Şimdi Ara

Gigabyte EP35-DS3R Ethernet Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dostlar merhaba... düne kadar sorunsuz çalışan bir sistemim vardı :) bugün işim bittikten sonra kapadım bilgisayarımı. akşam geldiğimde tekrar açtım. Vista Lan kablosu takılı değil uyarısı veriyor. İllginçtir herşey takılı...

Bir kaç saattir uğraşıyorum. Modeme kablo bağlı olmasına rağmen ne modemde nede ethernet giriş üzerindeki ışıklar yanmıyor... Fakat başka bilgisayarı kablo ile bağladığımızda pat modem üzerinde bağladığımız yerin ışığı yanıyor. Sonuç olarak ethernet modeme takıldığında algılamıyor kabloyu fakat 2 bilgisayarı ethernet ile birbirine bağladığımda ethernet canlanıyor. ışıkları yanmaya başlıyor (turuncu - yeşil olan ışıklar)

sorunu anlayan.. çözmeme yardım edebilecek biri var mı? format attım oda tesir etmedi. dostlar bana bir yardım.

Teşekkürler. Tuna

• Lütfen yardım edin arkadaşlar, çok zor durumdayım; iş yetiştirmem lazım,yetiştiremiyorum bu nedenle...
  • ne yaparsam yapayım olmadı. donanım bir anda kendi kendine uçtu. çalışmıyor artık. bende gittim pci ethernet bir kart aldım. çok saçma ama çözümü ve nedeni yok....
  • evet arkadaşlar yukarıdaki sorunu yazdığım günden beri hiç birşey değişmedi :) hala ethernet girişi çalışmıyor. işin kötüsü o günden beri bilgisayar ilk açılışta (ram sayımından önce) donar oldu. yani açıyorum bilgisayarımı ve öyle kalıyor. ramleri de saymıyor. sadece bekliyor. böyle birşeyle karşılaşan olmuş mu diye bir sorayım dedim? saygılar.

tuna
  • kablonun çalışır durumda olduğundan eminmisin arkadaşım
  • eminim arkadaşım. kabloyu laptopa taktığımızda çatır çatır giriyor. bir sürü farklı kablo ile de deneme yaptım. donanım uçtu bir gecede. artık ne olduysa o gecede. bilgisayar açıkken olsa anlarımda. kapalıyken oldu.
  • bios ayarlarını resetledikten sonra dene
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.