Şimdi Ara

HW Katmanlarını Devre Dışı Bırakmak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
29.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bataryayı daha fazla mı yorar yoksa şarj daha uzun mu gider?
    Bunu işaretliyorum çünkü ayarlar menüsü kasıyor. Launcher tavsiyesi istemiyorum ve daha yeni tertemiz rom kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 15 Kasım 2013; 20:56:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: thestell

Yani görüntü işini gpuya bırakmak, bataryayı daha fazla mı yorar yoksa şarj daha uzun mu gider?
    Bunu işaretliyorum çünkü ayarlar vb. menüler kaydırırken aşırı kasıyor. Tasarruf yapmaya çalışırken gerdiriyor herhalde, gpuya atınca sorun çıkmıyor.

kendi ara yüzü herkeste kasıyor go launcher kullan kaymak gibi oluyor
  • Ben de merak ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

quote:

Yani görüntü işini gpuya bırakmak, bataryayı daha fazla mı yorar yoksa şarj daha uzun mu gider?
    Bunu işaretliyorum çünkü ayarlar vb. menüler kaydırırken aşırı kasıyor. Tasarruf yapmaya çalışırken gerdiriyor herhalde, gpuya atınca sorun çıkmıyor.

kendi ara yüzü herkeste kasıyor go launcher kullan kaymak gibi oluyor

kendi arayüzü bi bende kasmıyor sanırım
  • thestell kullanıcısına yanıt
    HW Katmanlarını devre dışı bırakmak cihazda saçma sapan sorunlara yol açabilir. Zaten kalıcı bir ayar değildir, cihaz yeniden başlatıldığında o ayar kapanıyor.

• Sadece ayarlar kasıyor, zaten launcher kullanıyorum.
    Hw sarjı fazlada harcar mı sorum bu.

• Başka fikri olan?
  • GPU görüntülemeyi zorla seçeneğini işaretleyerek GPU'yu mümkün olan koşullarda çalıştırmış olacaksınız. HW katmanlarını devre dışı bırak derseniz cihaz görüntü çizmek için her zaman ekran kartını kullanacaktır ve bu işlemci daha rahat olacağıdan telefon rahatlamış olur ve telefonun olması gerektiği gibi akıcı olmasını sağlar. iPhone'larda da iş böyle işlemci hep 300mhz'de kalıyor menüde gezinirken. Ekran kartları aktif olarak çalışıyor. Android'de ise bu bir seçenek olarak sunulmuş çünkü eski cihazların ekran kartları çok güçsüzdü. İşlemciyi kullandıkları zaman daha performanslı oluyorlardı. Android 4 Ice Cream Sandwich ile bu geliştirici seçeneklerde bir seçenek olarak sunulmuş, bu iki seçeneğin açık olması telefon için daha iyi olacaktır. Sadece HW katmanlarını devre dışı bırak seçeneğini değil bunun yanında GPU görüntülemeyi zorla seçeneğinin de aktif olması gerekiyor ki telefona bir faydası olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

GPU görüntülemeyi zorla seçeneğini işaretleyerek GPU'yu mümkün olan koşullarda çalıştırmış olacaksınız. HW katmanlarını devre dışı bırak derseniz cihaz görüntü çizmek için her zaman ekran kartını kullanacaktır ve bu işlemci daha rahat olacağıdan telefon rahatlamış olur ve telefonun olması gerektiği gibi akıcı olmasını sağlar. iPhone'larda da iş böyle işlemci hep 300mhz'de kalıyor menüde gezinirken. Ekran kartları aktif olarak çalışıyor. Android'de ise bu bir seçenek olarak sunulmuş çünkü eski cihazların ekran kartları çok güçsüzdü. İşlemciyi kullandıkları zaman daha performanslı oluyorlardı. Android 4 Ice Cream Sandwich ile bu geliştirici seçeneklerde bir seçenek olarak sunulmuş, bu iki seçeneğin açık olması telefon için daha iyi olacaktır. Sadece HW katmanlarını devre dışı bırak seçeneğini değil bunun yanında GPU görüntülemeyi zorla seçeneğinin de aktif olması gerekiyor ki telefona bir faydası olsun.

Hocam süper açıklamışsın ama benim sorum şarja etkisi
    İşlemci yetse yeter ama nedir bu tasarruf ayağı anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 15 Kasım 2013; 21:35:44 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Balawitz

GPU görüntülemeyi zorla seçeneğini işaretleyerek GPU'yu mümkün olan koşullarda çalıştırmış olacaksınız. HW katmanlarını devre dışı bırak derseniz cihaz görüntü çizmek için her zaman ekran kartını kullanacaktır ve bu işlemci daha rahat olacağıdan telefon rahatlamış olur ve telefonun olması gerektiği gibi akıcı olmasını sağlar. iPhone'larda da iş böyle işlemci hep 300mhz'de kalıyor menüde gezinirken. Ekran kartları aktif olarak çalışıyor. Android'de ise bu bir seçenek olarak sunulmuş çünkü eski cihazların ekran kartları çok güçsüzdü. İşlemciyi kullandıkları zaman daha performanslı oluyorlardı. Android 4 Ice Cream Sandwich ile bu geliştirici seçeneklerde bir seçenek olarak sunulmuş, bu iki seçeneğin açık olması telefon için daha iyi olacaktır. Sadece HW katmanlarını devre dışı bırak seçeneğini değil bunun yanında GPU görüntülemeyi zorla seçeneğinin de aktif olması gerekiyor ki telefona bir faydası olsun.

Hocam süper açıklamışsın ama benim sorum şarja etkisi
    İşlemci yetse yeter ama nedir bu tasarruf ayağı anlamadım

İşlemci çok yük taşımadığı için darboğaza girmeyecektir ve bunun sonucu pile olumlu yansır. En azından mantıken öyle olmalı. Deneyin derim. Zaten performanslı ve doğal olması için bu seçeneklerin açık olması gerekiyor. Güçlü ekran kartlarına sahip telefonlarda büyük etkisi olur diye düşünüyorum. Benim ace 2'de pil bakımından pek faydası olmuyordu fakat uygulamalar falan daha hızlı açılıyordu.

• Balawitz kullanıcısına yanıt
    Bana daha çok harcıyor gibi geldi ama biraz daha kullanmayı deneyeceğim bu şekilde. Çok aradım gpu mu çok harcar cpu mu diye ama cevap yok Sağol açıklama için
  • Yine geliştirici seçeneklerinden cpu yani işlemci kullanımını göster diyerek ögrenebilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.