Şimdi Ara

Gm Discovery Brick !! Hiç Açılmıyor Acil yardım. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
47.320
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sp flash tool 4032 hatası veriyor cihazda ses yok :( Discovery 16gb son çıkan cihaz galiba (10günlük) Bilgisayar mtk usb port olarak görüyor ama 4032 hatası veriyor..Ne yapmam lazım :(
  • https://docs.google.com/uc?authuser=0&id=0B9GdVDxWHBJ_Z292N1VpcmFOMHM&export=download modifiyeli flashtool dostum sorunlar fixli yükleyin bence
  • Arkadaslar ayni sorun bende de vardı 1 aylık telefonum brick olmuştu.Garantisi varsa direk servise gönderin.Benimki 1haftada elime ulaştı.Hicbir ücret almadılar.Bunlarla ugrasmayın hiç.Yanlış birşey yapıp anakarta zarar verirseniz (sp flash tool programı da görmez).Telefonun ücretinin yarısı kadar ucret talep ederler.En iyisi garanti.Telpa ya güvenin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese merhaba.

Benim sorunum şu: GM discovery 16 GB telefon önce 4032 hatası veriyodu onu uzun uğraşılardan sonra hallettim spflashtool programında yükleme oldu ancak şimdi
    telefonu açmak istediğimde ekranda yeşil çizgiler beliriyor. Ekranda kırık vs yok. Bu neden kaynaklanıyor olabilir bilen varsa yardım bekliyorum

http://imagizer.imageshack.us/a/img901/8421/lpWutQ.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dewadam -- 13 Ekim 2014; 22:40:57 >
  • boyle bır hata alıyorum yardım edermısınhttps://store.donanimhaber.com/55/0c/96/550c962d0a94453dece35d0bde039da7.png
     Gm Discovery Brick !! Hiç Açılmıyor Acil yardım.
  • driverı indiremedim linkte bi sorun var yardım edermısın
  • Usta şu an aynı sorunu bende yaşıyorum kısaca söyleyecek olursam gionee elife e3 cihazına çıkan kitkat güncellemesini yapmaya çalışırken telefonu brick yaptım telefon şu an cansız ancak bataryayı çıkarıp bilgisayara bağladığım zaman usb port sesi geliyor ama sp flash tool okumuyor bi çözümü varsa yardımcı olursan sevinirim
  • aygıt tarayıcısı cihazı alcatel single rndıs interface olarak görüyor onu bi mtk vcom yapsam sp flash tooldan yapabilcem ama yardımcı olun lütfen
  • Ses açma ve güç düğmesine basınca ekranda sürekli Siliniyor yazısı çıkıyor..Ses kısma ve güç düğmesine bastığımda ise General Mobile yazısı çıkıyor ve öylece kalıyor çözüm ne yardımcı olabilirmisiniz??
    discovery1 4 gb usb girişi çalışmıyor
  • bu gün biraz daha uğraşınca sp flash tool ile download bölümünden telefonuma yüklemeyi yaptım yeşil yuvarlak da çıktı işte download okey dedi ama şimdi telefon açılmıyor bilgisi olan varmı yardımcı olursanız sevinirim...
  • r kimse düzgünce bi açıklasın aynı problem var hiç bir şekilde rom atılmıyor kaç tane rom denedim tool denedim hiç biri olmadı hala hata alıyorum yukleme yaparken ve telefon hiç açılmıyor bi yardımcı olursanız sevinirim
  • HERKES BİR YERLERDE BİRŞEYLER YAZMIŞ KİMİ ÇÖZDÜM DEMİŞ HİÇ BİRŞEY PAYLAŞMAMIŞ
    S_FT_Enable_Dram_Fail (4032) Hatası NIN KESİN ÇÖZÜMÜNÜ PAYLAŞIYORUM

BAHSİ GEÇEN TELEFON 16 GB MODELİDİR BİLGİNİZE...
    EĞER BİLGİSAYARINIZ TELEFONUNUZU GÖRÜYORSA OLAY TAMAMDIR. ALTTAKİ YÖNERGELERİ İZLEYİN YETERLİ.

ÖNCELİKLE İNDİRECEĞİNİZ DOSYALAR

ORJİNAL ROM
    SP FLASH TOOL
    PRELOADER VE BOOT DOSYASI

Öncelikle PRELOADER VE BOOT dosyalarını bir klasöre çıkarın. Scatter olarak MT6589_Android_scatter_emmc_PMT.txt i seçin otomatik dosyaları işaretleyecektir hiç bir tık a dokunmadan DOWNLOAD butonuna basıp telefonun bataryasını çıkardıktan sonra pc ye bağlayın yazım işlemi tamamlanıp yeşil halkayı gördükten sonra telefonu çıkarın.

(Belki yukardaki işlemi yapmadan sadece aşağıdakini yapsanız da olabilir. Fakat ben nasıl yaptığımı anlatarak kesin çözüme ulaşmanız için ne yaptıysam birebir aktarmaya çalışıyorum)

Sonra PRELOADER ve BOOT dosyasının içerisindeki bütün dosyaları orjinal romu çıkardığınız klasörün içerisine atın ve dosyaları değiştir seçeneği ile üzerlerine yazın.

Ardından Scatter dosyası olarak MT6589_Android_scatter_emmc_PMT.txt i seçin ve PRELOADER seçeneği de İŞARETLİ olmak üzere DOWNLOAD butonuna basın ve batarya takılı olmadan telefonunuzu bilgisayara bağlayın, bu şekilde olmazsa bataryayı takıp ses kısma tuşuna basılı tutarak usb kablosunu bağlayın.
    YEŞİL HALKA YI GÖRDÜĞÜNÜZDE İŞLEM TAMAMDIR
    HADİ GEÇMİŞ VE HAYIRLI OLSUN.

Eğer ki Orjinal imei leriniz silinmiş ise. Alttaki yönergeleri izleyerek imei lerinizi kurtarabilirsiniz..

İNDİRECEĞİNİZ DOSYALAR

imei sn writter programı : https://yadi.sk/d/0wJfO7ufgDzMr
    bplg dosyası : https://yadi.sk/d/U8SjtUQMgDzXa
    modem img :https://yadi.sk/d/H-pGqX_mgDzYH

1. Telefonu kapatın pc ile bağlantısını kesin
    2. IMEI&SN Writer V1.5.3 programını yönetici olarak açın.
    3. Sol tarafta Setting yazıyor orada PlatForm var ve FEATURE PHONE yazıyor. Onun yanındaki oka basın SMART PHONE yapın ve alttaki UART seçiliyse USB yapın
    4.Adım Write İtem yerinde IMEI_1 ve IMEI_2 'nin tıkı açın ve IMEIleri yazın
    5. İndirdmiş olduğumuz BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_M D_WG_MP_V6_P4 dosyasını ve modem.img dosyasını bir klasöre atın.
    6. Adım SELECT DB var ona basın ve BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_M D_WG_MP_V6_P4 dosyasını seçin sonra bir tane daha dosya seçmemizi isteyecek ve MODEM.img dosyasını seçin ve ve START butonuna basın telefonu kapatıp usb kablosu ile bilgisayara bağlayın.
    bekleyin ve OK!!!! Yazınca telefon kendini açacak işlem tamamdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerdogan85 -- 8 Aralık 2015; 13:01:06 >

• windows 10 kullanıyorum driverlar yüklenmiyor cihaz hiçbir şekilde açılmıyor sp flash telefonu görmüyor yardımcı olabilecek var mı_?
  • Burakgon'un paylaşmış olduğu romu yükledim telim 4gb sonra hafıza probleminden dolayı partition yapmak istedim beceremedim şimdi telefonum açılışta general mobile yazısında kalıyor cwm'den reset attım yine olmadı varmı yardımcı olacak biri teşekkürler. (telim rootlu) garantisi bitik.
  • Burakgon'un paylaşmış olduğu romu yükledim telim 4gb sonra hafıza probleminden dolayı partition yapmak istedim beceremedim şimdi telefonum açılışta general mobile yazısında kalıyor cwm'den reset attım yine olmadı varmı yardımcı olacak biri teşekkürler. (telim rootlu) garantisi bitik.
  • aerdogan85 Kardeşim Allah razı olsun senden. Açıklaman gayet güzel ve başarılı. Sayende hiçbirşekilde açılmayan cihazı söylediklerini uygulayıp hayata döndürdüm. Sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Eline emeğine yüreğine sağlık. Sevgi ve saygılarımla. EMEĞE SAYGI
  • Arkadaşlar genelde yapılan hatalardan birisi 4GB ile 16GB romların birbiri ile karıştırılıp yanlış rom atılması. Dün elime bitane geçti. Cihaz Discovery yazısında kalıyordu. Factory mode a geçiyor recovery açılmıyordu. İnternetteki bilgilere dayanarak. 4GB ile 16GB hard reset atma işlemlerinden yola çıktım ve elimdeki cihazın 4GB olduğuna karar verdim çünkü bu cihazda Factory mode dan clear emmc seçeneği ile format atıldığını gördüm. Lakin gelelim asıl başta bahsettiğim noktaya. Cihaz aslında 16GB imiş fakat 4GB rom atılmış buda dolayısı ile beni yanılttı dün uğraştım 4GB rom atıyorum uğraşıyorum olmuyor. Ertesi gün yazdığım mesaj aklıma geldi ve 16GB olarak davrandım mesajımdaki yönergeleri uyguladım ve cihazı ayağa kaldırdım.
  • merhaba bende gm 16 gb var room attım PRELOADER tıkını kaldırmayı unututm tel açılmıyor ne yapabilirim yardım edecek varmı pc usbyi görüyor
  • cirkinkral07 C kullanıcısına yanıt
    https://yadi.sk/d/rUC6_uh7m9F7Q
    Linktekini indirin
    http://www.generalmobile.com.tr/kitkat15/
    Buradaki adımları harfiyen uygulayın düzelir
    Not:Başka kullanacak arkadaşlar varsa 16gb içindir. Kendim denedim adımlar düzgünce uygulandığında sorunsuz bir şekilde çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhares -- 15 Aralık 2015; 23:29:46 >
  • tlhares kullanıcısına yanıt
    tşkler bi deneyim bakalım olurmu peki olmazsa servise göndersem yaparlarmı garantisi daha 16 ay var
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.