Şimdi Ara

Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
3
Favori
38.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam L3 açabilseydiniz daha iyi olurdu.Şansınız 4. Çekirdeğe yetmiş sanırım . Güle güle kullanın...
  • @ mert_allen
    sağolun hocam daha iyisi diğer arkadaşların başına.sağlıklı olsun da 4. çekirdek de yeter. [sanki çocuğumuz olmuş da göz rengini tartışıyoruz :) :)]
    Ama forumlarda araştırdığıma göre Athlon II X3 lerde L3 doğal olarak yokmuş.Ya da belli serilerde olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: der_Kaiser

@ mert_allen
    sağolun hocam daha iyisi diğer arkadaşların başına.sağlıklı olsun da 4. çekirdek de yeter. [sanki çocuğumuz olmuş da göz rengini tartışıyoruz :) :)]
    Ama forumlarda araştırdığıma göre Athlon II X3 lerde L3 doğal olarak yokmuş.Ya da belli serilerde olabilir.

Benim bildiğim kadarıyla da yok. L3 bellekler sadece L3'süz gözüken X4'lerde oluyor sanırım. Forumda konusu var hatta. X4 620 ile L3 açmıştı bir arkadaş.
  • Acaba bu 4 çekirdek olayına oc yapmak mantıklımıdır arkadaşlar.Deneyeniniz var mı.Varsa detaylarıyla paylaşırlarsa güzel olur.
    Ben bu konuda sağlam acemiyim de :D
  • Bendeki cpu bu şekilde açıldı

Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya!

Benim gördüğüm yere kadar x3 425 lerde benimkide öleydi l3 açmak daha garanti

4 çekirdekte oc yapabilirsiniz misal ben vcore değiştirmeden 3 ghz ye çıktım voltaj vererek 3.4 te yaptım fakat benim ısı sorunu bakımından bir türlü yüzüm gülmediğinden vcore değerini değiştiremiyorum hatta normal vcore dan daha aşşağıda çalıştırıyorum işlemciyi ki ısınmasın.Bazen full yükte anakart ısısı 65 dereceyi buluyor ne yaptıysam çözemedim bende bu şekilde kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 28 Şubat 2010; 21:50:31 >

• bu anakart'da sorunsuz olarak çalışan ddr3 ramleri yazarsanız çok makbule geçer.
  • Benimki bu defaultta bi problem yok. POSTda da unganged 1333 MHz olarak görünüyor

Patriot PSD31G13332H [1 GB 1333 MHz PC3-10666 CL9]
  • quote:

Orijinalden alıntı: geberit

quote:

Orijinalden alıntı: ibrforevers

quote:

Orijinalden alıntı: ArmaganT

quote:

quote:

300 wattlık power sisteme rahat yeter. Açılışta donma içinse ilk aklıma gelen donanımda bir uyumsuzluk diyeceğim ama benimde sistem aynı sayılır. Bios uptade dene ilk olarak. Çekirdek açma işi için forumda bir sayfa sempron çekirdeğin nasıl açılacağı yazılmış bende aynısını uyguladım phenom II X2 yapılan işlem sonucunda X4 oldu. Bu arada biosdan açılışta anakartı gösteren seçeneği kapat bak bakalım bu defa donma nerede olacak ?

Cdromsuz bios update nasıl yapabilirim? anlatyırsanız sevinirim. Diğer dediklerinizi bugün deneyeceğim ama önce bios'u update etmem gerekiyor sanırım

Ankartın içinde bios update ile ilgili bir program var yoksa bile gigabyte sitesinde mevcut yanlız işlem sırasında elektrik kesilmesi halinde problem yaşama ihtimalin var o yüzden bir güç kaynağı dahilinde bu işlemi yapman iyi olur qbios sanırım programın adı .

Update yaptım ama yine ilk power tuşuna pastığımda donma oluyor, bios özelliklerinden anakart gösteren seçeneği kapattım, bu sefer de memory testing kısmında dondu bu ramde problem olduğu anlamına mı geliyor? Ama reset yapınca hiçbir sorun olmadan açılıyor bilgisayar her seferinde. Ramleri deneme imkanım yok maalesef...

Ram uyumsuzdur yada arızalıdır değiştirin.

Sonunda Ram'i değiştirdim Hi-level yerine Kingston 2GB PC3-10600 CL9 240 aldım ve açılışta donma sorunum ortadan kalktı. Çekirdek açma işlemindede biraz daha gelişme sağladım sanırım. Biosta CPU bölümünden all Core seçeneğini işaretledim, açılışta phenom oldu :) fakat bu sefer de win7 karşılama penceresinde dondu :( başka önerisi olan ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

300 wattlık power sisteme rahat yeter. Açılışta donma içinse ilk aklıma gelen donanımda bir uyumsuzluk diyeceğim ama benimde sistem aynı sayılır. Bios uptade dene ilk olarak. Çekirdek açma işi için forumda bir sayfa sempron çekirdeğin nasıl açılacağı yazılmış bende aynısını uyguladım phenom II X2 yapılan işlem sonucunda X4 oldu. Bu arada biosdan açılışta anakartı gösteren seçeneği kapat bak bakalım bu defa donma nerede olacak ?

Cdromsuz bios update nasıl yapabilirim? anlatyırsanız sevinirim. Diğer dediklerinizi bugün deneyeceğim ama önce bios'u update etmem gerekiyor sanırım

Ankartın içinde bios update ile ilgili bir program var yoksa bile gigabyte sitesinde mevcut yanlız işlem sırasında elektrik kesilmesi halinde problem yaşama ihtimalin var o yüzden bir güç kaynağı dahilinde bu işlemi yapman iyi olur qbios sanırım programın adı .

Update yaptım ama yine ilk power tuşuna pastığımda donma oluyor, bios özelliklerinden anakart gösteren seçeneği kapattım, bu sefer de memory testing kısmında dondu bu ramde problem olduğu anlamına mı geliyor? Ama reset yapınca hiçbir sorun olmadan açılıyor bilgisayar her seferinde. Ramleri deneme imkanım yok maalesef...

Ram uyumsuzdur yada arızalıdır değiştirin.

Sonunda Ram'i değiştirdim Hi-level yerine Kingston 2GB PC3-10600 CL9 240 aldım ve açılışta donma sorunum ortadan kalktı. Çekirdek açma işlemindede biraz daha gelişme sağladım sanırım. Biosta CPU bölümünden all Core seçeneğini işaretledim, açılışta phenom oldu :) fakat bu sefer de win7 karşılama penceresinde dondu :( başka önerisi olan ?

Eğer cpu-z ekran görüntüsünü koyarsan bişeyler söleyebilirim kesin olmamakla beraber L3 açıldıysa arızalı l3 olabilir.

•  Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya!

Advanced clock calibration'u AllCore ve PerCore olarak denedim ama ikisinde de açlırken reset attı :(
    Bir de Core'lerin karşısında -2% şeklinde değerler var acaba bunları yükseltip azaltmam mı gerekiyor ?
    Advanced clock calibratin'un üstündeki kısımda, "EC firmfare selection" olan kısım "Normal" olarak görünüyor orayı "Hybrid" yapsam çekirdek açmada bir yardımı yada zararı dokunur mu.

Bir de @der_Kaiser Arkadasşın işlemcisi benimkiyle aynı ama aynı şeyler yazmıyor mesela bende AMDK10 görünen yerde @der_Kaiser'de başka birşey yazıyor ayrıca voltage değerleri de farklı ?
    Benim işlemcide bir sorun mu var ?

• O kısım all core ve hybrid olacak,diğer dediğin ise cpu-z program versiyonun eski olduğu için bu şekilde sitesinden yeni versiyonu indir hepsini gösterecek.
  • quote:

O kısım all core ve hybrid olacak,diğer dediğin ise cpu-z program versiyonun eski olduğu için bu şekilde sitesinden yeni versiyonu indir hepsini gösterecek.

Dediğin gibi programı güncelleyince göründü sağol :)

Hybrd yaptım hem all hem de per hem de auto olarak denedim, cool&qouait özelliği de kapatıp denedim belki ondandır diye ama her seferinde windows açılışında reset atıyor. Başka bir seçeneğim kaldı mı acaba (voltaj ayarlama falan gibi birşeyler okumuştum) ?
  • Voltajı işlemci modeline göre anakart ayarlar ,çekirdek açmayla voltajın alakası yok belkide sana açılmaya denk geldi imkanın varsa 425 ile değiştir diyicem ama açmışsın artık nasıl değiştirirsin bilemem.
  • Bu karta sahip olan herkes sorun yasiyormu?
    Birde ram olmadan kullanmak mumkunmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Betfair -- 1 Mart 2010; 20:08:11 >
  • quote:

Voltajı işlemci modeline göre anakart ayarlar ,çekirdek açmayla voltajın alakası yok belkide sana açılmaya denk geldi imkanın varsa 425 ile değiştir diyicem ama açmışsın artık nasıl değiştirirsin bilemem.

Açıkçası ben Psu dan şüpheleniyorum, aopen kasayla gelen 300 watlık psu var. Deneme fırsatım olursa güçlü bir psu takıp bakacağım o zamana kadar çekirdek çıtlatma olayı sanırım benim için hayal :) Yardımlarınız için teşekküler bir de cpu ayar kısmında all core kısmını disable yaptım hybrid'i de normal mi yapayım böyle kalsa sorun olmaz sanırım ?
  • quote:

Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya!

Advanced clock calibration'u AllCore ve PerCore olarak denedim ama ikisinde de açlırken reset attı :(
    Bir de Core'lerin karşısında -2% şeklinde değerler var acaba bunları yükseltip azaltmam mı gerekiyor ?
    Advanced clock calibratin'un üstündeki kısımda, "EC firmfare selection" olan kısım "Normal" olarak görünüyor orayı "Hybrid" yapsam çekirdek açmada bir yardımı yada zararı dokunur mu.

Bir de @der_Kaiser Arkadasşın işlemcisi benimkiyle aynı ama aynı şeyler yazmıyor mesela bende AMDK10 görünen yerde @der_Kaiser'de başka birşey yazıyor ayrıca voltage değerleri de farklı ?
    Benim işlemcide bir sorun mu var ?

Çekirdek açmak (aşırtmak) için EC firmfare 'yi "Hybrid" olarak ayarlamalısın. Corelerin yanında dura -2% kısmına hiç dokunma. Auto olarak duran modu All Cores olarak seç. Eğer Windows açılırken, Hoş Geldiniz yazan yer donarsa, işlemcinin çekirdekleri aşırtılamıyor. Açılıyorsa aşırtabiliyorsun. Eğer sistem açılır masaüstü ekranın gelirse Z-Cpu programını kontrol et. Prime95 ile stabilite testi yap. Bir de L3 önbelleğinin açılıp açılmadığını kontrol et ancak onu hiç açmadığım için nasıl yapılacak bilmiyorum muhtemelen çekirdek açma işlemi gibi kolay bir işlemdir o da..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi renklem -- 1 Mart 2010; 20:19:21 >

• quote:

quote:

Voltajı işlemci modeline göre anakart ayarlar ,çekirdek açmayla voltajın alakası yok belkide sana açılmaya denk geldi imkanın varsa 425 ile değiştir diyicem ama açmışsın artık nasıl değiştirirsin bilemem.

Açıkçası ben Psu dan şüpheleniyorum, aopen kasayla gelen 300 watlık psu var. Deneme fırsatım olursa güçlü bir psu takıp bakacağım o zamana kadar çekirdek çıtlatma olayı sanırım benim için hayal :) Yardımlarınız için teşekküler bir de cpu ayar kısmında all core kısmını disable yaptım hybrid'i de normal mi yapayım böyle kalsa sorun olmaz sanırım ?

Hocam ben EC firmware i hybrid ACC yi de all cores olarak ayarladım ve sorunsuz açıldı.
    L3 bellek olayı bildiğim kadarıyla bu işlemcide doğal olarak yok.
    benim şüphelendiğim diğer noktaysa SATA kontrolcüsünü AHCI olarak ayarlayıp ayarlamadığın.Eğer ayarladın ve o şekildeyken kurulum yapmadıysan ondan olabilir.Zira ben kurulumdan sonra yapmıştım wind açılırken logo da takılıyodu.Sonra AHCI yapıp tekrar kurdum bu sefer normal açılmaya başladı.
    Anakartın BIOS versiyonu da önemli benimki F3.
    umarım yardımcı olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: der_Kaiser

quote:

quote:

Hocam ben EC firmware i hybrid ACC yi de all cores olarak ayarladım ve sorunsuz açıldı.
    L3 bellek olayı bildiğim kadarıyla bu işlemcide doğal olarak yok.
    benim şüphelendiğim diğer noktaysa SATA kontrolcüsünü AHCI olarak ayarlayıp ayarlamadığın.Eğer ayarladın ve o şekildeyken kurulum yapmadıysan ondan olabilir.Zira ben kurulumdan sonra yapmıştım wind açılırken logo da takılıyodu.Sonra AHCI yapıp tekrar kurdum bu sefer normal açılmaya başladı.
    Anakartın BIOS versiyonu da önemli benimki F3.
    umarım yardımcı olur.

Bendekide native ide olarak çalışıyo bi sorunu yok ,zaten ahci olarak ayarlarsa usb disk ile sata sürücüsünü tanıtmassa win7 kurulacak diskleri göremez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geberit -- 1 Mart 2010; 22:11:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kevinsert
    Bu karta sahip olan herkes sorun yasiyormu?
    Birde ram olmadan kullanmak mumkunmu

Birde bu anakartta usb uzerine OS kurabilirmiyiz
  • arkadaşlar bu kartta acaba onboard ekran kartı nasıl inaktif ediliyor 5850 ile birlikte kullandığımda 5850den görüntü alamıyorum :( anakart üzerinde onboard ekran kartı için jumper vs var nıdır?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.