Şimdi Ara

GIGABYTE AORUS i7-11800H 16GB DDR4 RTX 3060P 1TB SSD 240Hz FHD + GP-AORUS H5 Kulaklık 17.999,00 tl (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
6
Favori
17.665
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam ürün fiyatıı 18 bin lira olduğu için THH sınırını aşıyor. o yüzden direk mahkemeye başvurmam lazım. Müsait olunca başvuracağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    Hocam niye satıyorsunuz, bu özelliklere bence efsane bir laptop yine de her türlü.

• haklısınız hocam zaten önceki yorumlarımdan anlaşılır ürünü beğendiğim, fakat sebebi o değil, yoksa satmak istemiyorum pek. GIGABYTE AORUS i7-11800H 16GB DDR4 RTX 3060P 1TB SSD 240Hz FHD + GP-AORUS H5 Kulaklık 17.999,00 tl 

• Laptopu prize takarken kıvılcım çıkarıyor sizde de aynı mı ucu karardı

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • merhaba arkadaslar, 4k monitor kullanan var mi aramizda? windows 10`da goruntu gecikmeli bir sekilde geliyor, 4k60hz gozukuyor ayarlarda fakat goruntu normal masaustu pc de ki goruntuden cok daha gecikmeli geliyor. windows 11 kurdum onda da genel bir ui gecikme problemi mevcut, w11 de ki sorun hem masaustunde hem de dizustunde var, pek birsey degismedi gibi geliyor. bu sorunu yasayan var mi?

hdmi 2.1 ve thunderbold 4 girislerini denedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anaksimenes35 -- 8 Haziran 2022; 16:38:10 >
  • 1080p 144hz monitör kullanıyorum ara sıra, ilk taktığım zaman takılıyormuş gibi oluyor. aygıt yöneticisinden intel hd graphics kapatıp açtığım zaman düzeliyor fakat bu sefer de realtek audio gidiyor. GIGABYTE AORUS i7-11800H 16GB DDR4 RTX 3060P 1TB SSD 240Hz FHD + GP-AORUS H5 Kulaklık 17.999,00 tl en iyisi monitörü bağlayıp yeniden başlatmak bu şekilde sorunsuz kullanılıyor. amd laptopta bu şekilde bir sorun yaşamadım intel ile ilgili bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BestSupTR B kullanıcısına yanıt

3070'li veya 3060'lı modelde aynı sorunu yaşayan yok mu acaba?

3060’li modelde bu soruna rastlamadim, 3070 modelde 230w sarj aleti belki yetersiz kaliyor olabilir

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Aravil A kullanıcısına yanıt

Sanırım öyle ya. Çok canımı sıktı bu durum...

• normal kullanımda bende tam pil ile rahat 4.5-5 saat kullanım süresi veriyor hesaplamalarıma göre. ortalama 18W kullanıyor tüm cihaz. amd olsa daha iyi olurdu pil ömrü, bu durum intel ile alakalı bence. ama söylendiği gibi 2 saat anca gidiyormuş gibi bir durum yok. hwinfo ile kontrol edin aksi bir durum varsa işlemciye gereksiz yüklenen bir uygulama vardır.

• StG 44 kullanıcısına yanıt
    Fanlar kapalı parlaklığın en düşük olduğunda mı 4.5 saat gidiyor

Saçma ve hiç normal olmayan bir durum, pille ilgili farklı bir sorun olmasın (kalibrasyon vs ). Zira prize takılı iken güç/akım kesilmediği sürece pile dokunmaz. Sizin ev elektrik şebekesinde anlık veya kısa süreli kesintiler olmuş olabilir belki oyun heyecanı esnasında farkında olmadığınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 13 Haziran 2022; 12:46:43 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hocam pille ilgili veya elektrik şebekesiyle ilgili bir sorun olduğunu sanmıyorum, önceki laptopımda böyle bir sorun olmuyordu. Araştırdığım kadarıyla adaptörün watt değeri, cihazın yüksek güç gereksinimini karşılayamadığı durumlarda oluşuyormuş bu olay. Bulabildiğim en güncel örnek, Levono Idepad 3'ün 3050Ti'li modeli 130 watt adaptör ile satılıyormuş ve adaptör yüksek güç isteyen senaryolarda(oyun gibi) yetersiz kaldığından garanti ile iletişe geçildiği takdirde Lenovo bu adaptörleri garanti kapsamında 170 watt'lıklarla değiştirmiş. Büyük olasılıkla Aorus 15P XD(3070'li model)'de de buna benzer bu sorun mevcut. Bu cihazı alan diğer arkadaşlar da bilgi verebilirse çok memnun olurum.

• alivyon A kullanıcısına yanıt

yok hocam fanlar hep açık parlaklık da %60-70

3060'lı modelde de aynısı oluyor hocam. oynadığınız oyuna göre değişiyor. özellikle cpu+gpu ikisine birden yüklenen oyunlarda oluyor. battlefield v multiplayer mesela. transient spike denilen durumdan olduğunu düşünüyorum, bunu da işlemcinin yaptığını düşünüyorum çünkü 3060 + 5800H olan başka bir laptopta böyle bir durum yaşamadım, onda da 230W adaptör var, intel işlemciler biraz müsrif kalıyor güç tüketim konusunda. anlık dalgalanmalarda güç pilden karşılanıyor. çok kafaya takacak bir durum yok bence, performans etkilenmiyor çünkü. zaten başka modellerde de olabiliyor bu durum.

• İtopya 25.000 e çekmiş fiyatı, ben aldım ürünü kutusunu bile açmadım. Talep eden olursa 21 den vereceğim.

• 3070'li modelini aldım aldığım günden beri teknik servisle uğraşıyorum sürekli mavi ekran hataları veriyor 14 gün iade falan hikaye zaten aldıktan sonraki gün değişim istedim servise yolladılar tabi ki servis sıkıntı yok dedi ve formatlayıp yolladı sonra yine mavi ekran hataları ve siyah ekran hatası aldım ve yine yolladım bu sefer mavi ekran hatalarının birinin video görüntüsünü usb'ye atıp ürünle birlikte değişim istediğimi ürünün ikinci defa gönderildiğini belirterek gönderdim yine format atıp yollarlarsa itopya'ya dava açmak zorunda kalıcam heralde başka türlü çözülmeyecek gibi.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.