B

Teğmen
29 Ocak 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 512 (Bu ay: 1)
Gönderileri

16 Agustos -30 Eylül 2021 tarihleri arasında, kampanyaya katılan Axess üyesi PETROL OFİSİ istasyonlarından farklı günlerde ve tek seferde yapacağınız 125 TL ve üzeri 4. akaryakıt veya otogaz harcamanıza, 8 Ekim’e kadar kampanyaya katılan PETROL OFİSİ istasyonlarında akaryakıt veya otogaz alımında geçerli 40 TL’ye varan chip-para hediye!

Kampanyaya katılmak için ilk harcamadan önce asıl kart sahibinin Axess Mobil’den “Hemen Katıl”a tıklaması gerekmektedir. Ayrıca, Akbank’a kayıtlı cep telefonu numarasından ilk harcamadan önce “PO” yazıp 4566’ya SMS gönderenler de 30 TL chip-para* kazanıyor.

NOT: Kişiye özel olabilir emin değilim. Başlığı Axess olarak açtım fakat birçok Akbank kartı ile oluyor. (Kampanyadan Axess, Axess Business, Free, Wings, Wings Business, Neo, Neo Business, Akbank kart, Akbank kart Business, Axess KOBİ asıl ve bu kartlara bağlı ek kart sahipleri faydalanabilecektir.)

Merhabalar, iyi forumlar herkese.

Micro-usb hızlı sarj cihazı arayışındayım. Trendyol'dan kazandığım indirim kuponunu kullanarak almak istiyorum. Trendyol'dan hızlı sarj cihazı önerisi yapabilirseniz sevinirim.
Merhaba, iyi forumlar dilerim herkese. Full HD Smart TV almayı düşünüyorum. Uydu kanalları ve bunun dışında Netflix amaçlı kullanacağım. Başlıkta belirttiğim iki model arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz? Artı ve eksileri nelerdir acaba? Araştırdığım kadarıyla ikisinde de uydu kanalları ve Netflix uygulamasında problem yok. Kafamdaki en önemli soru yanlardan görüntü kaybı olur mu? Bilgisi veya yorumu olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok memnun olurum. Teşekkür ederim.

Toshiba 32LL3A63DT: https://www.hepsiburada.com/toshiba-32ll3a63dt-32-80-ekran-uydu-alicili-full-hd-smart-led-tv-p-HBV00000Q0PW0

Philips 32PFS5803/62: https://www.amazon.com.tr/Philips-32PFS5803-62-Ekran-Smart/dp/B07FR4TFTZ/ref=cm_cr_srp_d_product_top?ie=UTF8
Herkese merhaba, iyi forumlar. Başlıkta da belirttiğim üzere 40" veya 43" uydu alıcılı smart tv aramaktayım.

-Uydu kanallarının dışında ayrıyeten sadece Netflix kullanacağız.

-Full HD(1080p) olmasını istiyoruz. Şuanki şartlarda 4K bizim için gereksiz masraf olarak gözüküyor.

-Zaten smart tv olacak ama yine de belirteyim, wifi bağlantısı olmalı.

Yukarıdaki özellikleri içeren uygun, mantıklı önerilerinizi yaparsanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim.
Tüm adc'leri toplayarak rünsüz, skillsiz, itemsız ve level 1 olacak şekilde bir çeşit turnuva yaptık. Zaten geriye sadece oto atak ile saldırmak kalıyor :D Bizce güzel bir içerik oldu, umarım siz de beğenirsiniz. Destek olmak için abone olup videomuzu beğenirseniz ve diğer videolarımıza da bir göz atarsanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkürler, iyi seyirler.

Merhabalar, iyi akşamlar. Yeni yeni faaliyete geçirdiğimiz naçizane youtube kanalımıza tüm jungle herolarının olduğu "Solo Infernal Drake at Level 5" temalı videolarımızı eklemiş bulunmaktayız. Videolara bir göz gezdirip abone olursanız çok memnun oluruz. Ayrıca ilerleyen günlerde diğer drakeler için de videolarımızı yükleyeceğiz. Şimdiden teşekkür eder iyi geceler dilerim.

GTX 1050 için önerilen ayarları uyguladığımız zaman, oyun 720p olarak karşımıza çıktı. Önerilen ayarları genişletecek olursak çoğu grafik ayarında düşük seçenek seçiliyken, model kalitesi orta olarak seçiliydi. Videomuza göz atarak ve dilerseniz abone olarak bize destek olursanız çok memnun oluruz. İyi seyirler, iyi günler dilerim.

Testimizi 3 farklı ayarda (low, medium ve ultra) GTX 1050Ti'da da yaptık. GTX 1050Ti'ın VRAM'inin 4 GB olmasının performans farkında büyük etken olduğunu düşünüyoruz.

Merhabalar, herkese iyi forumlar dilerim. Matematik mühendisliği okuyan bir arkadaşım laptop alacak. Yazılım programları kullanıyor genelde. Şuan kullandığı programlar Visiual Studio, Sql Server vb.

Bedava alma şansı olan bir laptop var ve eğer özellikleri yetiyorsa onu alacak. Linki sadece özelliklere bakmanız için atıyorum. Bunu alıp üstüne 4 GB RAM ve SSD takviyesi yaparsak söylediğimiz programlar ve ilerisi için yeterli olur mu acaba? i5-7200U beni düşündürüyor biraz açıkçası. Oyun oynamayacağı için ekran kartına takılmıyorum. HDD 5400 RPM ama zaten SSD alacağız.
https://www.yukko.com/hp-250-g6-intel-core-i5-7200u-25ghz-4gb-500gb-2gb-amd-r520-156-freedos-notebook-3vk10es-v-50103291?pid=10111242&gclid=CjwKCAiAlvnfBRA1EiwAVOEgfBtWiEMFzCP0v48z_YKgDXbARtvSRmTuWsffTNC2N7kViQCR0tZizxoCdM0QAvD_BwE#undefined1
Herkese merhabalar, iyi forumlar.

Laptopım için M.2 SSD almak istiyorum. M.2 tercih etmemin sebebi hız değil, yalnızca M.2 slotum boş olduğu için tercihim bu yönde. 2.5" SSD alıp HDD'yi harici olarak kullanmak istemiyorum. Bütçem yaklaşık 250 TL ve hem biraz kaliteli hem de M.2 olarak şu ürünü bulabildim:
https://www.nanokatalog.com/ADATA-Ultimate-SU800-128GB-M2-SATA-SSD,PR-98407.html?gclid=CjwKCAjwzqPcBRAnEiwAzKRgSwzi58ETPqqAHAm0ux3KRaQm35BMVC-cw0g9ah5DhDldG4Ah0ZJ_4xoChPkQAvD_BwE

Bu SSD'yi almamı önerir misiniz? Daha mantıklı seçenekler var mı acaba? Şimdiden herkese yardımları ve görüşleri için teşekkür ediyorum.
Merhabalar. 23 Haziran 2017 tarihinden itibaren MSI GP62M 7RD kullanmaktayım.
Sizlere ürünün özelliklerini yazmak ve yaklaşık 2 buçuk aylık kullanım tecrübemi aktarmak istiyorum.

Öncelikle ürünü Vatan'ın web sitesinden 3380 TL'ye aldım. Şuanda 4000-4400 TL civarlarında geziyor fakat
arada yapılan indirimlerle 3500 civarına iniyor. Şimdi özelliklere geçelim.

- İşlemci: i5-7300HQ (6 MB önbellek ve 3.50 GHz)
- RAM: 1x8 GB DDR4 2400 MHz(Max 32 GB)
- HDD: 1 TB 7200 RPM
- SSD: Yok
- Dahili Ekran Kartı: Intel HD Graphics 630
- Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 ( 2 GB GDDR5)
- İşletim Sistemi: Windows 10 Home
- Ekran Boyutu: 15.6 inç
- Ekran Çözünürlüğü: 1920x1080 Full HD Yansımasız
- Panel: Vatan'ın Youtube kanalında bu ürünün inceleme videosu var ve o videoda IPS olduğu söylenmiş.
Bana TN gibi geldi emin değilim. Ama gerçekten kaliteli bir ekrana sahip.
- Kamera: HD (30fps@720p)
- Klavye: Steelseries, beyaz aydınlatmalı
- Optik Okuyucu: Yok
- Batarya: 6 Hücreli Li-Ion 41 WHr
- Güç Adaptörü: 150 W
- Ağırlık: 2.2 Kg
- Bağlantı Noktaları: USB 2.0, 2xUSB 3.0, USB Type-C, HDMI, Mini DisplayPort, Ethernet, SD Kart Okuyucu
Kulaklık girişi, Mikrofon girişi
Atlamadığım bir şey yoksa özellikler bu şekilde. Kendimce artılarını ve eksilerini belirtmek istiyorum.

Artıları:
+ Ekranı bana göre iyi bir kalitede
+ Steelseries klavye
+ Klavye aydınlatması
+ Çift fanlı soğutma sistemi mevcut ve gayet başarılı soğutma konusunda
+ Fan hızını manuel olarak ayarlayabilme

Eksileri:
- Tabi ki en büyük eksi, ekran kartı raminin 2 GB olması. Şimdilik pek sorun olmasa da 2 yıl
sonra falan 2 GB yetmeyecektir. GTA V'de 2.7 GB'lara kadar çıkabiliyor ekran kartı rami.
- Kasanın el izi bırakması
- SSD olmaması

Ürünün artıları ve eksileri bbu şekilde fikrimce. Genel olarak görüşlerime geçmem gerekirse, kasanın
plastik olması gözünüzü korkutmasın çünkü kaliteli bir plastik olduğunu söyleyebilirim. Ancak parmak izi bırakması
cidden kötü. Bu konuda takıntısı olan bir kişi için zor bir durum olabilir. Harici klavye ve mouse kullandığım
için touchpad ve klavye kısmını pek kullanmıyorum. Touchpad normal kalitede diyebilirim. Klavye biliğiniz üzere
steelseries ve dokunma hissayatı çok güzel. Ortalamanın oldukça üzerinde olduğunu söyleyebilirim. Ekran ips mi tn mi
emin değilim fakat kaliteli bir ekrana sahip. Oyun oynarken olsun film izlerken olsun kalitesi anlaşılabiliyor.

Oyunlara gelecek olursam, GTA V, Hitman, Sleeping Dogs, FIFA 17, Pes 17, LOL gibi oyunları denedim. GTA V dışında
zorlanmadı ekran kartı fakat GTA V'de ultra ayarlarda ekran kartı ramini aştığı ortada. Bu büyük dezavantaj. Benim
beklentilerimi karşılayan bir cihaz. Öyle ultrada veya high'da oynamak gibi bir takıntım yok. 4-5 yıl çoğu oyunu
en azından low'da oynatacaktır. Bu yüzden memnunum ve beklentilerimi karşılayan bir cihaz.

Bu arada makine mühendisliği öğrencisiyim ve bu yüzden i5 olması sorun olur mu diye düşünmedim değil. Bana gelen
görüşler, i5'in de mühendislik için yeteceği yönünde. "Cihazı önerir misin?" diye genel bir soru sorulacak olursa
rahatlıkla önereceğimi söyleyebilirim. Özellikle RAM ve SSD yükseltmesi yapıldığında, ekran kartı raminin 2 GB olması
dışında büyük bir eksisi kalmıyor. Bu cihaza denk cihazlara bakıldığında çoğunun ekran kartı rami 4 GB. Ama MSI
kalitesi de ortada. Seçim size kalmış.

Konuma gelenlere, incelememi okuyanlara ve bakanlara teşekkür ediyorum. Yorum yapacaklara da şimdiden teşekkür ediyorum.
Umarım güzel bir inceleme olmuştur. Yazım yanlışı yaptıysam veya bilmeden eksik/yanlış bilgi verdiysem kusuruma bakmayın.
Farkına varırsam veya siz söylerseniz düzeltirim. Sorularınız olursa seve seve cevaplarım. Tekrardan teşekkür ederim ve iyi günler dilerim herkese.

---- EDIT ----

Ürünü kullanmaya başlayalı 2 buçuk sene olmasının ardından, oyunlarda farklı grafik ayarlarını deneyeceğimiz FPS test videoları çekmeye karar verdik. Sadece MSI GP62M değil, bunun dışında 2-3 farklı sistemle de test videoları hazırlayacağız. En kısa sürede videolarımızı yüklemeye başlayacağız. Testleri yapacağımız sistemler kabaca şu şekilde:

Benim Sistemim: MSI GP62M notebook, i5-7300HQ, GTX 1050 2GB, 8GB 2400 MHz RAM

2. Sistem: MSI z77A-GD55 anakart, i7-3770K, GTX 1050Ti 4GB, 8GB 1600 MHz RAM

3. Sistem: MSI g970 g46 anakart, FX-8350, GTX 1050 2GB, 8GB 1600 MHz RAM

İlginizi çekiyorsa veya destek olmak isterseniz abone olabilirsiniz. Şimdiden teşekkür eder iyi günler dilerim.

Hakkında
Forum İkinci El İmzası:
.
Sistem ve Tercihleri
Notebook
MSI GP62M 7RD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 518
İkinci El Bölümü Mesajları: 163
Konularının görüntülenme sayısı: 3.152 (Bu ay: 414)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 70 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.