Şimdi Ara

Gereksiz sis farı yakan cahiller nasıl uyarılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar, hele bir de yollar ıslaksa yerden parlayan öndeki aracın sis farı acayip rahatsız ediyor. Önüne geçip dörtlüleri yakıyorum, sis farını yakıyorum ama adam cahil ne anlatmaya çalıştığımı anlamıyor.
    Ne yapmamız lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeybek1982 -- 15 Ocak 2018; 10:18:51 >

• Ben 1-2 kere sisleri yakıp söndürüyorum anlarsa ne ala, başka da yapacak bir şey yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben akşamları daha çok kısa farlarını yakmak yerine sisini yakan apaçilere uyuz oluyorum. kısa + sis yaksa bile bi şey demeyeceğim ama çok embesil bi görünüm oluyor araçta ve trafikte fark edilmesi de güç oluyor.
  • Uyarsanızda anlamayacaklar nasıl olsa, anlayacak kapasite olsa o farların gereksiz yere yakılmaması gerektiğini bilir zaten
  • biri yolumu kesip 4' lüleri yaksa değdirirdim
  • sellektör yapıyorum o da yapıyor. başkada yapacak bişi yok.
  • Selam gereksiz siz fari yakmak elbette dogru degil ..ama 8000 lumen beyaz isik takan 6000 lumen pembe yesil sis fari taki cesur arkadaslarin yaninda goz almayan sis fari acmak son derece masum kaliyor

• Sis farı neden sizi bu kadar rahatsız ediyor? Yani sislere xenon takmıştır, hayvan gibi ıslak zemini parlatıyordur anlarım da, orijinal sarı ön sis farlarından hiç rahatsız olmadım bugüne kadar. İlginç buluyorum bu durumu. Daha doğrusu bu konudan şikayetçi olanların çıldırma seviyelerine gelmesini.
    Arka sis farı gerçekten göz alıyor, bunu yakarak gidenler terbiyesiz insanlar. Ama ön sis farları gözümü alan bir şey değil. Kuru yolda parlama yapmıyor, ıslak için aynı şey geçerli değil tabi.
  • bizim millet de bir acayip
    sağa sola dönüş yaparken sinyal vermez, sis olmayan havada sis farı açar

• Öndekiler değilde arkadakiler büyük sıkıntı hele yağmurlu havalarda. Bazı araçlarda tek far var tamponun ortasında ve okadar parlak yanıyorki adamın arkasına giremiyorsun.
  • Sis+uzunlari çakiyorum gözüne

• Uzunları çat çat çat gözüne sokuyorum hiç affetmem

• Arkamdaki sisleri yakmışsa yavaşlayıp yol veriyorum, önümde giden arka sisleri yakmışsa ya basıp geçiyorum ya da yavaşlayıp onun ilerlemesini bekliyorum.

Önceleri selektör, sisleri açıp kapama, dörtlü vs. ne varsa yapıyordum hatta ışıkta denk gelirsek yanına durup söylüyordum ama aldığım cevaplar duvara konuşmaktan farksız olduğu için artık bela okuyup geçiyorum.

Fabrika çıkışı ORİJİNAL sisten nasıl rahatsız oluyorsunuz diyenler;

Bir zahmet karşıdakinin gözünün hassas veya yorgun olabileceğini ya da köstebek yuvası gibi yollarımızda o farlarınızın ayarının bozulabileceğini (eminim hepiniz farlarınıza düzenli olarak ayar da yaptırıyorsunuzdur(!)) akıl ettiğiniz günleri rüyamda bile olsa görmeye razıyım.
  • 300-400 metre etkili Full Led Farları verince gözüne, neden öyle yaptığımı anlıyor. Ama aklı olsa yakmaz zaten o yüzden bir işe yaramıyor sadece ben rahatlamış oluyorum aynısını ona yaparak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

biri yolumu kesip 4' lüleri yaksa değdirirdim

aferin
  • quote:

Orijinalden alıntı: s 2000

Arkamdaki sisleri yakmışsa yavaşlayıp yol veriyorum, önümde giden arka sisleri yakmışsa ya basıp geçiyorum ya da yavaşlayıp onun ilerlemesini bekliyorum.

Önceleri selektör, sisleri açıp kapama, dörtlü vs. ne varsa yapıyordum hatta ışıkta denk gelirsek yanına durup söylüyordum ama aldığım cevaplar duvara konuşmaktan farksız olduğu için artık bela okuyup geçiyorum.

Bir zahmet karşıdakinin gözünün hassas veya yorgun olabileceğini ya da köstebek yuvası gibi yollarımızda o farlarınızın ayarının bozulabileceğini (eminim hepiniz farlarınıza düzenli olarak ayar da yaptırıyorsunuzdur(!)) akıl ettiğiniz günleri rüyamda bile olsa görmeye razıyım.

Öncelikle yazdıklarımdan sis farını açıp gezenleri savunuyormuşum gibi bir sonuç çıksın istemem. Kural neyse uyulması gerekir, sis farı da trafikte cezası olan bir yasaktır.

Sis farının göz alabileceği tek durum ıslak yoldan yansımasıdır. Ampulleri güçlendirmek yada xenon led gibi saçma sapan şeyler takanlar tabi ki göz alır. Sis farının açısı alçak, şiddeti bir nebze daha parlaktır. Ama bu kısa fardan daha fazla rahatsızlık veremez.

Ayrıca belirttiğiniz gibi göğe bakan kısa farlar çok daha fazla göz alır, rahatsızlık yaratır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

quote:

Orijinalden alıntı: s 2000

Arkamdaki sisleri yakmışsa yavaşlayıp yol veriyorum, önümde giden arka sisleri yakmışsa ya basıp geçiyorum ya da yavaşlayıp onun ilerlemesini bekliyorum.

Öncelikle yazdıklarımdan sis farını açıp gezenleri savunuyormuşum gibi bir sonuç çıksın istemem. Kural neyse uyulması gerekir, sis farı da trafikte cezası olan bir yasaktır.

Sis farının göz alabileceği tek durum ıslak yoldan yansımasıdır. Ampulleri güçlendirmek yada xenon led gibi saçma sapan şeyler takanlar tabi ki göz alır. Sis farının açısı alçak, şiddeti bir nebze daha parlaktır. Ama bu kısa fardan daha fazla rahatsızlık veremez.

Ayrıca belirttiğiniz gibi göğe bakan kısa farlar çok daha fazla göz alır, rahatsızlık yaratır.

Önceki mesajımda dediğim gibi bazı uyarıda bulunduğum tipler bir şekilde sislerin rahatsız etmediğini savunduğu için öyle yazdım sizin mesajınızı görünce aklıma geldi. Lafım size değildi yanlış anlamayın.

Evet dediklerinize katılıyorum. Ama kendi adıma konuşayım kusursuz olsa bile yoldaki alçalıp yükselmeden dolayı uzun yolda anlık da olsa baya rahatsız olduğum oluyor ve o hızlarda oldukça tehlikeli oluyor + bazı araçların sis farı konumu da malum (ör: nissan juke) en iyisi asıl amacında olduğu gibi sis olduğu zamanlarda kullanılması taraftarıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Sis farı neden sizi bu kadar rahatsız ediyor? Yani sislere xenon takmıştır, hayvan gibi ıslak zemini parlatıyordur anlarım da, orijinal sarı ön sis farlarından hiç rahatsız olmadım bugüne kadar. İlginç buluyorum bu durumu. Daha doğrusu bu konudan şikayetçi olanların çıldırma seviyelerine gelmesini.
    Arka sis farı gerçekten göz alıyor, bunu yakarak gidenler terbiyesiz insanlar. Ama ön sis farları gözümü alan bir şey değil. Kuru yolda parlama yapmıyor, ıslak için aynı şey geçerli değil tabi.

Sis farı olmayana batıyor genelde, anladınız
  • Sis olmadan onu yakan zaten sığırın önde gideni ne yapıp anlatabilceksin.
  • Camına taş atıp kaçmak çözüm olabilir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.