Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (813. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam herkese. Ben de bir kahve makinesi edinmeye karar verdim. Aradigim kriterlere gore sizce hangi marka/modele yonelmeliyim?

• Butcemi 15K TL olarak belirledim.
    • Dual boiler'a sahip olmasi iyi olur fakat sart degil.
    • Yari otomatik ya da tam otomatik olabilir.
    • Yurtdisindan ya da Amazon.de'den alabilirim makineyi.
    • En cok aklima yatan iki makine Sage'in Barista Touch ve Dual modelleri oldu fakat Sage'in (Breville) malzeme kalitesi ve genel anlamda kalitesinin kotu oldugunu okudum. Turkiye'de yetkili servisleri ne kadar aktif ve yurtdisi cihazlara ucret karsiliginda bakarlar mi emin olamiyorum.
    • Ilk etapta ayri bir grinde almak istemiyorum.

Tesekkurler simdiden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olethros -- 20 Nisan 2021; 13:31:29 >
  • Olethros kullanıcısına yanıt
    Hocam Sage'in ürünlerine kim kötü diyor? Oldukça iyi ve sevilen bir firma.

Çift kazanlı olması ciddi avantaj o fiyat segmentinde tek kazanlı bakmayın derim, ayrı öğütücü almanız çok daha iyi olur dahili öğütücüler hem sorun çıkarsa ciddi problem olur ayrıca öğütüm başarısı olarak iyi değiller.

Doğrudan model önermiyorum piyasaya tam hakim olmadığından ancak belirttiğim özelliklere göre filtreleme yapmanızı tavsiye ediyorum.
  • Arkadaşlar selam bende Gaggia nın new Classic modeli var Temmuz da almıştım. Makineden çok memnunum fakat hanım ben evde yokken yapamıyor bunun için otomatik bir makineye geçeyim diye düşündüm. Fikri olan var mıdır. memnun kalırmıyım?

• Androge0s kullanıcısına yanıt

Reddit’te baya bir arastirdim ve genel olarak ariza cikardigindan bahsetmisler sage’lerin. Forumda kullanan varsa merak ediyorum aslinda yorumlarini. Dual boiler’li olan versiyon dediginiz gibi fiyatina gore iyi gozukuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ice_Sh@dow

Arkadaşlar selam bende Gaggia nın new Classic modeli var Temmuz da almıştım. Makineden çok memnunum fakat hanım ben evde yokken yapamıyor bunun için otomatik bir makineye geçeyim diye düşündüm. Fikri olan var mıdır. memnun kalırmıyım?

Selamlar, hocam benimde hanım evde yapamıyor aynı durumdayız :). Yalnız tam otomatik makinelere test ettim. 5 liralık kahve otomatlarindan farki yok tatlarinin. Eğer kahve gereksinim değil, hobi ise o makineler sizin memnun etmez. Değişik tat profillerini bulamiyorsunuz. Manuel makinenin farkı çıkıyor burda.
    Bende lelit kullanıyorum.ve bu gidişle değiştirmicem. Hanim filtre kahveye döndü :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • silent_engineer S kullanıcısına yanıt

Hocam Lelit'in hangi modelini kullaniyorsunuz? Baktigimda Victoria ve Elizabeth modelleri aklima yatti gibi. Yanina bir de grinder almam gerekecek tabi.

• Sanalbaharattan ne almamızı önerirsiniz? Hiç denemedim ancak uygun görünüyor

Bir mokapotum bir de kağıt filtreli makinem var.

• BluePage B kullanıcısına yanıt

Daha önce yöresel kahve aldıysanız hepsi orada var. Damak tadınızı bilmemekle beraber, alın deneyin. Ben yaklaşık 1 yıldır kiloluk Tanzanya alıyorum her ay rutin. Tadını çok sevdim.

• BluePage B kullanıcısına yanıt

Hemen her kahveyi denemekteyim. Espresso ve filtre olarak.

Aroması en çok hoşuma gidenler; Etiyopya Sidamo ve Kolombiya Supermo. Orta sertlikte ve orta kavrum olanları seviyorum.

• Olethros kullanıcısına yanıt
    Ben mutfakta yerimiz küçük olduğu için kombine makine pl042em ( öğütücü + espresso) aldim. Lelit fp ürünler sunuyor. Eğer ev kullanıcı iseniz az kişiye servis yapıyorsanız lelit victoria hayli hayli işinizi görür.
    Hem victoria 58 mm portafiltre imiş.

Lelitin dezavantaji 57 mm ürünleri var. Bir türlü ekipman bulunmuyor yada pahalı oluyor.
    Mekanikci iseniz çok basit bir konu. (bkz. Torna:)

Bu arada ebatlara bakın Elizabeth baya yüksek olucaktı. Bazi mutfak tezgahlarında sorun olabilir.

• Herkese merhaba.2010 senesinden beri el değirmeni kullanıyorum ve artık yoruldum.Öğütücüsü iyi olan bir filtre kahve makinesi almayı düşünüyorum ve bu makinenin, comandanteden sonra beni üzmemesini istiyorum.Piyasada böyle bir makine var mıdır acaba?

• Tornado of Souls kullanıcısına yanıt
    Böyle bir makine yok, otomatik istiyorsanız moccamaster alabilirsiniz. Öğütümü yine comandante'den yaparsınız ya da otomatik bir öğütücü alırsınız baratza encore gibi. Ancak şunu belirteyim comandante Baratza Encore/Eureka Mignon Filtro gibi öğütücülerden çok çok daha iyi performanslı.

Zaten comandante'den sonra baratza/eureka altına düşmeyin derim. Bütçe varsa Eureka Brew Pro alınabilir.
  • silent_engineer S kullanıcısına yanıt

Tesekkurler hocam yorumunuz icin. Mara x'te aklima yatiyor fakat hemen hemen ayni paraya Victoria + Eureka Specialata alabiliyorum gozukuyor. Buyuk ihtimal bu ikisini alacagim.

• lelit grace pl81t tek geçerim, ileri seviye başlangıç modeli olarak uzun yıllar üzmeden hizmet eder, kahve de arıyorsanız espresso için Mamba Cafe Kenya Çekirdek veya espresso çektirebilirsiniz, ikisini de trendyol ve hepsiburada satıyor, ben makineden çok memnunum kahve de güzel fiyatı da güzel umarım bozmazlar. Pandemi döneminde kahvemi içiyorum keyfime bakıyorum. Şimdi yasaklar da başlıyor, ilk hafta çok sıkı tutarlar zaten evde kahve film kitap biraz iş güç hayat devam ediyor...

• @Olethros hocam pm bakarmısın

• Mirtazo01 kullanıcısına yanıt
    Hocam hangi kuponu almalıyım sipariş geçeceğim de, 270 e gelemedim bir türlü
  • Merhaba arkadaşlar. Espresso makinem için sanalbaharat’tan çekirdek kahve sipariş edeceğim. Sert bir kahve öneriniz var mıdır?
  • @gunner92fb

Öncelikle sert kahve sevdiğimi belirteyim. Şiddetinizi bilmiyorum ama herhalde sizin de kahve aroma eşiğimiz yüksek.

MIRRA: Türk kahvesinin 6 gün boyunca kaynatılıp soğutulması ve 7. Gün tekrar pişirilip servis edilmesiyle elde edilen kahve çeşididir. İstanbul-Fatih, Urfa, Mardin (Arap nüfusun yoğun olduğu) yerlerde bulabilirsin.

Kapalıçarşı'da (Urfa-Mardin) yöresel kıyafetiyle dolaşıp, ellerinde taşıdıkları sarı-güğüme benzer demleme ekipmanı ve minik fincanlarla mırra satan amcalardan duymuştum. (O vakitler 13-14 yaşlarındaydım- sene 1982-83 falan)

İnternette TAFT kafe ''Dünyanın en sert kahvesi" diye satılıyor 2 kez aldım. Çok yoğun bir tat var ama. İstediğim aromada değil. Sadece ağızda acı tad bırakıyor.

Blue Mountain Jamaica. Kahve yetişen (ekvator) kuşağının en yüksek

tepelerinden toplandığı iddia edilen kahve çeşidi. Bardağına 150 TL istedikleri için hiç denemedim :)))

Uzatmayayım pek çok kahve çeşidi denedim en beğendiğim ve sürekli tükettiğim kahvelerin 3'ü şu şekilde (diğer çeşitleri de zaman zaman denemeye devam ediyorum)

1. Davidoff Espresso57
    2. Etiyopya Sidamo GR2 veya GR4
    3. Colombiya Supremo

Kahve.com'dan molinedo markasında

Sanalbarahat.com'da

ve tchibo'da yaptığım alışverişlerden memnun kaldım.

Not: Orta kavrum olarak kullanıyorum. Aromasını güçlü buluyorum. Koyu kavrum Kolombiya kullanmıştım bir kez. Ağzımın için çamur gibi oldu. Bir kullanıcı da şöyle yazmıştı : Bayatlayan çekirdekleri iki kez (Koyu) kavuruyorlar ki bayatlığı anlaşılmasın :))))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 30 Nisan 2021; 17:43:16 >

• Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt
    Bosch tıs 30321 rw kahve Makinesini 3 ay oldu olacak çok memnunuz. Buradan Bosch tıs 30321 rw kahve Makinesi olarak aratınca deneyim ve kahve görsellerine ulaşabileceksiniz.

• 2 Espresso Makinesi: İtalyan Ariete 11 bar,

Amerikan Kenwood 15 bar, 2 Değirmen Bosch-elektrikli ve manuel-no name

Bir frenç pres (filre kahve için),

Cam üfleme el yapımı fincanlar, özel ölçü kapları ve

Etiyopya, Kolombiya ve İtalyan kahveleri.

kahve ekipmanımın şimdilik bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mustakil_Yazar -- 2 Mayıs 2021; 17:39:5 >
  • 
Sayfa: önceki 811812813814815
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.