Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (742. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
18.174
Cevap
710
Favori
809.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fotoğraf ta öyle cikmis kg79 un en incesinden daha ince bugün biraz daha ince deniyecegim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. 3 gün önce Monin Şurup almıştım yorumlara bakarak. Bugün geldi ve denedim ve maalesef tadı benim damak tanıma hitap etmiyor. Daha önce kullanmış ürünü bilen birisi olup ihtiyacınız varsa kargo dahil 60 liradan vereceğim. Sadece 1 tatlı kaşığı kullandım.

Ürün linki;https://urun.n11.com/kahve/monin-surup-sekersiz-findik-aromasi-700ml-P293275170
  • Bir nescafe fincanı için ne kadar kahve atılması gerekiyor.bugun freNch press aldım. 2 fincan için 38gr kahve attım.aci geldi tadı.deneme amaçlı Carrefour dan kendi markası olan firlte kahve aldım.

• İki kişilik yaparsam Kahve ölçü kağışığı ile 3 kaşık, tek başıma içersem 1,5 kaşık atıyorum.
    Kahve Ölçü Kaşığı diye yazarsan google'da görürsünüz.
    Tatlı kaşığı olursa 1 kaşık tepeleme
    Çay kaşğığı 2 kaşık tepeleme şeklinde de ölçüler kullanıyorum :))
    En iyisi deneye-yanıla kendi ağız tadınızı bulmanızdır.
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    hocam bende aliden öğütücü alıcam, manuelle otomatik arasında kaldım :) bu kıvama getirmek için kaç dakika çevirdiniz değirmeni yaklaşık ?
  • Calligiato kullanıcısına yanıt
    Manual zor tek kişi için baya yorucu, bir kaç kişi olursa uğraştırır.

• mcroses kullanıcısına yanıt
    anladım hocam sağolun
  • 2 kişi düzenli kahve içiyoruz. Sözen kahve değirmeni almay karar verdim. Kahveyi de kahve fabrikasından sipariş edeceğim .Hadi bakalım

• Arkadaşlar hepinize merhaba.
    Tchibo Cafissimo CLASSİC makinem var. Kapsülleri kendim dolduruyorum.
    İçimi yumuşak ve tadı yoğun olan bir kahve arayışındayım. Latte olarak da tüketmeyi seviyorum. Tavsiye edebileceğiz bir kahve mı?

• beyler önerebileceğiniz filtre kahve var mı? birçok siteden kahve aldım, uzun vadede beni en cok tatmin eden coffeenutz idi, 1 yıldırda lavazza içiyorum memnunum aslında ama bir daha butik kahve deniyim dedim. var mı önerebileceğiniz gerçekten kaliteli filtre kahve. teşekkürler.
  • helloween kullanıcısına yanıt
    Merhaba..Ben de French press yapıyorum birkaç yöntem deneyebilirsiniz..
    1-Termometrem saçmaladığı için kullanmıyorum, ilk öğrendiğim teknik Su ile Kahveyi uygun derecede buluşturmak için ideal (92-94 derece gibi)..Suyu kaynatıp bekletmeyin pek iyi olmuyor ,şunu deneyebillrisiniz..

Su kaynamaya başlamadan çaydanlık dibinde iğnelenmeler oluyor, tabandan yukaı birkaç girdap gibi hareketlenme iğnelenmeler (yüzeyde) olunca suyu kahveye döküyorum..Zaten Suyun uygun derecede olduğu, kahvedeki köpürmedemeden anlaşılıyor..

2-Klasik 4 dakika değil ben 6 dakika yapıyorum..Yani 6 dakikaya kurup zamanlayıcıyı çalıştırıyorum..biraz su döküp 30 saniye bekliyorum..(Bu arada 30 saniye boyunca çaydanlığı tekrar ateşe koyuyorum ki sıcaklık düşmesin) 6nci dakikada işlem tamam//// Degassingi 45 saniye, toplam süresi 6 dakika üzeri 10 dk gibi tavsiye edenler var ama ben denedim sanırım olmadı..6 dk ideal)

3-French pressi/bardağı sıcak suyla yıkarsanız daha sıcak olsa da bu sefer ağız yakıyor..

4-Kahveye ne metal ne ahşap birşey dokunmuyorum (Kaşık gibi)

5- Su farkını hissedemedim normal çeşme suyu ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 14 Kasım 2019; 18:35:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kronik

beyler önerebileceğiniz filtre kahve var mı? birçok siteden kahve aldım, uzun vadede beni en cok tatmin eden coffeenutz idi, 1 yıldırda lavazza içiyorum memnunum aslında ama bir daha butik kahve deniyim dedim. var mı önerebileceğiniz gerçekten kaliteli filtre kahve. teşekkürler.
    Kadıköy Manifesto..yerinde görebilirsiniz..Buradan Kenya AA, Colombiya Bella Vista, Costa Rica...
    internetten biraz pahalıya gelir Kargo ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: TimeBoy

Bir nescafe fincanı için ne kadar kahve atılması gerekiyor.bugun freNch press aldım. 2 fincan için 38gr kahve attım.aci geldi tadı.deneme amaçlı Carrefour dan kendi markası olan firlte kahve aldım.
    İlk acemilik yıllarımda ben de bunu hep merak etmiştim, genelde size su-kahve oranı verilir bu da kafa karıştırıyor..ben Nescafe Kırmızı fincan kullandım sonrasında daha büyük fincana geçtim ama özetlersem şu gramajı deneyin

Kahveye göre 9 gram 12 gram 14 gram değişiyor...

Su da Fincan kadar olacak tabii ki...

Bazı firmalar Ölçü kaşığı satıyor 8 gram sanırım...Ama yetersiz kalıyor
    Terazi şart

Çizelge yaparsanız hangi kahve ölçü nedir kolay olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

Arkadaşlar hepinize merhaba.
    Tchibo Cafissimo CLASSİC makinem var. Kapsülleri kendim dolduruyorum.
    İçimi yumuşak ve tadı yoğun olan bir kahve arayışındayım. Latte olarak da tüketmeyi seviyorum. Tavsiye edebileceğiz bir kahve mı?
    Üsküdar görünüyor profiliniz komşuyuz :)
    Kadıköy Balıkçılardan Çiya restorana doğru, çiya yanında Manifesto var..

Yumuşak içim Colombia Bella Vista, Kenya Niyeri..Biraz daha sert ama güzel Costa rica..60 gram satıyor 60*3 veya 60*2 deneme amaçlı alabilirsiniz..

Mexica kahveleri de güzeldi fazla denemedim..

Ama çekirdek alın zira öğütülmüş kahve bayatlar....İlla öğütecekseniz de filtre ayarında olsun ama..bayatlıyor söyleyim :(
  • istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yerden çekirdek kahve önerisi yapar mısınız hocam? Şu an Tchibo’nun, Guatemala Grande’yi ve Brazild Mild’i karıştırıp içiyorum. Pek beğendiğimi söyleyemem açıkçası. Fazla asitli gibi. Spordan önce sade espresso içiyorum bazen de süt köpürtüp latte yaparak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alınırmıhttps://www.hepsiburada.com/philips-hd7459-20-daily-collection-kahve-makinesi-p-HBV00000JAG9Y

Bizimkiler eski makine yanınca arzum almış ama arzumu kullanmayı düşünmüyorum.
  • Arkadaşlar asiditesi yüksek, latte yapmaya uygun ama kilo fiyatı maksimum 100-120 bandında olan fiyat performans kahve çekirdek önerileri alabilir miyim ? :-D

tchibo'nun african blue, wiener melange ayarında farklı tatlar arıyorum .

• istanbul_s İ kullanıcısına yanıt
    Bende bu teknikle yapmay çalışıyorum elimden geldiğince teşekkürler.
    İnternet üzerinden satışı uygun olan bir kahve sitesi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: AlliedSL

Bende bu teknikle yapmay çalışıyorum elimden geldiğince teşekkürler.
    İnternet üzerinden satışı uygun olan bir kahve sitesi arıyorum yardımcı olursanız sevinirim hocam
    Ucuzdan pahalıya

--Bunların Kavrumları orta, fazla yanık değil---
    Overdose
    Coffetopia / Kahve fabrikası
    Manifesto

--Kavrumları fazla--

Moliendo kahve (Kavrumları biraz fazla, fiyat uygun)

Guatemale Antigue
    Yemen Mocha
    Mexica

Başka çok site var ama kullanmadığımdan tavsiye edemiyorum ama isterseniz atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 15 Kasım 2019; 9:53:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mark Selby

Alınırmıhttps://www.hepsiburada.com/philips-hd7459-20-daily-collection-kahve-makinesi-p-HBV00000JAG9Y

Bizimkiler eski makine yanınca arzum almış ama arzumu kullanmayı düşünmüyorum.
    Makineler eğer 3-4 kişilik kahve yapılıyorsa ideal..Çok fazla kahvede damlama yöntemi ile kahve olabilir ama 2 kişilk 1 kişil kahve olmuyor zira su akışı hızlı olunca tad ta olmuyor..

Makinelerdeki kahve de 30 dakikada içilmeli, bekledikçe acılaşır bayatlar..

Bu makinaların da Taban ısıtanı/ısıtmayanı var..Sıcak tutsun denilebilir ama kahvenin ısıtılması da tavsiye edilmiyor..

Yine en büyük problem, damlama çubuğunun, alt hazne alınınca damlamayı kesmemesi...

Bu işte Delonghi gibi firmalar tercih edilebilir, phiips te fena değil

• 
Sayfa: önceki 740741742743744
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.