Şimdi Ara

Mitsubishi Electric Klimadan Gelen Ses ve Montaj

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
3.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu son kampanya ile ME sf42 model klima aldım. Klima montajı yapıldı klimadan çıkan yaklaşık 1,5 metrelik boru sözde dekoratif bantla kaplanıp ortada bırakıldı. Servis 3500 liralık klimanın montajında 3 kuruşluk plastik parçayla boruları saklamaktan aciz çıktı. Montajda en azından o boruları plastik kanalla saklamaları gerekmez miydi?

Bir diğer husus klimayı şu an ısıtma amaçlı kullanıyorum, klima ilk çalışmaya başladığında üfleme sesi dışında tuhaf bir ses çıkarıyor yaklaşık 5-6dk sonra bu ses ortadan kalkıyor ve normal üfleme sesi kalıyor sadece. Bu bahsettiğim ses normal mi sizce ilk çalışma anında klimadan bu tarz sesler gelir mi yoksa benimkinde mi bir anormallik var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brain damage -- 10 Aralık 2014; 17:27:08 >

• Hayirli olsun gule gule kullanin.Kablo kanalinin metresi 2-3 lira.keske baktiniz olmuyor bi yapi marketten alip gelseydiniz.bir cok servis bu masrafi karsilamaz malesef.
    bu arada ben de sf50 aldim.o bzhsettiginiz sesi duymadim bi daha gozlemleyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fluminense kullanıcısına yanıt
    Sağolun sizinki de hayırlı uğurlu olsun, yaşadığım yer küçük bir belde ve en yakın yapı market 80km uzaklıkta açıkcası servisin 3-5 liralık bir aparat takmaktan kaçınacağını düşünmediğim için önceden tedbir almadım, hj serisi alanlar bile servisin bu aparatı taktığını söylediler. Ses sadece ilk çalışma anında çıkıyor ondan sonra ssatlerce kullanmama rağmen bu sesi duymuyorum. Siz de ilk çalışma anında farklı bir ses olup olmadığını gözlemlerseniz lütfen beni bilgilendirin, keyifli günler.
  • brain damage B kullanıcısına yanıt
    Isıtmada ilk çalıştırmada kısa bir süre gaz akış sesine benzer bir ses geliyor bu normaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brain damage

Arkadaşlar şu son kampanya ile ME sf42 model klima aldım. Klima montajı yapıldı klimadan çıkan yaklaşık 1,5 metrelik boru sözde dekoratif bantla kaplanıp ortada bırakıldı. Servis 3500 liralık klimanın montajında 3 kuruşluk plastik parçayla boruları saklamaktan aciz çıktı. Montajda en azından o boruları plastik kanalla saklamaları gerekmez miydi?

Bir diğer husus klimayı şu an ısıtma amaçlı kullanıyorum, klima ilk çalışmaya başladığında üfleme sesi dışında tuhaf bir ses çıkarıyor yaklaşık 5-6dk sonra bu ses ortadan kalkıyor ve normal üfleme sesi kalıyor sadece. Bu bahsettiğim ses normal mi sizce ilk çalışma anında klimadan bu tarz sesler gelir mi yoksa benimkinde mi bir anormallik var?

Ses normal de ,o montaj ne öyle.Biraz daha eğim verseymiş.Sanki şelaleden su akacak.Görsel çok kötü,tabi birde ME gibi kalite ve pahalı bir ürün olunca çok çok kötü. Sams,DD,Vest vs olsa hadi diyeceğizde...

• mbirol kullanıcısına yanıt
    Düz olsa ne olur olmasa ne olur.Görünmez hale getirilmedikçe benim gözümde hepsi bir.Çoğu evler alçı sıva ve tamiri çok kolay duvara gömülüp tamir yapılması ve hiç görünmemesi gerekir.Ama montajı yapanın işine geliyor yaptıran ise uğraşmaktan çekiniyor.Hiç yakışıyor mu Allah aşkına.
  • rebanuba R kullanıcısına yanıt
    Aynen ya,insanda az estetik düşünce olur.kendi evine montaj yapsa aynısını mı yapardı acaba? Servis çalışanları kendi malıymış gibi montaj yapmalı,yaptığı işe özenmeli. özenmeli ki vatandaş markaya saygı duysun..bu çalışan koca ME firmasının adını kirletmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

quote:

Orijinalden alıntı: brain damage

Arkadaşlar şu son kampanya ile ME sf42 model klima aldım. Klima montajı yapıldı klimadan çıkan yaklaşık 1,5 metrelik boru sözde dekoratif bantla kaplanıp ortada bırakıldı. Servis 3500 liralık klimanın montajında 3 kuruşluk plastik parçayla boruları saklamaktan aciz çıktı. Montajda en azından o boruları plastik kanalla saklamaları gerekmez miydi?

Ses normal de ,o montaj ne öyle.Biraz daha eğim verseymiş.Sanki şelaleden su akacak.Görsel çok kötü,tabi birde ME gibi kalite ve pahalı bir ürün olunca çok çok kötü. Sams,DD,Vest vs olsa hadi diyeceğizde...

Valla hocam ne diyeyim ilk defa klima taktırıyorum vakumu zorla yaptırdım 5dk yapıp gideceklerdi, Allah'tan önceden genel merkezi aradım da oradan servisi arayıp vakumu adam gibi yapın demişler. Montaj tam bir felaket sanki klimayı 2.elciden alıp montajını kendim yapmışım gibi duruyor. Açıkcası tam bir hayal kırıklığı oldu benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: rebanuba

Düz olsa ne olur olmasa ne olur.Görünmez hale getirilmedikçe benim gözümde hepsi bir.Çoğu evler alçı sıva ve tamiri çok kolay duvara gömülüp tamir yapılması ve hiç görünmemesi gerekir.Ama montajı yapanın işine geliyor yaptıran ise uğraşmaktan çekiniyor.Hiç yakışıyor mu Allah aşkına.

Oturduğum ev kira olduğu için duvarı kırdırıp boruyu gömdürmek gibi bir şansım yoktu, kendi evim olsa muhakkak öyle yaptırırdım. Ama berbat bir görünüm olduğu konusunda haklısınız.
  • İşte biz boşuna yazmıyoruz forumda SERVİS SERVİS SERVİS - MUHATAP MUHATAP MUHATAP diye.

Aldığınız ürün bırakın JAPON olmayı MARS teknolojisi dahi olsa, evinize giren zihniyet TÜRK ise o an bittiğiniz andır bunun lamı cimi yok.

''Vakum mu? O ne aaabi?''
    ''2 dübel yeter hiç sorun olmaz aaaabi''
    ''Konsola gerek yok yere koyalım daha iyi hava alır aaabi''
    ''Drenaj borusuna gerek yok, takmayalım ki dış ünite donmasın aaaabi''
    ''Eğimi bilerek fazla verdim su geri gitmesin diye aaabi''

Gibi akla mantığa ve en önemlisi MÜHENDİSİN TASARIMINA uymayacak montaj şekilleri dünyanın kaç ülkesinde vardır merak ediyorum.

Devletimiz sebebini bilmediğim bir şekilde sadece KANUN çıkartıp bırakıyor, sonra ne sorg var ne sual. Ne denetleme var ne inceleme.

Bakınız en son örneği, Yeni iş güvenliği yasası nedeniyle klimacıların elektrik bağlamasını kanunen yasakladılar. Şimdi biz klimayı takıp gidiyoruz sonra tüketici bir de elektrikçi çağırıyor 50-100TL de ona vermek zorunda kalıyor. Defalarca sordum, defalarca takip ettim bir Allah'ın kulu da gelip ''Ben devlet yetkilisiyim biz böyle bir kanun çıkarttık, elektriği kim bağlıyor, Belgesi var mı kontrol etmeye geldim'' demiyor.

İnanamayacaksınız lakin daha geçen cumartesi ben montajdayken Tüketiciye daha başında bilgi verdim dedim ki ''elektriğinizi bağlamayacağım, şimdiden elektrikçi çağırırsanız arzu ederseniz ben buradayken gelsin, takıldığı bir konu olursa yardımcı olayım'' Geldi bir vatandaş arka cebinde yan keski ve faz kalemi ile, Yöresel şivesini kullanarak ''oğa gereh yohh woooynn, şooordan kaplo çekerik olur gider'' diyerek gitti sormadan etmeden adamın penceresinde asılı olan bir kabloya yan keskiyi vurdu ''buğa gereh yohh'' dedi başladı matkabını çıkartmaya,

Dedim ki ''kardeşim sen buraya hat çekeceksin ama içeriden mi çekeceksin dışarıdan mı ? Ben besleme kablosunu dışarı çıkarttım ama sen içeriden çekeceksen ben kabloyu içeri alırım, yalnız sen işe başlamadan kontrol etme gereği duymadın ama bu evde ben baktım topraklama yok, sen kabloyu o güzergahta nereden çekeceksin? pano bu tarafta''

Dostlar eve gelen elektrikçi kılıklı hilkat garibesinin tek vasfı bir elektrikçinin yanında çalışıyor olması ve cebinde yan keski ile kontrol kalemi olmasından ibaretti. Bana dedi ki ''Sen nerden biliyorsun topraklama olmadığını?''

Dedim ki ''AL''

(Bu resimi bir maden ocağında çekmiştim bahsettiğim tüketicinin evinde değil, lakin aynı makine ile gösterdim arkadaşa)

Bak buradan biliyorum, her şeyi geçtim dostlar evin panosuna giren kablo 2 li zaten, Yani faz ve nötr.

Herkeste bu makineden olmayabilir, o zaman basit bir DMM alırsın kardeşim 15 liraya, biraz da zekanı kullanır ve nötr ile toprak hattını ölçer, elektrikçiysen temel elektrik bilgilerindeki formülleri kullanıp topraklamanın oranını ve kalitesini tespit edersin.

Şimdi devletimiz BANA izin vermiyor o elektriği bağlamam için, ancak hiç bir belgesi olmamasına rağmen bu gelen arkadaşımız sırf elektrikçinin yanında çalıştığı için bu işi yapabiliyor. Ben BEDAVA yapacakken, Bu arkadaş ücretli yapıyor vs vs

Yani Bizim ülkemizde denetleme yok, tüketiciyi düşünen yok, devlet sadece kanun çıkartıp bıraktığı, denetleme vazifesini yapmadığı sürece de bu montajların düzelmesi mümkün görünmüyor vesselam.

• @Ado üstadım yorum için teşekkür ederim, markaların en çok üzerinde durması gereken mevzu ve en büyük problemi tüketiciyle sıcak teması kuran satıcı ve servis elemanlarının seçimi-eğitimi ve müşteriye yaklaşımı olmalı. Yoksa milyar dolarlık firma da olsan, milyon dolarlık arge de yapsan bakır değil altın boru da taksan sen ancak evime gelen şu servis elemanı kadar değerlisin benim gözümde.

Yine bahsettiğiniz elektrikçi örneğinden yola çıkarak ben de size mitsubishi electric adına kuruluma gelen yetkili servis sorumlusunun klimayı tanıtırken nem alma modu hakkındaki bilgilendirmesini anlatayım da ağlanacak ahlimize gülelim ; efenim me yetkilisi şahıs nem alma modunu ' İşte bu da yağmurlu hava modu ' şeklinde tanıtım gitti.

Sonrasında ne mi oldu, ben mutsuz bir mitsubishi electric kullanıcısı olarak bir daha evime o yetkili servis elemanını sokmamaya yemin ederek klimamın sorunlarına kendi çabamla sağdan soldan klimacı çağırarak çözmeye çalıştım garantisi olmasına rağmen o servis yüzünden klimayı fason mal almışçasına kullanmak zorunda kaldım.

En büyük şikayetim de şirketin en basit haliyle montaj sonrası arayıp müşteri memnuniyetiyle ilgili hiçbir sorgulamada bulunmaması oldu, ki bu bence kabul edilemez.
    Uyduruk bir nakliye firmasına evimi taşıttıp, elemanlar evden çıkar çıkmaz nakliye firmasının sahibi arayıp; 'Araç evinizden uzaklaşmış görünüyor bir sıkıntı yaşadınız mı, size karşı bir kusurları saygısızlıkları oldu mu, herhangi bir şekilde eşyalarınza zarar verildi mi?' diye soruyor ve kendi çapında müşteri memnuniyetini garanti altına alıyorsa hiç kimse kusura bakmasın ama gözümde milyar dolarlık mitsubishi electric'ten daha saygındır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.