor bu da oyundaki hikayeyi guclendirir.

• Ya o değil de şu fafnir’de oğlu tarafından bıçaklanan baba hayaleti ile yaptığımız muhabbet çok komikti. Atreus’un “Neden bir oğul babasını bıçaklasın ki?” gibisinden bir şeyler demesinden sonra kameranın Kratos’un suratına dönmesine epey güldüm

• quote:

Orijinalden alıntı: Moral Veren Adam

Oyunla ilgili en buyuk elestirilerimden biri :

Karakterlerin duygusu bazen hiç aktarilamamis. Atreus tanri oldugunu öğreniyor ama verdiği tepki neredeyse sıfır. Çıldırmasi lazimdi.

Freya'nin oglu ölmüş, siradan bir konusma yapiyor.
    Nerede o eski God of War'daki duygular ?

Magni ve Modi ölmüş cücelerin tepkisi o kadar siradan ki. Sanki hergun birileri tanri öldürüyormuş gibi.

Baldur ölmüş ama cüceler bunun muhabbetini bile yapmıyor. Jotenheimdan dönüyoruz ama bir nasılsınız demiyorlar. Neymis kış başlamış Ragnorak olacakmış.

Bunun gibi bir sürü an var. Athena ile konusma da cok kisaydi. Duygular oek yansitilmamis niye boyle olmus anlamadim. Herkes çok rahat.
    Athena kısa ama etkiliydi nefreti yeniden gördüm kratosun gözlerinde. Hades öldüğünde hephaistos çok şaşırmış güzel bir tepki vermişti. Burda cücelere şaklabanlık yaptırmışlar paso ciddiyet sıfır. Belki de atmosferin böyle yumuşak olmasını istediler. Sonuçta artık ruhu dinginleşmiş intikam ve öfke duygusyla yanmayan baba olan bir kratos var. Muhtemelen 2 ve 3. oyun daha sert geçer.

• Oyun hakkındaki düşüncelerim

Spartan rage den açıkçası pek tat alamadım belki de blade of olympustan sonra paldır küldür elle kafayla saldırmak çok cool gelmiyor çok da hızlı bitiyor. en çok gıcık olduğum tarafı ise blade of chaos ya da baltayla saldırırken dolmuyor olması. İlla elle saldırmak gerekiyor. Bundan nefret ettim hatta. O kılıçlar elime tekrar geçtiğinde ne kadar mutlu olmuştum oysa ki.

çocuk bazen ciddi anlamda sıkkınlık veriyor hep benzer soruları sorma lakayıt tavırlar felan tam tokatlık. Last of us taki ellie öyle miydi çok tatlı şirin esprili. Arteustan pek haz almadım öldürseler kratos tekrdan rage of sparta öfkesinde tüm asgardı yaksa hiç karşı çıkmam. Özellikle bir an var ki çok sinir oldum atreusa. En sonda kratos artık saklayacak bir şeyim kalmadı diyerek sargılarını tepeden bıraktığı sırada tam moda girdim bu velet hayırdır babacım iyi misin felan demeden hadi çıkacak mıyız artık.s.s dedi ya atmak istedim bayırdan aşağı

Şu bir gerçek ki Kratosun duygularını çok güzel yansıtmışlar kendim yaşamış gibi hissettim her şeyi oynarken mimikleri sesi hareketleri her şeyiyle 100 puan. Özellikle Blade of chaosa dokunduğu an tarif edilemeyecek kadar kusursuz.

Baldurla olan ilk boss dövüşü ise oyunculuk hayatım boyunca beni en çok etkileyen sahneydi.
    Yaşlılıktan olsa gerek Hantal bir kratos var karşımızda combolar kaçışlar eskisi gibi seri değil bundan dolayı epey zorlandım alışmakta. Zor bir oyun olmuş bir önceki serilere kıyasla. kare kare üçgen yapamıyoruz artık zorlanınca

Balduru öldürdükten sonra freya için atreusa ebeveynler evlatları için gerekirse canını verir aynı durumda ben de olsam senin için ölümü göze alırdım dedi ya içim cız etti. olmasın dedim

Bunun dışında grafikler oynayış ve vuruş hissi muazzam. 4 tflopsla nasıl bu kadar harikalar yaratmışlar çok büyük başarı gerçekten. Her ps4 sahibini mutlaka oynaması yaşaması gereken duygular bunlar. 2. ve 3. oyunu da sabırsızlıkla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RageofTurk -- 24 Nisan 2018; 6:37:59 >

• Aynen oyle. Baban yillar sonra kolundaki izlrri açmış, sen bir merak edip bakmiyotsun. Bu yip gercek fisi cok sahne var oyunda.

• Oyunun sonu Gow III kadar tatmin etmedi ya da bende sorun var galiba. Gow III çok efsane bir şekilde bitmişti. Aynısı Last of Us’da da oldu ama onda devam ediyor hikaye sonuçta. Umarım bunda da öyle olur.

Eğer gelecekse umarım Mısır mitolojisi yaparlar çünkü Yunan kadar iyi malzeme var. Bu oyunda elimden gelenin en iyisini yapmışlar ama yine eski Gow’lardaki gibi çok çeşitli boss yoktu.

• Arkadaşlar benimde merak ettiğim god of war 3 de bu ölmüştü nasıl dirildi arteusun annesi faye ile nasıl tanıştı faye nasıl öldü birimi öldürdü hadi anladım neden nord tarafına gittiğini karısının son isteği en yüksek tepeden küllerinin savurulmasıydı ama bu sorduğum soruların yanıtını bulamadım ben daha oyunu bitirmedim ama spoiler benim için sıkıntı değil bu sorduğum konular hakkında bilgisi olan varsa lütfen paylaşssın bu mesajdan alıntı yaparak çok kafama takıldı iyi geceler iyi forumlar :D
  • Baldur karakterini oynayan kişi bizim Lost dizisindeki Daniel Faraday çıktı. Bu karaktere neden bu kadar çok ısındığımı simdi daha iyi anliyorum. :)

• Yan oyun gibi bir şey çıkarsa çok güzel olur.

Resmen adam gibi bilgi yok geçmişle ilgili. La boşa mı olimposu devirdik ne oldu o finalde he geldi bu diyarlara da..

Garip yaaani..
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.