Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Paket 100 ama Dslam kilidi 88 de benim net 80 goruyorum 5ghz ile kablolu olcumden bir farki olmuyor
  • Hocam 80 gorsem bana yeter ben 40 lari ancak görüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elmariacci kullanıcısına yanıt
    Valla benim dslam kilidi 100e cektirtebilsem 90-95 arasi gorurum buyuk ihtimal ama hat degerleri baya sinira gelir. Ama telekoma yaptırabilirsem denemeyi düşünüyorum fakat suan ki durum böyle

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet
    Peki modem de desteklenen hiz ne gorunuyor?
  • Ben yaklaşık Ağustos ayından beri Gıbırnet'liyim. Şu zamana kadar D-Smart, Turknet, Türk Telekom, Superonline kullandım. Gıbırnet'e Turknet'ten geçtim bu arada.

Şunu söylemek istiyorum, isim seçimleri maalesef ön yargı oluşturuyor. Birisine tavsiye ederken "Gıbırnet ne abi, insan içinde Gıbırnet'liyim demem ben." tarzı yorumlara çok denk geldim. Ben Gıbırnet'e Turknet'ten geçtim, olduğum apartmana VDSL'den fiber altyapı geldi, o zaman da Turknet 35 Mbps veriyordu TT Fiber altyapısına. Ben de şansımı denemek istedim ve geçtim. Süreç gerçekten çok hızlı oldu, aldığım hız olsun, müşteri temsilcisinin bilgi ve üslubu olsun kesinlikle memnun kaldım, yalan yok. G-Fiber 100 Mbps paketini kullanıyorum. Geçen hafta internette bir tık hız düşmesi oldu, ama Turknet'teki gibi saatler sürmedi elbette. En fazla yarım saat sürdü.

Normalde firmaları övmeyi hiç sevmem, ancak fiber altyapısı gelen arkadaşıma Turknet yerine Gıbırnet'i tercih et dedim, böyle böyle, adamlar işinde çok iyi diye. Arkadaşım geçti, kurulum için birkaç gün sonra Türk Telekom ekibi gelip kurulumu yaptılar. Ama kuran çocuk 1 saat içinde internet aktif olacak demesine rağmen interneti 2 gündür açılmadı. Gıbırnet'e ben ve arkadaşım yazdık ama sorunun Telekom kaynaklı olduğunu söylüyor, doğru. Ama Telekom'a müdahele edemiyorlar mı? Ben bunu anlamadım. Sonuçta bir firmasınız yani. Arkadaşım Türk Telekom genel müdürlüğüne mail attı ve dönüş aldı. Bilgilerini aldılar. Sonrası tık.

Açıkçası ilk defa bir firmayı öve öve bitiremediğime pişman oldum(Bu konu hakkında). Burada şunu deseler de kabul "İnanın olay bizlik değil, hiçbir yetkimiz yok. Olay tamamen Türk Telekom müdürlüğüne bağlı, bizim elimiz kolumuz bağlı." bu cevabı memnuniyetle karşılarım elbette. Ama süreç devam ediyor gibi ucu kapalı şeylere anlam veremedim.

Burada şunu demek istemiyorum, "Aaa Gıbırnet ne kötüsün cart curt." benim açımdan her şey iyi, internetimden çok memnunum. Ama arkadaşım açısından kendisi memnun değil. Şu an Telekom'un sadece aktif edilmesini bekliyoruz.

Tekrardan altını çizmek istiyorum, ben aldığım hizmetten kesinlikle çok memnunum. İnşallah böyle olmaya da devam eder.

1 dakika önce yaptığım hız testi şu şekilde.

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DangerousRabbit -- 30 Aralık 2020; 1:40:30 >

• Backspace7 kullanıcısına yanıt

Zte modemde o kismi bulamadim hocam modem yeni degisti cozemedim o kismi henüz

• DangerousRabbit kullanıcısına yanıt

Hayırlı Olsun.

GIBIRNET'in şuan sunucuları çok temiz özellikle fiberde açık ara en iyi iss sağlayıcılarından birisi.

• Arseyus kullanıcısına yanıt

Merhaba. Güzel dileğiniz için çok teşekkür ederim, daha iyisi sizlerin olsun. Arkadaşıma da Gıbırnet önerdim ama TT yüzünden geçemiyor malum :).

Ama Gıbırnet'i Turknet'ten daha çok beğendim, Turknet alternatifi, aslında Turknet 100 Mbps 85₺ ama 10₺ için müşteri hizmetlerinden kısmak istemem doğrusu. Aldığım hizmetten memnunum.

Teşekkür ederim cümlemize İnş.

Evet bazen bu tür sıkıntılar olabiliyor. Facebook grubumuzda bir kardeşimizde buna benzer bir sorun yaşamıştı ve hala geçemedi GIBIRNET'e.

Ortamamız çok güzel olduğu için abone olmayanlarda aramızda kalıyorlar.

Zamanla daha iyi şeyler olacak İnş GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet 

• Arseyus kullanıcısına yanıt

Arkadaşımın interneti bugün halloldu. Kabloyu takan kişi ucundan kırmış, hem de TT aktif etmemiş. Gıbırnet'e teşekkür ederim.

• Bugün geçiş yaptım VDSL2 hat, konum İstanbul, 88 Mbps download DSLAM kilidi var. vie.valve.net pingi TT'de iken 58ms idi, Gıbır'da 36ms, toplam 4 hop var, TT'de bu sayı daha fazlaydı. DSLAM kilidi için TT'ye e-posta gönderdim bir şey çıkar mı bilmiyorum ama hattım 105 Mbps download hızına kadar sorunsuz kaldırabilecek durumda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myalperen -- 30 Aralık 2020; 15:34:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

Kanallari elle denedim teker teker hiçbir değişiklik olmadi.

Yeni modem kurulumu yapildi. zte zxhn h298a

Siz bu şekilde tüketicinin davasına baktiysaniz işimiz zor.

Ilk önce modem eski o yuzden bu sorun var dediler modem değişti 5 ghz modem geldi yine aynı sorun devam etti. Sonra siz 5 ghz baglanmiyorsunuz dediler israrla 5 ghz bagliyim 2.4 ghz listede görünüyor ona baglanmiyorum dedim zor bela kabul ettirdim.

Tablet telefon laptop bunlarin hepsinde mi sorun var da 40 mbps üstünü göremiyorum.

"modemimin 2.4 ghz olmasi sebebiyle 100 mbps olan paketimin maksimum 20 mbps hizini kullanabiliyorum." bilgisini veren ben değilim, sizsiniz.

Eğer sorununuz başka bir şey değil de bu ise, o zaman burada GIBIRNet'in bir dahli yok. Sizin sorumluluğunuzdadır.

Ha yok sorun başka birşeyden kaynaklanıyorsa, ona ayrıca bakılır. Ne bileyim ben sizin sorununuz nedir. Ben verdiğiniz bilgiye istinaden söyledim yukarıdaki bilgileri.

"Doğru dürüst" hız testi yapmak için wifi yi kapatıp kablo ile test yapmanız gerekir zaten.

Bu durumda, kablo ile bağlı şekilde, tek bilgisayar girerken tespit edilen hız hattın hızıdır.

Hız ölçümü böyle yapılır. Bana dosya gelince ben bu şekil test ederim.

Sizde önce laptopu kablo ile modeme bağlayıp, modemin WiFi sinyalini kapatıp test ederseniz sorun 2.4 Ghz WiFi den mi, yoksa başka bir şeyden mi anlarsınız.

Bunu yapmadan hiç boşa uğraşıp suyu bulandırmayın derim.

Kolay gelsin.

Biz daha öncede demiştik ekip gelirse rica edin titiz kablo bağlasın die özellikle fiber sonlandırma yaparken oluyor bu tür kırılmalar.

Hayırlı Olsun Arkadaşınız İçinde GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arseyus -- 30 Aralık 2020; 15:41:21 >
  • Şuan başka bir iss'de mevcut fiber aboneliğim var.Geçis yapmak istiyorum.Geçis süreci nasıl işliyor.Bilgi alabilir miyim?
  • sirinmustafa S kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

1-Geçiş için gerekli olan belgeler

•   Churn (Geçiş) formu,

•   Abonelik sözleşmesi 

•   Kimlik fotokopisi

Geçiş işlemi ne kadar sürer?

Geçişiniz için belgeleri teslim almamızından sonra sesli onayızın ardından 2-48 saat aralığında geçişiniz gerçekleşir.

https://gibir.net.tr/gibirnet-alt-yapi-sorgulama 

Bu site üzerinden alt yapı sorgulamalarını sağlayabilirsiniz

https://gibir.net.tr/blog/nasil-gibirnet-li-olunur 

Makalemiz üzerindeki adımları takip ederek sizde GIBIRNetli olabilirsiniz

Aklınıza takılan sorularınıza sizlere iletmiş olduğumuz web sitesi üzerinden yanıt bulabilirsiniz

İyi günler dileriz.

• GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    Peki şuan kullandığım modem yerine başka bir modem mi bağlanılcak yoksa mevcut olan modemi mi kullanıcam.Yeni modem bağlantısı yapılacaksa modem ücreti oduyecek miyim?
  • sirinmustafa S kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Değerli müşterimiz size ulaşabilmemiz için isim soyisim iletişim numaranızı pm üzerinden paylaşabilir misiniz. Bu durumda sizlere yardımcı olmak isteriz.

İyi günler dileriz.

• _EUA_ kullanıcısına yanıt

Sizin konuşma tarzınızi begenmedim.

Tek şey söyleceğim anlamak istemiyorsunuz galiba modem değişti 5 ghz yeni modem geldi durum yine ayni ama bu haliyle bile memnunum arkadaşlar ilgililer.

• fiber 100 paketi kullanan hocalarım olumlu olumsuz izlenimlerinizi paylaşabilir misiniz

daireme yeni fiber çekildi tt abonesiyim 2 ay sonra farklı bir İSS geçeceğim

türknet ile gibirnet arasında gidip geliyorum.

Modem çok önemli mi

tp link ile (beyaz renkte)ZTE modemi önermişlerdi sanırım tp link daha iyi galiba tt modemi mi değiştirir mi

ZTE İle ilgili sorun yaşayan varmı ?

Sevmediğiniz şey konuşma tarzım değil bence. Konu hakkındaki bilgisizliğiniz ile sizi yüzleştirmiş olmam diye düşünüyorum.

"5 Ghz gelince sorunlar bitecek" diye bir düşünce de çok basit. 2.4Ghz de gürültü olurda 5 Ghz de olmaz mı? Onda da olabilir.

"5Ghz geldi sorun çözülmedi anlamıyorsun" mantığınız da doğru değil yani. Doğrusu kablo ile ölçmek de...

Sonuç olarak banena? Ben yardımcı olmaya çalıştım. Derdi çeken ben değilim ya. Uğraşın :D

Hadi eyw.

• 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.