Şimdi Ara

GİGABYTE AB350 BIOS SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar gigabyte ab350 gaming 3 anakarta sahibim ve bios sürümü bu modelin sürümünden farklı yani içinde aorus ax370 gaming 5 biosu var anlamadım gitti ab350 biosunu yuklemeyi denedim kendini kordu yukleyemedim neden böyle birşey var aradıgımda musteri hizmetlerini ikisininde chipseti farklı göyle bişey olamaz dedi sizce servise yollamalımıyım?

• Anakartın resimini çekme şansın varmı ?
  • anakartın üzerinde modeli yazar oraya bakın bir, belki aorus ax370 yollamışlardır yanlışlıkla. Eğer durum böyleyse hiç sesinizi çıkarmayın kullanmaya devam edin Ama ikisinin tasarımı çok farklı zaten karışması imkansız, siz resimlerini buraya yükleyin bakalım bi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 22 Temmuz 2017; 12:13:44 >
  • Celonfix kullanıcısına yanıt
    Yok hocam o değil sadece southbride ab350 yazıyor CPU z de bios ax370 ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psikobat P kullanıcısına yanıt
    Anakart ax370 değil eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: crybeek

Yok hocam o değil sadece southbride ab350 yazıyor CPU z de bios ax370 ama

Siz bir resmini çekip atın. Aynı anakartı bende kullandım üzerinde gigabyte ab350 gaming 3 yazıyordu. Belkide sizinki üretim hatalıdır.
    Şuan takılı PC içinde atsam bile gozukmez benim aldığım şeyde ab350 gaming 3 kutusu da öyle anakart ta öyle baktım internetten ama nedense bios farklı anlamadjm

• quote:

Şuan takılı PC içinde atsam bile gozukmez benim aldığım şeyde ab350 gaming 3 kutusu da öyle anakart ta öyle baktım internetten ama nedense bios farklı anlamadjm

siz buraya resmini atmadan ne olduğu tahmin edemeyiz kahin değiliz sonuçta. bios farklıysa demekki ab350 gaming 3 değildir.
    Bakin efendim anakartin montajını bizzat ben yaptim anakart ax370 kesinlikle değil anakart ab350 gaming 3 müşteri hizmetlerini aradım ancak böyle birşey imkansız cipsetleri farklı dediler sımdi anakarti sökmek istemiyorum ama illa sen fotoğraf at dersen sokmeden atarim

• quote:

Bakin efendim anakartin montajını bizzat ben yaptim anakart ax370 kesinlikle değil anakart ab350 gaming 3 müşteri hizmetlerini aradım ancak böyle birşey imkansız cipsetleri farklı dediler sımdi anakarti sökmek istemiyorum ama illa sen fotoğraf at dersen sokmeden atarim

Ben sizden ısrarla bişey isteyecem değilim, sonuçta konuyu siz açmışsınız bir soru sormuşsunuz. Burda size yardım edebilmek için fotoğrafını atmanızı istedim. Atmak istemesseniz beni ilgilendirmez. Ax370 modeliyle bunun ses kartı,ağ kartı,çipseti tamamen farklı biosta ax370 yazıyorsa o zaman ax370tir. Ab350 olamaz. Belki üretim sürecinde yanlış kutuya koyulmuştur. Googleden ikisininde görselini açıp karşılaştırabilirsiniz zaten ikisi birbirinden oldukça farklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 28 Temmuz 2017; 15:30:16 >
    İşte dediğiniz gibi bir ax370 e bakıyorum birde ab350 ye ama görüntüleri çok farklı birde anakarta bakıyorum anakartta ab350 gaming 3 yani mesela ax370 de auros yazarken benim anakartta sadece gigabyte gaming yazıyor bendeki anakartin ax370 olması imkansız ama çalışıyor

• BIOS'ta X370 yazan yerin fotoğrafını atın bari, bakalım nerede yazıyormuş. Ya da direk F7 BIOS'u yükleyin, öyle bakın, hala X370 yazıyorsa resim yollayın.
  • Fixx kullanıcısına yanıt
    Gördüğünüz gibi bios menü ekranında da ax 370 yazıyor ilk önce ab350 gaming 3 güncel bios indirdim ve uptade yapmaya kalkısınca kendini kordu yapmaıd ama ax 370 updtae yaptım f6 sürümünü yükledim oldu süan en güncel sürümü ama hatalar alıyorum ekran kartı cpu felan herşey tam çalışıyor ancak sistemi istersem 10 saat oyun oynayayım hemen kapatıp açınca fps düşmesi oluyor kapatıyorum 1 saat bekliyorum oyle oynayabiliyorum ancak bunun anakarttan oldugunu dusunuyorum.GİGABYTE AB350 BIOS SORUNU

• Servise yollayın, üretimden kaynaklı bir hata gibi gözüküyor.
  • Fixx kullanıcısına yanıt
    valla öyle düşünüyordumda gigabyte servisi baya kötüymüş önce magazaya götürücem sonra o servise yoollicak 1 ay dan önce gelmez o şimdi idare edip kışın bir anakart almayı düşünüyorum sizce hangisi mantıklı fikir verirmisiniz
  • crybeek kullanıcısına yanıt
    Neden masraf yapasınız.

CPU-z de yukarda 370 yazarken aşağıda 350 yazıyor. Gigabyte a bu ekran görüntüsü ile açıklayıcı bir mail yazıp derdinizi anlatın. Dediğiniz gibi serviste boşa zaman kaybı yaşamayın. İsterseniz direk yurtdışı sitesine bir mail atıp bilgi verin.
  • Prokizya kullanıcısına yanıt
    bunu hemen deneyeceğim çok teşekkürler ilk önce türkyie sayfası varsa oraya yazarım olmazsa engilizce bir mail gönderirim
  • Prokizya kullanıcısına yanıt
    mail attım cevap bekliyorum
  • crybeek kullanıcısına yanıt
    Dünyada EVGA'dan sonra GIGABYTE gelir denir anakart satış sonrası teknik destek konusunda. Türkiye'deki durumu bilmiyorum ancak direk yurt dışına yazmanız iyi olmuş, umarım hızlıca çözülür. Şu forumda da konuyu dile getirebilirsiniz:http://forum.gigabyte.us/
  • ab350 gaming 3 problemli bir anakart. bunla ilgili başlıkta açtım. kendi kendine biosu bir önceki sürüme geri alıyor (herhangibir açılış sırasında yapıyor) bazen son sürümü tekrar yükleyebiliyorsan bazense son sürümü tekrar yüklemek isteyince anakart açılmaz hale geliyor. inşallah bunları yaşamassın. anakartın resmini burda paylaşabilirsen fena olmaz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.