Şimdi Ara

Gm Discovery Brick !! Hiç Açılmıyor Acil yardım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
4
Favori
47.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum bence nasıl çözdüğünü paylaşmalısın, herkes her zaman seni bulamaz.
  • bala5252 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız %100 Çözümü yazacağım Arkadaşlar telefon bataryası çıkık halde bilgisayara bağladığınızda portu görüyorsa ne olursa olsun General Mobile Discovery telefonunuzu ilk günki gibi kullana bilirsiniz hatta fabrikadan çıktığı gibi olacak.Kaybedecek bir şey olmayacak çünki tuğla vaziyetten telefonu tekrar ilk günkü gibi yaptım sorumluluk felan aittir demiyorum tel hiç açılmıyorsa bu başlı başına bir sorun zaten ilk mesajımı edit yapıp tüm yörüngeleri yazıyorum arkadaşlar. 50 tane custom rom ne yüklerseniz yükleyin reloader bile yapsanız üst üste Dönüş yolu ilk mesajımda bulacaksınız. Bu sorunu halletmek 2 günümü aldı ister 16 gb ister 4 gb ister telefona başka bir romda fixleseniz ilk mesajdaki yörüngeleri izleyerek telefonu hayata döndüre bilirsiniz. Benimde Telefonu ilk başta orjinal romu atamamın sebebi Büyük ustanın Reloader seçeneğini Seçmemeyi Söylememesi üzerine yaptık neyseki sonra düzelttik o arkadaşın o mesajı düzenlemesi gerek yoksa çok kişinin canı yanar bu işten.

• Cheyenneee kullanıcısına yanıt
    peki bu dediğin V_600 romu nereden bulup indireceğiz. bide 16gb modellere oluyormu? 16gb modeller için orjinal rom henüz portlanmadı diye biliyorum...
  • arkadaşlar sp flash toolu kullanıp bir türlü çözüme ulaşamamış olan varsa SP_Flash_Tool_v3.1328.0.183 olan versiyonunu indirsin kesinlikle çözülüyor ben telefonumu sp flash toolda tamamen format atarak bozdum ama en son sürüm olan bu sürümle tekrar hayata getirdim üstelik hiç oynama yapmadan sadece forumdan indirmiş olduğum v6000 sürümünü kullanarak ekran titremesi yok wifiden güncelleştirmeler çalışıyor yanlız telefonu yeniden yazılımla buluşturunca imei gidiyor onuda rootladıktan sonra discovery customizer ile yapıyorsunuz önceden yedek almanız şart almadıysanız bunun için başka programlarda var eğer araştırırsanız bulursunuz. Ben bunu tam bir günde çözdüm en kolay çözüm bu hatada vermiyor özellikle bir önceki sp flash tool sürümlerinde (4032) hata kodunu alan arkadaşlar yapsın hemen çözüm oluyor. yardımcı olabildiysem ne mutlu bana kolay gelsin başarılar.

• merhaba arkadaşlar elımde gm d 16 gb olandan mevcut hafızakartı yok almadım cünkü uzun lafın kısası dun rootladım ve cwm recovery yukledım ve mıuı full surumunu yukledım ama mıuı logosunda kaldım ne yaptıysam olmadı bugun de bu msjdakı ılk msjdakı herşeyı harfı harfıyen yaptım ne yazıkkı cıhaz hiç açılmıyor batarya full dolu hadı hadın olsa %20 gıtsın yaşam belirtisi yok bu roor ve custom romlara yabancı değilim samsung da yuzlerce kes yaptım htc one var rootlu ve bootler açık denemedıgım custom rom ondada kalamdı yanlız gmd ıse takıldım tum drıverler yuklu sorunsuz gwereklı herşey mevcut lutfen akşam 20:00 den sonra team wier ilebana yardımcı olacak kişi veya kişiler varmı hanıma aldım telefonu elimde patladı allah rızası için birisi el altsın :(
  • yalandunya kullanıcısına yanıt
    pmden iletişime geçiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yalandunya

merhaba arkadaşlar elımde gm d 16 gb olandan mevcut hafızakartı yok almadım cünkü uzun lafın kısası dun rootladım ve cwm recovery yukledım ve mıuı full surumunu yukledım ama mıuı logosunda kaldım ne yaptıysam olmadı bugun de bu msjdakı ılk msjdakı herşeyı harfı harfıyen yaptım ne yazıkkı cıhaz hiç açılmıyor batarya full dolu hadı hadın olsa %20 gıtsın yaşam belirtisi yok bu roor ve custom romlara yabancı değilim samsung da yuzlerce kes yaptım htc one var rootlu ve bootler açık denemedıgım custom rom ondada kalamdı yanlız gmd ıse takıldım tum drıverler yuklu sorunsuz gwereklı herşey mevcut lutfen akşam 20:00 den sonra team wier ilebana yardımcı olacak kişi veya kişiler varmı hanıma aldım telefonu elimde patladı allah rızası için birisi el altsın :(

Maximan2008 hocam sizin sorunuzu halledecektir.hic endişelenmeyin. Tam yazcaktim maximan2008 i bul diyeki.olaya el atmiş zaten.
    Kolay gelsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yalandunya kullanıcısına yanıt
    sorununuz hallolmadıysa iletişime geçin.. Daha evvel 5-6 arkadaşa direk bağlantı ile yardımcı olmuştum. Bilginize.
  • herkese tekraradan mrb sorunu çözdüm ama custom rom yukleme konusunda kimin ile iletişime çebeilirim acaba ?
  • quote:

herkese tekraradan mrb sorunu çözdüm ama custom rom yukleme konusunda kimin ile iletişime çebeilirim acaba ?

hangi custom rom ve hangi yontemle yükleyeceksiniz ? CWM, Flash, Zip ?
  • skamber kullanıcısına yanıt
    3.12.14 FULL ROM
    1 -http://goo.gl/AJItbA
    2 -http://miuirom.xiaomi.com/rom/u149514237/3.12.15/miui_ota_iq446_stas2z_3.12.14_3.12.15_d6f1f36c5c_4.2.zip
    3 -http://yadi.sk/d/HsC8JGvZ9iJEG
    4 -http://yadi.sk/d/hBgjNCGsEKYxX

Sırasıyla bunları cwm den kurum..

1 - 3.12.14 FULL ROM
    2 - *.14 to *15 fix
    3 - GDM için patch
    4 - Ekran otomatik ışık fix.

• mıumı son full surumu cwm uzerinden yukledim cıhaz surekli reset atıyor gmd yazısına gelip reset atıyor..hafıza kartım 2 gb oraya attıgımda oradan yuklediğimde yuklenmiyor.. ama telın kendı hafızasına attıgıda ıse oradan yukluyor ve kurulum oluyor bu seferde reset atıyor sureklı
  • quote:

mıumı son full surumu cwm uzerinden yukledim cıhaz surekli reset atıyor gmd yazısına gelip reset atıyor..hafıza kartım 2 gb oraya attıgımda oradan yuklediğimde yuklenmiyor.. ama telın kendı hafızasına attıgıda ıse oradan yukluyor ve kurulum oluyor bu seferde reset atıyor sureklı

yukarıda yazdığım dosyaları indirin ve o sıra ile yükleyin sorun kalmayacaktır.. ozellikle 3 nolu yama yüklenmediği için reset atıyor sürekli.. Size yazdım yukarıda.. Onları indirin ve sırasıyla tek tek zip install dan yükleyin sorun olmayacaktır.
  • sonucu bildirecegım 10 dk ıcınde
  • arkadaşlar telofonumu suya düşürdüm note3 romu vardı içinde sudan çıkardım aradan 1 gün felan geçti telefonumu 1-2 saat kullandım sonra bi baktım telefon kapanmışdı sonrada bidaha açılmadı sp flash tool ile 4032 hatasını alıyorum nasıl çözebilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hyasing40

arkadaşlar telofonumu suya düşürdüm note3 romu vardı içinde sudan çıkardım aradan 1 gün felan geçti telefonumu 1-2 saat kullandım sonra bi baktım telefon kapanmışdı sonrada bidaha açılmadı sp flash tool ile 4032 hatasını alıyorum nasıl çözebilirim?

Çözemezsin. Cihaz gitti. Garantiye yolla, garanti dışı olacak tabii ki.
  • Saolun hocam çok yararlı bir konu olmuş elinize saglık

• hocam ben de 4032 hatası alıyorum ama bu log dosyasında dediğiniz yer yok bende. nasıl yapıcaz :(
  • Hata alıp cozemeyenler flash topla sağ tıklayıp özelliklerden uyumluluğu açıp service pack 3 yapın oyle deneyin

• s.a arkadaşlar discovery 16 gb şuanda tuğla olmuş durumda ne yaptısam başaramadım yardımcı olabilirmisiniz
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.