Şimdi Ara

GİBİRNET MAÇ SAATİ HIZ KISITLAMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
2
Favori
4.818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lig maçlarının başlamasıyla yayınımda donma yaşadım.
    Bein Connect (YASAL)
    Tahmin ettiğim gibi KISITLAMALAR başlamış...
    Maç bitiminde hızda hiçbir kısıtlama kalmıyor.
    Ne hikmetse maçlar başlayınca kısıtlanıyor.
    Diğer ISS'lerde böyle bir sorun yok.
    Kullanan arkadaşlara test yaptırdım.

Şimdi, @gibirnet .. Kısıtlamalara devam edecek misiniz?
    Ona göre yol haritamızı çizelim.
    Ben yasal yayınımı izleyemeyeceksem ne yapayım interneti?
    Maç saatinde yoğunluk var bahanesini YEMEZLER.
    DH'de reklam yaptınız. Ucuz diye destek verdik, abone getirdik-önerdik.
    Şimdi bu kısıtlamalarla OLMAZ...
    Net cevap istiyorum...

TEST KABLOLU BAĞLANTI İLE YAPILMIŞTIR.

• Evet donma var bende nperf testi yaptın daha önce 88 bin gibi rakam verirken şimdi 67 bine düşmüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyiny2099 -- 3 Nisan 2021; 21:25:57 >
  • Destek bekliyoruz.
  • Merhabalar,

Tarafımızca özel bir kısıtlama mevcut değildir aksine mümkün olması durumunda paket değerlerinizin üstünde hız değerleri alabilirsiniz. İlgili saatlerde bizimle iletişime geçmeniz durumunda karşılıklı kontroller sağlayabiliriz. Şuan, özel bir saat ve durum için yorum yapmamız doğru olmayacaktır.

İyi günler dileriz.

• GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    Özel bir kısıtlama mevcut değilse, niçin maç saatinde sadece gibirnet abonelerinin hızları yerlerde?
    Aynı saatte başka firmada bulunan abonelere test yaptırdım. Hepsinin hızı olması gerektiği gibi.

Benim koyduğum fotoğraflara bakarsanız altyapım ve hat değerlerim gayet iyi.
    Fakat açıkça bir kısıtlama olduğu görülüyor.
    Artık bant kısıtlaması mıdır, yoksa başka birşey mi bilemiyorum.

Geçen hafta da aynı şeyi yaşadım.
    Hatta, size özel mesaj gönderdim sorunla ilgili.
    Sizin bana verdiğiniz cevap aynen şöyle;
    Maç saatlerinde kaçak ip tv trafiğinden kaynaklanmaktıdır durum

Bakın, şimdiye kadar ne yaptınız bilmiyorum.
    İlgili saatlerde iletişime geçin demeyin lütfen.
    Pc'ye bağlanmak isteyip dns kontrol vs. yapacaksınız.
    Diyorum ki, maç saati hariç diğer günler ve saatler hiçbir sorunum yok.
    Dibine kadar hızımı alıyorum. Sadece maç saati hız yerlerde ve DONUYOR..
    Buna karşın, benim hattımda bir sorun olduğunu iddaa etmezsiniz umarım...

İlgili saati beklemeyip, firma olarak bunun nedenini hızlıca araştırmalısınız.
    Ben bir daha böyle birşeyle karşı karşıya kalırsam, fiyat falan umrumda olmaz.
    Yeni kurulan, küçük bir firmasınız diye birçok abone getirdik-önerdik.
    Faturamız çıkınca anında ödüyoruz. 1gün bile bekletmiyoruz.
    Bunlara karşılık, kısıtlama OLMAZ.
    LÜTFEN!...

Ayrıca, cevap yazarken lütfen beni etiketleyin ki, cevap gelince haberim olsun.

Az önce yaptığım testler. (04.04.2021 *** 13:00)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nike35 -- 4 Nisan 2021; 13:1:7 >

• nike35 kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Değerli müşterimiz firmamızdan kaynaklanan hattınızda herhangi bir kısıtlama ve engelleme söz konusu değildir. İlgili saatlerde aynı sorunu yaşamanız durumunda firmamızın destek hattına ulaşmanız durumunda hattınız ile ilgili gerekli inceleme sağlanılacak olup Her hangi bir nokta (dslam,lag,toplama ucu vb) sature sorunu tespit edilmesi durumunda teknisyen operatör arkadaşlarımız tarafından çözüm işlemleri sağlanılacaktır.

İyi günler dileriz.

• Huseyiny2099 H kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Değerli müşterimiz şu anda hattınızda Wi-fi üzerinden kullanım sağladığınızdan dolayı 1-13 kanallarında örneğin 3 kanalında iseniz ve etrafınızdaki komşularınız veya başka tür sinyaller aynı kanalda ise yoğunluk olmasından dolayı ve duvar kalınlığı mesafe uzaklığıda hız düşümüne etkendir bu sorunu şu şekilde çözebilirsiniz modeminizin marka modelini googlede aratmanız durumunda ilgili kanal ayarları b ilgisine ulaşabilirsiniz. Eğer çözüm olmuyor ise evinizin ortasına access point konumlandırdıktan sonra internet hızınızı sorunsuz şekilde alabilirsiniz.

İyi günler dileriz.

• Eveeet, maç saatine pardon dert saatine geldik.
    Buyrun sonuçlar.

• Evet akşamları kesinlikle TV izlenmiyor, sürekli takılıyor. İlginç olan VPN üzerinden hiç takılmadan izleniyor.

Geçmiş olsun hocam 100 mbit kullanıyorum şuan bende test yaptım fast'te hızım 14 mbit çıktı normalde 90 üzeri çıkıyordu..

Ama şöyle garip bir durum var ki download testi yaptığımda tam hız(12 MB/s) dosya indirebiliyorum. İnternette genel bir kısıtlama olsa download hızımda da düşme olurdu. Farklı bir durum var yetkililerin konuyu çözmesi şart..

• quote:

Orijinalden alıntı: Gökkubbe

Geçmiş olsun hocam 100 mbit kullanıyorum şuan bende test yaptım fast'te hızım 14 mbit çıktı normalde 90 üzeri çıkıyordu..

Ama şöyle garip bir durum var ki download testi yaptığımda tam hız(12 MB/s) dosya indirebiliyorum. İnternette genel bir kısıtlama olsa download hızımda da düşme olurdu. Farklı bir durum var yetkililerin konuyu çözmesi şart..

Yetkili arkadaş telefonla aradı.
    Nperf testi yüksek çıktı.
    Speedtest düşük.

Durumu anlattım. Gündüz sorun yok sadece maç saatinde düşüyor diye.
    Birimlere aktarılacak dedi.
    İnşallah çözülür. Yoksa benim işime yaramaz bu şekilde.

Merhabalar:

Değerli müşterimiz teknik birimimiz tarafından hattınız titizlikle incelenmiş olup internet hızınız ile ilgili hattınızda sorun gözükmemektedir. Alt kısıma iletmiş olduğum ekran görüntüsü üzerinden paketinizin hızının tamamını aldığını teyit edebilirsiniz. Alt kısımdaki ekran görüntüsündeki hat bilgilerinizin Güvenlik gerekçesiyle silinmiş olup bizimle tekrardan iletişime geçmeniz durumunda detaylı raporları tarafınıza paylaşabililiriz.

İyi günler dileriz.

• GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    Gün içinde full hız alıp, maç saatinde hız düşüyorsa sorun vardır.
    Bu durumda sorun yok diyorsanız ....

• iptvde mac saatinde sd kanallar bile takiliyordu mecbur mobilden izledik gercekten mac saatinde kisitlama olduguna inanmaya basladim mactan 20 dakka sonra hiz testinde hala degerler cok kotuydu su saat itibariyle yavas yavas duzeliyor bu arada mobilimden 10 gb gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: fışfış

iptvde mac saatinde sd kanallar bile takiliyordu mecbur mobilden izledik gercekten mac saatinde kisitlama olduguna inanmaya basladim mactan 20 dakka sonra hiz testinde hala degerler cok kotuydu su saat itibariyle yavas yavas duzeliyor bu arada mobilimden 10 gb gitti

Sadece maç günleri değil, her gün akşamları bütün kanallar takılıyor. Gündüz sorun yok akşamları var. Ayrıca VPN ile bağlanınca yine sorun yok. Ben de ciddi ciddi belli bağlantılara protokollere kısıtlama yaptılarını düşünmeye başladım.

• İlk yarı itibariyle donma yok, hızda düşüş yok.
  • Akşam genelde 19:30 - 22.30 arasında yurtdışı çıkışlarında hız kısıtlaması oluyor. GıbırNet bariz kısıtlama yapmıyor fakat yurtdışı çıkış pop noktaları yoğunluğundan dolayı hızda düşmeler meydana geliyor. Kısıtlama olduğu zaman speedtest.net adresinden sunucuyu frankfurt fdcservers.net'i seçince hızın ne kadar düştüğünü anlayabilirsiniz. Üzücü bir durum malesefki.

• Darboğaz var işte. Anlaşılmayan kısmı neresi?

• Bugünkü maçta donma ve hızda düşüş yaşamadım.
  • Bein Connect kullanmıyorum ama bir kısıtlamaya rastladım

millenicomdan geçtim facebook youtube twitch ağır açılıyordu youtube'da 4k açamıyordum bunlar normal açılmaya başladı youtube'da 4k açabiliyorum

millenicomdan şimdilik daha iyi bir hizmet veriyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.