Şimdi Ara

Gm Discovery Brick !! Hiç Açılmıyor Acil yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
47.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi Arkadaşlar Bana bu forumda ki orjinal rom dışında
    hiç bir şeyin faydası olmadı onu belirteyim BİR KİŞİ DIŞINDA DA yardımcı olan çıkmadı Artık tel hiç açılmıyorsa ihtiyacınız olacak 3 şey var beyler.
    Usb Data kablosu
    MediaTek USB VCOM drivers sürücüsühttp://ge.tt/3NF6Vuf/v/0
    SP Flash Tool v3.1224.01

Bu belirtilenleri Temin edip
    Yazacağım yörüngeleri izleyin .
    Brom error:
    (1040) ve S_UNSUPPORTED_OPERATION ( Yüklemeye Çalıştığımız romun telefon Desteklemediği yönünde hata iletisi )
    (3144) S_DA_EMMC_FLASH_NOT_FOUND ( Donanımsal Bir sorun Kaynağı Dosya dağılımı EMMC ile uyuşmuyor )
    (2005) S_BROM_CMD_STARTCMD_FAIL ( Reedback seçeneği ile veya Reloader seçeneğini kapatıp Tekrar yükleme yapabileceğimizi Belirtiyor )
    (4009) S_FT_READBACK_FAIL ( okuma hatası Flash tool pc den okuyamıyor kısacası Txt ile tekrar Düzenleme yapıla bilir )
    (4050) S_FT_NEED_DOWNLOAD_ALL_FAIL ( PMT ve dağılım blok büyüklüğü eşleşmiyor. brom_Dll veya nodl_usrdata içinde usrdatachy yaparak sorun çözülür. adı değiştirin o kadar
    (5066) S_DL_PC_BL_INVALID_GFH_FILE_INFOR ( yükleme klasorunun yerini değiştirin değiştirin )
    (8038) SP FLASH TAKIM HATA S_ft_enable_dram_fail ( EN ÇOK GELEN HATA DİKKAT ) şimdi yapmamız gereken 2 şey var Beyler
    1.kök dizinde SP_FLASH_TOOL.log!ı açıyoruz ve satırlarda oynama yapacağız bu satırları farklı ise düzeltin NandLayoutParameter::CompareIsNandLayoutMatched(): NOT MATCH: load item key(CUSTPACK2), value(0x3444000), target item key(CUSTPACK), value(0x3444000) olmadı CUSTPACK ADINI custpack2 yapıp tekrar deneyin sorun çözülecektir.
    2. kolay adım download tuşuna bastıktan sonra ses kısma tuşu basılı olacak şekilde data kablosunu telefona bağlayın.

(4032)50- 8038 -1014 bu iletiyi alıyorsanız 2 şey var ilk yüklemede benim yaptığım gibi PRLOADER seçeneği açık vaziyette yükleme yapmışız ve yanlış rom flashlamışız demektir Sorun yok anakart yanmadığı tel Duman çıkmadığı Sürece olaya devam ediyoruz. Not :1968 hata kodu geliyorsa Anakart yanmış ve port kesinlikle telefonu Görmüyor Buna yapacak Birşey yok unutmayın. Smarth tool ile istemediğiniz programlarıda sile bilirsiniz flaslamadan ama konunun Dışına çıkmamak için ayrıntıya girmiyorum. GELELİM FLASHLAMA İŞİNE

Sadece orjinal rom olarak V_600 romunu buradan bulup indirin ve belirttiğim spflash sürümü ve belirttiğim usb driverlerini kullanın.
    Her şeyden önce, MediaTek DA USB VCOM sürücüleri yüklü olduğundan emin olun.
    denetim masası device menager dan kontrol edin sorun yok ise devam ediyoruz
    spflash programını açın telefonu kapatın ve öyle kalsın indirdiğimiz rom klasöründe bulunan emmc.TXT dosyasını scatter loading ile seçeceğiz
    şimdi download yazan yere basın PRELOADER HARİÇ burda ki çentiği yüklemeden önce kaldırın Telefonun ses kısma tuşuna basılı halde Data kablosunu Telefona Takın Yükleme işlemi Başlayacak ve yeşil gösterge geldiğinde telefon işi bitmiş olacaktır. Bu işlem işe yaramaz ise sorun değil yine kurtara biliriz sp flash ile sadece recovery kurarakta sorunun üstesinden gelebilirsiniz . sonra yine yörüngeleri izleyerek sorunu hallede biliriz. yeşil ışıktan sonra telefonu şarja bağlayıp 20 dk kadar şarjda kalmasını bekleyin sonra wipe data vs temizlik işlemlerinden sonra açıp kullana bilirsiniz. Hata dizilimini başka kişilerinde işine yarayacak olur diye yazdım zaten yükleme anlatımı sitede bulunduğundan kısaca bahsettim herkese kolay Gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cheyenneee -- 23 Ekim 2013; 16:58:11 >

• Cheyenneee kullanıcısına yanıt
    sp flash tool ile kurtaramazsan başka yapacak bişey yok zaten. tekrar dene bence. olmazsa servis son çare mecburen

http://www.tnctr.com/topic/233297-general-mobile-discovery-root-recovery-romlar/
  • Bahsetmiş olduğun siteden 4gb olan sürümü indirdim spflash ile onuda yüklemeye çalıştım ama nafile oda olmadı yazı hep aynı
     Gm Discovery Brick !! Hiç Açılmıyor Acil yardım.
    http://s3.dosya.tc/server12/0SQRxj/SP.rar.html

bide bu sp flash tool dene. sürücüleri düzgün tanıttığına emin ol

buraya da bakabilirsin
    http://forum.donanimhaber.com/m_82409111/f_//tm.htm#82409111

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasak_ask3434 -- 22 Ekim 2013; 2:12:21 >
  • usta sağolasın onuda denedim tüm sürücüleri silip tekrar forumdan aldığımı kurdum ama nafile olmuyor
    Bize garanti yolu gözüktü artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cheyenneee

usta sağolasın onuda denedim tüm sürücüleri silip tekrar forumdan aldığımı kurdum ama nafile olmuyor
    Bize garanti yolu gözüktü artık

Insallah servis de hic acamaz da yenisini verirler. Yoksa root falan garantiyi goturuyor.
  • Teknode kullanıcısına yanıt
    Ustam inanın 18 saat felan oldu Allahtan izindeyim uğraşmadığım yapmadığım şey kalmadı,
    Yabancı da değilimdir Android sistemine odin ile s3 de atmadığım custom rom root kalmamıştı telefonu sattım bunu aldık alışkınızya custom rom kuralım Dedik
    Güzelde olmadı değil sonra dokunmatiği kafayı yedi GM in sonra dönelim dedik orjinal rom!a Dönmez olaydık kapandı telefon açılmak nedir bilmedi
    işin kötü tarafı bu kaderi paylaşacak arkadaşlarında olması en azından bir çözüm bulunursa zararı en aza indiririz görüşündeyim ama galiba serviste açamayacak gibi
    İnşallah yenisi ile değiştirirler telefonu
    Teşekkürler herkese yardımcı olmaya çalışan herkese
  • quote:

Ustam inanın 18 saat felan oldu Allahtan izindeyim uğraşmadığım yapmadığım şey kalmadı,
    Yabancı da değilimdir Android sistemine odin ile s3 de atmadığım custom rom root kalmamıştı telefonu sattım bunu aldık alışkınızya custom rom kuralım Dedik
    Güzelde olmadı değil sonra dokunmatiği kafayı yedi GM in sonra dönelim dedik orjinal rom!a Dönmez olaydık kapandı telefon açılmak nedir bilmedi
    işin kötü tarafı bu kaderi paylaşacak arkadaşlarında olması en azından bir çözüm bulunursa zararı en aza indiririz görüşündeyim ama galiba serviste açamayacak gibi
    İnşallah yenisi ile değiştirirler telefonu
    Teşekkürler herkese yardımcı olmaya çalışan herkese

Yani sen butun yollari denedin acamadiysan gerci onlarda acamazlar. Senden farkli bir yol izlemeyecekler cunku. :) bence degisir telefon.

Kurtaran arkadaşlar oldu hocam. İsterseniz başka bir bilgisayarda deneyin
  • Teamviewer varsa aksam yapalim hocam
  • usta bugün de araştırma yaptım ensonunda orjinal romu attım telefona yükleme sorunsuz devam kabluyu çıkarıp bataryayı taktıktan sonra ses açma+power tuşuna basınca tel açıp gibi oluyor ekran hemen gidiyor şimdi biraz hayat ışığı var. yardımcı olursanız sevinirim.
    Pili boşalmış olablir. pilini takıp şarj et 10 dakika. Daha sonra tekrar açmayı dene
  • haklısın usta pili şarj ettim ama şimdi de root bölümüne geldiğimde wipe data yapmak istediğimde ünlem işaretli android logosu
    gitmiyor wipe reset yapmıyor tıkladığımda hep aynı logo geliyor Bilgisi olan var mı acaba ?
  • quote:

Üstadlar , ustalar selam Costom rom yüklü telefona orjinal yazılımı yüklemek için sp flah programı ile belirtilen yazılı mı attım herşey sorunsuz gitti
    ama telefon hiç açılmadı ve hala kapalı, Araştırmadığım çin ve yabancı site kalmadı , Çin üretimli zopo mobile forumlarını bile gezdim ama yok arkadaşlar
    Merak ediyorum bana yardımcı olacak kimse yok mu donanım konusunda bilgili.
    Gm discovery 4gb

2 Günlük süreçte araştırmalarım sonucunda telefonu en sonunda tuğla vaziyetten kurtardım.sorun %100 çözüldü sorun yaşayan arkadaşlar pm den ulaşırlarsa Smartphone flash tool uygulaması hata ve yörüngelerini paylaşa bilirim.
    yardımcı olan olmayan herkese Teşekkürler
    saygılar sevgiler

Hocam recovery ekranina gelince dediginiz gibi bos unlem isareti cikiyor bir defa power tusuna bas islem yspacagin seçenekler gelir ses kisma tusu ile işlem yspacağin seçeneğe gel ve ses kısma tusuna bas ve islemi baslat inşalla cihazin düzelir
  • quote:

Üstadlar , ustalar selam Costom rom yüklü telefona orjinal yazılımı yüklemek için sp flah programı ile belirtilen yazılı mı attım herşey sorunsuz gitti
    ama telefon hiç açılmadı ve hala kapalı, Araştırmadığım çin ve yabancı site kalmadı , Çin üretimli zopo mobile forumlarını bile gezdim ama yok arkadaşlar
    Gm discovery 4gb

Hocam Download Modede Değilde Format deyip firrmware upgradeden yüklersen çözülüyor. Birde Başka Firmware Dosyaları Deneyebilirsin.
    Düzeltemezsen Link Atarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Want to

quote:

Gm discovery 4gb

Hocam Download Modede Değilde Format deyip firrmware upgradeden yüklersen çözülüyor. Birde Başka Firmware Dosyaları Deneyebilirsin.
    Düzeltemezsen Link Atarım
    Hocam umut kırmak gibi olmasın ama. Huawei vision cihazım vardı. rom atarken brick oldu. dedim garantiye vermeyeyim. dışarıda götürmedigim telefoncu kalmadı. yaklaşık 9 telefoncu gezdim telefon hepsinde birkaç gün kaldı. hiçbirisi yapamadı. bari servise vereyim parası neyse verip yaptırayım. telefon hiç açılmıyordu anlayamazlar umuduyla verdim. 17 iş günüden sonra mesaj geldi gittim sordum cihaza teknik servis müdahalesi dışında yazılım yüklenmeye kalkılmış bu yüzden garanti dışı dedi 350 tl'lik telefona 330 tl tamir ücreti istediler. vermedim doğal olarak. fazla uzattım sanırım toparlayacak olursak.. ne yazıkki anlıyorlar. yazım hataları için özür dilerim... umarım açılır telefonunuz.. bende gmd kullanıyorum böyle yazılar okuyunca içim cız ediyor :/

• egowest kullanıcısına yanıt
    usta hallettim bende de aynı sorun vardı 2 günde gezmediğim site okumadığım yorum kalmadı çin sitesinden tutun yunan siteleri ne kadar en sonunda rusça bir sitede smart phone flash tool uygulaması ve hatalarını içeren bir yazı okudum rusçam olduğu için sorunu hallettim şimdi telefonu kullanıyorum yoksa bizde 350-400 lira verip yaptıracaktık
    çözümü paylaşman birçok kişinin faydasına olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasak_ask3434

çözümü paylaşman birçok kişinin faydasına olacaktır
    Aynı sorunun bende dün düzelttim
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.