Şimdi Ara

Gigabyte 3060ti Eagle fan yüksek devirde çalışıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen hafta bu kartı aldım. Herhangi bir oyuna veya 3d programa girince fan hızı %90-95 arasına çıkıyor direkt. Sıcaklıklar 60-65 derece arası oluyor. Hotspot da 10 derece daha fazla. Merak ettiğim fanın sürekli bu hızlarda çalışması ses dışında bir problem oluşturur mu?

• tabi haliyle fanın ömrü kısalır ancak.ekran kartı fanı bozulsa bile degişimi zor ve pahalı bir şey degil.kartın çipini vramlerini padlerini serin tutuyorsa fan full devir çalışabilir.sadece ses yapar ve ömrü haliyle kısmen azalır.isterseniz afterburnerdan fan yüzdesini manuel şekilde ayarlıyabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 9 Ekim 2021; 13:2:20 >
  • Hocam yanlış bilmiyorsam o kartta kademeli fan yok ve zaten fanları max 1800-1900rpm civarı çalışıyor. Bu hızda bişey olacagını düşünmüyorum.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sicakliklar iyi... Kötü degil, fan ömrü iki yil sonra belli olur, belli araliklarla bakarsin, yazin 10 derece artar sicaklik o kadar o da sorun olmaz. 3d uygulama dedigin realtime render ise yine normal bu... Ama yuksek devirde sesli calisiyor diyebilirsin, bunun disinda bir sorun olmaz zannimca... 60-65 iyidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Faithful Blood Day @Dirilis1299 @kunGFu Hepinize çok teşekkür ederim.

• Dirilis1299 D kullanıcısına yanıt

evet sanırım öyleymiş hocam.

• Cyberpunk'da 60 derecelerde oynuyordum yüksek ayarlar 2K' da. Karşılaştırmak gerekirse rtx 2080 gaming x trio 70 derecelere çıkıyordu. Fan meselesine gelirsek, fan ömrü biterse 2-3 yıl sonra yan sanayi yenisini alırsınız. Çok sorun değil.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.