Şimdi Ara

Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
636
Cevap
3
Favori
38.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bütçe yeterli ise phenom II al uğraşma çekirdekle L3 le falan :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrforevers

quote:

Orijinalden alıntı: ArmaganT

300 wattlık power sisteme rahat yeter. Açılışta donma içinse ilk aklıma gelen donanımda bir uyumsuzluk diyeceğim ama benimde sistem aynı sayılır. Bios uptade dene ilk olarak. Çekirdek açma işi için forumda bir sayfa sempron çekirdeğin nasıl açılacağı yazılmış bende aynısını uyguladım phenom II X2 yapılan işlem sonucunda X4 oldu. Bu arada biosdan açılışta anakartı gösteren seçeneği kapat bak bakalım bu defa donma nerede olacak ?

Cdromsuz bios update nasıl yapabilirim? anlatyırsanız sevinirim. Diğer dediklerinizi bugün deneyeceğim ama önce bios'u update etmem gerekiyor sanırım

Ankartın içinde bios update ile ilgili bir program var yoksa bile gigabyte sitesinde mevcut yanlız işlem sırasında elektrik kesilmesi halinde problem yaşama ihtimalin var o yüzden bir güç kaynağı dahilinde bu işlemi yapman iyi olur qbios sanırım programın adı .

• quote:

Orijinalden alıntı: nferthon

Bu anakartı kullanan arkadaşlar arasında L3 yada 4.çekirdeği açan arkadaşlarımız acaba anakart revision larını ve kullandıkları bios versiyonları sölerse çok makbule geçer.

rev1.0 F3 bios tabi bu arada açılabilmesi için birazda işemci için şanslı olman gerekiyor.
  • quote:

quote:

quote:

300 wattlık power sisteme rahat yeter. Açılışta donma içinse ilk aklıma gelen donanımda bir uyumsuzluk diyeceğim ama benimde sistem aynı sayılır. Bios uptade dene ilk olarak. Çekirdek açma işi için forumda bir sayfa sempron çekirdeğin nasıl açılacağı yazılmış bende aynısını uyguladım phenom II X2 yapılan işlem sonucunda X4 oldu. Bu arada biosdan açılışta anakartı gösteren seçeneği kapat bak bakalım bu defa donma nerede olacak ?

Cdromsuz bios update nasıl yapabilirim? anlatyırsanız sevinirim. Diğer dediklerinizi bugün deneyeceğim ama önce bios'u update etmem gerekiyor sanırım

Ankartın içinde bios update ile ilgili bir program var yoksa bile gigabyte sitesinde mevcut yanlız işlem sırasında elektrik kesilmesi halinde problem yaşama ihtimalin var o yüzden bir güç kaynağı dahilinde bu işlemi yapman iyi olur qbios sanırım programın adı .

Update yaptım ama yine ilk power tuşuna pastığımda donma oluyor, bios özelliklerinden anakart gösteren seçeneği kapattım, bu sefer de memory testing kısmında dondu bu ramde problem olduğu anlamına mı geliyor? Ama reset yapınca hiçbir sorun olmadan açılıyor bilgisayar her seferinde. Ramleri deneme imkanım yok maalesef...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Update yaptım ama yine ilk power tuşuna pastığımda donma oluyor, bios özelliklerinden anakart gösteren seçeneği kapattım, bu sefer de memory testing kısmında dondu bu ramde problem olduğu anlamına mı geliyor? Ama reset yapınca hiçbir sorun olmadan açılıyor bilgisayar her seferinde. Ramleri deneme imkanım yok maalesef...

Ram uyumsuzdur yada arızalıdır değiştirin.

• Arkadaşlar bu sıcaklıklar boşta ve CQ açık haldedir sizce normalmi.

Gigabyte MA785GT-UD3H Kullananlar Buraya!
  • Coolink Silentator ve 3800Mhz ile bendeki sıcaklık değerleri bunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRQX

Coolink Silentator ve 3800Mhz ile bendeki sıcaklık değerleri bunlar.

abicim bu görüntüyü hangi program ile aldın. bana sıcaklıkları görebiliceğim bi program öndrebilirmisin. masaüstünden takip edeyim. everest vs. gibi çok kapsamlı olması şart değil. ufak olsun, sistemi yormasın
  • Everest ile aldım ama programın ayarlarından OSD panosunu göster demezsen çıkmaz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bunu nasıl yapıyoruz

• Selam beyler ben birsey sormak istiyorum 1080p filim izlerken benim goruntu cok agir calisiyor.......
    kmplayer kullaniyorum....
    black edition x4 cpu var 4gb ram var onboard ekran karti kasiyor bunun ince ayari falan var mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Wolf

Selam beyler ben birsey sormak istiyorum 1080p filim izlerken benim goruntu cok agir calisiyor.......
    kmplayer kullaniyorum....
    black edition x4 cpu var 4gb ram var onboard ekran karti kasiyor bunun ince ayari falan var mi acaba

Media Player Classis ile dene birde bakalım
    http://www.xvidvideo.ru/media-player-classic-home-cinema-x86-x64
    şuradan indiriver en son sürümü
    http://sites.google.com/site/xorphdstuff/mpc
    bu guide a bakıp haali falan yükle o ayarları yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Betfair -- 26 Şubat 2010; 1:57:30 >

• nihayet bende artık aranızdayım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey11

nihayet bende artık aranızdayım

Aramıza hoşgeldin.
  • Bu anakartın cd sini hiç kullanmadım,kullanmam gerekiyor mu?
    Windows 7 professional 64 bit kurdum ve hiç bir şey istemedi.
    demek istediğim anakartın yararlanamadığım bir şeyi var mı şu an.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogretmen-1970

Bu anakartın cd sini hiç kullanmadım,kullanmam gerekiyor mu?

Anakarttaki bütün driverları yüklersen sistem performansı açısından daha iyi olur. Ekran kartın onboard ise kesinlikle kullan CD'yi.
  • Ekran kartı için ATI'nin sitesinden en son sürücüyü kurmak daha yararlı olacaktır. CD'de çok da gerekli şeyler yok açıkçası, W7 neredeyse herşeyi kendi buluyor nasılsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRQX -- 27 Şubat 2010; 16:22:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4Bs0LuT

quote:

Orijinalden alıntı: ogretmen-1970

Bu anakartın cd sini hiç kullanmadım,kullanmam gerekiyor mu?

Anakarttaki bütün driverları yüklersen sistem performansı açısından daha iyi olur. Ekran kartın onboard ise kesinlikle kullan CD'yi.

Windows XP kullanırken aygıt yöneticisinde soru işaretleri olurdu ve ona göre cd den tanıtma yapardım....
    Windows 7 64 bir kurdum ve aygıt yöneticisinde hiç soru işareti yok....yani ben anakartın cd sini nasıl kurmam gerekiyor...
    evet ekran kartı almadım....çünkü oyunla işim yok....

• HDD leri native ide olarakmı yoksa SATA olarakmı kullanıyorsunuz ben daha önce XP yüklüyken SATA olarak yüklemiştim baya zahmetle ama daha sonradan disklerin çok gecikmeli çalıştığını fark ettim sizler nasıl kullanıyorsunuz?.
  • Selamlar arkadaşlar ben de yeni sistemimi dün akşamdan beri kullanıyorum.
    Sistem
    MA785GT-UD3H
    AMD Athlon II X3 435 [artık Phenom II X4 :) ]
    Western Digital WD5001AALS
    Western Digital WD10EADS
    Samsung SH-S223B DVD-RW
    Patriot PSD31G13332H [1 GB 1333 MHz PC3-10666 CL9]
    FSP Group Epsilon 80Plus 600W

Şimdilik iyi gidiyor sistem ama WD5001AALS çok gürültü çıkarıyor.Sanki 5 yıldan beri çalışıyormuş gibi gazır guzur sesler.Çok gıcık oldum bukadarını da beklemiyordum WD den.

@geberit
    Hocam ben de şöle bi eşeklik ettim win 7 kurmadan biostan sata modunu ahci yapmadım.kurduktan sonra yaptım ama windows açılmadı.Ki zaten öğrendim ki açılmazmış.
    Olayı win 7 kurmadan biostan ayarlayıp kurarken de sata/raid/ahci driverlerini bi usb flaşa yedekleyip istendiğinde göstermekmiş.
    ahci olmasını çok isterdim zira sata diskler ahci modunda sata II nimetlerinden daha çok faydalanıyorlar.NCQ gibi.
    abimin dizüstünde ahci moduna alınca okuma yazma hızları baya bi değişiyordu.
    sonradan bu sürücüleri win 7 ye entegre edip kullanabilme imkanımız varsa ve bunun nasıl yapılacağını bilenler yardımcı olurlarsa çok seviniriz.

Evet işlemciye çekirdek aşırttım 4. çekirdeği de açtı.staxripte bi kaç encode yaptım baya bi perf artışı oldu :)

önceki işlemci

Sonra

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi der_Kaiser -- 28 Şubat 2010; 18:23:00 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.