Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Selam odenildigi degilde , faturaniz kesildi diye demek istemistim. Malum babamin uzerine o da email falan cok bakmiyor.

Gecte olsa donus saglanmali whatsapptan bazen hic bakilmiyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece düşünce yazıyorum yapma olasılığım uygulama olasılığım %1..

Durum: Site ya fiber geliyor, ethernet cat6 ile evdeki routerlere giden bir fiberimsi sistem var.

Düşünce: Bilindiği gibi ethernet ler 1Gbit max ideal koşullarda hız sağlıyor. Fiber desen en az 10gB dir.

Şimdi ben GibirNet den 100Mbit hizmet alıyorum (944 Vlan ID) acaba AYNI HAT üzerinden bana GibirNet yada başka bir firma elbette VlanID farklı olmak koşulu ile bir 100Mbit hizmet daha eklettire bilirmiyim. Routerde Load Balance özelliği mevcut. Farklı VlanID lerden / yada ethernet portlarında gelen verileri birleştirip hizmete sunabilir.

Normalde bu 100Mbit bile fala geliyor bazen 35 e düşürsem mi düşüncesinde kalıp boş veriyorum. Upload hızı düşmese 35 e düşürürdüm muhtemelen.

@GIBIRNET

• Merhaba ben önceki hafta perşembe günü başvurdum ve aynı gün sesli onay alındı. Daha kuruluma gelinmedi. Yardımcı olabilir misiniz?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _EUA_ kullanıcısına yanıt

Hocam netspeed fiyat avantajı yok forum sayfalarca ping , loss ve hız şikayetleriyle dolu.Şahsen kullanıp tecrübe etmedim ama Gibir varken tercih sebebi olabilecek durumunu göremedim.

Gibirde evet 4-5 gün ani kesintiler oldu ama yetkiliye yazdım onlar da TT'a yazdılar yeni cihaz kurulumu yapıldı ve o günden bu yana 1 kez bile kesinti yaşamadım.Sadece sabit ip ye geçerken yaşadım onu da anında çözdüler.

Millenicom 2. veya 3. hoptaki yüksek pingin sebebi trafiği denetliyor olması.Üst üste aynı çağrıları filtreliyorlar.Örnek CS GO da favori sunucunuzda yer mi bekliyorsunuz bir kaç yenilemeden sonra filtreye takılıyorsunuz.SAhibinden de bir çok ilanı aynı anda mı açtınız tanesi 25 fotğraftan? Durum yine aynı.Fiyat desen avantajlı değil , ping desen yüksek Gibir'e göre tercih etmeyi gerektiren tek bir avantajını gösterebilir misiniz Millenicom'un? Siz Milleni'yi tecrübe ettiğinize emin misiniz?

Gibir 'de eğer kredi kartınız mail order'a açık ise zaten otomatik olarak kartı kayıt edip çekebiliyorlar yani takip etmenize gerek kalmıyor sigorta ödemesi gibi.Tabii ki otomatik ödeme olmaması eksiklik ama şimdilik ona da bir çözüm bulmuşlar.

Amacım Gibiri yüceltmek değil.Ama haklarını da teslim etmek lazım.İleride kullanıcı sayısı artar internet kötüleşir veya fiyatları yükselir bilemem ancak şu an bence fiyat fayda oranı mükemmel.

Tercih yapacakların 3 ay ISS değiştirememe riski olduğunu da hatırlatmak lazım.

• 1 ekimde geçtim ben de bir şeyler yazayım.2 günde geçiş sağlandı arkadaşlar aramadı beni hep ben aradım en son 1 ekim sabahı aradılar geçişiniz onaylandı diye ve whatsapptan modem kullanıcı adını attılar.Bundan önce türknet kullanıyodum ve aşırı lag problemim vardı gears 5 forza horizon 4 oynayamıyordum forumda konularımda mevcut.Gıbırnete geçtikten sonra bu lag olayı kaybolmuştu taki 2 gün önceye kadar arada gene lag yapıyor ama en büyük sıkıntımız kopma geceleri bi başlıyor arka arkaya microsoft oyunlarında oyundan düşünce direk ceza puanı alıyorsun bide kafayı duvarlara vurmaca 2 gündür.Whatsapptan yazdım ama sorun olunca tekrar yazın dediler sorun gece oluyor o zaman da gıbırnet çalışmıyor gece 3 4 gibi

• Normalde ağustos sonu gibi GıbırNEt IPTV hizmeti verecekti. O süreçle ilgili bir gelişme var mı?

• Merhaba dün mail attım ama henüz sesli yanıt için aranmadım.
    Lütfen kişisel bilgi istemeyin mesaj kutunuzda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Hocam netspeed fiyat avantajı yok forum sayfalarca ping , loss ve hız şikayetleriyle dolu.Şahsen kullanıp tecrübe etmedim ama Gibir varken tercih sebebi olabilecek durumunu göremedim.

Gibirde evet 4-5 gün ani kesintiler oldu ama yetkiliye yazdım onlar da TT'a yazdılar yeni cihaz kurulumu yapıldı ve o günden bu yana 1 kez bile kesinti yaşamadım.Sadece sabit ip ye geçerken yaşadım onu da anında çözdüler.

Millenicom 2. veya 3. hoptaki yüksek pingin sebebi trafiği denetliyor olması.Üst üste aynı çağrıları filtreliyorlar.Örnek CS GO da favori sunucunuzda yer mi bekliyorsunuz bir kaç yenilemeden sonra filtreye takılıyorsunuz.SAhibinden de bir çok ilanı aynı anda mı açtınız tanesi 25 fotğraftan? Durum yine aynı.Fiyat desen avantajlı değil , ping desen yüksek Gibir'e göre tercih etmeyi gerektiren tek bir avantajını gösterebilir misiniz Millenicom'un? Siz Milleni'yi tecrübe ettiğinize emin misiniz?

Gibir 'de eğer kredi kartınız mail order'a açık ise zaten otomatik olarak kartı kayıt edip çekebiliyorlar yani takip etmenize gerek kalmıyor sigorta ödemesi gibi.Tabii ki otomatik ödeme olmaması eksiklik ama şimdilik ona da bir çözüm bulmuşlar.

Amacım Gibiri yüceltmek değil.Ama haklarını da teslim etmek lazım.İleride kullanıcı sayısı artar internet kötüleşir veya fiyatları yükselir bilemem ancak şu an bence fiyat fayda oranı mükemmel.

Millenicom için, siz benim yorumumu okuduğunuza emin misiniz?

Netspeed'i de 2 senedir falan kullaniyorum. Ping, loss veya hız konusunda hiç bir sorunum sıkıntım yok. Bunlar zaman zaman değişebilen parametreler ama hız konusunda hiç düşüş yaşamadım. Bazen bölgede telekom ekipleri çalışırken (fiber çekiyorlar yakın yerlere) loss gözükebiliyor (%5) ve pinglerde sapmalar olabiliyordu. Ama 2-3 gün sürdü daha da olmadı bir şey. Bunun sıkıntısını da NetSpeed'e atamam.

Birileri NetSpeed'den şikayet ediyor olabilir. Ben ve iki arkadaşım üyeyiz, onlarda da herhangi bir sorun kopma gitme vs. yok.

Kendim bizzat da tecrübe ettim, ediyorum.

Bak birisi yine yazmış, kopma vs... diye. Arkadaşımın hattı da kopmuştu, sorun olmuş. Bana o şekilde bilgi verdi. Ben forumdaki bilgilere pek itibar etmem, bin tane sebebi olabilir. Ama arkadaşım bilgi işlem şefi. Ne dediğini bilen bir kardeş. Ha size iyidir, siz memnunsunuzdur, siz kullanın. Ben bir süre daha NetSpeedde kalacağım, arkadaş onay verene kadar. Yoksa NetSpeed benim babamın ISSsı değil. Daha ucuzu ve hızlısı varken ona geçerim.

Kolay gelsin.

Haklısınız hocam iş arasında yazmıştım başka mesajı siz yazmışsınız gibi aklımda kalmış kusurabakayım.Benim CS GO da 2 üyelikte 5bin saatim var.Buna dayanarak diyebilirim ki oyun açısında gibirnet çok iyi işler çıkarıyor.Bu yüzden sunucu bilgisi bile alamadığım Millenicom ile aynı cümlede geçmesine bile dayanamıyorum.

Ben açıkça yazayım 3 ayım dolduğunda Türk Telekom'a geçeceğim hem de daha düşük hıza daha yüksek para vererek.Ancak bu Gibirnet in kötü olduğundan değil yarışmacı bir FPS oyuncusu olduğundan en iyisini istediğimden dolayı.Zaten kullanım miktarlarım da aylık 100gbı pek geçmiyor.Nadiren büyük alan kaplayan oyun indirirsem indiriyorum onu da planlı bir şekilde gece yapabilirim.

Kısacası Gibir şu an surf,netflix,download gibi senaryolarda zaten çok iyi.FPS oynayanların da %99unu tatmin edebilecek kapasiteye sahip.Ben sadece oynadığım sunucunun pingini 19-28 ms 'den 11-16 ms inmesi amacıyla geçiş yapacağım.Bunun sebebi de malum tüm trafiğin İstanbul'u dolaşmasından kaynaklı.

Kesinti konusunda hatırlarsanız 4-5 kişi aynı anda şikayetçi olmuştu.Şu an bu kişilerden devam eden yok sanıyorum olsa mutlaka yazarlardı.Olan kesintiler şu an daha çok bireysel gibi.

• mehmet_alp M kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Özelden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşırsanız sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

iyi günler dileriz.

• Sleepwake33 S kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Özelden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşırsanız sizlere yardımcı olmak istiyoruz.

iyi günler dileriz.

• lewizsthank1 kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Yasal problemlerden dolay İPTV hizmet planımız askıya alınmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İyi günler dileriz

• ecay kullanıcısına yanıt

Hattınız VDSL ise o rakamlara inmek zorlayacaktır. +7ms zaten VDSL katmanı katıyor. Fiber beklemeniz gerek benim gibi.

Fiberi de incelemedim. Onun alt yapısı ne kadar kalite, ne kadar dandik onu da bilmiyorum ülkemde.

Bende mali işlerde kullanıyordum ama ... olmuyor. Elektrik gidince sıkıntı oluyordu. Bir gün tam pozisyon yakaladım, elektrikler gitti, internet gitti...

Mecbur sunucu kiraladım. Ayda 400 tl ona veriyorum yok yere. Yazık, israf ama napacan. Fiber yok ki.

Olmadı arkadaşın evine fiber çektirip makine koyacağım, daha ucuza gelir sunucu kirasından.

Sunucu gene durur ama backup için, ucuz planlardan seçebilirim o şekilde.

Bakalım arkadaş bir ay geçirsin... Ama gece 3-4 de kesiliyorsa dert büyük. Asıl gece kullanıyorum zaten ben. Her gece her gece giderse büyük sıkıntı çıkar.

Hattım GPON hocam daha önce TT kullanıyordum nispeten bıraktığım ya da daha az oynadığım zaman yan ISS leri denemek istedim.Yani Sivas-Bursa direk 11 ms ping alıyorum.

Sizde de GPON olsa elektrik kesintisi sizi etkilemez.Aslında artık 10daire üstü yeni binalara direk GPON çekiyorlar diye biliyorum.İnternet önemliyse ev ya da işyeri mutlaka taşıyın derim.FTTH gibisi yok gerçekten.

İş için internet ayrı bir dünya ayrı bir konu.Elbette kesintiye gelmez.Oyun gibi bile değil sonuçta.

• quote:

Orijinalden alıntı: GIBIRNET

Merhabalar:

Yasal problemlerden dolay İPTV hizmet planımız askıya alınmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

İyi günler dileriz

size özel mesaj attım. fakat sorun çözülmedi. 3 günden fazladır internet bağlantısı yapılamadı. saçma sapan cevaplar verip oyalıyorsunuz.

bu yüzden kablonet ile 24 aylık sözleşme yaptım.

sizinle olan aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?

yok ilettim, yok danışıyorum, yok ilgileniyorum, yok yönlendiriyoruz, yok özelden adınızı soyadınızı iletin gibi saçma sapan robot cevaplar vermeyin.

iptal işlemi nasıl yapılıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

3 ay neden iss değiştirilemiyor? Bu bütün tahahhütsüz iss lerde mi mevcut?

• thelordof kullanıcısına yanıt

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökkubbe -- 1 Haziran 2021; 1:41:49 >
  • payda P kullanıcısına yanıt

Merhabalar:

Pm üzerinden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşır mısınız bu durumda sizlere yardımcı olmak isteriz.

iyi günler dileriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: GIBIRNET

Merhabalar:

Pm üzerinden isim soyisim irtibat numaranızı paylaşır mısınız bu durumda sizlere yardımcı olmak isteriz.

iyi günler dileriz.

robot gibi cevap veriyorsunuz , özel mesajlarınızı kontrol edin dün gönderdiğim mesajda ad soyad telefon bütün bilgiler mevcut. neden tekrar istiyorsunuz? amacınız nedir tam olarak.

abonelik iptali nasıl yapılır?

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.